Najlepsza waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu

Ostatnio aktualizowane: 15.10.18

 

Jaką wagę łazienkową z pomiarem tłuszczu wybrać?

 

Wiele osób decyduje się na regularny trening, aby zrzucić niepotrzebne kilogramy. Jednak, aby poprawnie kontrolować spadek naszej wagi i efekt ćwiczeń, potrzebujemy profesjonalnego przyrządu. Godne polecenia modele nie podają jedynie ilości utraconych kilogramów, ale mierzą również tłuszcz w organizmie. Niestety, zakup takich sprzętów nie jest prosty. Dlatego, specjalnie z myślą o osobach, które poszukują profesjonalnych urządzeń, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas wybierania dobrego produktu. Poza tym, na końcu artykułu zamieściliśmy trzypunktowe zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze wagi łazienkowe z pomiarem tłuszczu.

Podczas kupowania wagi łazienkowej, warto upewnić się, że interesujący Cię model jest dokładny. Bowiem, tylko wtedy będziesz w stanie w pełni kontrolować ilość traconych kalorii. Modele mechaniczne, czyli analogowe, gdzie specjalna strzałka pokazuje na tarczy Twój wynik, mają margines błędu między 500 g a 1 kg. W przypadku sprzętów elektronicznych, pomiar może się różnić o 100 g lub 300 g.

Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę podczas wyboru wagi łazienkowej jest jej maksymalne obciążenie. Jest to szczególnie ważne, gdy urządzenie kupowane jest z myślą o osobie otyłej. Standardowe modele są w stanie utrzymać ciężar około 120 kg, czasem 150 kg. Niestety, ilość sprzętów z większą tolerancją, która sięga 200 kg lub nawet 300 kg, jest dość ograniczona.

Z obciążeniem wagi, ściśle związana jest konstrukcja jej platformy. Przed zakupem powinieneś dowiedzieć się, z jakiego materiału został wykonany interesujący Cię produkt. Najtańsze modele zostały zrobione z plastiku. Wiedz jednak, że taka platforma może szybko pęknąć pod wpływem nieco większego ciężaru. Warte polecenia są modele wykonane z hartowanego szkła, bowiem cechuje się ono dużą twardością i wytrzymałością. Dzięki temu, z takich wag będą mogły korzystać nawet osoby otyłe.

Ostatnią kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest sprawa zasilania wagi. Niemal wszystkie modele łazienkowe do pracy potrzebują baterii. Upewnij się jednak, jaka jest ich dokładna ilość i rodzaj potrzebny do pracy. Niestety, może się okazać, że interesujący Cię sprzęt wymaga zakupu 4 lub więcej baterii, co narazi Cię na dość duży koszt.

 

 

Wagi łazienkowe z pomiarem tłuszczu – Ranking

 

 

Caso Germany Body Fit

 

Elegancki i bardzo precyzyjny model Caso Germany Body Fit to godna polecenia waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu w dobrej cenie. Za sprawą użycia najnowszej technologii, prezentowany produkt oferuje bardzo niewielki margines błędu podczas dokonywania pomiaru masy ciała – wynosi on 100 g.

Dużym atutem tego przyrządu jest to, że poza pokazaniem dokładnej masy ciała, sprzęt dokonuje pomiaru i analizy tkanki kostnej, mięśniowej i tłuszczowej. Poza tym, oblicza zawartość wody w organizmie oraz Wskaźnik Masy Ciała (BMI).

Waga została wykonana z najwyższej jakości szkła hartowanego i dlatego jest ona w stanie wytrzymać dość duże obciążenie. Maksymalny ciężar osoby znajdującej się na platformie nie może przekraczać 150 kg. Dzięki temu, z urządzenia mogą korzystać również osoby z dużą nadwagą bądź otyłe, które pragną zadbać o swoje zdrowie. Z przyrządu może korzystać cała rodzina, bowiem wbudowana pamięć jest w stanie pomieścić dane o płci, wieku i wzroście aż 10 osób.

Opinie o tym produkcie są bardzo pozytywne. Wiele osób pochwaliło solidne wykonanie maszyny, jak również dużą precyzję pomiaru.

 

 

 

 

Brabantia 481949

 

Zdaniem dietetyków kluczem do efektywnego pozbycia się zbędnych kilogramów jest zakup dobrej, dokładnej wagi. Pozwoli nam ona bowiem na stałą kontrolę naszej masy. Sprzętem, który Ci na to pozwoli jest model Brabantia 481949, który oferuje również analizę składu ciała, w tym tkanki tłuszczowej.

Innymi, ciekawymi funkcjami, jakie oferuje prezentowany produkt jest kalkulacja wskaźnika BMI, czy procent wody w organizmie. Z tego powodu, sprzęt jest często wybierany przez profesjonalnych sportowców. Największą zaletą wagi jest precyzja pomiaru, a wynik jest podawany z dokładnością do 100 g.

Przyrząd został wykonany z wysokiej jakości szkła, co gwarantuje dużą wytrzymałość. Z tego względu, model jest w stanie wytrzymać obciążenie do 160 kg. Warto dodać, że nóżki wagi są pokryte antypoślizgowym tworzywem, co gwarantuje dużą stabilność. Co więcej, ochraniają one również podłoże, zatem możesz używać wagi w dowolnym miejscu.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło jego elegancki design oraz funkcję FPP – Finger Prints Proof, która zapobiega pozostawianiu odcisków palców na obudowie.

 

 

 

 

Raven EW003

 

Aby dokładnie kontrolować masę swojego ciała, niezbędny jest profesjonalny i dokładny przyrząd. Właśnie takim sprzętem jest waga łazienkowa Raven EW003. Największą zaletą modelu jest to, że poprzez przesyłanie elektrycznych impulsów, na wyświetlaczu pokaże się również informacja o zawartości tłuszczu w Twoim ciele. Co więcej, model mierzy procentowy udział wody, mięśni i kości w organizmie.

Ta najlepsza waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu została wykonana z najwyższej jakości szkła hartowanego, co gwarantuje stabilną konstrukcję. Dzięki temu, nawet osoby o nieco większej wadze będą mogły korzystać z tego produktu. Ponadto użycie tego tworzywa sprawia, że waga jest bardzo prosta w czyszczeniu. Poza tym, na tej stabilnej platformie może stanąć osoba, której waga nie przekracza 150 kg.

Dużym udogodnieniem jest możliwość zapamiętania ustawień dla aż 2 użytkowników. Dzięki temu, nie będziesz musiał za każdym razem programować swojego wzrostu, wieku i płci. Warto dodać, że model oferuje podanie pomiaru w różnych jednostkach miary, jak kg, lb czy st.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło dużą dokładność pomiaru, która wynosi 100 g.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...