Najlepszy ciśnieniomierz naramienny Omron

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki ciśnieniomierz naramienny Omron wybrać?

 

Osoby, które cierpią na choroby serca lub nadciśnienie powinny regularnie, nawet we własnym domu, sprawdzać ciśnienie. Badania tego typu możemy wykonać w każdej przychodni i aptece, jednak dla osób starszych taki spacer może być problematyczny. Z tego powodu polecamy zakup domowego ciśnieniomierza. Regularna kontrola może pomóc Ci w wykryciu pewnych anomalii, co przełoży się na lepszą opiekę zdrowotną. Widzisz zatem, jak ważny jest zakup produktu dobrej jakości. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy mają najlepsze ciśnieniomierze naramienne Omron. Warto dodać, że na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie dokładnie opisaliśmy trzy ciekawe sprzęty, których zakup warto rozważyć.

Omron jest znaną marką specjalizującą się w branży medycznej. W asortymencie tej firmy znaleźć możemy wiele innowacyjnych i wydajnych urządzeń, które pozwolą nam lepiej zadbać o zdrowie. Producent w swoich projektach stawia na wytrzymałe wykonanie oraz długowieczność.

W tym poradniku chcielibyśmy polecić zakup modeli naramiennych, gdyż cechują się one dużą precyzją odczytu. Szczególnie docenią to osoby, które mają niewielkie, lecz odczuwalne skoki ciśnienia. Jedyną wadą produktu jest to, że nie jest on skierowany dla osób bardzo otyłych, gdyż nadwaga uniemożliwia poprawny odczyt.

Decydując się na zakup takiego modelu powinniśmy zastanowić się, czy lepsza będzie dla nas wersja manualna, czy elektroniczna. Jeśli interesuje Cię najlepszy ciśnieniomierz naramienny Omron w 2020 roku, to polecamy zakup sprzętu elektronicznego. Zdecydowanie łatwiej się nimi posługuje w domu. Wynika to z tego, że sprzęty manualne widzimy najczęściej w przychodniach i dla niewprawionych osób ich użytkowanie może być bardzo skomplikowane.

Podejmując decyzję o zakupie ciśnieniomierza, powinniśmy również zwrócić uwagę na mankiet. Element ten powinien zostać wykonany z miłego w dotyku materiału, który nie podrażnia skóry, ale równocześnie jest wytrzymały. Istotny jest również jego wymiar. Zanim udasz się na zakupy, dokładnie zmierz obwód ramienia, aby mieć pewność, jaki rozmiar będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Zdecydowana większość modeli ma standardowe gabaryty mankietów, czyli dostosowane do ramion o obwodzie od 20 cm do 32 cm. Jeśli jednak wskazany przedział nie obejmuje Twojego rozmiaru, wystarczy udać się na stronę producenta i zamówić go. Jest to bardzo istotne, gdyż źle dobrane urządzenia mogą nie pokazywać poprawnego odczytu. Pamiętaj, że ciśnieniomierz naramienny Omron w dobrej cenie powinien być również bardzo precyzyjny, jego margines błędu nie powinien przekraczać +/- 3 mmHg.

 

 

Ciśnieniomierze naramienne Omron – ranking

 

 

Omron M6 Comfort

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnego i precyzyjnego ciśnieniomierza naramiennego to model M6 Comfort, marki Omron na pewno przypadnie Ci do gustu. Największą zaletą urządzenia jest bardzo dokładny odczyt, który pozwala na precyzyjne ocenienie stanu zdrowia. Ponadto maszyna ma opcję zapisania 90 ostatnich odczytów, co zdecydowanie przyda się podczas konsultacji z lekarzem. Można również automatycznie wyciągnąć średnią z trzech ostatnich zapisów. Każdy pomiar zapisywany jest w pamięci razem z datą i czasem wykonania badania.

Maszyna pracuje na zasadzie pomiaru oscylometrycznego. Dodatkowo, posiada duży wyświetlacz, dzięki czemu odczytanie wyników przez osoby starsze jest niezmiernie łatwe. Poza tym produkt ma system informujący o prawidłowości dokonanego pomiaru, który nakaże Ci ponowne wykonanie czynności. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja wykrycia nieprawidłowości w pracy serca np. arytmię. Dokładność ciśnienia wynosi +/- 3 mmHg, a tętna +/- 5%. Maszyna zasilana jest 4 bateriami AA. Od pełnego naładowania do rozładowania model może wykonać do 1500 pomiarów. Wielkość mankietu waha się między 22 cm a 42 cm. Wymiary aparatury to 15,5 cm x 8,4 cm x 13,1 cm, zaś waga to 0,355 kg.

Opinie konsumentów o sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło precyzyjną pracę oraz niewielkie gabaryty, które ułatwiają przechowywanie.

 

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status