Najlepsza tradycyjna maszynka do golenia na żyletki

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jaką tradycyjną maszynkę do golenia na żyletki wybrać?

 

Codzienne golenie może podrażniać naszą skórę. Warto więc wybierać golarki, które mają odpowiednie ostrza i są dobrze skonstruowane. Choć największą popularnością cieszą się obecnie maszynki jednorazowe, również te tradycyjne, z wymiennymi ostrzami są często wybierane przez konsumentów. Jeśli i Ty chcesz zdecydować się na zakup właśnie takiego produktu, przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Dowiesz się z niego, jakie cechy mają najlepsze tradycyjne maszynki do golenia na żyletki. Na końcu tekstu znajdziesz także zestawienie godnych polecenia sprzętów. Przedstawione przez nas 3 warianty są polecane przez użytkowników i zdobywają w sieci dużo pochlebnych recenzji.  

Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć materiał wykonania. Jest to kluczowa kwestia, od której zależy żywotność produktu. Warto, aby wybrany przez nas model był stworzony z dobrego gatunkowego metalu. Nie będziemy musieli się wtedy martwić o to, że produkt szybko zardzewieje i stanie się niezdatny do użytku. Co więcej, jego czyszczenie będzie łatwe. Wystarczy, że przepłuczemy go pod bieżącą wodą. Równie istotną kwestią są żyletki. Wybierajmy golarki, w których możemy zastosować ostrza każdego producenta. Dzięki temu ich zakup i wymiana nie będzie stanowiła problemu.

Użytkownicy podkreślają, że najlepsza tradycyjna maszynka do golenia na żyletki w 2019 roku jest lekka i dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni. Zapewnia to pewny chwyt i dużą precyzję podczas golenia. Posiada także możliwość regulacji ostrza. Pozwala to dostosować gadżet do długości naszego zarostu. Należy pamiętać także o tym, aby decydując się na zakup konkretnego modelu sprawdzić, czy do zestawu dołączone są żyletki. Jeśli nie, zalecamy od razu je kupić, najlepiej kilka sztuk. Konsumenci zwracają również uwagę na design produktu, dlatego tak dużą popularnością cieszą się modele w stonowanych kolorach.  

 

 

Tradycyjne maszynki do golenia na żyletki – ranking

 

 

Merkur Solingen Futur Satyna

 

Merkur Solingen Futur Satyna to maszynka do golenia na żyletki. Została ona wykonana z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu dobrze leży w dłoni i jest bardzo trwała. Łatwo też utrzymać ją w czystości. Wystarczy po goleniu umyć ją pod bieżącą wodą.

Waga produktu wynosi 122 g, a jego długość całkowita to ok. 11 cm. Użytkownik ma możliwość regulacji ekspozycji ostrza w zakresie 6 stopni. Ostrze wymienia się bardzo łatwo. Trzeba tylko podważyć palcem górną pokrywkę główki, otworzyć ją i wymienić żyletkę. Warto podkreślić, że do tego modelu pasują wszystkie standardowe żyletki, które kupimy właściwie w każdym sklepie. Maszynka ta zapewnia precyzyjne golenie. Do zestawu dołączona jest jedna sztuka żyletki Merkur.

Wiele osób jest zdania, że to godny polecenia gadżet. Przede wszystkim łatwo utrzymać go w czystości, a jego utrzymanie jest znacznie tańsze, aniżeli regularny zakup maszynek jednorazowych. Użytkownicy doceniają także solidne wykonanie sprzętu oraz to, że łatwo utrzymać go w czystości.

 

 

 

 

Edwin Jagger DE86BL

 

Edwin Jagger DE86BL to tradycyjna maszynka do golenia na żyletki w dobrej cenie. Została wykonana przez pasjonatów rękodzieła i znawców obróbki metali z zagłębia hutniczo-metalurgicznego w Anglii. Możemy mieć więc pewność, że jest odpowiednio skonstruowana, a praca z nią to prawdziwa przyjemność.

Do sprzętu pasują żyletki każdego producenta. Ich zakup nie będzie więc problematyczny. Typ głowicy to tzw. zamknięty grzebień. Maszynki tego typu nadają się do codziennego użytku, są bowiem wyjątkowo delikatne dla skóry, a jednocześnie bardzo precyzyjne. Uchwyt sprzętu wykonano z żywicy akrylowej w kolorze czarnym. Zapewnia to pewny chwyt i łatwe prowadzenie w czasie golenia. Długość całkowita maszynki wynosi 9,5 cm, zaś długość rączki to 8,5 cm.

Prezentowana maszynka zdobywa w sieci pochlebne recenzje. Jest szczególnie ceniona za solidne wykonanie, będące gwarantem żywotności i odporności na uszkodzenia. Wiele osób podkreśla, że sprzęt nie nie podrażnia naszej skóry. Plusem jest również to, że w zestawie otrzymuje się opakowanie żyletek (5 sztuk).

 

 

 

 

Solingen Timor 1322 Butterfly

 

Solingen Timor 1322 Butterfly to maszynka jednoczęściowa cenionego na rynku producenta. Jej waga wynosi zaledwie 54 g, a długość całkowita to 9,5 cm. Produkt polecany jest do codziennego golenia, a więc do krótkiego, delikatnego zarostu.

Do tego produktu pasują wszystkie dostępne na rynku żyletki. Ich wymiana nie będzie stanowiła żadnego problemu, bowiem dostaniemy je w każdym sklepie. Wymiana ostrza jest wygodna. Wystarczy kilka ruchów, aby pozbyć się zużytej żyletki i założyć nową. Głowica to tzw. zamknięty grzebień. Zapewnia zatem pełną precyzję ruchów i dokładne golenie. Zarówno wspomniana przez nas głowica, jak i uchwyt wykonane są z mosiądzu. Urządzenie dobrze leży w dłoni i nie ślizga się.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci uważają, że to wysokiej jakości produkt w przystępnej cenie. Jego obsługa jest prosta i nie rodzi żadnych problemów, a wymiana ostrza jest możliwa w zaledwie kilka chwil.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...