Najlepszy ciśnieniomierz Tensoval

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaki ciśnieniomierz Tensoval wybrać?

 

Ciśnieniomierz to niezbędny sprzęt nie tylko dla osób walczących z nadciśnieniem. Każdy z nas powinien się w niego zaopatrzyć, by móc odpowiednio kontrolować swój stan zdrowia. Ponieważ w sklepach dostępne są różne rodzaje takich urządzeń, postanowiliśmy nieco ułatwić zakup odpowiedniego produktu. W naszym poradniku doradzamy, jak znaleźć idealny ciśnieniomierz dla siebie. Dodaliśmy też specjalny ranking 3 modeli Tensoval.

 

 

Dlaczego właściwie wybraliśmy markę Tensoval? Firma ta zajmuje się produkcją wysokiej jakości sprzętów służących do mierzenia ciśnienia. Są one niezwykle łatwe w obsłudze, a do tego ich działanie opiera się na wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Dlatego urządzenia Tensoval są chętnie wybierane przez konsumentów w wielu krajach Europy.

Obecnie największą popularnością cieszą się ciśnieniomierze automatyczne, które samodzielnie pompują wkładany na rękę mankiet, a później spuszczają z niego powietrze. Wśród nich możemy wyróżnić modele nadgarstkowe oraz naramienne. W tej kwestii wybór zależy głównie od naszych preferencji. Wiele osób woli urządzenie z mankietem zakładanym na ramię, ponieważ wówczas nawet bardzo szczupłe osoby mogą dokonać pomiaru ciśnienia (mankiet nadgarstkowy często okazuje się w ich przypadku za duży).

Najlepszy ciśnieniomierz Tensoval w 2020 roku wyróżnia się czytelnym i dużym wyświetlaczem. To niezwykle istotny element, zwłaszcza gdy urządzenie ma służyć osobie starszej lub mającej problemy ze wzrokiem. Im większy będzie ekran, tym łatwiejsza może się okazać obsługa sprzętu. Poza tym nie będziemy mieć problemów z odczytaniem wyniku pomiaru.

To jednak nie wszystko. Duże znaczenie ma również m.in. rodzaj zasilania oraz pamięć urządzenia. Standardowo ciśnieniomierze są zasilane na baterie (AA, bądź AAA). Dzięki temu można z nich korzystać w dowolnym miejscu i zabrać je ze sobą w podróż. Niemniej chorzy np. na nadciśnienie mogą zauważyć, że regularne mierzenie ciśnienia powoduje szybkie wyczerpanie baterii. Ich ciągła wymiana może okazać się więc dość kosztowna. W ich przypadku polecamy zakup urządzenia mającego możliwość podłączenia także do sieci. Wówczas rozładowane baterie nie będą stanowiły żadnego problemu (jednak tym wyróżniają się tylko modele nadgarstkowe).

Najlepsze ciśnieniomierze Tensoval mają wbudowaną pamięć pozwalającą na zapisanie ostatnich wyników pomiaru. Najczęściej będzie to ok. 30 lub 60 wyników dla jednej osoby, choć niekiedy taką możliwość ma jednocześnie dwóch użytkowników. To znacząco podnosi funkcjonalność sprzętu.

 

 

Ciśnieniomierze Tensoval – ranking

 

 

Tensoval Duo Control II

 

Ciśnieniomierz Tensoval Duo Control II to automatyczny model naramienny, który do pomiaru ciśnienia wykorzystuje zarówno metodę oscylometryczną, jak i osłuchową. To sprawia, że uzyskany wynik zawsze jest precyzyjny i wiarygodny. Urządzenie ma duży wyświetlacz LCD i jest zasilany 4 bateriami AA (umożliwiają one dokonanie do 1300 pomiarów).

Przedstawiony model ma pamięć pozwalającą na zapisanie 30 ostatnich wyników dla dwóch użytkowników (łącznie 60 wyników). Ponieważ wykrywa on nieregularną pracę serca, jest on polecany osobom z arytmią. W zestawie znajduje się poręczne etui, w którym można przechowywać urządzenie. Pozwala ono również na bezpieczne przewożenie ciśnieniomierza w torebce czy walizce.

Jak przekonują konsumenci, do podstawowych zalet sprzętu Duo Control II zalicza się: łatwą obsługę, dokładność pomiaru oraz mankiet dopasowujący się nawet do bardzo szczupłego ramienia. Urządzenie jest poza tym odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwo się je przechowuje, głównie ze względu na kompaktowe wymiary.

 

 

 

 

Tensoval Comfort Classic

 

Tensoval Comfort Classic to automatyczny ciśnieniomierz naramienny, który ma uniwersalny mankiet o regulowanym obwodzie (od 22 cm do 42 cm) i duży wyświetlacz. Wspomniany model jest zasilany 4 bateriami AA, można go również podłączyć do zasilacza sieciowego.

Urządzenie działa w oparciu o oscylometryczna metodę pomiaru ciśnienia. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie 60 ostatnich wyników, w efekcie czego nie trzeba już prowadzić papierowego dzienniczka. Co więcej, w komplecie znajduje się specjalne etui służące do przechowywania sprzętu.

Na podstawie publikowanych w Internecie opinii można stwierdzić, iż największym atutem modelu Comfort Classic jest wygoda użytkowania. Ten ciśnieniomierz Tensoval w dobrej cenie obsługuje się szybko i intuicyjnie, dlatego jest on odpowiedni również dla osób starszych. Po upływie 3 minut od dokonania pomiaru sprzęt wyłącza się automatycznie, co pozwala wydłużyć żywotność baterii.

 

 

 

 

Hartmann Tensoval Mobil

 

Prezentujemy model Hartmann Tensoval Mobil, czyli automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy. Za sprawą technologii Comfort Air mankiet urządzenia sam pompuje się do odpowiedniej wartości, więc nie trzeba robić tego samodzielnie. Po dokonaniu pomiaru powietrze automatycznie jest z niego spuszczane.

Cechą wyróżniającą opisywany sprzęt jest tryb Guest Mode. Pozwala on na dokonanie pomiaru ciśnienia bez zapisywania wyniku w pamięci ciśnieniomierza. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a ze względu na niewielkie wymiary, można je zabrać ze sobą wszędzie. Dlatego jest ono polecane osobom prowadzącym aktywny tryb życia oraz często podróżującym.

Konsumenci chwalą model Hartmann Tensoval Mobil przede wszystkim za praktyczność. Pojemna pamięć pozwala na zapisanie do 60 ostatnich wyników pomiaru nie dla jednej, ale dwóch osób (wraz z datą, godziną i obliczeniem średniej wartości). Co więcej, ciśnieniomierz ma mankiet o regulowanym obwodzie od 12,5 cm do 22,5 cm, w efekcie czego można łatwiej go dopasować.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status