Najlepsza soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 18.06.18

 

Jaką soniczną szczoteczkę do zębów dla dzieci wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Aby skutecznie walczyć z próchnicą, niezbędne jest regularne mycie zębów. Musisz jednak wiedzieć, że wiele osób wykonuje tę czynność niewłaściwie. Jednym z podstawowych problemów jest brak odpowiedniej szczoteczki, która pomoże Ci w efektywnej pielęgnacji jamy ustnej. Z tego powodu, jeśli posiadasz zwykłą, tanią szczoteczkę, radzimy Ci jej wymianę na bardziej zaawansowany model. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ten oto poradnik, gdzie znajdziesz przydatne informacje o tym, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy niewielki ranking zawierający najlepsze soniczne szczoteczki do zębów dla dzieci.

Modele soniczne czyszczą zęby poprzez emitowanie drgań oraz fal dźwiękowych, których praca pomaga efektywniej usunąć resztki jedzenia, nawet z trudno dostępnych miejsc. W głowicy szczoteczki umieszczony został niewielkiej wielkości generator. Po uruchomieniu sprzęt ten emituje fale dźwiękowe, które sprawiają, że włosie szczoteczki drga. Wielu dentystów i stomatologów jest zdania, że to właśnie takie modele są najbardziej efektywne w walce z próchnicą i bakteriami w jamie ustnej.

Jedną z pierwszych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przed wyborem szczoteczki sonicznej, jest twardość włosia. Palacze i osoby, które spożywają dużo kawy powinny zainwestować w najtwardsze modele. Z kolei urządzenie o średniej miękkości włosia jest najbardziej standardowe i uniwersalne, co sprawia, że możę być używane przez wszystkie osoby ze zdrowymi dziąsłami. Miękkie sprzęty są skierowane dla tych użytkowników, którzy borykają się z krwawieniem dziąseł i odsłoniętymi szyjkami zębowymi.

Kolejnym parametrem, który powinieneś wziąć pod uwagę jest wielkość urządzenia. Wiedz, że gabaryty szczoteczki są silnie związane z wiekiem użytkownika. Co więcej, należy pamiętać, że główka interesującego Cię modelu swoją wielkością nie powinna przekraczać szerokości 2 lub maksymalnie 3 zębów. W przypadku dzieci całkowita długość szczoteczki musi zmieścić się między 7,5 mm a 15 mm. Bowiem tylko wtedy zapewni właściwy komfort użytkowania. W przypadku dorosłych wielkość modelu powinna wahać się od 20 do 30 mm.

 

 

Soniczne szczoteczki do zębów dla dzieci – Ranking

 

 

Philips Sonicare HX6311/07

 

Model Philips Sonicare HX6311/07 to najlepsza soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci w 2018 roku. Zdaniem wielu specjalistów zakup tego produktu, pomaga w lepszym dbaniu o właściwą higienę jamy ustnej. Dzięki swoim drganiom pozwala on na efektywną walkę z próchnicą oraz na niemal całkowite usunięcie resztek jedzenia, które utknęły między zębami.

Wielu rodziców na pewno ucieszy fakt, że przy zakupie prezentowanego urządzenia, otrzymają w zestawie 2 różnej wielkości główki. Dzięki temu ich pociechy będą mogły używać szczoteczki na różnych etapach swojego rozwoju.

Dużym atutem produktu jest KidPacer, czyli opcja odtwarzania dziecięcej muzyki w czasie szczotkowania. Miłe dla ucha piosenki sprawią, że codzienne mycie zębów stanie się dla dzieci zabawą. To z kolei zaowocuje ich większą dbałością o dokładną pielęgnację jamy ustnej.

Aby pomóc maluchom oswoić się z pracą szczoteczki sonicznej, prezentowany model posiada dwie prędkości. Na początku dziecko może używać wolniejszego trybu, by przyzwyczaić się do uczucia drgania. Z kolei, gdy podrośnie będzie mogło korzystać z nieco szybszej prędkości.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tej szczoteczki ze względu na jej niską cenę, efektywna pracę oraz prostą obsługę. Co więcej, model ten posiada ergonomiczny kształt i wyprofilowany, antypoślizgowy uchwyt.

 

 

 

 

Philips Sonicare HX6322/04

 

Urządzenie typu Philips Sonicare HX6322/04 to bardzo nowoczesna soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci w dobrej cenie. Jedną z największych zalet modelu jest jego możliwość połączenia z aplikacją Philips Sonicare For Kids, która edukuje maluchy w zakresie higieny jamy ustnej. Co więcej, takie funkcje jak KidTimer czy KidPacer pozwalają na podłączenie urządzenia do innego sprzętu mobilnego w celu wyświetlania filmików instruktażowych dla dzieci. Są one pełne kolorowych postaci i przyjemnych dla ucha piosenek, co na pewno przykuje uwagę dziecka. W czasie odtwarzania filmików, dziecko powinno naśladować postacie, które pokażą mu, jak poprawnie zadbać o czystość swoich zębów.

Kolejną zaletą prezentowanego modelu jest ergonomiczny kształt urządzenia, co sprawia, że jego utrzymanie w dłoni jest wygodne. Co więcej, uchwyt został wyłożony gumową, antypoślizgową warstwą, co pomoże maluchom utrzymać szczoteczkę w dłoni.

Przy zakupie otrzymujemy dwie, różnej wielkości główki, które dziecko będzie mogło użyć na różnym etapie swojego życia. Dużym udogodnieniem ze strony producenta jest wyposażenie urządzenia w dwa tryby prędkości. Wiele maluchów z początku używa tego wolniejszego, by przyzwyczaić się do drgań. Gdy już się z nimi oswoją, zalecane jest korzystanie z szybszej prędkości, bowiem pomoże ona efektywnie wyszczotkować zęby.

Opinie konsumentów są bardzo pozytywne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup właśnie tego modelu, gdyż posiada on wymienne naklejki, które pozwalają na spersonalizowanie wyglądu szczoteczki. Zachęci do maluchy do regularnego dbania o własne zęby.

 

 

 

 

Brush-Baby Kidzsonic

 

Soniczna szczoteczka Brush-Baby Kidzsonic to jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Cechuje się on bowiem niską cena, jak i dużą skutecznością podczas walki z próchnicą.

Prezentowany model posiada miękkie włosie, dzięki czemu nie podrażnia dziąseł maluchów. W czasie pracy, w delikatny sposób pozwala dzieciom na usunięcie resztek jedzenia i zachowania optymalnej higieny jamy ustnej.

Dużą zaletą sprzętu jest wbudowany, dwuminutowy timer, który co 30 sekund informuje dziecko, że powinno zacząć szczotkować kolejną ćwiartkę łuku zębowego. Takie rozwiązanie wyrabia u najmłodszych dobre nawyki higieniczne.

Prezentowany produkt posiada 2 tryby pracy. Pierwszy z nich cechuje się podświetleniem, co pozwala na lepszą kontrolę szczotkowania. Wiedz, że ten tryb pozbawiony jest ruchów sonicznych i drgających, bowiem przewidziany jest on dla najmłodszych dzieci. Jednak z czasem, gdy przyzwyczają się do korzystania z urządzenia, zalecane jest użytkowanie trybu 2, który charakteryzuje się emisją kolorowych świateł. To właśnie w tym trybie pracy, użyte są ruchy soniczne.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na jego zakup, gdyż wyrabia w dzieciach dobre nawyki higieniczne. Co więcej, miękkie włosie o różnej długości pozwala usunąć płytkę nazębną, bez podrażniania dziąseł.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...