Najlepsza maszynka do golenia na żyletki regulowana

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jaką maszynkę do golenia na żyletki regulowaną wybrać?

 

Choć wydawało się, że maszynki do golenia na żyletki jakiś czas temu odeszły w zapomnienie, dziś znowu cieszą się dużą popularnością. Mężczyźni doceniają w nich łatwość stosowania oraz uzyskiwane efekty w postaci gładkiej skóry. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy poradnik, gdzie znajdują się wskazówki, jak kupować takie produkty. Umieszczony na końcu ranking wskaże natomiast trzy ciekawe propozycje.

 

 

Jeszcze kilka lat temu mężczyźni woleli golić się przy pomocy elektrycznych maszynek. Obecnie można jednak zaobserwować wzrost sprzedaży maszynek do golenia na żyletki, zwłaszcza tych z regulacją. Dzieje się tak, ponieważ golenie z ich pomocą jest bardziej ekologiczne (nie pobierają one energii elektrycznej). Stosowanie takich produktów na mokro i w połączeniu z właściwymi kosmetykami może dodatkowo zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych podrażnień.

Konsumenci zastanawiają się często, jaka jest najlepsza regulowana maszynka do golenia na żyletki w 2017 roku. Wiele zależy choćby od typu grzebienia takich produktów. Osoby początkujące powinny sięgać po modele z grzebieniem zamkniętym, ponieważ wtedy golenie przebiegnie znacznie sprawniej i może obejść się bez bolesnych zacięć. Na rynku są jeszcze maszynki z grzebieniem otwartym, jednak posługiwanie się nimi wymaga wprawy. Nawet przy sekundzie nieuwagi golenie zarostu tego typu produktem może zakończyć się skaleczeniem.

Dużą wagę powinniśmy też przywiązywać do samej rączki, ponieważ do od niej zależy, czy wygodnie będzie nam się operowało maszynką. Możemy wybrać model z krótką lub długą rączką, tu wiele zależy od własnych preferencji. Niektórzy mężczyźni zawsze sprawdzają, czy na tym elemencie produktu znajduje się odpowiednia perforacja, dzięki której nie wyślizguje się on z dłoni.

Kiedy rozkręcimy maszynkę do golenia, możemy zobaczyć, że składa się ona z 1, 2 lub 3 części. Im więcej ich będzie, tym łatwiej produkt możemy wyczyścić, co przekłada się na dłuższą żywotność. O tym również warto pamiętać na zakupach.

Ostatnia, ale nie mniej istotna kwestia, to możliwość regulacji maszynki. To bardzo ciekawa opcja, gdyż umożliwia ona dopasowanie tworzącej się szczeliny pomiędzy ostrzem a dolną częścią głowicy produktu do długości czy grubości zarostu. Dzięki temu zawsze można uzyskać zamierzone przez siebie efekty i całkowicie pozbyć się brody czy wąsów lub też jedynie delikatnie je przyciąć.

 

 

Regulowane maszynki do golenia na żyletki – ranking

 

 

Merkur Solingen Futur Satyna

 

Maszynka o nazwie Merkur Solingen Futur Satyna to klasyczny produkt do golenia, który z pewnością przyda się każdemu mężczyźnie dbającemu o swój zarost. Ma on aż 6-stopniową możliwość regulacji ekspozycji ostrza, a żyletki wymienia się tu bardzo łatwo. Aby otworzyć i zdjąć górną pokrywę główki, wystarczy ją lekko podważyć.

Ten model został wykonany ze stali i pokryty chromem z matowym wykończeniem. W efekcie prezentuje się on wyjątkowo elegancko i jest odporny na powstawanie rdzy. Oznacza to, iż maszynka może posłużyć bardzo długi czas. Poza tym pasują do niej wszystkie standardowe żyletki, jakie stosuje się w tradycyjnych produktach do golenia.

Jak wynika z opinii konsumentów, prezentowany produkt cechuje doskonała jakość wykonania i jest wyjątkowo solidny. Waży on zaledwie 122 g, dlatego golenie nie jest trudnym zadaniem. Z pomocą tej maszynki każdy mężczyzna może odpowiednio zadbać o swój zarost i uniknąć podrażnień skóry.

 

 

 

 

Edwin Jagger DE86BL

 

Jeśli interesuje Cię regulowana maszynka do golenia na żyletki w dobrej cenie, koniecznie przyjrzyj się modelowi Edwin Jagger DE86BL. Składa się on z 3 części i ma zamknięty grzebień. Oznacza to, iż golenie się z jego pomocą jest łatwe, a utrzymanie go w czystości to nieskomplikowane zadanie. Produkt ten nadaje się do codziennego golenia, również bardzo delikatnej skóry, której nie podrażnia.

Opisywany model maszynki ma rączkę odlaną z wysokiej jakości, połyskującej żywicy akrylowej. Widnieje na niej wygrawerowana delikatnie nazwa firmy, co podnosi estetykę produktu. Do zestawu zostały dołączone w tym przypadku japońskie żyletki Feather, a więc produkt od razu po zakupie jest gotowy do użycia.

Konsumenci doceniają tę maszynkę przede wszystkim za funkcjonalność i elegancki design. Jest ona zapakowana w pudełko, dlatego też jest doskonałym pomysłem na prezent. Dla wielu dodatkową zaletą produktu jest jego niewielki rozmiar. Jego długość całkowita wynosi jedynie 9,5 cm.

 

 

 

 

Merkur Solingen 39C Slant

 

Merkur Solingen 39C Slant to produkt 2-częściowy z nachyloną głowicą (określaną też mianem slant). Oznacza to, iż żyletka jest ułożona pod określonym kątem w stosunku do przycinanego zarostu. Ta maszynka polecana jest w szczególności mężczyznom z zarostem mocnym i twardym.

Produkt został wykonany ze stali, którą dodatkowo pokryto błyszczącym chromem. Prezentuje się on wyjątkowo elegancko i jest odpowiednio zabezpieczony przed powstawaniem rdzy. Opisywany model ma też grubą i krótką rączkę, która wygodnie leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej. Do golenia można stosować wszystkie standardowe żyletki oferowane przez różnych producentów.

Konsumenci przekonują, że najlepsze regulowane maszynki do golenia na żyletki powinny być funkcjonalne. Tak też jest w tym przypadku. Ten konkretny model wyróżnia się łatwością wymiany żyletki. Robi się to za pomocą pokrętła umieszczonego na końcu rączki. Poza tym plusem jest także to, że produkt radzi sobie nawet z bardzo opornym na golenie zarostem.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status