Najlepsza waga łazienkowa mechaniczna

Ostatnio aktualizowane: 19.01.19

 

Jaką wagę łazienkową mechaniczną wybrać?

 

Regularna kontrola wagi jest bardzo ważna, jeśli chcemy żyć zdrowo. Jednak, aby tego dokonać potrzebujemy dokładnego sprzętu, którego pomiar będzie precyzyjny. Z racji tego, że wagi łazienkowe to bardzo popularny produkt to mogłoby się wydawać, że ich zakup jest bardzo prosty. Nic bardziej mylnego. Aby wybrać dobrej jakości produkt, trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się przygotować ten oto poradnik, gdzie zaprezentujemy Ci najważniejsze cechy, jakie powinien mieć dobrej jakości model. Co więcej, na końcu tego artykułu zamieściliśmy niewielki ranking, w którym opisaliśmy trzy najlepsze wagi łazienkowe mechaniczne.

Modele mechaniczne są wyposażone w mechanizm analogowy, czyli taki, gdzie ruchoma wskazówka wskazuje Twoją masę na zegarze z podziałką.

Decydując się na zakup takiego produktu, w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić, jaki jest zakres pomiaru maszyny. Jest to maksymalna waga osoby warzonej, jaką jest w stanie zmierzyć przyrząd. W przeciętnych modelach, wartość ta wynosi 120 kg, a czasem 150 kg. Jeśli jednak sprzęt kupowany jest dla osoby bardzo otyłej, należy upewnić się, że interesujący Cię model będzie w stanie zmierzyć jej wagę. Niektóre specjalistyczne firmy posiadają produkty o tolerancji do 200 kg lub nawet 300 kg.

Kolejną rzeczą, na która musisz koniecznie zwrócić uwagę jest dokładność pomiaru. Jest to najważniejsza cecha. Naturalnie, jeśli waga będzie zawyżała lub zaniżała Twój ciężar o 100 g, nie będzie to stanowiło problemu. Niestety, niektóre starsze przyrządy mogą się pomylić nawet o 5 kg, a to już znaczna różnica. W przypadku modeli mechanicznych skala błędu może wynosić od 500 g do 1 kg.

Następnym, bardzo ważnym elementem każdej wagi jest jej wyświetlacz. Bez znaczenia, jaką jesteś osobą, młodą czy starą, powinieneś zainwestować w czytelny sprzęt z dużą tarczą. Dzięki temu, będziesz w stanie odczytać swój pomiar. Niektóre, bardzo nowoczesne sprzęty posiadają specjalny odbiornik, który możesz ustawić na wysokości swojego wzroku. Za pomocą fal radiowych, ilość kilogramów ukazana na wyświetlaczu przesłana zostaje do odbiornika, co ułatwia odczytanie wyniku.

 

 

Wagi łazienkowe mechaniczne – Ranking

 

 

TERRAILLON T61

 

Elegancka i precyzyjna waga TERRAILLON T61 to wysokiej klasy waga łazienkowa mechaniczna, która powinna znaleźć się w każdym domu. Model ten został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest w stanie utrzymać nawet duże obciążenia. Co więcej, mocny i trwały materiał skutecznie chroni wewnętrzny mechanizm. Zatem drobne uderzenia, czy otarcia nie spowodują awarii.

Ta najlepsza waga łazienkowa mechaniczna w 2019 roku jest bardzo dokładna. Margines błędu w uzyskanym wyniku wynosi 1000 g. Warto dodać, że na analogicznej podziałce wartość zmienia się o 1 kg. Poza tym, maksymalne obciążenie osoby ważącej się wynosi 120 kg.

Wymiary prezentowanego produktu to: 26,2 cm x 25,4 cm x 5,7 cm. Za sprawą takich kompaktowych rozmiarów, schowanie wagi nie powinno stanowić problemu.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób, które zdecydowało się na jego zakup doceniło elegancki design i dość dużą precyzję pomiaru. Ponadto urządzenie zostało wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, zatem posłuży Ci wiele lat.

 

 

 

 

Eldom CBR2016-09A

 

Elegancki i bardzo dokładny model Eldom CBR2016-09A to godna polecenia waga łazienkowa mechaniczna, która powinna się znaleźć w każdym domu. Dużą zaletą tego sprzętu jest precyzyjne i trwałe wykonanie. Bowiem, do produkcji przyrządu użyto najwyższej jakości tworzywo sztucznego. Co więcej, platforma została wyłożona specjalnym materiałem antypoślizgowym wykonanym z gumy, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Maszyna została wykonana z wytrzymałych materiałów, przez co jest ona w stanie wytrzymać znacznie większe obciążenie. Maksymalna waga osoby ważonej może wynosić 130 kg. Dokładność pomiaru wynosi 1000 g, w przypadku osób lżejszych niż 65 kg oraz 2000 g dla osób cięższych niż 65 kg.

Wymiary modelu to: szerokość – 29 cm, wysokość – 27 cm, głębokość – 47 cm. Dzięki tak małym gabarytom, bez trudu znajdziesz miejsce na przechowanie wagi w swojej łazience.

Prezentowany produkt posiada wiele bardzo pochlebnych recenzji. Wielu konsumentów doceniło niską cenę maszyny oraz jej wytrzymałą konstrukcję. Co więcej, ze względu na użycie trwałych materiałów, również osoby z dużą nadwagą mogą korzystać z produktu.

 

 

 

 

Soehnle Professional 6163

 

Waga łazienkowa Soehnle Professional 6163 to profesjonalne urządzenie, które polecane jest wszystkim osobom, którym zależy na regularnej kontroli masy ciała. Największą zaletą tego przyrządu jest duży, analogowy, szklany wskaźnik wagi. Dzięki jego dużym rozmiarom, nawet osoby starsze nie będą miały problemu z odczytaniem swojego wyniku.

Prezentowany produkt został wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Gwarantuje to solidną konstrukcję oraz dużą bezawaryjność. Nie musisz się zatem obawiać, że mocniejsze postawienie stopy, czy też lekkie uderzenie uszkodzą mechanizm znajdujący się wewnątrz sprzętu. Poza tym, platforma została pokryta nakładkami antypoślizgowymi, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki wytrzymałej i solidnej konstrukcji, waga jest w stanie utrzymać ciężar 160 kg. Z tego powodu, model będzie odpowiedni dla osób z nadwagą. Dokładność pomiaru wynosi 1 kg.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki, klasyczny wygląd urządzenia oraz jego dużą precyzję pomiaru. Dodatkowo o dużej funkcjonalności wagi świadczy fakt, że bywa ona używana w klubach fitness, aptekach czy gabinetach rehabilitacyjnych.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...