Najlepsze soczewki kontaktowe kolorowe miesięczne

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jakie soczewki kontaktowe kolorowe miesięczne wybrać?

 

Miesięczne soczewki mają mnóstwo zalet. Choć wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, to często są o wiele lepszym wyborem niż produkty jednodniowe, gdyż często pozwalają sporo zaoszczędzić. W sklepach możemy znaleźć zarówno zwykłe, jak i kolorowe szkła kontaktowe, z pomocą których zmienimy lub podkreślimy swój kolor oczu. W poniższym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy. Prezentujemy również zestawienie trzech najlepszych według nas kolorowych soczewek miesięcznych.

Wybierając idealny dla siebie produkt tego typu musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Pierwszym z nich jest moc sferyczna (inaczej optyczna), która uzależniona jest od naszej wady wzroku. Pamiętajmy, że szkła kontaktowe znajdują się w innej odległości od dna oka niż zwykłe okulary, dlatego ich moc może znacząco się różnić. Zwykle osoby z krótkowzrocznością będą potrzebowały soczewek słabszych, a z dalekowzrocznością nieco mocniejszych, w porównaniu do noszonych na co dzień okularów.

Istotną rolę odgrywa też stopień nawodnienia. Od niego zależy, czy tlen (i w jakiej ilości) będzie przepuszczany do oka. Im większą wartość będzie miał ten parametr, tym lepiej. Zawsze starajmy się sprawdzić również średnicę soczewki. To, jaki rozmiar powinniśmy wybrać zależy od wielkości naszej rogówki. Szkło kontaktowe musi ją dobrze przykryć, a jednocześnie nie powodować zniekształceń.

Najlepsze miesięczne kolorowe soczewki kontaktowe w 2020 roku są wykonane z odpowiedniego materiału. Do wyboru mamy produkty twarde i miękkie. Te pierwsze produkuje się ze szkła organicznego, które charakteryzuje stosunkowo dobra przepuszczalność tlenu. Niemniej tego typu kontakty zakłada się dość trudno, głównie ze względu na sztywność. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się soczewki miękkie. Wykonuje się je głównie z hydrożelu (są niewyczuwalne dla oka i dobrze uwodnione, ale mają mniejszą przepuszczalność tlenu), choć natknąć możemy się też na produkty stanowiące połączenie tego materiału z silikonem. Są one nieco sztywniejsze, ale przepuszczają do oczu więcej tlenu.

Najlepsze miesięczne kolorowe soczewki kontaktowe można wygodnie nosić przez cały dzień. Powinny one zapewniać wysoki komfort użytkowania. Ponieważ dostępne na rynku produkty mają różne kolory, z pewnością każdy z nas znajdzie ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Najczęściej występujące odcienie soczewek to: błękit, zieleń i brąz, choć często możemy spotkać również kontakty fioletowe, szare czy też szafirowe. Jedynym ograniczeniem może być więc nasza wyobraźnia.

 

 

Miesięczne kolorowe soczewki kontaktowe – ranking

 

 

Ciba Vision FreshLook Dimensions 

 

Przedstawiamy soczewki Ciba Vision FreshLook Dimensions, których moc wynosi od +6 dioptrii do -8 dioptrii. Ich średnica wynosi 14,5 mm. Ponieważ w opakowaniu znajduje się aż 6 sztuk szkieł kontaktowych, jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Możemy uniknąć konieczności robienia częstych zakupów.

Prezentowany produkt jest dostępny w trzech kolorach: niebieskim, morskim i zielonym. Ma on ciemną otoczkę, dlatego oczy wydają się większe i bardziej wyraziste. Poziom uwodnienia soczewek wynosi 55%. Wspomniane szkła zostały wykonane z materiału o nazwie Phemfilcon A. Są one elastyczne, dlatego łatwo się je zakłada i zdejmuje.

Produkt Ciba Vision FreshLook Dimensions cieszy się dużym zaufaniem konsumentów. Dowodem na to są pochlebne opinie na jego temat. Najczęściej wspominanym atutem przedstawionych soczewek jest to, że podkreślają one kolor oczu w sposób naturalny i subtelny.

 

 

 

 

Ciba Vision FreshLook Colors

 

Szkła kontaktowe Ciba Vision FreshLook Colors mają średnicę 14,5 mm. Poziom ich uwodnienia wynosi 55%, co oznacza, iż zapewniają dużą przepuszczalność tlenu. To z kolei zwiększa komfort użytkowania. Przedstawiony produkt jest dostępny w opakowaniu zawierającym 2 soczewki.

Moc kontaktów wynosi od +6 dioptrii do -8 dioptrii. Są one wyposażone w filtr UV, który zapewnia oczom skuteczną ochronę podczas słonecznych dni. Produkt wykonany jest z Phemfilconu A. To materiał zapewniający wyjątkową wygodę noszenia, a także łatwe zakładanie i zdejmowanie produktu. Do wyboru mamy aż 6 kolorów, czyli: błękitny, zielony, piwny, mglisto-szary, szafirowy oraz fioletowy.

Konsumenci docenili opisane wyżej soczewki za szeroką gamę kolorystyczną. Z ich pomocą można nie tylko podkreślić naturalną barwę oczu, ale również zmienić ją, w zależności od własnych preferencji. Co więcej, produkt jest niemal niewyczuwalny, nawet podczas wielogodzinnego noszenia. Mogą go założyć również osoby nie mające problemów ze wzrokiem, ponieważ jest on dostępny w wersji 0,00 dioptrii.

 

 

 

 

Dreamcon Hera 3Tones

 

Dreamcon Hera 3Tones to soczewki o mocy 0,00 dioptrii. Ich średnica wynosi 14 mm, a stopień uwodnienia to 42%. Produkt nie wysusza nadmiernie oczu, nawet podczas wielogodzinnego noszenia, co zwiększa wygodę użytkowania. Materiał wykonania to Polyhema, która nie tylko jest wyjątkowo elastyczna, ale również absorbuje wodę.

Prezentowane szkła kontaktowe są dostępne w 2-tonowych odcieniach, jak również w wersji big eyes. Z ich pomocą można powiększyć swoje oczy i tym samym sprawić, że staną się one bardziej wyraziste. Produkt można stosować nawet w połączeniu z okularami.

Jak przekonują konsumenci, są to miesięczne kolorowe soczewki kontaktowe w dobrej cenie. Warto się nimi zainteresować, ponieważ są one całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Produkt pozwala szybko i nieinwazyjnie zmienić swój wygląd, a nawet zwiększyć swoją pewność siebie.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status