Najlepszy hydromasażer do stóp

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Bosch PMF2232 to najlepszy hydromasażer do stóp. Z pewnością zastanawiasz się, skąd to wiemy. Przeczytaliśmy wiele recenzji na temat poszczególnych sprzętów, co pozwoliło nam stwierdzić, że to właśnie zaprezentowany model jest uznawany za solidny i łatwy w obsłudze. Urządzenie ma funkcję podtrzymania temperatury, co oznacza, że nie trzeba co chwilę dolewać gorącej wody. Możemy więc w pełni się zrelaksować i nie myśleć o niczym. Obsługa masażera nie powinna być dla nikogo skomplikowana. Ustawienia wybiera się tylko za pomocą jednego przycisku. Wanienka została tak wykonana, aby możliwe było zwijanie kabla. Dzięki takiemu rozwiązaniu przechowywanie urządzenia nie stanowi większego problemu. Model ma specjalny otwór do wylewania wody. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sprzęt Bosch PMF2232 nie musi spodobać się każdemu. Z tego też powodu przygotowaliśmy także inne ciekawe propozycje. Hydromasażer do stóp Beurer FB 50 znalazł się na 2. miejscu w rankingu. Sprzęt ma dużą moc, więc jest efektywny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki hydromasażer do stóp wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Hydromasażer pomoże Ci się zrelaksować, a także poprawi krążenie krwi, co redukuje napięcie mięśniowe. Wiedz, że jeśli Twój przyrząd ma przynieść pożądane efekty powinien on spędzać kilka wymogów. Z tego powodu, polecamy lekturę naszego poradnika. Umieściliśmy w nim kilka porad odnośnie tego, jaki sprzęt wybrać. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielki, trzypunktowy ranking, w którym znalazły się najlepsze hydromasażery do stóp.

 

 

 

 

Osobom, które cierpią na zapalenia stóp, grzybicę czy przechodzą rehabilitację po urazie, polecane są hydromasażery. Ich działanie pomaga redukować napięcie, a co ważniejsze przynosi natychmiastowe ukojenie.

Decydując się na zakup hydromasażera warto upewnić się, czy wykorzystuje on do pracy grzałkę czy podczerwień. Wielu specjalistów poleca drugi typ urządzeń, gdyż poza podgrzewaniem wody, mają one dodatkowe, prozdrowotne właściwości. Specjalna lampa wysyła wiązki podczerwieni, które wnikają do wnętrza tkanki, rozgrzewając ją. Takie działanie przynosi natychmiastowe ukojenie bólu.

Ważną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest sposób sterowania masażerem do stóp. Manualna zmiana programów wymaga ciągłego schylania się, co nie zawsze jest wygodne. Zatem, jeśli lubisz korzystać z urządzenia w czasie relaksu przy telewizorze, polecamy inwestycję w sprzęt, który jest sterowany za pomocą pilota.

Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się sposobowi regulacji pracy maszyny. Ważną kwestią jest ilość prędkości i intensywności masażera i możliwość jego dopasowania do własnych preferencji. Im model ma więcej programów, tym lepiej dla Ciebie. Niestety, wielofunkcyjne i wieloprogramowe produkty są dość drogie.

Kolejną rzeczą, która wymaga Twojej uwagi jest poziom hałasu, jaki emituje urządzenie. Jeśli chcesz zapewnić sobie komfortowy odpoczynek, interesujący Cię model nie powinien generować dźwięku większego niż 50 dB.

Przydatnym udogodnieniem jest funkcja podgrzewania wody, która sprawi, że przez dłuższy czas będziemy mogli cieszyć się masażem, bez uczucia zimna.

 

 

Hydromasażery do stóp – Ranking

 

 

Bosch PMF2232

 

Hydromasażer do stóp Bosch PMF2232 to bardzo nowoczesny model, który szybko pozwoli Ci uporać się z bólem stóp. Polecany jest on osobom, których praca wymaga ciągłego stania.

Ten najlepszy hydromasażer do stóp w 2020 roku oferuje dwa rodzaje masażu: bąbelkowy i wibracyjny, dzięki czemu będziesz mógł dostosować pracę maszyny do własnych preferencji.

Dużą zaletą modelu są dołączone 3 specjalne nasadki. Pierwsza z nich pomoże Ci usunąć zrogowaciały naskórek. Drugim dodatkiem jest pumeks, który również pomoże Ci zadbać o estetyczny wygląd Twoich stóp, w szczególności pięt. Ostatnim rodzajem jest szczotka, która zapewni czystość Twoich nóg. Wszystkie nasadki są obrotowe, co sprawia, że ich praca jest bardziej intensywna.

Moc urządzenie wynosi 65 W, co czyni je bardzo wydajną maszyną, która na pewno sprosta Twoim wymaganiom. Ciekawym dodatkiem od producenta jest możliwość podgrzewania wody. Dzięki temu znacznie dłużej będziemy mogli cieszyć się relaksującym masażem, bez uczucia zimna.

Wymiary opakowania, w którym hydromasażer może być przechowywany to: 36 cm x 20 cm x 43 cm. A jego całkowita waga, przed nalaniem wody, wynosi 3,22 kg, zatem przenoszenie urządzenia nie powinno stanowić problemu.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło efektywna pracę modelu.

Bosch PMF2232 to hydromasażer do stóp o mocy równej 65 W. Długość kabla zasilającego wynosi 2,5 m. Użytkownik ma możliwość regulacji prędkości obrotów.

Zalety
Funkcja utrzymania stałej temperatury wody:

Urządzenie ma funkcję utrzymania temperatury wody. Niezależnie od tego, jak długo będziemy się relaksować, nie trzeba będzie dolewać gorącej wody do miski, aby zapewnić sobie maksymalny komfort.

Końcówki:

Masażer jest sprzedawany w zestawie z następującymi końcówkami: szczotką, pumeksem i nasadką masującą. Przy pomocy urządzenia możemy nie tylko się zrelaksować, ale też zadbać o piękny wygląd stóp.

Otwór do wylewania wody:

Budowa produktu została dobrze przemyślana. Dowodem na to jest otwór służący do wylewania wody.

Łatwe przechowywanie:

Przechowywanie masażera nie jest trudne. Wszystko dzięki temu, że ma on kompaktowe wymiary i istnieje możliwość łatwego zwijania kabla wokół miski.

Prosta obsługa:

Użytkowanie Bosch PMF2232 jest łatwe - na obudowie znajduje się tylko jeden przycisk, za pomocą którego wybiera się preferowane ustawienia.

Wady
Efektywność:

Sprzęt nie ma zbyt dużej mocy, dlatego generowane przez niego obroty mogą być słabo wyczuwalne.

 

 

 

 

Beurer FB 50

 

Hydromasażer Beurer FB 50 to bardzo innowacyjne urządzenie, które polecane jest przez wielu specjalistów do walki z bólem stop.

Prezentowany produkt posiada 3 tryby pracy. Pierwszy i drugi pozwala na masaż wibracyjny oraz bąbelkowy. Trzecim programem pracy jest utrzymanie temperatury wody. Opcja ta sprawi, że będziemy mogli znacznie dłużej moczyć nogi, bez obawy o zimno.

Ponadto model ten posiada możliwość regulowania wysokości temperatury. Do dyspozycji użytkownika jest aż 5 programów, a każdemu przypada inna wartość w przedziale od 35 st. C do 48 st. C.

Osoby, które cierpią na szczególnie uciążliwe bóle stóp na pewno docenią obecność aż 8 lamp podczerwieni. Generują one wiązkę, która wnika do tkanki, a następnie ją rozgrzewa. Takie działanie powoduje niemal natychmiastowe ustanie bólu.

Opinie o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników jest zdania, że to jeden z najpopularniejszych hydromasażerów na rynku. Pozwala on nie tylko poprawić krążenie, ale i wygląd naszych stóp.

Hydromasażer do stóp Beurer FB 50 to sprzęt o mocy wynoszącej ok. 400 W. Temperaturę pracy urządzenia można ustawić w zakresie od 35 st. C. do 48 st. C.

Zalety
Efektywność:

Z racji tego, że masażer ma stosunkowo dużą moc, jest uznawany za efektywny. Masaż przynosi szybkie ukojenie zmęczonym stopom i pobudza krążenie.

Elektroniczny wyświetlacz:

Na obudowie znajduje się elektroniczny wyświetlacz, na którym prezentowane są najważniejsze informacje na temat wybranych ustawień. Według wielu osób ułatwia to korzystanie z masażera.

Antypoślizgowe nasadki:

U podstawy miski umieszczono antypoślizgowe nasadki, co ogranicza ryzyko przesuwania się sprzętu po podłodze.

Możliwość stosowania olejków:

Jeśli chcemy, możemy wlać do wody ulubione olejki czy sól do kąpieli. Te kosmetyki z pewnością sprawią, że zabieg będzie przyjemniejszy.

Wady
Podstawowe ustawienia:

Urządzenie zawsze podgrzewa wodę do temperatury min. 35 st. C. Sprzęt nie jest przydatny w sytuacji, kiedy chcemy schłodzić, a jednocześnie wymasować stopy.

 

 

 

 

MPM MMS-01

 

Model MPM MMS-01 to bardzo nowoczesny hydromasażer do stóp w dobrej cenie, który pomoże Ci się uporać z przewlekłym bólem nóg. Wiedz jednak, że niewielkie koszty zakupu to nie jedyna zaleta urządzenia. Jego popularność wynika z dużej skuteczny w leczeniu przewlekłych bólów.

Moc tego sprzętu wynosi 75 W, co sprawia, że jest ono bardzo wydajne. Dużą zaletą tego modelu jest opcja wyboru jednego z 3 programów pracy. Różnią się one siłą i intensywnością generowania bąbelków.

Bardzo istotnym dodatkiem są trzy nakładki, które pozwolą Ci na poprawę wyglądu stóp. Są to: pumeks, szczotka oraz końcówka do usuwania zrogowaciałego naskórka.

Ponieważ wiele ludzi korzysta ze swoich hydromasażerów w salonie podczas oglądania telewizji lub czytania książki, producent umieścił w zestawie specjalną podkładkę. Sprawia ona, że woda nie wylewa się z urządzenia.

Opinie o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na niską cenę oraz dużą wydajność urządzenia. Znaczna część użytkowników zauważyła poprawę stanu swoich stóp już po kilku tygodniach regularnego użytkowania.

MPM MMS-01 to dobry hydromasażer do stóp do 100 zł. Moc sprzętu jest równa 70 W. Pojemność modelu wynosi 5 l.

Zalety
Dno:

Masażer ma dno, na którym znajdują się wypustki, które zwiększają efektywność zabiegu. Dzięki nim pobudzone zostaje krążenie w stopach, co przynosi ulgę w przypadku zmęczenia.

3 rodzaje masażu:

Użytkownik ma do wyboru trzy tryby pracy. Każdy może wybrać masaż, który najbardziej odpowiada jego potrzebom.

Wykonanie:

Produkt zrobiono z dobrej jakości materiału, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Na sprzęcie nie widać zarysowań. U podstawy modelu znajdują się antypoślizgowe nakładki - zwiększają one komfort i bezpieczeństwo zabiegu.

Wady
Podtrzymywanie temperatury wody:

Mimo że sprzęt ma funkcję podtrzymywania temperatury, woda w stosunkowo krótkim czasie znacznie się ochładza.

 

 

 

 

Jak używać hydromasażera do stóp?

 

Zapewne wiesz już dobrze, jaki hydromasażer do stóp jest polecany do codziennego relaksu po pracy. Możesz więc wybrać się na zakupy i znaleźć idealny sprzęt. Jednak czy na pewno wiesz, jak prawidłowo go używać, aby zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa? Zanim wypróbujesz działanie swojego hydromasażera, koniecznie zapoznaj się z kolejną częścią artykułu.

 

 

Przed włączeniem hydromasażera

Zanim włączymy hydromasażer, należy się upewnić, że wtyczka, kabel i samo urządzenie nie są uszkodzone. Jeśli nie, możemy bez obaw napełnić sprzęt wodą, nie wolno przy tym przekraczać maksimum oznaczonego linią umieszczoną wewnątrz hydromasażera. Dopiero w tym momencie można podłączyć urządzenie do prądu. Kabel zasilający należy ułożyć na podłodze tak, aby nikt się o niego nie potknął i nie kapała na niego woda. Istotne jest to, aby ustawić sprzęt na twardym i płaskim podłożu, które zapewni mu stabilność.

Kiedy hydromasażer jest już przygotowany, możemy wygodnie usiąść na kanapie bądź krześle i włożyć stopy do wody, ustawiając je na masującym dnie. Pamiętajmy, aby nigdy nie wstawać, mając nogi wewnątrz pojemnika sprzętu, gdyż w ten sposób moglibyśmy doprowadzić do jego zniszczenia.

 

Jak ustawić parametry pracy hydromasażera?

Zazwyczaj hydromasażery dają nam do wyboru kilka różnych metod masażu, np. wibracyjny i bąbelkowy. Aby włączyć jeden z nich, przeważnie należy wcisnąć odpowiedni przycisk (wszystkie powinny być opisane w dołączonej do urządzenia instrukcji). Nierzadko możemy też samodzielnie ustawić optymalną temperaturę wody (według fabrycznych ustawień przeważnie jest to ok. 35 st. C). To również wymaga od nas wciśnięcia właściwego przycisku, ewentualnie przytrzymania go aż do pojawienia się na ekranie wartości temperatury, która nam odpowiada.

Hydromasażer może mieć timer umożliwiający samodzielne decydowanie o czasie trwania masażu. Fabrycznie jest on ustawiony na 20 minut, a żeby przedłużyć działanie sprzętu, trzeba wcisnąć przycisk z napisem „timer”. Musimy mieć na uwadze, że maksymalny czas pracy masażera to zwykle 60 minut. Chcąc używać go dłużej, musimy po upłynięciu tego czasu odczekać kilkanaście minut, aż urządzenie ostygnie. Inaczej może ono się przegrzać i ulec awarii.

 

Jak używać hydromasażera z końcówkami?

Sprzęty renomowanych marek bardzo często mają w komplecie specjalne końcówki, przykładowo do usuwania zrogowaciałego naskórka lub masujące, przeznaczone do poprawy ukrwienia stóp. Po założeniu tej wybranej należy lekko docisnąć ją nogą. W ten sposób uruchomimy silnik obrotowy. Jest on wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także przed przeciążeniem, więc wyłączy się sam, gdy nie będzie mógł już efektywnie działać (np. na skutek za długo trwającego masażu).

 

 

Jak dbać o hydromasażer?

Po skończonym masażu należy wylać wodę z hydromasażera, a następnie dokładnie opłukać jego wnętrze. Przeważnie można to zrobić pod bieżącym strumieniem wody. Wcześniej trzeba odłączyć sprzęt od prądu, aby nie doszło do porażenia prądem. W razie konieczności urządzenie możemy wyczyścić przy pomocy łagodnego preparatu, który się nie pieni. Hydromasażer najlepiej przechowywać w pudełku, w którym był zapakowany. Nie powinniśmy zostawiać go otwartego przez dłuższy czas ani narażać choćby na osiadanie kurzu.

 

Czy każdy z nas może używać hydromasażera do stóp?

Hydromasażer to urządzenie pozwalające się zrelaksować. Niemniej jednak tego typu sprzętów powinno się unikać w przypadku zmian chorobowych, a także urazów powstałych w okolicy stóp. Mowa tu m.in. o grzybicy i otwartych ranach. Osoby z zakrzepicą, cukrzycą, żylakami czy rozrusznikiem serca powinny przed użyciem hydromasażera skonsultować to ze swoim lekarzem.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status