Najlepszy ciśnieniomierz elektroniczny

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki ciśnieniomierz elektroniczny wybrać?

 

Choroby serca, nerek oraz nadciśnienie to poważne dolegliwości, z którymi walczy coraz więcej osób. Wymagają one częstych wizyt u lekarzy oraz regularnych badań.  Niestety wiele starszych osób nie może pozwolić sobie na codzienne spacery do przychodni lub apteki. Jeśli jesteś w takiej sytuacji powinieneś zakupić najlepszy ciśnieniomierz elektroniczny w 2020 roku. Jeśli jednak nie wiesz, jak zakupić taki sprzęt, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Znajdziesz porady dotyczące zakupu tego typu urządzenia.

 

 

Przedmiotem artykuły będą najlepsze ciśnieniomierze elektroniczne, czyli takie, które są w pełni automatyczne, gdyż to właśnie ten rodzaj produktów najlepiej nadaje się do użytku domowego. Takie modele dokonują pomiaru metodą oscylometryczną, która polega na pomiarze pulsującego falowania tętnicy.

Opisywany przez nas rodzaj ciśnieniomierzy występuje w wersji nadgarstkowej oraz naramiennej.  Drugi typ, który jest najpowszechniejszym modelem, umieszczany jest, jak sugeruje nazwa, na ramieniu. Zdaniem wielu lekarzy daje on wiarygodniejsze wyniki, dlatego jest częściej polecany. Wiedz jednak, że dołączony do niego mankiet ma pewne określone wymiary. Duża część sprzętów ma mankiet o długości od 20 cm do 32 cm. Długość można regulować za pomocą opaski ściągającej. Oznacza to, że osoby bardzo otyłe mogą nie znaleźć swojego rozmiaru. To właśnie z myślą o nich powstały ciśnieniomierze nadgarstkowe. Ten rodzaj urządzenia zalecany jest też osobom młodym, które nie borykają się z przewlekłym nadciśnieniem.

Pamiętaj, aby w czasie zakupu dokładnie zapoznać się z przeprowadzonymi testami oraz opiniami specjalistów. To one pomogą nam wybrać najdokładniejszy model. Jest to bardzo ważne, gdyż w przypadku osób przewlekle chorych, nawet nieznaczny błąd w badaniu może mieć poważne konsekwencje.

Wiele osób samodzielnie dokonuje pomiaru w domu, a wyniki spisuje na kartce, a następnie przedstawia je lekarzowi. Jeśli również tak robisz, to polecamy Ci zainwestowanie w urządzenie, które samodzielnie będzie zapamiętywać 30 ostatnich pomiarów, wraz z dokładną datą i godziną. Sprzęty tego rodzaju możemy zsynchronizować z naszym komputerem, aby zgromadzone dane zawsze były pod nasza ręką.

 

 

Ciśnieniomierze elektroniczne – ranking

 

 

Omron M6 Comfort

 

Model Omron M6 Comfort to wysokiej jakości ciśnieniomierz naramienny, który na pewno przyda się każdemu z nas. Obsługa sprzętu jest prosta i intuicyjna, zatem z urządzenia bez trudu mogą korzystać zarówno starsze, jak i młodsze osoby. Mankiet pompowany jest automatycznie, co ułatwia pomiar.

Dużą zaletą produktu jest duży ekran, co sprawia, że odczytanie pomiaru jest proste. Co więcej, ciśnieniomierz sam poinformuje nas o tym, że pomiar został przeprowadzony nieprawidłowo. Równocześnie, urządzenie zostało wyposażone w funkcję wykrywania arytmii serca, która polega na wyświetleniu się komunikatu nakazującego udanie się do lekarza. Do tego, maszyna zapisuje do 90 ostatnich pomiarów, a także wylicza średnią w oparciu o 3 ostatnie wyniki. Wszystkie dane są opatrzone dokładną datą oraz godziną. Zakres pomiarów waha się od 0 mmHg do 299 mmHg, zaś w przypadku tętna jest to od 14 uderzeń/min do 18 uderzeń min. Margines błędu w przypadku ciśnienia to +/- 3 mmHg, a tętna +/- 5%.

Wielu konsumentów doceniło niewielkie wymiary aparatu (15,4 cm x 8,4 cm x 13,1 cm, a długość mankietu to 22 cm – 42 cm), które pozwalają na stałe trzymanie urządzenia przy sobie.

 

 

 

 

Microlife BP A2 Basic

 

Wszystkim, którzy poszukują nowoczesnego modelu do pomiaru ciśnienia, polecamy Microlife BP A2 Basic. Jest to bardzo dokładny sprzęt naramienny, który przeznaczony jest do domowego sprawdzania ciśnienia krwi i tętna. Wielkość mankietu jest regulowana między M a L, czyli 22 cm a 42 cm.

Dużym atutem produktu jest to, że posiada pamięć, która pozwala na zapisanie ostatnich 30 pomiarów. Zebrane dane są opatrzone dokładną datą i godziną, co ułatwia kontrolę zdrowia. Zauważ, że pompowanie mankietu odbywa się automatycznie, więc sprzęt jest prosty w obsłudze. Dzięki temu mogą z niego korzystać osoby w różnym wieku. Aby rozpocząć pracę produktu wystarczy przycisnąć największy przycisk. Następnie, inteligentny mechanizm samodzielnie dobiera ciśnienie w mankiecie. Produkt zasilany jest bateriami, więc bez trudu zabierzesz go ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Opinie konsumentów na temat prezentowanego ciśnieniomierza są bardzo pozytywne, gdyż sprzęt pozwala na wykrycie arytmii serca. Do tego ten ciśnieniomierz elektroniczny w dobrej cenie ma duży wyświetlacz, co ułatwia odczytanie wyniku.

 

 

 

 

Tech-Med TMA-7000M

 

Ciśnieniomierz Tech-Med TMA-7000M to bardzo dokładny model, w który powinny zainwestować wszystkie osoby cierpiące na nadciśnienie. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, więc może być użytkowane zarówno przez starsze, jak i młodsze osoby.

Ten automatyczny produkt naramienny potrzebuje tylko kilku sekund na dokonanie dokładnego pomiaru. Otrzymany wynik może się różnić od faktycznego stanu o +/- 3 mmHg. Wszystkie informacje pokazywane są na dużym wyświetlaczu, z którego bardzo prosto jest odczytać wynik. Oznacza to, że nawet osoby starsze i niedowidzące nie będą miały problemu z przeczytaniem wyniku. Co więcej, sprzęt posiada dość pojemną pamięć wewnętrzną, która pozwala na zapisanie 60 ostatnich wyników wraz z datą i godziną. Kolejną zaletą jest funkcja wykrywania arytmii. Dzięki niej na ekranie pojawi się notka informująca o konieczności udania się do lekarza. Z kolei, jeśli w czasie badania poruszymy ręką, system sam to wykryje i nakaże nam powtórzyć pomiar.

Liczna grupa osób zdecydowała się na wybór tego ciśnieniomierza, gdyż cechuje się prostą obsługą.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status