Najlepsza szczoteczka elektryczna do zębów dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów dla dzieci wybrać?

 

Zdaniem dentystów coraz więcej dzieci ma problemy z próchnicą oraz ubytkami w uzębieniu. Spowodowane jest to spożywaniem zbyt dużej ilości słodyczy oraz niewłaściwym myciem zębów. Niestety wiele maluchów wykonuje tę czynność niedokładnie i nie usuwa wszystkich bakterii. Z tego powodu warto zakupić dla swojej pociechy dobrej jakości model elektryczny, który pomoże mu zadbać o uzębienie. Rodziców, którzy nie wiedzą, jak wybrać odpowiedni sprzęt zachęcamy do lektury naszego poradnika. Znajdziesz w nim wiele rad oraz informacje o tym, jak wybrać najlepsze szczoteczki elektryczne do zębów dla dzieci.

 

 

Udając się na zakupy koniecznie zwróć uwagę na to, jak zasilany jest interesujący Cię model. Na rynku znajdziesz urządzenia sieciowe, akumulatorowo-sieciowe oraz bateryjne. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci drugi typ produktów, gdyż cechują się dużą funkcjonalnością oraz wydajnością. Szczoteczki sieciowe niestety wyposażone są w kabel, który ogranicza nasze ruchy, co może zniechęcić maluchy do regularnego mycia zębów. Co więcej, wyjeżdżając na wakacje musimy zabrać całą stację zasilającą, co dla wielu osób może być dużym obciążeniem.

Jak pewnie wiesz, dzieci często kopiują zachowania swoich rodziców. Dlatego, zwłaszcza w pierwszych latach ich życia, powinniśmy dawać im dobry przykład i również myć przy nich nasze zęby. W takiej sytuacji, dobrze sprawdzają się modele o wymiennych końcówkach, z których mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny.

Jeśli chcesz zachęcić malca do regularnego mycia zębów, polecamy Ci zainwestowanie w nowoczesny model, który ma takie opcje, jak podłączenie do tabletu lub wbudowany odtwarzacz muzyki. Dzięki tym udogodnieniom regularne czyszczenie uzębienia zamieni się z obowiązku w dobrą zabawę. Ciekawym udogodnieniem jest również funkcja timera. Pozwala ona na ustawienie czasu mycia (standardowo wartość ta powinna wynosić 2 minuty), tak by przekonać dziecko do właściwego dbania o zęby.

Skoro już wiesz, jakie cechy posiada najlepsza szczoteczka elektryczna do zębów dla dzieci w 2019 roku, to przedstawiamy Ci niewielki ranking ciekawych urządzeń.

 

 

Szczoteczki elektryczne do zębów dla dzieci – ranking

 

 

Philips Sonicare For Kids HX6311/07

 

Jeśli chcesz przekonać swoje dzieci do regularnego mycia zębów, polecamy Ci zakup modelu Philips Sonicare For Kids HX6311/07. Sprzęt ten cechuje się kolorową rękojeścią, która na pewno wzbudzi zainteresowanie malucha. Produkt zasilany jest sieciowo-akumulatorowo, zatem nie musimy martwić się o kabel, który będzie krępował ruchy dłoni.

Dużą zaletą jest wygodna rękojeść, która dobrze trzyma się w dłoni, zatem nie musisz obawiać się, że urządzenie wyślizgnie się dziecku z ręki. Zwróć uwagę na efektywną pracę sprzętu, który jest w stanie usunąć niemal 90% płytki nazębnej. Zastosowana technologia soniczna sprawia, że malec nie wyrządzi sobie krzywdy w czasie mycia zębów. Tym, co na pewno przykuje uwagę maluchów jest opcja KidPacer, czyli wydobywania zabawnych dźwięków w czasie mycia, co przekona pociechę do regularnego szczotkowania. Poza tym produkt został wyposażony w 3 tryby pracy. Przy głowicy modelu znajduje się przełącznik, za pomocą którego łatwo ustawimy intensywność pracy.

Ze względu na kolorowy design, wiele dzieci znacznie chętniej sięga po szczoteczkę, gdyż przykry obowiązek mycia zębów, staje się zabawą.

 

 

 

 

Oral-B D12 Kids Frozen

 

Jeśli Twój maluszek nie przepada za myciem zębów, polecamy sprezentowanie mu Oral-B D12 Kids Frozen. Produkt posiada kolorowe naklejki z Elsą i Anną, bohaterkami bajki Kraina Lodu.

Prezentowany produkt zasilany jest akumulatorowo, zatem ruchy naszej pociechy nie będą skrępowane przez kabel. Dużą zaletą są miękkie włókna szczoteczki, które nie podrażniają delikatnych dziąseł malucha. Poza tym urządzenie wyposażono w timer z piosenką, w czasie której dziecko dokładnie wyczyści jamę ustną. Dzięki temu nasz pociecha wyrobi sobie prawidłowe nawyki. Przy zakupie otrzymamy rotacyjną końcówkę, która sprawi, że zęby oraz przestrzeń między nimi będą dokładnie wyczyszczone. Zdaniem specjalistów, produkt usuwa znacznie więcej płytki nazębnej niż modele manualne. Na uwagę zasługuje też bardzo wytrzymała bateria, która pozwala na 5 dni regularnego użytkowania.

Dzięki szczoteczce, wielu rodziców zauważyło znaczną poprawę stanu jamy ustnej u swoich dzieci. Co więcej, konsumenci docenili nie tylko kolorowy design produktu, ale również możliwość uruchomienia ruchu sonicznego, który pozwala na jeszcze lepsze usuwanie odbarwień, bakterii i płytki nazębnej.

 

 

 

 

Brushbaby Babysonic

 

Model Brushbaby Babysonic to bardzo wydajna i w pełni bezpieczna szczoteczka elektryczna, która dedykowana jest dla najmłodszych. Sprzęt ten zasilany jest bateriami, co pozwala na proste użytkowanie, bez krępowania ruchów dziecka, jak w przypadku sprzętów sieciowych. Urządzenie dedykowane jest dla dzieci od momentu, gdy dziecku wyrosną pierwsze ząbki do 3 roku życia.

W czasie pracy produkt emituje bardzo lekkie drgania, które nie powodują dyskomfortu u dzieci. Poza tym model został wyposażony w miękkie włosie, aby nie podrażniać delikatnych dziąseł naszej pociechy. Jest to bardzo ważne, gdyż zbyt twarda końcówka może nie tylko sprawić ból maluszkowi, ale też poważnie podrażnić jamę ustną. Szczoteczka wyposażona jest też w specjalny 2 minutowy timer, który co 30 sekund sygnalizuje dziecku, by przeszło do następnej ćwiartki na łuku zębowym. Funkcja ta została doceniona przez wielu rodziców, gdyż uczy najmłodszych dobrych nawyków. Głowica w modelu jest wymienna i wraz z rozwojem malca, możemy zamienić ją na nieco twardszą.

Zdaniem wielu konsumentów jest to w pełni bezpieczny i wydajny sprzęt, którego użytkowanie jest bardzo proste. W opinii użytkowników ta elegancka szczoteczka elektryczna do zębów dla dzieci w dobrej cenie to bardzo dobry model.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...