Najlepszy ciśnieniomierz naramienny automatyczny

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaki ciśnieniomierz naramienny automatyczny wybrać?

 

Niezależnie od wieku i stanu zdrowia powinniśmy kontrolować nasze ciśnienie. Niestety choroby serca, nerek lub dolegliwości wynikające z nadciśnienia stają się coraz częstszymi przypadłościami. Aby zadbać o swoje zdrowie, powinniśmy się regularnie badać. Odczytu można dokonać w każdej przychodni i aptece, jednak udawanie się tam codziennie może być problematyczne. Dlatego polecamy zakup domowego urządzenia, które pozwoli nam na sprawdzenie ciśnienia w dowolnym momencie dnia. Sprzęt tego typu pomoże nam w kontrolowaniu naszego zdrowia, dlatego powinniśmy być bardzo uważni podczas jego kupna. Z tego powodu zanim udasz się na zakupy, powinieneś przeczytać nasz poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy mają najlepsze automatyczne ciśnieniomierze naramienne. Ponadto, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy niewielkie zestawienie trzech produktów, na które warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji.   

 

 

Na samym początku chcielibyśmy powiedzieć, dlaczego zdecydowaliśmy się polecić urządzenia naramienne, a nie te nakładane na palec. Decyzja ta spowodowana była większą dokładnością pracy, jaką oferuje pierwsze z nich. Ponadto ten rodzaj sprzętu jest uniwersalny i mogą z niego korzystać osoby o różnych gabarytach, nawet posiadające nadwagę.

W prezentowanym poradniku chcielibyśmy polecić Ci produkty elektroniczne, gdyż ich obsługa jest w pełni automatyczna. Rękę wystarczy umieścić w mankiecie, a włączona aparatura sama go napompuje i dokona odczytu. Dzięki temu nawet osoby, które nie posiadają żadnego przeszkolenia medycznego, będą w stanie samodzielnie sprawdzić swoje ciśnienie. Alternatywą są modele manualne, które często widujemy w przychodniach lekarskich. Niestety ich obsługa jest dużo bardziej skomplikowana. Dlatego jeśli interesuje Cię najlepszy automatyczny ciśnieniomierz naramienny w 2020 roku, wybierzesz produkt elektroniczny z dużym wyświetlaczem, który ułatwi odczytanie uzyskanego wyniku. Taki rodzaj jest szczególnie polecany osobom starszym, których wzrok nie pozwala na przeczytanie małych cyfr.

Kolejnym istotnym elementem jest mankiet, który powinien być dostosowany do rozmiarów Twojego ramienia. Dlatego zanim udasz się do sklepu, powinieneś w domu dokładnie zmierzyć obwód tej części ciała. Jest to szczególnie ważne, gdyż zbyt duże lub zbyt małe urządzenie nie pozwoli Ci na dokładny odczyt.

 

 

Ciśnieniomierze naramienne automatyczny– ranking

 

 

Omron M6 Comfort 

 

Wysokiej jakości ciśnieniomierz M6 Comfort marki Omron to godny polecenia sprzęt do domowego badania się. Jego regularne użytkowanie gwarantuje Ci większą kontrolę nad swoim zdrowiem. Dużym atutem prezentowanego modelu jest to, że dokonuje on odczytu na ramieniu użytkownika, co gwarantuje bardzo precyzyjne wyniki.

Aparat ma opcję zapisania do 99 ostatnich wyników wraz z ich dokładną datą i godziną. Dzięki temu będziesz mógł przedstawić je lekarzowi, który oceni stan Twojego zdrowia. Dodatkowo, aparatura ma opcję pozwalającą na wyciągnięcie średniej z trzech ostatnich odczytów. Kolejnym atutem jest duży wyświetlacz, na którym nawet osoby o słabszym wzroku będą mogły odczytać swój wynik. Co więcej, sama obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, zatem nikt, niezależnie od wieku, nie będzie miał problemu z użytkowaniem sprzętu.

Poza tym maszyna posiada specjalny system informujący o poprawności dokonanego pomiaru, który w razie problemów nakaże Ci powtórzenie czynności. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja wykrycia nieprawidłowości w pracy serca np. arytmii. Jeśli powtórzy się ona minimum 3 razy, na wyświetlaczu pojawi się informacje o konieczności konsultacji z lekarzem. Dokładność pomiaru ciśnienia wynosi +/- 3 mmHg, a tętna +/- 5%. Wielkość mankietu waha się między 22 cm, a 42 cm. Wymiary aparatury to 15,5 cm x 8,4 cm x 13,1 cm, zaś waga to 0,355 kg.

Opinie konsumentów o sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło jego precyzyjną pracę oraz niewielkie gabaryty, które ułatwiają przechowywanie. Od pełnego naładowania do rozładowania model może wykonać do 1500 pomiarów.

 

 

 

 

Tech-Med TMA-7000M 

 

Jeśli poszukujesz urządzenia, które posiada wiele pozytywnych opinii konsumentów, to Tech-Med TMA-7000M na pewno Ci się spodoba. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, gdyż wystarczy umieścić go na ramieniu i nacisnąć przycisk włączający. Innowacyjna funkcja automatycznie nadmucha mankiet i dokona odczytu ciśnienia krwi i tętna. Wszystkie wyniki zostaną pokazane na wyświetlaczu cyfrowym o dużej przekątnej. Dzięki temu nawet osoby z dużą wadą wzroku nie będą miały problemu z odczytaniem danych.

Udogodnieniem, które dobrze wpływa na Twoje zdrowie jest opcja wykrywania arytmii. Urządzenie zapamiętuje wyniki i  gdy arytmia pojawi się trzy razy, na wyświetlaczu automatycznie wyświetli nam się informacja, że należy udać się do lekarza. Dużym atutem sprzętu jest dokładność pomiarów. Liczne testy kliniczne potwierdziły zgodność modelu z wysoką normą amerykańską AAMI/ANSI-SP10 oraz normą europejską PN-EN 1060-3, a także dyrektywą UE 93/42/EEC.

Ten niezawodny automatyczny ciśnieniomierz naramienny w dobrej cenie pozwala na zapamiętanie do 60 wyników wraz z godziną i datą pomiaru. Udogodnieniem jest opcja odczytania informacji dla osób niewidomych. Wiele osób doceniło szybką i precyzyjną pracę oraz łatwą obsługę aparatu.

 

 

 

 

Microlife BP A6 BT 

 

Model BP A6 BT marki Microlife to bardzo innowacyjny i wydajny ciśnieniomierz do użytku domowego. Sprzęt montowany jest naramiennie i służy do odczytania ciśnienia krwi oraz tętna. Największą zaletą aparatu jest jego łatwa i bardzo intuicyjna obsługa. Dzięki temu osoby w każdym wieku będą miały możliwość użytkowania sprzętu. Ponadto ekran o dużej przekątnej pozwoli każdej osobie, nawet z wadą wzroku na odczytanie swojego wyniku.

Do zalet modelu należy zaliczyć system wykrywania arytmii. Jeśli sytuacja ta będzie się powtarzać, system wyświetli na ekranie informację, że niezbędna jest konsultacja lekarska. Dokładność pomiaru w przypadku ciśnienia to +/- 3 mmHg, zaś tętna – /- 5%. Co więcej urządzenie posiada dokładny pomiar migotania przedsionków, co ułatwi zapobieganiu udarowi mózgu.

Wiele osób doceniło dużą precyzję pracy maszyny oraz jej niewielkie wymiary. Dzięki temu możesz zabrać maszynę na wyjazd, aby zawsze móc kontrolować swój stan zdrowia.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status