Najlepszy ciśnieniomierz Omron

Ostatnio aktualizowane: 15.08.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki ciśnieniomierz Omron wybrać?

 

Ciśnieniomierz naramienny, jest chyba najbardziej powszechnym urządzeniem do mierzenia ciśnienia. Tematem dzisiejszego poradnika będą, więc najlepsze ciśnieniomierze Omron. Postaramy się Państwu przybliżyć ich temat i na co zwracać uwagę przy kupnie modelu dla siebie. Opisywane ciśnieniomierze Omron, to urządzenia w pełni automatyczne, które uruchamia się za pomocą jednego guzika, aby rozpocząć pomiar ciśnienia.

Jakie zatem cechy powinien posiadać ciśnieniomierz Omron w dobrej cenie, aby okazał się użytecznym? Przede wszystkim, jeśli ma on służyć osobie starszej, powinien mieć duży i czytelny wyświetlacz, aby nie miała ona problemów z odczytaniem badania. Dla osób z wadami wzroku, które mają problem z odczytaniem badania są dostępne modele z głosowym komunikatorem pomiarów. Spiker mówi w 6 językach, w polskim również. Przy zakupie modelu dla konkretnej osoby, należy zwrócić również uwagę na wielkość mankietu. Dla normalnie zbudowanej, dorosłej osoby wystarcza mankiet o wielkości 12 cm x 30-35 cm, dla osób otyłych powinna ta druga wartość być zwiększona do 40 cm. Natomiast dla dzieci wystarczy długość mankietu 18 cm.

Dla zapominalskich, dobrze jest, aby obok zasilania bateryjnego urządzenie posiadało zasilacz, który może być użyty w przypadku wyładowania baterii. Również, dla tych samych użytkowników część modeli ma zamontowany alarm przypominający o konieczności wykonania kolejnego badania.

Bezwzględnie konieczne jest, aby zakupiony przez Ciebie model posiadał certyfikaty, które dopuszczają ciśnieniomierz do użytku, jako urządzenie medyczne. Mogą to być certyfikaty wydane przez Amerykańskie Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Aparatury Medycznej (ANSI/AAMI), Brytyjskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (BHS) czy przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (ESH).

Dodatkowe funkcje, jakie możesz znaleźć w różnych modelach to przede wszystkim zapamiętywanie pomiarów. Ciśnieniomierz może zapamiętywać pomiary dla jednej lub więcej osób i zapisywać je oddzielnie dla każdej z osób z informacjami, takimi jak data i godzina pomiaru. Jest to szczególnie ważne dla osób, które pomiary muszą wykonywać codziennie, a także je potem sprawdzać i porównywać. Kolejną funkcją jest wyciąganie średniej z trzech ostatnich pomiarów, szczególnie, gdy urządzenie wykona pomiar wielokrotny i na ekranie poda od razu wynik uśredniony z tych pomiarów.  

Bardzo przydatne jest, gdy ciśnieniomierz informuje użytkownika o źle założonym mankiecie, lub pomiarze, który nie został dobrze wykonany i wymaga powtórzenia. Wpływa to na uzyskanie zawsze prawidłowego wyniku.

 

 

Ciśnieniomierz Omron – Ranking

 

 

Omron M3 

 

Omron M3 to automatyczny ciśnieniomierz do mierzenia ciśnienia na ramieniu. Mankiet poszerzony o rozmiarze 22 – 42 cm, będzie pasował do drobnego, jak i masywnego ramienia. A technologia IntelliSense™ dba o prawidłowe napompowanie rękawa. Jest tu również wskaźnik prawidłowo założonego mankietu, gdy nie jest on założony poprawnie, urządzenie poinformuje Cię o tym.

Model ten posiada duży, cyfrowy wyświetlacz. Urządzenie ma możliwość zapisu wyników wraz z datą i godziną wykonania pomiaru. Wbudowana funkcja wykrywania nieregularnej pracy serca dba o wyświetlenie wiarygodnych wyników.

Gdy podczas pomiaru poruszysz się w sposób, który może mieć wpływ na wynik badania, ciśnieniomierz wskaże Ci, że jest konieczność powtórnego badania. Użytkownik może przeglądać 60 ostatnich pomiarów, które zostały wykonane dla dwóch, niezależnych użytkowników, a także uśrednionych wyników z ostatnich trzech pomiarów, dla każdego z użytkowników.

Posiadacze tego ciśnieniomierza przekazują, że podoba im się jego kompaktowa obudowa, również oceniają, jako bardzo przydatną detekcję ruchu i funkcję nieprawidłowo założonego rękawa. A także zwracają uwagę na dokładne i prawidłowo podawane odczyty.

 

 

 

 

Omron M6 Comfort 

 

Model Omron M6 Comfort, jest również w pełni automatyczny i wystarczy go uruchomić jednym przyciskiem, aby rozpocząć pomiar. Na dużym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym wynik odczyta nawet osoba starsza, czy tak, która ma problemy ze wzrokiem.

System informujący o prawidłowości wykonanego badania, pilnuje, żeby nie został użytkownikowi podany nieprawidłowy wynik. Mamy tu również funkcję wykrywania arytmii u badanej osoby, co może się okazać kluczowe przy wykryciu tego schorzenia.

Technologia Intelli-Sense dba o prawidłowe napełnianie powietrzem rękawa, a następnie jego opróżnianie z powietrza. Urządzenie ma możliwość zapisu 90 pomiarów wraz z datą i godziną ich wykonania. Wyznacza także średnią pomiarów w oparciu o ostatnie 3 wyniki. Ciśnieniomierz jest zasilany czterema bateriami typu AA, a ich żywotność określa się na 1500 pomiarów.

Wymiary obudowy wynoszą 155 mm x 84 mm x 131 mm, a wymiary mankietu to 22 – 42 cm. Użytkownicy w swych opiniach chwalą duży wyświetlacz i wygodny, sztywny mankiet. Również podoba im się, że model powiadamia użytkownika o prawidłowości wykonania pomiaru.

 

 

 

 

Omron M2 Basic 

 

Ostatni, opisywany model to Omron M2 Basic. Jest to również ciśnieniomierz naramienny. Wymiary zewnętrze tego urządzenia wynoszą 125 mm x 103 mm x 80 mm, a waga bez baterii to 340 g. Ciśnieniomierz ma dwie opcje zasilania. Jako wersja podstawowa to zasilanie na baterie typu AA, a za dodatkową opłatą można dokupić zasilacz sieciowy.

Funkcja wykrywania nieregularnej pracy serca pokazuje, że wykryto nieregularne tętno i pozwala wyświetlić tylko wiarygodne wyniki na wyświetlaczu urządzenia. Użytkownik tu może zapisać i przeglądać 14 ostatnio wykonanych badań. W przypadku zapełnienia pamięci, urządzenie zapisuje wynik ostatni, kasując przy tym najstarszy zapis.  

W zakupionym zestawie znajdują się, obok ciśnieniomierza, mankiet o rozmiarze 22 – 32 cm, arkusz do notowania pomiarów, 4 baterie AAA 1,5V, a także etui do przechowywania całości, oraz instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

Użytkownicy przekazują w swoich opiniach, że jest to najlepszy ciśnieniomierz Omron w 2018 roku w tym przedziale cenowym. Jest wygodny w obsłudze, łatwy w użyciu, a pomiary są rzetelne i wiarygodne.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...