Najlepszy ciśnieniomierz automatyczny

Ostatnio aktualizowane: 29.06.20

 

Jaki ciśnieniomierz automatyczny wybrać?

 

Wiele osób nie wie, jaki ciśnieniomierz wybrać, aby był funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Pod tym względem dobrym wyborem może okazać się model automatyczny, gdyż nie wymaga ręcznego pompowania i daje dokładne wyniki. Jeśli rozważasz zakup takiego produktu, koniecznie zajrzyj do poniższego poradnika. Znajdziesz tu zarówno kilka wskazówek, jak też specjalny ranking 3 ciśnieniomierzy, które być może Cię zainteresują.

 

 

Regularne pomiary ciśnienia to konieczność, zwłaszcza dla osób borykających się z nadciśnieniem tętniczym. Jednak także zdrowe osoby powinny kontrolować swoje ciśnienie, aby zapobiec rozwojowi chorób układu sercowo-naczyniowego. Do tego trzeba jednak odpowiedniego ciśnieniomierza, a model automatyczny może świetnie się w tej roli sprawdzić. Jest on niezwykle łatwy w obsłudze i nawet osoby starsze będą mogły samodzielnie zmierzyć sobie ciśnienie. Ponadto tego typu produkty mają duży i wyraźny wyświetlacz, na którym widoczne są wyniki, czyli wartość ciśnienia oraz puls.

Jeżeli marzy Ci się najlepszy ciśnieniomierz automatyczny w 2020 roku, najlepiej poszukaj go wśród produktów z naramiennym mankietem. Takie aparaty dają dokładniejsze wyniki i łatwiej się je zakłada niż urządzenia nadgarstkowe. Ważne, aby wybrać mankiet o odpowiednich rozmiarach, by zmierzenie ciśnienia było możliwe. Standardowy mankiet dla osób dorosłych powinien mieć wymiary: 12 cm x 30 cm (ewentualnie 35 cm), a dla osób otyłych 12 cm x 40 cm. Dla osób szczupłych oraz dzieci dedykowane są mankiety w rozmiarze 12 cm x 18 cm. Pamiętaj, że wybór złego mankietu może skutkować otrzymaniem nieprawidłowego wyniku, a sam błąd może być znaczący (nawet do 15 mmHg).

Robiąc zakupy sprawdź też sposób zasilania ciśnieniomierza, który najbardziej Ci się spodobał. Większość produktów jest zasilana bateriami AA lub AAA. To dość wygodne rozwiązanie, jeśli zamierzasz mierzyć swoje ciśnienie co pewien czas. Osoby zmuszone do kontrolowania ciśnienia codziennie powinny przemyśleć zakup urządzenia zasilanego sieciowo (będzie to ciśnieniomierz nadgarstkowy, gdyż modele naramienne są zasilane wyłącznie bateriami).

Dobrze, jeśli Twój sprzęt będzie zapisywał w pamięci wyniki wykonanych pomiarów. Na ich podstawie z łatwością policzysz średni pomiar ciśnienia, co jest konieczne przy kontroli nadciśnienia. Najlepsze ciśnieniomierze automatyczne mogą zapisywać średnio od 20 do 40 wyników dwóch osób, a nie tylko jednej. Takie rozwiązanie sprawia, że nie tylko Ty, ale również inny domownik będzie mógł lepiej kontrolować swoje zdrowie.

 

 

Ciśnieniomierze automatyczne – ranking

 

 

Omron M6 Comfort

 

Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort to w pełni automatyczny produkt umożliwiający precyzyjny pomiar ciśnienia. Urządzenie zostało wyposażone w technologię o nazwie Intellisense, za sprawą której rękaw zawsze pompowany jest do odpowiedniej wartości. Ponieważ nie trzeba tej czynności wykonywać ręcznie, powyższy sprzęt obsługuje się niezwykle łatwo.

Cechą charakterystyczną opisywanego produktu jest także system podwójnej kontroli. Dzięki niemu czujnik dokonujący pomiaru ciśnienia jest kontrolowany przez drugi czujnik. To sprawia, że otrzymany wynik jest bardzo dokładny. Mankiet został uformowany w taki sposób, aby mógł dopasować się do różnych kształtów i obwodu ramienia (wynoszącego od 22 cm do 42 cm).

Jak twierdzą konsumenci, opisany wyżej ciśnieniomierz zasługuje na uwagę, gdyż z jego obsługą poradzi sobie każdy. Dużym plusem jest to, że urządzenie pokazuje, czy mankiet został prawidłowo założony na ramię. Ponadto w zestawie znajduje się specjalne etui, w którym produkt można bezpiecznie przechowywać i zabierać ze sobą w razie konieczności.

 

 

 

 

Microlife BP A2 Basic

 

Model ciśnieniomierza automatycznego Microlife BP A2 Basic doskonale sprawdzi się w warunkach domowych. Posiada on technologię „PAD”, która wykrywa arytmię serca. Takie rozwiązanie sprawia, że możesz lepiej kontrolować stan swojego zdrowia. Wbudowana pamięć urządzenia pozwala na zapamiętanie 30 ostatnich wyników wraz z datą i godziną pomiaru, co jest pomocne przy kontroli chorób związanych z ciśnieniem tętniczym.

Mankiet prezentowanego ciśnieniomierza idealnie dopasowuje się do ramienia, którego obwód wynosi od 22 cm do 42 cm. Produkt jest zasilany bateriami AA, można go również podłączyć do zasilacza. Producent wyposażył model BP A2 Basic we wskaźnik poprawnego założenia mankietu, za sprawą którego zawsze będziesz mieć pewność, że ta czynność została prawidłowo wykonana.

Konsumenci docenili powyższy produkt głównie za łatwość obsługi oraz możliwość uzyskania dokładnego wyniku pomiaru. Ten ciśnieniomierz automatyczny w dobrej cenie ma bardzo czytelny wyświetlacz, który ułatwi pomiar ciśnienia zwłaszcza osobom starszym i mającym problemy ze wzrokiem.

 

 

 

 

TensoVal Duo Control II

 

TensoVal Duo Control II to automatyczny ciśnieniomierz naramienny, który cechuje intuicyjna obsługa. To jedyne urządzenie tego typu, które do pomiaru ciśnienia wykorzystuje nie tylko metodę oscylometryczną, ale też osłuchową (wykorzystywaną głównie przez lekarzy). To idealny produkt dla osób z nadciśnieniem i zaburzeniami pracy rytmu serca.

Prezentowany aparat zapisuje 60 wyników dla 2 osób wraz z datą i godziną pomiaru. Oznacza to, iż z produktu mogą swobodnie korzystać dwie osoby. Sprzęt można podłączyć przez port USB do komputera, by przenieść wyniki pomiarów na dysk i przeanalizować je w specjalnym programie (dostępnym jako dodatkowe wyposażenie).

Jak wynika z opinii wydawanych przez konsumentów, ciśnieniomierz marki TensoVal cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na funkcjonalność. Opisany wyżej model jest w stanie rozróżnić wartości pomiarów wykonywanych rano od tych wykonywanych wieczorem. Co więcej, poziom ciśnienia powietrza w mankiecie każdorazowo jest dobierany indywidualnie do użytkownika.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Booms
Booms
1 month ago

Jakikolwiek model z serii Diagnostic DM. Ja akurat używam tego z 200, ale myślę że każdy ich sprzęt jest świetny 😉 U mnie w rodzinie używamy go od lat.

DMCA.com Protection Status