Najlepszy depilator Philips

Ostatnio aktualizowane: 26.11.20

 

Wielu konsumentów decyduje się na zakup depilatora marki Philips. Wspomniana marka cieszy się popularnością wśród użytkowników, ponieważ oferowane przez nią produkty są bardzo dobrej jakości. Według kupujących najlepszym depilatorem jest Philips Lumea BRI956/00. To właśnie on zdobył najwięcej pochlebnych komentarzy. Jest to model laserowy, co oznacza, że efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas. Nie trzeba więc co kilka dni depilować ciała – wystarczy zrobić to raz na kilka tygodni. Sprzęt ma wbudowany czujnik, który automatycznie dobiera ustawienia do typu skóry. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo w trakcie depilacji. Model ma filtr zabezpieczający przed złym wpływem promieni UV na skórę. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo-sieciowo, więc można je używać praktycznie w każdym miejscu. Drugie miejsce w rankingu zajął depilator laserowy Philips Lumea Prestige SC2009/00. Jest to sprzęt, który służy do depilacji całego ciała – od nóg, po pachy i twarz. W rezultacie pozwala skutecznie zadbać o to, aby skóra była idealnie gładka, a tym samym miła w dotyku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki depilator Philips wybrać?

 

Tym razem postanowiliśmy się przyjrzeć depilatorom marki Philips i wyróżnić spośród nich najlepszy depilator Philips w 2020 roku. Poniżej opiszemy, jakie ta marka oferuje depilatory i na co zwracać uwagę przy zakupie, a następnie opiszemy trzy czołowe produkty tego producenta, być może spośród nich wybierzesz coś dla siebie.

 

 

Spośród dostępnych depilatorów marki Philips możemy wybrać modele depilatorów, których działanie polega na wyrywaniu włosków wraz cebulkami, co powoduje, że na długi czas pozbywamy się owłosienia, albo depilatory wykorzystujące innowacyjną technologię światła impulsowego Intense Pulsed Light (IPL), dzięki którym owłosienia pozbywamy się na zawsze.

Pierwsze modele są dwojakie ze względu na budowę głowicy, która może być zbudowana z pęset lub dysków. Te z pęsetami, mogą ich mieć od 18 do 40 par. Im jest ich więcej, tym depilacja odbywa się szybciej. Depilatory z dyskami chwytają więcej włosków jednocześnie za jednym obrotem dysku, wpływa to ich skuteczność i duże tempo usuwania włosów. Dyski mogą być ceramiczne lub metalowe. Dyski metalowe, przy użyciu przez osoby wrażliwe mogą powodować alergie i podrażnienia, ceramiczne pod tym względem są bezpieczne. Gdy głowica depilatora jest dodatkowo wyprofilowana to depilacja będzie łatwiejsza i dokładniejsza. Również należy sprawdzić, czy głowica może być odłączana od urządzenia i myta pod bieżącą wodą.

Depilatory Philips w dobrej cenie mogą też być zasilane w trojaki sposób: sieciowo, akumulatorowo, lub sieciowo i akumulatorowo. Polecamy te ostatnie, bo w przypadku możliwości dwojakiego zasilania nigdy nie staniesz przed koniecznością odłożenia depilowania nóg, bo depilator nie został w porę naładowany.

Najlepsze depilatory Philips to jednak te, wykorzystujące technologię światła impulsowego. Są one niestety drogie, ale po ich użyciu pozbywamy się włosów całkowicie i trwale, bowiem światło impulsowe przerywa cykl odrastania włosów. Światło impulsowe uszkadza cebulki włosów uniemożliwiając ich ponowne odrośnięcie. Zabieg należy powtarzać, ze względu na różne fazy wzrostu włosów, podczas gdy jedne właśnie usuwamy, to inne są w fazie uśpienia i zaczną rosnąć za jakiś czas.

 

 

Depilatory Philips – Ranking

 

 

Philips Lumea BRI956/00 

 

Philips Lumea BRI956/00  to depilator wykorzystujący innowacyjną technologię IPL (Intense Pulsed Light), która przerywa cykl odrastania włosa. Impulsy światła oddziaływują na poszczególne cebulki włosów, w wyniku czego włos przestaje odrastać. Urządzenie sprawdza się w przypadku włosów od koloru ciemny blond do czarnych, niestety nie jest skuteczne przy włosach siwych, jasny blond i rudych.

Dzieje się tak z powodu konieczności zachowania kontrastu pomiędzy pigmentem skóry i włosów. Prezentowany model został wyposażony w różne nasadki przeznaczone do różnych części ciała. Mamy, więc inną nasadkę do nóg, twarzy, czy okolic bikini. Philips Lumea BRI956/00 pozwala na wykorzystanie pięciu różnych ustawień energii, które dokonuje się za pomocą czujnika SmartSkin w sposób automatyczny. Czujnik ten dopasowuje ustawienia najlepsze do odcienia skóry, który jest aktualnie depilowany.

Model ten również jest w wygodny sposób zasilany. Można go używać przewodowo, jak również bezprzewodowo, gdy pracuje na akumulatorze. Rozmiary okienka różnią się w zależności od zastosowanej nasadki i wynoszą od 4,1 cm2 do 2 cm2. Użytkowniczki natomiast przekazują, że użycie tego depilatora, to zastosowanie profesjonalnej depilacji w domu. Urządzenie jest też łatwe w użyciu, bezbolesne i bezpieczne dla skóry i oczu.

Philips Lumea BRI956/00 to depilator laserowy zasilany akumulatorowo-sieciowo. Model sprzedawany jest w zestawie z 4 nasadkami. Żywotność lampy wynosi do 250000 impulsów świetlnych.

Zalety
Czujnik:

Model ma wbudowany czujnik Smart Skin, który dostosowuje intensywność generowanego przez lampę światła do typu naszej skóry. W rezultacie zabieg depilacji jest w pełni bezpieczny.

Nasadki:

Dołączone do zestawu nasadki sprawiają, że prezentowane urządzenie jest bardzo funkcjonalne. Depilator będzie odpowiedni do pozbywania się owłosienia nie tylko z nóg, ale także pach, okolic bikini czy nawet twarzy.

Filtr UV:

Sprzęt ma wbudowany filtr, który skutecznie zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UV.

Pokrowiec:

W komplecie otrzymujemy elegancki pokrowiec zamykany na zamek błyskawiczny. Etui jest solidnie wykonane, więc dobrze zabezpiecza znajdujący się w środku depilator.

Zasilanie:

Ogromnym atutem urządzenia jest to, że jest ono zasilane nie tylko sieciowo, ale także akumulatorowo. Dzięki temu możemy korzystać z urządzenia także w miejscu, w którym nie mamy swobodnego dostępu do prądu.

Wady
Waga:

Po przeczytaniu niektórych opinii konsumentów można dojść do wniosku, że urządzenie jest stosunkowo ciężkie, dlatego dłonie szybko się męczą podczas zabiegu.

 

 

 

 

Philips Lumea Prestige SC2009/00 

 

 

Model Philips Lumea Prestige SC2009/00, to depilator, jaki jest wykorzystywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych, wykorzystujący technologię światła impulsowego. Philips wyprodukował depilator o tej technologii dostosowany do warunków domowych, aby każda z pań mogła wykorzystać tę skuteczną technologię w domu. Technologia IPL (Intense Pulsed Light), jest skuteczna przy usuwaniu włosów od ciemnego blondu po czarny, bowiem istotna jest tu różnica pomiędzy odcieniem karnacji skóry i włosów.

Im większa różnica, tym skuteczniej włosy usuwamy. Dlatego technologia ta nie usuwa włosów siwych, czy bardzo jasnych. Model ten został wyposażony w duże okienko świetlne, które powoduje szybką depilację większych obszarów ciała, takich jak nogi. Do innych partii ciała producent przewidział różnego rodzaju nasadki zmniejszające okienko, które dodatkowo mają wbudowane filtry światła pozwalające na bezpieczne stosowanie na przykład w obszarze nad górną wargą, czy pod pachami.

Producent wyposażył urządzenie w pięć regulowanych ustawień energii świetlnej, które zapewnią skuteczne usuwanie owłosienia bez względu na rodzaj karnacji i tego, jak delikatna jest Twoja skóra. Użytkowniczki tego modelu twierdzą, że mimo jego wysokiej ceny, jest on warty zakupu, bo sprawia że owłosienie nie pojawia się ponownie przez wiele miesięcy.

Depilator laserowy Philips Lumea Prestige SC2009/00 jest zasilany akumulatorowo. W zestawie znajdują się wymienne nakładki i zasilacz.

Zalety
Każda część ciała:

Urządzenie jest przystosowane do depilacji właściwie każdej części ciała. Przy jego użyciu pozbędziemy się zbędnego owłosienia z ud i łydek, pach, a także okolic bikini i twarzy.

Budowa:

Model ma wygodną, dobrze wyprofilowaną rączkę. To sprawia, że użytkowanie sprzętu jest komfortowe. Nie trzeba się obawiać, że urządzenie wyślizgnie nam się z dłoni.

Łagodny dla skóry:

Prezentowany depilator został stworzony z pomocą specjalistów z zakresu dermatologii. Sprzęt opracowano w ten sposób, aby był on łagodny dla skóry i nie powodował podrażnień.

Do wielu typów skóry:

Model jest dostosowany prawie do każdego typu skóry i koloru włosów. W efekcie z urządzenia może korzystać zarówno osoba z mocnym, czarnym zarostem, jak i cienkimi blond włoskami.

Wady
Czas zabiegu:

Choć producent urządzenia zapewnia, że depilacja określonych obszarów ciała zajmuje tylko kilka minut w rzeczywistości na zabieg trzeba poświęcić znacznie więcej czasu, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia.

 

 

 

 

Philips Satinelle Advanced BRE630/00 

 

Depilator Philips Satinelle Advanced BRE630/00 jest wyposażony w wyjątkowy system pęset i dysku. Pęseta unosi włosy i prowadzi je do dysku, który włosy wyrywa. Dzięki takiej współpracy pęset i dysku włosy są usuwane blisko skóry, co wpływa na delikatność depilacji i zmniejsza odczucia bólowe osoby depilowanej. Model ten jest ergonomicznie ukształtowany, co sprawia, że łatwo go przesuwać po skórze.

Producent wyposażył ten model w 5 akcesoriów, które pozwalają, aby urządzenie było używane zarówno na sucho, jak i na mokro – na przykład pod prysznicem. Głowica tu jest wykonana z ceramicznego materiału, co wpływa na jakość użytkowania, bowiem głowica taka nie uczula osób wrażliwych. A jej twardość powoduje, że raz chwycony włosek nie wyślizguje się. Jest ona również szeroka, co powoduje, że za jednym jej obrotem jest chwytana duża ilość włosków i wyrywana, co z kolei wpływa na szybkość depilacji.

Aby ułatwić użytkowanie, producent wyposażył model ten w lampkę, która oświetla obszar roboczy i ułatwia obserwację, czy wszystkie włosy zostały usunięte. Paniom do gustu przypadła właśnie szeroka głowica urządzenia, jak i to, że model można używać podczas kąpieli.

Satinelle Advanced BRE630/00 to dobry depilator Philips do 550 zł. Urządzenie jest przeznaczone do depilacji na sucho i mokro. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo.

Zalety
Bateria:

Jak podaje producent, dołączona do zestawu bateria po pełnym naładowaniu pozwala na ok. 40 minut pracy. Jest to dobry wynik - w tym czasie można wydepilować całe ciało.

Przeznaczenie:

Urządzenie można używać podczas kąpieli w wannie czy pod prysznicem. Dzięki temu depilacja jest mniej bolesna, a tym samym bardziej komfortowa. Obudowa jest solidna, co daje pewność, że mechanizm nie uszkodzi się na skutek kontaktu z wodą.

Dodatkowe akcesoria:

W zestawie znajduje się etui umożliwiające bezpieczne przenoszenie sprzętu, jak również szczoteczka do czyszczenia depilatora.

Wady
Niedokładność:

W niektórych opiniach można przeczytać, że depilator niedokładnie usuwa krótkie, cienkie włoski.

 

 

 

 

Depilator Philips – jak używać?

 

Korzystanie z depilatora to dla wielu osób, a szczególnie kobiet spore ułatwienie, jeśli mowa o pielęgnacji skóry. Dzięki takiemu urządzeniu można pozbyć się niechcianych włosków na dłużej, a tym samym zaoszczędzić czas, który wykorzystalibyśmy na codzienną depilację. Idealnie gładka skóra to podstawa. Dobrej jakości sprzęty oferuje marka Philips, o czym można przekonać się czytając nasz ranking. Czy obsługiwanie tych depilatorów jest trudne? Jak dbać o urządzenie, aby długo i efektywnie nam służyło?

Jak używać depilatora Philips?

Korzystanie z depilatora Philips, bez względu na wybrany przez nas model, nie powinno sprawiać żadnych problemów. Każde z urządzeń tej marki zostało zaprojektowane w ten sposób, aby jego używanie było łatwe niezależnie od tego, czy korzysta z niego doświadczona osoba, czy wręcz przeciwnie. Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z instrukcją obsługi, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczącego obsługi urządzenia. Dowiemy się z niej, jak ustawić odpowiednie funkcje, zmieniać nakładki, ładować i czyścić depilator. Jeśli wybierzemy standardowy model wyposażony w pęsety, wystarczy że włączymy odpowiedni przycisk uruchamiający sprzęt i przystąpimy do usuwania włosków. Pamiętajmy o dostosowaniu głowicy do części ciała, którą depilujemy. Głowica powinna przylegać do skóry i gładko się po niej posuwać, bo tylko wtedy będziemy mieć gwarancję efektywnej pracy. Podobnie jest w przypadku depilatorów laserowych, które również należy ustawić blisko skóry, a następnie włączyć przycisk generujący wiązkę światła. Korzystając z tego typu modelu możemy założyć okulary ochronne, które często wchodzą w skład zestawu. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie, choć także i bez nich mamy zapewnioną bezpieczną depilację.

 

Jak czyścić depilator?

Używanie depilatora sprowadza się nie tylko do usuwania włosków. Trzeba także odpowiednio dbać o sprzęt, aby działał bezawaryjnie. W zabiegach pielęgnacyjnych bardzo ważne jest to, aby zachować odpowiednią higienę, stąd też musimy zwrócić szczególną uwagę na używany do depilacji sprzęt. Powinien być on zawsze idealnie czysty, bo zmniejsza to ryzyko wystąpienia podrażnień. W przypadku zwykłych depilatorów ich czyszczenie nie powinno sprawiać większego kłopotu. Pozostałe na głowicy włoski można usunąć za pomocą szczotki, a później umyć ten element pod bieżącą wodą. Jeśli nasze urządzenie nie jest wodoodprone, głowicę należy wcześniej odłączyć od podstawy. Pojawia się jednak pytanie, jak czyścić depilator laserowy Philips? Tu sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Należy wyłączyć sprzęt od źródła zasilania, a następnie zdjąć nasadkę z okienka emisji światła. Używając wyjątkowo miękkiej szmatki należy wyczyścić okienko, zewnętrzne powierzchnie nasadek i odbłyśnik. Dokładne informacje, co do zasad pielęgnacji tego typu modeli znajdują się w instrukcji i na stronie producenta.

Jak dbać o ciało przed i po depilacji?

Warto dowiedzieć się nie tylko tego, jaki depilator Philips jest polecany przez kobiety i jak należy korzystać z urządzenia. Powinniśmy poznać także zasady pielęgnacji skóry, które również mają duży wpływ na zadowolenie z efektów depilacji. Dobrze, jeśli na dzień przed planowanym zabiegiem wykonamy peeling. Dzięki temu usuniemy martwy naskórek i nieco osłabimy włoski. Po wykonanej depilacji nie można zapomnieć o odpowiednim nawilżaniu skóry. Jest to ważne nie tylko z uwagi na estetykę, ale też chroni przed pojawieniem się problemu związanego z wrastającymi włoskami.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status