Najlepsze maty masujące kręgosłup

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaką matę masującą kręgosłup wybrać?

 

Wiele osób narzeka na bóle kręgosłupa, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Niektórzy decydują się na masaże, inni na leki. Ciekawym rozwiązaniem może być zakup maty masującej. Można ją umieścić w każdym miejscu w swoim domu, co jest bardzo wygodne, szczególnie dla chorych osób. Nie spiesz się jednak z wyborem odpowiedniego modelu. Istnieje kilka aspektów, które trzeba poruszyć przed zakupem. Opowiemy o nich dokładnie poniżej.

 

 

Na samym początku sprawdź, jaka duża jest mata. Wymiary powinny pokrywać się z materacem, na którym zazwyczaj leżysz, czy siedzisz. Najczęściej mata masująca jest umiejscowiona na fotelach, więc przed zakupem zmierz je i wybierz taki model, który na nie pasuje. Wygodę z pewnością zapewnią większe wymiary maty, ponieważ będzie Ci łatwo zmienić pozycję i komfortowo się ułożyć.

Osoby, które już korzystały z takiego sprzętu, mówią, że najlepsza mata masująca kręgosłup w 2020 roku ma kilka punktów masujących. Przeciętny model ma około 10 małych silniczków. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wybierania masujących silniczków oraz tym samym oszczędzanie energii.

Wielu użytkowników przyznaje, że najlepsze maty masujące kręgosłup można łatwo podłączyć do gniazdka. Zadbaj o to, aby kabel był wystarczająco długi. W ten sposób będziesz mógł położyć matę w dowolnym miejscu. Wygodna zmiana programów jest również ważna. Zazwyczaj do kompletu dostajemy pilota, na którym są specjalne przyciski. Każdy z nich musi być dobrze opisany i wystarczająco duży, aby go wygodnie wcisnąć.

Dobra mata masująca kręgosłup ma kilka programów masowania. Dzięki pilotowi można zazwyczaj zmieniać intensywność oraz ruchy, jakie wytwarza dany model i bez problemu dopasować odpowiedni program do swojego bólu. Niektóre z mat mają bardzo ciekawą funkcję podgrzewania. Relaksuje ona pacjenta oraz wzmacnia działanie masażu. Podgrzewanie zazwyczaj działa przez kilka minut. Niektóre z modeli mają funkcję sterowania intensywności masażu. Wielu użytkowników mat podkreśla, jak ważne jest wykonanie z dobrego materiału, który nie rani skóry i jest delikatny, lecz jednocześnie trwały.

 

 

Maty masujące kręgosłup – Ranking

 

 

Beurer MG 300 

 

Beurer MG 300 to mata, z którą pozbędziesz się bólu w okolicach kręgosłupa. Model ma wiele zalet, o których zaraz powiemy. Masaż, który jest wykonywany przez sprzęt, przypomina ten, który wykonują palce człowieka. Z pomocą akcesorium możesz wybrać miejsce masowania, czyli szyję, plecy lub oba rejony jednocześnie.

Model ma 3 tryby masowania, a są to: masaż punktowy, czyli to pacjent wyznacza dokładne miejsce masowania; masaż rolujący sprawia, że mięśnie się relaksują, a napięcie z nich schodzi. Z kolei głęboki masaż to koliste ruchy, które niwelują ból. Bardzo dużą zaletą jest to, że możesz sam zdecydować, gdzie znajdują się głowice masujące.

Moc tego sprzętu to 60 W. Z kolei waga to prawie 6 kg. Wykonanie maty jest bardzo dobre, a materiałem jest PU oraz siateczka oddychająca. Model ma funkcję nagrzewania. Ważne jest to, że mata sama wyłącza się po 15 minutach, więc jeżeli na niej uśniemy, to nic nam nie grozi. Użytkownikom najbardziej podoba się możliwość wybierania punktów masażu oraz duża powierzchnia masażu.

 

 

 

 

Good Care 10 Sil

 

Good Care 10 Sil to mata, której można używać w samochodzie i w domu. Ze względu na kształt tego modelu, najlepiej umieścić go na fotelu. Bardzo dobrze dopasowuje się on do każdego rodzaju krzesła. 10 silników wibrujących sprawia, że praktycznie każdy punkt na ciele jest dobrze wymasowany.

Prezentowana mata masująca kręgosłup w dobrej cenie ma funkcję podgrzewania. Sposób działania modelu kontroluje się z pomocą pilota dołączonego do kompletu. Dzięki niemu można zmieniać intensywność masowania oraz wybierać odpowiedni program. Można też wybrać czas, w którym będziemy masowani – od 15 minut do 60 minut.

Typy masażu, jakie można wybrać to: oklepywanie, wałkowanie, ugniatanie, masaż pulsacyjny oraz automatyczny. Specjalne gumy w oparciu sprawiają, że mata stabilnie trzyma się w jednym miejscu, co bardzo podoba się każdemu użytkownikowi. Chwalą oni również bardzo długi kabel sieciowy, który można podłączyć też do zapalniczki samochodowej.

 

 

 

 

Medisana MCN 88930

 

Medisana MCN 88930 to mata, która może masować plecy w różnych strefach. Jeżeli nie czujesz takiej potrzeby, to nie musisz używać całego modelu. Możesz wybrać masaż górnej lub dolnej część pleców. Mata jest ukształtowana w taki sposób, że można ją bez problemu położyć na fotelu samochodowym lub w domu.

Model ma funkcję ogrzewania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku bardzo zimnego dnia lub po prostu gdy chcesz się rozgrzać zimą. Model pozwala wykonać masaż wibracyjny oraz specjalny masaż Shiatsu, w efekcie czego mięśnie mogą być zupełnie zrelaksowane. Kontrolowanie intensywności masażu zapewnia pilot, którego działanie jest chwalone przez wszystkich użytkowników.

Mata jest bardzo duża i gwarantuje dobre wymasowanie kręgosłupa, pleców, a nawet głowy. Model można łatwo umieścić na fotelu, warto dodać, że mata z fotela nie spada oraz nie przesuwa się na nim. Użytkownicy chwalą również bardzo dobre wykonanie maty.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status