Najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron wybrać?

 

Zadaniem ciśnieniomierza nadgarstkowego jest mierzenie ciśnienia na tętnicy promieniowej. Wbrew pozorom, obsługa tego typu urządzeń nie jest zbyt skomplikowana, a pomiar zwykle jest bardzo dokładny. Jeśli rozważasz zakup modelu nadgarstkowego, koniecznie przeczytaj poniższy poradnik. Na jego końcu umieściliśmy też ranking 3 produktów marki Omron, które mogą ułatwić Ci zakup.

 

 

Wybraliśmy Omron, ponieważ to światowy lider w produkcji medycznego sprzętu, w tym także do użytku domowego. Szeroka gama oferowanych przez markę produktów obejmuje nie tylko ciśnieniomierze, ale też specjalistyczne wagi, termometry czy nebulizatory i inhalatory. Cieszą się one dużym zaufaniem konsumentów, gdyż są niezwykle łatwe w obsłudze. Ponadto pozwalają one lepiej zadbać oraz kontrolować zdrowie swoje i innych członków rodziny.

Najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron w 2020 roku jest przede wszystkim łatwy w obsłudze. Dlatego najlepiej wybrać model automatyczny, który nie będzie wymagał samodzielnego pompowania. Urządzenie automatyczne samo napompuje mankiet do odpowiedniej wartości, a po pomiarze ciśnienia szybko wypompuje powietrze.

Dobry produkt tego typu powinien być wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz. Ułatwi Ci to obsługę sprzętu i sprawi, że szybko odczytasz pomiar ciśnienia. Pamiętaj również o wyborze modelu z dobrze dopasowanym mankietem. Najlepiej, jeżeli wybrany przez Ciebie produkt będzie wyposażony we wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. W przypadku, gdy źle go założysz na nadgarstek, usłyszysz charakterystyczny sygnał. Będzie to znak, że mankiet jest zbyt luźny lub znajduje się w niewłaściwym miejscu, a to może dać nieprawidłowy wynik pomiaru.

Bardziej zaawansowane technologicznie ciśnieniomierze posiadają kilka czujników, które ułatwią kontrolowanie stanu zdrowia i układu krążenia. Należy do nich m.in. funkcja wykrywania arytmii. Kiedy tylko taki sprzęt wykryje nieregularne bicie serca, natychmiast Cię o tym powiadomi. Dzięki temu możesz szybko zareagować i uniknąć niebezpiecznej sytuacji, która może być nawet zagrożeniem dla życia.

Jeśli ciśnieniomierz jest Ci potrzebny do kontrolowania nadciśnienia lub podobnych chorób, poszukaj modelu umożliwiającego zapisanie w pamięci ostatnich zebranych pomiarów. To bardzo przydatna opcja, która może zastąpić zwykły, papierowy dzienniczek. Nawet, jeżeli nie musisz mierzyć ciśnienia codziennie, na podstawie zapisanych w pamięci ostatnich wartości pomiarów ocenisz, czy Twoje ciśnienie często się zmienia. To może ułatwić wykrycie ewentualnych chorób.

 

 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe Omron – ranking

 

 

Omron RS3

 

Pod nazwą Omron RS3 skrywa się automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy. Samodzielnie pompuje on mankiet, zbiera pomiar, a następnie wypompowuje powietrze. To sprawia, że urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze i nawet osoby starsze sobie z nim poradzą. Wyniki zebranych pomiarów ukazują się na dużym i czytelnym, 3-liniowym wyświetlaczu. Dlatego z pewnością nie będziesz mieć problemu z odczytaniem wyświetlanych wartości, nawet jeśli masz problemy ze wzrokiem.

Prezentowany produkt umożliwia zapisanie w pamięci aż do 60 ostatnich pomiarów ciśnienia. Co więcej, znajduje się tutaj funkcja wykrywania arytmii, która powiadomi o wszelkich nieprawidłowościach w rytmie bicia serca. Mankiet dobrze dopasowuje się do nadgarstka, którego obwód wynosi od 13,5 cm do 21,5 cm. Oznacza to, że nawet bardzo szczupłe osoby mogą swobodnie zmierzyć sobie ciśnienie z pomocą prezentowanego sprzętu.

Według konsumentów najlepsze ciśnieniomierze nadgarstkowe Omron powinny być niezawodne i dokładne. Oba te warunki spełnia model RS3. Jest on zasilany bateriami, dlatego możesz z niego korzystać w dowolnym miejscu. Ponadto powyższe urządzenie posiada wskaźnik prawidłowo założonego mankietu.

 

 

 

 

Omron RS2 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci ciśnieniomierz Omron RS2. To model automatyczny, dlatego z pewnością poradzisz sobie z jego obsługą. W pamięci przedstawionego urządzenia możesz zapisać 30 ostatnich wyników pomiarów, co pozwoli Ci na dokładniejszą kontrolę swojego ciśnienia.

Powyższy produkt został wyposażony w duży wyświetlacz LCD, jest on zasilany dwiema bateriami AAA. Kiedy urządzenie przestanie działać, wystarczy wymienić baterie, by znów cieszyć się funkcjonalnością sprzętu. Mankiet idealnie dopasowuje się do nadgarstka o obwodzie od 13,5 cm do 21,5 cm. W zestawie znajduje się specjalny pokrowiec, który umożliwia bezpieczne przechowywanie ciśnieniomierza, gdy go nie używasz.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że model RS2 ma wiele zalet. Najczęściej jednak wspominano o czytelnym wyświetlaczu, możliwości bardzo dokładnego pomiaru ciśnienia, jak również nieskomplikowanym działaniu. Urządzenie samodzielnie pompuje i spuszcza powietrze z mankietu, dlatego nie musisz się martwić, że popełnisz błąd przy pomiarze (co mogłoby dać nieprawidłowy wynik pomiaru).

 

 

 

 

Omron RS1

 

Omron RS1 to automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy wyposażony w technologię o nazwie Intellisense. To ona sprawia, że mankiet zawsze pompowany jest do odpowiedniej wartości, dzięki czemu otrzymany pomiar jest wiarygodny. W pamięci urządzenia zapisuje się ostatni pomiar ciśnienia wraz z datą oraz godziną.

Przedstawiony przez nas model ma wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. Jego obecność również pozwala uniknąć uzyskania nie do końca wiarygodnego wyniku. W ten sposób możesz mieć pewność, że dobrze kontrolujesz swój stan zdrowia. Mankiet z łatwością dopasujesz do swojego nadgarstka, gdyż jego obwód jest regulowany i wynosi od 13,5 cm do 21 cm. Wspomniane urządzenie jest zasilane bateriami (dołączono je do zestawu).

Konsumenci docenili opisany wyżej model głównie za funkcjonalność. Ten ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron w dobrej cenie ma nie tylko duży wyświetlacz, ale i wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. Obsługa produktu nie jest trudna, gdyż chcąc zmierzyć sobie ciśnienie musisz jedynie wcisnąć przycisk Start/Stop.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status