Najlepszy glukometr Bayer

Ostatnio aktualizowane: 28.09.20

 

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrego glukometru, powinieneś przeczytać przygotowany przez nas ranking tego typu urządzeń. Umieściliśmy w nim opisy modeli, które zyskały wiele pozytywnych ocen konsumentów. To daje pewność, że przedstawione produkty spełniają oczekiwania Internautów, są funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się glukometr Bayer Contour Plus. Do jego produkcji wykorzystano dobre gatunkowo materiały, dlatego wykazuje on odporność na uszkodzenia mechaniczne i nie ulega awariom. Zaletą modelu jest krótki czas wykonywania pomiaru. Atutem okazuje się także to, że do zestawu dołączono solidnie wykonany pokrowiec. Konsumenci zapewniają, że produkt jest łatwy w obsłudze i cechuje go precyzyjność. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się glukometr Bayer Contour TS. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, więc model można mieć zawsze pod ręką. Produkt ma stosunkowo duży wyświetlacz, co ułatwia odczytanie wyniku. Urządzenie ma wbudowaną pamięć, dzięki czemu użytkownik może w łatwy sposób monitorować swoje zdrowie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki glukometr Bayer wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Jedną z najpoważniejszych chorób, która dotyka społeczeństwo jest cukrzyca. Dla osób, które posiadają Typ 1, glukometr jest urządzeniem cenniejszym niż telefon. Musisz jednak wiedzieć, że nie każdy sprzęt tego typu jest wart Twojej uwagi. Niestety, niektóre modele pokazują jedynie procent cukru we krwi, zupełnie pomijając inne, istotne informacje. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany kupnem urządzenia w dobrej jakości, polecamy lekturę naszego poradnika, gdzie podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy krótki ranking, w którym znalazły się dwa najlepsze glukometry Bayer.

Niemiecka firma Bayer to znane na całym świecie przedsiębiorstwo chemiczne, jak również farmaceutyczne. Początki tej spółki datowane są na rok 1863, kiedy to zajmowała się produkcją barwników. Obecnie w swoim asortymencie ma liczne leki, a nawet środki ochrony roślin. Ze względu na to, że firma ta angażuje się w wiele społecznych, prozdrowotnych kampanii, konsumenci chętnie kupują produkty tej marki.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozmiar interesującego Cię glukometru. Dla osób, które swój sprzęt noszą w torebce, jego gabaryty nie są problemem i sprzęt ten może posiadać nawet ekran wielkości 10 cm. Co więcej, właśnie takie modele polecane są osobom starszym, których wzrok nie pozwala na odczytanie danych z niewielkich glukometrów. W przypadku, gdy jesteś osobą młodą, z dobrym wzrokiem, a swoje urządzenie chcesz nosić w kieszeni, warto zakupić sprzęt o wielkości do 3 cm.

Kolejna rzeczą, która zasługuje na uwagę jest wielkość próbki krwi. Standardowe modele potrzebują jej 1,0 μ. Wiedz, że obecnie na rynku dostępne są bardzo nowoczesne glukometry, gdzie ta ilość została zredukowana jedynie do 0,3 μ. Starsze, a tym samym tańsze modele, do poprawnego odczytu potrzebują od 2 do 3 μ.

Bardzo istotna jest wbudowana pamięć, jaką ma interesujący Cię model. Pomoże Ci to prześledzić zmiany, jakie zaszły w Twoim ciele. Co więcej, ułatwieniem jest, gdy urządzenie zapisuje automatycznie odczyty glukozy, zamiast robić to manualnie. Minimalna pamięć, jaką posiadają glukometry pozwala na zapisanie 100-150 odczytów. Warto jednak zainwestować w sprzęty, które dają możliwość katalogowania do 1000 pomiarów.

 

 

Glukometry Bayer – Ranking

 

 

Bayer Contour Plus

 

Glukometr Bayer Contour Plus jest jednym z najczęściej wybieranych sprzętów tego producenta. Spowodowane jest to bardzo dużą dokładnością pomiarów. Prezentowany model zasilany jest przy pomocy dwóch 3-woltowych baterii litowych, które wystarczą na około 1000 badań, czyli 1 pełny rok użytkowania.

Aby poprawnie odczytać ilość glukozy we krwi, sprzęt ten potrzebuje 0,6 μ.  Pomiar dokonywany jest w czasie zaledwie 5 sekund. Jeśli pierwsza próbka okazała się niewystarczająca, można skorzystać z opcji dodania krwi. Model ten posiada funkcję multi plus, która pozwala na wielokrotny pomiar 1 próbki.

Wiedz, że krew powinna być docelowo pobierana z opuszków palców, jednak istnieje możliwość wskazania alternatywnego miejsca. Prezentowany produkt jest w stanie zapisać wyniki 480 odczytów. Dane te powinny zostać przedstawione lekarzowi.

Waga modelu nie przekracza 47,5 gram, co sprawia, że jego noszenie nie jest problemem. Wymiary sprzętu wynoszą: wysokość – 7,7 cm, szerokość – 5,7 cm, grubość – 1,9 cm. Dzięki temu bez problemu zmieścisz glukometr do swojej torebki, plecaka, a nawet do kieszeni. Jest to szczególnie istotne dla osób z cukrzycą typu 1, które muszą mieć to urządzenie zawsze przy sobie.

Opinie o prezentowanym sprzęcie są bardzo pozytywne. Wiele osób pochwaliło dokładność oraz niewielki czas pomiaru urządzenia. Co więcej, za sprawą kompaktowych gabarytów, każdy cukrzyk będzie mógł nosić to urządzenie przy sobie. Ten najlepszy glukometr Bayer w 2020 roku polecany jest przez wielu diabetyków, gdyż jego duża pamięć pozwala na regularną kontrolę poziomu glukozy we krwi.

Contour Plus to bardzo dobry glukometr Bayer do 100 zł. Produkt waży 47,5 g. Czas pomiaru wynosi 5 sekund. Model jest zasilany bateriami.

Zalety
Wykonanie:

Opinie konsumentów potwierdzają, że obudowa urządzenia została wykonana z wytrzymałych tworzyw. W rezultacie nie ma obaw o to, że produkt szybko się zniszczy i konieczny będzie zakup nowego modelu.

Czas pomiaru:

Konsumenci doceniają krótki czas pomiaru. Wystarczy chwila, aby sprawdzić ilość cukru we krwi.

Etui:

Produkt sprzedawany jest w zestawie z etui. Pokrowiec jest odporny na uszkodzenia i dobrze zabezpiecza znajdujące się w środku urządzenie. W związku z tym możemy zabierać glukometr gdziekolwiek chcemy.

Baterie:

Dołączone do zestawu baterie gwarantują długi czas pracy. Producent zapewnia, że żywotność akumulatorów to około 1000 badań, czyli średnio 1 rok użytkowania.

Obsługa:

Wiele osób potwierdza, że obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, więc każdy sobie z nią poradzi. W opakowaniu można znaleźć dobrze opracowaną instrukcję obsługi.

Wady
Wyświetlacz:

Część Internautów uważa, że wyświetlacz mógłby być nieco większy. Wtedy osoby mające problemy ze wzrokiem mogłyby swobodnie odczytać wynik.

 

 

 

 

Bayer Contour TS

 

Urządzenie Contour TS to nowoczesny, niewielkich rozmiarów glukometr Bayer w dobrej cenie.  Przy zakupie otrzymasz 10 pasków, które posłużą Ci do testów, nakłuwacz MICROLET z regulowaną końcówką oraz 10 igieł MICROLET lancets. Poza tym zestaw zawiera etui, które pozwoli Ci w odpowiedni sposób przechowywać urządzenie, tak, aby było ono bezpieczne.

Największą zaletą prezentowanego sprzętu jest innowacyjna technologia No Coding. Sprawia ona, że nie musisz zaprzątać sobie głowy wypisywaniem kodu oraz nakładaniem chipu na karty kodujące. Model ten wykonuje tę czynność za pośrednictwem paska testowego, zatem wszystko odbywa się w pełni automatycznie. Opcja ta została wprowadzona, aby uniknąć błędu w aplikowaniu insuliny.

Glukometr do pomiaru potrzebuje zaledwie 0,6 μ krwi. Sama czynność trwa jedynie 8 sekund. Sprzęt ten posiada czujnik minimalnej objętości próbki, który poinformuje Cię, gdy zebrana ilość będzie niewystarczająca. Naturalnie, będziesz mógł powtórzyć odczyt.

Pamięć urządzenia pozwala na zapis 250 ostatnich wyników. Poza tym sprzęt sam wyciąga średnią z 14 ostatnich odczytów. Jednak największym udogodnieniem jest możliwość przesyłania danych z glukometru do komputera. Pozwoli Ci to lepiej kontrolować swoje wyniki.

Choć najpopularniejszym miejscem pobrania krwi jest opuszek palca, to model ten pozwala na wybranie alternatywnej lokalizacji, jak dłoń czy przedramię. Opinie o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu cukrzyków zdecydowało się na zakup tego niewielkiego urządzenia, gdyż gwarantuje on dokładny pomiar. Co więcej, duży ekran ułatwi odczytanie wyników osobom starszym.

Bayer Contour TS to glukometr zasilany bateriami. Czas pomiaru wynosi 8 sekund. Do zestawu dołączono 10 pasków testowych.

Zalety
Pamięć:

Urządzenie zapamiętuje do 250 ostatnich pomiarów, dzięki czemu możemy kontrolować swoje zdrowie. Nie trzeba więc spisywać wyników na kartce, wystarczy wziąć glukometr na wizytę u lekarza.

Etui:

Do kompletu dołączono wygodne etui. Pokrowiec został wykonany z mocnych tworzyw, więc dobrze zabezpiecza znajdujące się w środku urządzenie.

Wyświetlacz:

Użytkownicy wskazują, że wyświetlacz jest odpowiednio duży, dlatego odczytanie wyników nie jest trudne.  

Kompaktowość:

Produkt ma kompaktowe wymiary i niewiele waży, dlatego można go mieć zawsze przy sobie. Model zmieści się w każdej kieszonce, dzięki czemu będziemy mogli kontrolować poziom cukru we krwi także poza domem.

Wady
Obsługa:

Z opinii konsumentów wynika, że na początku obsługa glukometru jest nieco skomplikowana.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status