Najlepsze krople do oczu bez konserwantów

Ostatnio aktualizowane: 17.09.20

 

Jakie krople do oczu bez konserwantów wybrać?

 

Klimatyzowane pomieszczenia, długa praca przy komputerze czy częste oglądanie telewizji mogą przyczynić się do zaczerwienienia oczu oraz uczucia pieczenia i piasku pod powiekami. Aby zapobiec wysychaniu gałki ocznej, warto zaopatrzyć się w odpowiednie krople, które zapewnią odpowiednie nawilżenie i ukoją podrażnienia. Aby ułatwić Ci wybór najodpowiedniejszego preparatu, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się podczas zakupów. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym umieściliśmy trzy najlepsze krople do oczu bez konserwantów w 2020 roku.

Wiele produktów dostępnych na rynku zawiera w składzie konserwanty, które przedłużają ich trwałość oraz uniemożliwiają rozmnażanie się bakterii. Niestety często też wywołują one pieczenie i podrażnienia, a także mogą pogłębiać problem suchości oczu. Starajmy się zatem unikać produktów z konserwantami, szczególnie wtedy, gdy nosimy soczewki kontaktowe, gdyż środki konserwujące mogą się pod nimi gromadzić i podrażnić gałkę oczną. Najlepsze krople do oczu bez konserwantów, mimo iż nieco droższe, są bezpieczne i skuteczne.

Przed zakupem warto mieć na uwadze termin przydatności kropli. Tego typu produkty szybko tracą zdatność do użycia, zazwyczaj jest to od 4 tygodni do 3 miesięcy. Jeśli cenimy sobie komfort użytkowania oraz nie chcemy marnować specyfiku, warto przemyśleć zakup preparatu w tak zwanych minimsach. Są to jednorazowe, oddzielne pojemniczki, które należy zużyć w ciągu 24 godzin po otwarciu. Można je nosić zawsze przy sobie i używać w dowolnej chwili, zatem jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że krople nie są zabezpieczone przed zainfekowaniem, dlatego po otwarciu i zakropleniu należy je bezwzględnie wyrzucić, bez względu na to, czy zawartość została zużyta do końca, czy nie.

Dobrym rozwiązaniem jest również zakup specyfiku z wbudowanym systemem ABAK, w którym krople w momencie aplikacji są tłoczone przez złożony filtr wyjaławiający. Tego typu preparat nie zawiera konserwantów, a mimo to może być stosowany nawet do dwóch miesięcy po pierwszym otwarciu. Jest to również bardziej ekonomiczna opcja, gdyż można zużyć produkt do końca.

 

 

Krople do oczu bez konserwantów – Ranking

 

 

Hyal Drop Multi

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci preparat Hyal Drop Multi. Są to krople do oczu bez konserwantów w dobrej cenie, które należy stosować w przypadku występowania stanu niedoboru łez. Preparat ten bardzo dobrze radzi sobie z uczuciem suchości, pieczeniem oraz zmęczeniem oczu. Jest to właściwy wybór także dla osób noszących szkła kontaktowe, o wrażliwych oczach czy uczulonych na konserwanty. Nadaje się do nawilżania zarówno twardych, jak i miękkich soczewek.

W skład preparatu wchodzą między innymi kwas hialuronowy 2,4 mg/ml, woda jałowa, chlorek sodu i chlorek potasu. Produkt nie zawiera konserwantów, dzięki czemu z pewnością nie podrażni gałki ocznej. Specyfik dostępny jest w opakowaniu 10 ml. Buteleczka wyposażona jest w zakraplacz dozujący pojedyncze krople. Termin użytkowania płynu może wynosić nawet do 12 tygodni po otwarciu, gdyż jest on bardzo dobrze tolerowany nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Warto wziąć pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat produktu Hyal Drop Multi, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego skuteczność, trwałość oraz długi termin przydatności.

 

 

 

 

Cooper Vision Synergi

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez produktu Cooper Vision Synergi. Jest to zaawansowany płyn do soczewek kontaktowych, który nie zawiera konserwantów.

Płyn ten przeznaczony jest do nawilżania miękkich i twardych soczewek, zarówno silikonowo-hydrożelowych, jak i hydrożelowych starszej generacji. Usuwa on wszelkie osady, a także dezynfekuje, lubrykuje oraz przepłukuje szkła. Co więcej, dzięki zastosowaniu unikalnej technologii Oxipal, preparat ten skutecznie nawilża powierzchnię soczewek, poprawiając komfort ich noszenia.

Pojemność buteleczki z płynem wynosi 360 ml. Wraz z produktem, w zestawie otrzymamy specjalny pojemniczek z jonami srebra. Termin przydatności preparatu po otwarciu wynosi aż 90 dni.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tych kropli zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity wyrób dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadł do gustu dołączony pojemnik, dzięki któremu płyn starcza na dłużej.

 

 

 

 

Eyeye Monosept

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także produktu Eyeye Monosept przeznaczonego do pielęgnacji zarówno twardych, jak i miękkich soczewek. Jest to niezastąpiony preparat odpowiedni dla osób, które przez długi czas noszą szkła kontaktowe i potrzebują ich dobrego nawilżenia.

Wyrób ten skutecznie dezynfekuje soczewki poprzez proces neutralizacji wodoru przez katalizator platynowy. Po 6 godzinach zabiegu płyn zmienia się w roztwór soli izotonicznej, który nie zawiera konserwantów. Produkt zapobiega także zakażeniom grzybiczym, skutecznie czyści i dezynfekuje szkła kontaktowe. Zalecany jest alergikom oraz osobom wrażliwym.

Konsumenci pozytywnie oceniają specyfik i w swoich opiniach podkreślają, że jest on idealny dla wrażliwych oczu. Dodatkową zaletą jest jego bardzo atrakcyjna cena, idąca w parze z wysoką jakością.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status