Najlepszy irygator do czyszczenia zębów

Ostatnio aktualizowane: 19.02.19

 

Jak irygator do czyszczenia zębów wybrać?

 

Aby kupić dobry i użyteczny irygator należy najpierw zapoznać się z tym, co oferuje rynek, a także zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i możliwościami. Irygatory stacjonarne to dość spore urządzenia i wymagają odpowiednio dużo miejsca w łazience. Kompaktowe wymiary mają irygatory podróżne, mają one również mniejsze pojemniki na wodę. Pojemnik na wodę to istotny czynnik przy wyborze modelu do zakupu. Zbyt mały pojemnik powoduje, że w trakcie czyszczenia trzeba zbiornik napełniać kilkakrotnie, co może być uciążliwe. Irygatory stacjonarne mają pojemność zbiorników 450 lub 600 ml. Przenośne urządzenia mają zwykle pojemność zbiornika od 130 ml do 210 ml.

Ważnym dla odpowiedniego działania irygatora i jego skuteczności oczyszczania jamy ustnej jest ciśnienie, pod jakim może wypuszczać wodę. Najlepsze irygatory do czyszczenia zębów osiągają ciśnienie 6,2 Barów, ale na rynku znajdziemy również takie, które pracują pod ciśnieniem 2 Barów. Możliwość ustawienia wysokiego ciśnienia ma znaczenie dla skuteczności oczyszczania płytki nazębnej oraz przestrzeni międzyzębowych. Nie bez znaczenia jest również możliwość regulacji ciśnienia. Dzięki temu każdy z użytkowników urządzenia może ustawić je w optymalnej dla siebie mocy. Jest to również istotne dla początkujących użytkowników, którzy niejednokrotnie muszą stopniowo przyzwyczajać dziąsła do silnego strumienia wody. Dzięki regulacji można to płynnie ustawić.

Gdy z urządzenia korzysta cała rodzina, nie bez znaczenia jest ilość końcówek dołączana do urządzenia. Jeśli zaś urządzenie nie posiada końcówek w zestawie, koniecznie trzeba sprawdzić czy da się je dokupić. Końcówki standardowe, zapewne nie trudno jest dopasować dla każdego członka rodziny, ale często są potrzebne końcówki specjalistyczne, takie jak końcówka do czyszczenia języka, mostów, implantów, aparatów ortodontycznych czy kieszonek poddziąsłowych. Tego rodzaju końcówki nie występują w każdym rodzaju irygatorów.

Jeśli chodzi o ceny irygatorów to zaczynają się one do 150 złotych. Jednak te najtańsze modele będą słabszej jakości i o mniejszym ciśnieniu wody. Droższe modele możemy kupić za 500 i więcej złotych. Jeśli Ci zależy na dobrym urządzeniu, to cena nie powinna być głównym wyznacznikiem przy wyborze, bo tańsze modele będą również bardziej awaryjne.

 

 

Irygatory do czyszczenia zębów – Ranking

 

 

Waterpik WP-100E 

 

Firma Waterpik jest znana z produkcji irygatorów. Model Waterpik WP-100E to zaawansowany model do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i kieszeni dziąsłowych dla całej rodziny. Posiada on 10 stopni regulacji ciśnienia (od 0,7 do 6,2 Bara), więc każdy użytkownik może dostosować urządzenie do własnych potrzeb i stopniowo przyzwyczaić się do stymulacji dziąseł silnym strumieniem wody.

Dzięki silnemu strumieniowi woda masuje dziąsła, a także skutecznie oczyszcza zęby wokół aparatów ortodontycznych, protez, czy mostów. Model ten ma duży pojemnik na wodę o pojemności 600 ml, a także wiele końcówek rozmaitego zastosowania: końcówka standardowa, końcówka do czyszczenia języka, do irygacji poddziąsłowej.

W zestawie znajdziemy również końcówkę do czyszczenia aparatów ortodontycznych i drugą do czyszczenia wokół implantów mostów i koron oraz końcówkę do manualnego doczyszczania. Wszystkie te końcówki są umieszczone w specjalnym etui, wygodnym do ich przechowywania. Podczas używania urządzenia użytkownik ma możliwość chwilowego jego zatrzymania, za pomocą przycisku „pauza” umieszczonego na rączce.

Model ten jest zasilany sieciowo. Użytkownicy twierdzą, że kabel jest wystarczająco długi, a także chwalą wygodę posiadania 10 stopni prędkości przepływu wody przez urządzenie, a także dużą ilość dołączonych końcówek, określając ten model, jako najlepszy irygator do czyszczenia zębów w 2019 roku.

 

 

 

 

Panasonic EW1211 

 

Panasonic EW1211, to znacznie mniejsze urządzenie. Zbiornik ten model ma znacznie mniejszy, bo 130 ml i w zależności od ustawień opróżnimy go albo w 35 sekund, przy ciśnieniu 5,9 Bara, lub w 15 minut, gdy nastawimy ciśnienie na 3,9 Bara.

Jeszcze dłużej możemy czyścić zęby przy ciśnieniu 2,0 Bara, tym bardziej, że mamy tu opcję „air-in” powodujący mieszania wody z powietrzem i tworzący mgiełkę wodną umożliwiającą masaż dziąseł oraz płukanie obszarów międzyzębowych.

Ten model jest przeznaczony dla jednego użytkownika, zapewniając dokładne oczyszczanie i masaż. Dzięki przenośnemu charakterowi (wymiary urządzenia to tylko 30 cm x 9 cm x 10 cm) i bezprzewodowemu użyciu model ten doskonale sprawdza się na wyjazdach. Ładowarka znajduje się w nóżce (stojaku) irygatora, zatem każdorazowo odkładając go na stojak jest on od razu ładowany.

Od użytkowników natomiast dowiadujemy się, że irygator długo utrzymuje prąd w baterii, który starcza na użytkowanie go przez kilka dni na jednym ładowaniu. Poza tym mamy tu silny strumień, wody, wystarczający na wyczyszczenie zębów, a także użytkownicy podkreślają, że jest to irygator do czyszczenia zębów w dobrej cenie.

 

 

 

 

Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet 

 

Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet to model zawierający irygator i szczoteczkę do zębów. Szczoteczka wykonuje 8800 ruchów oscylacyjnych oraz 40000 pulsacyjnych na minutę. Posiada też 3 indywidualne tryby szczotkowania (Tryb Czyszczenia Codziennego, Tryb Delikatnego Czyszczenia oraz Tryb Wybielania), czujnik siły nacisku, oraz timer odliczający czas czyszczenia przez 2 minuty.  

Irygator zaś używając technologii mikropęcherzyków chroni zęby przed powstawaniem płytki nazębnej usuwając bakterie odpowiedzialne za jej tworzenie. Posiada on także 2 prędkości strumienia wody z przełącznikiem dysz Jet Switch. Dodatkowo ma on specjalnie zaprojektowany filtr, który czyści powietrze dochodzące do dyszy.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo. A cały zestaw zawiera irygator OxyJet, rączkę OxyJet, szczoteczkę akumulatorową, trzy wymienne końcówki: 3D White , Precision Clean i Power Tip, 4 wymienne dysze Oral-B OxyJet, a także ładowarkę z podstawką i pojemnikiem na dysze.

Użytkownicy, jako zaletę tego modelu wymieniają to, że model ten może służyć całej 4 – osobowej rodzinie, a dodatkowo jest to zarówno szczoteczka, jak i irygator.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)
Loading...