ᐅ Dobre glukometry One Touch - rankingi i opinie 

Najlepszy glukometr One Touch

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jaki glukometr One Touch wybrać?

 

Glukometr to dla osoby chorującej na cukrzycę to niezbędny przedmiot, towarzyszący choremu na każdym kroku, dlatego powinien być niewielki, poręczny i łatwy w obsłudze. Czy wiesz jednak, co jeszcze powinno zwrócić Twoją uwagę podczas wybierania glukometru, jakie parametry a może atesty są istotne? Przekonaj się, czytając poniższy tekst.

 

 

W tym krótkim poradniku oraz rankingu postanowiliśmy przedstawić najlepsze glukometry One Touch. Dlaczego akurat One Touch? Producent tych urządzeń – LifeScan Inc. od ponad 30 lat pracuje nad tym, aby poprawić jakość życia cukrzyków. Firma od wielu lat udoskonala swoje produkty, aby były jak najłatwiejsze w obsłudze, a przy tym skuteczne i pozwalały cukrzykom na komfortowe życie.

Zacznijmy od wygody użycia, o której już wspominaliśmy. Wiele osób musi używać glukometru nawet kilka razy w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest, żeby badania przebiegały szybko i były bezbolesne. Dużą rolę odgrywa obecnie wyświetlacz, zwłaszcza dla osób niedowidzących. Na szczęście producent glukometrów One Touch dba o komfort klientów i ma w swojej ofercie wyłącznie niewielkie, poręczne modele. Aby umożliwić wygodną kontrolę wyników pomiarów, wiele sprzętów ma możliwość łącznie z komputerem czy telefonem. W ten sposób magazynujemy wyniki i możemy robić stosowne notatki. Bardzo przydatne okazują się też takie funkcje, jak pamięć – glukometr zapisuje wynik pomiaru wraz z datą i godziną. Pamięć może pomieścić wyniki 10 pomiarów, ale są też sprzęty zapamiętujące 500 pomiarów i zaopatrzone w dodatkową możliwość rozbudowania pamięci. Cukrzycy docenią urządzenia z alarmem przypominającym o konieczności przeprowadzenia badania.

Dokładność badania przeprowadzonego przez urządzenie to kwestia trudna do weryfikacji, ale na szczęście są pewne standardy i atesty potwierdzające skuteczność działania sprzętu. Najlepszy glukometr One Touch w 2019 roku spełnia standard ISO 15197: 2013.

Ostatnia kwestia, która powinna zwrócić naszą uwagę to wielkość próbki krwi potrzebnej do badania. W przypadku urządzeń One Touch, gdzie mamy do czynienia z dużą precyzją pracy, wystarcza 1,0 mikrolitra.

 

 

Glukometry One Touch – ranking

 

 

One Touch Select Plus Flex

 

Glukometr OneTouch Select Plus Flex to urządzenie z systemem Bluetooth Smart, dlatego można je połączyć z komputerem lub innym sprzętem mobilnym, aby w każdym momencie można było przejrzeć wyniki pomiarów. Model ma liczne opcje dodatkowe, jak chociażby system wykrywania nieprawidłowości, co jest szczególnie doceniane przez osoby, które dopiero mają rozpoznaną cukrzycę i nie wiedzą, jak żyć z tą chorobą. Jeśli nie masz sprzętu z Bluetooth, nie stanowi to większego problemu, bo glukometr ma także wejście na kabel USB.

Ten glukometr One Touch w dobrej cenie ma duży, bardzo czytelny ekran, dlatego odczytanie wyników, nawet dla osoby niedowidzącej nie będzie stanowić żadnego problemu. Dużym ułatwieniem jest zastosowana w sprzęcie technologia ColourSure zapewniająca kolorowe oznaczenia pomiarów.

Produkt jest niewielki i bardzo poręczny, dlatego zawsze można mieć go przy sobie – w torbie czy plecaku. Urządzenie ma pamięć aż 500 ostatnich wyników oraz system automatycznego wyłączenia po 2 minutach bezczynności. Aby przeprowadzić badanie, wystarczy 1 mikrolitr świeżej krwi włośniczkowej. Pomiar przeprowadzany jest w zaledwie 5 sekund. Zestaw, oprócz glukometru, zawiera również nakłuwacz, 10 pasków testowych, 10 ostrzy, etui oraz instrukcję.

Produkt objęty jest dożywotnią gwarancją producenta. Użytkownicy urządzenia docenili jego łatwą obsługę i szybkość wykonywania pomiaru. Wiele osób w swoich recenzjach podkreśla też, że dokupienie dodatkowych pasków czy ostrzy nie jest dużym wydatkiem, co też ma ogromne znacznie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status