Najlepszy ciśnieniomierz lekarski

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki ciśnieniomierz lekarski wybrać?

 

Zdaniem lekarzy obecnie jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób jest nadciśnienie, które wynika ze złej diety i stresu w pracy. Problemy z ciśnieniem wiążą się też z wieloma, innymi schorzeniami. Dlatego niezbędne jest regularne badanie. Osobom, które mają już doświadczenie w samodzielnym badaniu polecamy zakup ciśnieniomierza. Niestety wciąż niewiele osób wie, jak znaleźć najlepszy dla siebie sprzęt, którego obsługa będzie prosta. Dlatego polecamy Ci ten oto poradnik, z którego dowiesz się, czym cechuje się najlepszy ciśnieniomierz lekarski w 2020 roku.

Pierwsza kwestia to atesty i certyfikaty. To one informują Cię o dokładności pomiaru danego urządzenia. Testowane klinicznie sprzęty są bowiem najbardziej skuteczne. Certyfikaty są gwarantem wiarygodnego pomiaru oraz trwałość produktu.

Przed zakupem, sprawdź, jaki margines błędu ma dane urządzenie. W dobrych produktach wartość ta wynosi +/- 2 mmHg lub +/- 3 mmHg. Musisz jednak wiedzieć, że sprzęty lekarskie mogą inaczej się zachowywać w ujemnych temperaturach lub gdy temperatura jest wysoka. Dlatego, zanim dokonasz zakupu, sprawdź powyższe wartości.

Urządzenia lekarskie są sprzętami mechanicznymi, co oznacza, że użytkownik musi samodzielnie wpompować i wypuścić powietrze z mankietu. Do wykonania tej czynności używana jest pompka. Jest to bardzo ważny element wyposażenia, dlatego przed zakupem upewnij się, że jego używanie jest wygodne, a sam model leży wygodnie w dłoni. Szczególnie polecamy urządzenia, w których pompka jest zintegrowana z manometrem, gdyż ułatwia to kontrolę pracy modelu.

Najlepsze ciśnieniomierze lekarskie powinny mieć regulowany mankiet. Element ten musi być dopasowany do rozmiarów ramienna użytkownika. Obwód większości sprzętów waha się od 24 cm do 36 cm. Jeśli ten rozmiar jest dla Ciebie za mały, powinieneś zainwestować w urządzenie nadgarstkowe, które powstało z myślą o osobach z nadwagą oraz otyłych.

 

 

Ciśnieniomierze lekarskie – ranking

 

 

Microlife BP AG1-40

 

Model Microlife BP AG1-40 to bardzo dobry ciśnieniomierz lekarski, który cechuje się precyzyjną pracą. Dzięki niemu możliwy jest dokładny pomiar ciśnienia krwi i pulsu. Urządzenie może być stosowane zarówno w przychodniach, jak również w domach, jednak zalecamy, by korzystały z niego doświadczone osoby.

Jest to produkt naramienny o mankiecie, którego długość waha się między 24 cm a 35 cm. Po nałożeniu, użytkownik musi samodzielnie wpuścić powietrze, a następnie przyłożyć słuchawki lekarskie.

Zakres pomiaru urządzenia waha się między 0 mmHg a 300 mmHg. Z kolei jego dokładność to +/- 2 mm Hg. Ciśnieniomierz może działać w różnych temperaturach, wiedz jednak, że nadmierne zimno lub ciepło może zwiększyć margines błędu. Przy zakupie użytkownik otrzyma elegancki futerał, który ułatwi przenoszenie sprzętu.

Urządzenie zostało przetestowane klinicznie, dlatego konsumenci mogą liczyć na jego niezawodność. Dodatkowo po zapoznaniu się z instrukcją obsługa produktu jest bardzo prosta, wymaga jednak pewnej wprawy.

 

 

 

 

Rossmax GB102 

 

Ciśnieniomierz lekarski Rossmax GB102 to wbrew nazwie sprzęt, który sprawdzi się nie tylko w przychodni, ale również w domu. Urządzenie bardzo precyzyjnie zmierzy Twoje ciśnienie krwi oraz puls. Ze względu na szeroki mankiet (od 24 cm do 36 cm), model może być używany nie tylko na ramieniu, ale również na udzie. Wymiary sprzęty to: 52 cm x 90 cm x 33 cm.

Zakres pomiaru ciśnieniomierza to od 0 mmHg do 300 mmHg. Z kolei dokładność wyniku wynosi +/- 3 mmHg. Praca sprzętu została przetestowana klinicznie, co potwierdza jego niezawodność. Dzięki temu sprzęt może być używany przez osoby chore, które muszą się regularnie badać. Urządzenie najlepiej pracuje, gdy temperatura nie spada poniżej 10 st. C, ani nie rośnie powyżej 40 st. C.

Przy zakupie otrzymasz elegancki, lakierowany ciśnieniomierz oraz stetoskop z pojedynczą głowicą. Dodatkowo dołączono też nylonowy rękaw i mosiężny zawór do upuszczania powietrza. Przenoszenie całego osprzętu jest bardzo proste, gdyż model posiada elegancki futerał. Ten wydajny ciśnieniomierz lekarski w dobrej cenie to dokładny produkt, który jest dość prosty w użyciu.

 

 

 

 

HEINE Gamma G7 

 

Jeśli chcesz regularnie badać swoje zdrowie, polecamy Ci zakup HEINE Gamma G7. Jest to dobrze wykonany ciśnieniomierz lekarski, który na pewno okaże się przydatny nie tylko w aptece czy przychodni, ale i prywatnym domu.

Obsługa modelu jest dość prosta, choć wymaga doświadczenia, gdyż powietrze do mankietu jest wypuszczane i wypuszczane przez użytkownika samodzielnie. Z kolei sam pomiar nie wyświetla się elektronicznie, a trzeba go odczytać z tarczy. Wiedz jednak, że czynność ta nie jest trudna. Urządzenie jest bardzo dokładne (margines błędu wynosi +/- 3 mmHg), co potwierdziły różne testy kliniczne. Co więcej, produkt jest zgodny z protokołem European Society of Hypertension.

Aby zapewnić konsumentom łatwą pracę, model posiada zintegrowany system ochrony przed wstrząsami, więc możesz go ze sobą zabrać na wyjazd wakacyjny. Popularność tego sprzętu wynika z wysokiej jakości wykonania, nowoczesnego designu, ale co najważniejsze, dokładnego pomiaru. Dzięki temu, osoby chorujące na nadciśnienie mogą samodzielnie monitorować swój stan zdrowia w domu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status