Najlepsza maska antysmogowa dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 18.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W Polsce występuje coraz większy problem ze smogiem. Ilość pyłów w powietrzu jest tak duża, że zagraża to naszemu zdrowiu. Szukamy więc sprawdzonych rozwiązań gwarantujących odpowiednią ochronę. Dlatego też można zauważyć rosnącą popularność masek antysmogowych. Do naszego rankingu wybraliśmy modele przeznaczone dla dzieci. Jednym z najlepszych okazał się produkt ReSpimask. To maska jednorazowa, jednak można jej użyć nie tylko na jeden spacer. Należy obserwować stan filtra i w razie konieczności wymienić produkt. Maska jest miękka w dotyku, więc jej noszenie nie powoduje żadnych podrażnień skóry. Gumki nauszne są elastyczne, co pozwala na idealne dopasowanie produktu do kształtu twarzy malucha. Model przeszedł liczne testy, które potwierdziły jego skuteczność. Miamed to kolejna maska antysmogowa dla dzieci, której nie mogło zabraknąć w przygotowanym przez nas rankingu. Model jest odpowiednio wyprofilowany, ściśle przylega do twarzy i wygodny w noszeniu. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką maskę antysmogową dla dzieci wybrać?

 

Obecnie bardzo wiele polskich miast ma problem ze smogiem. Nic więc dziwnego, że popularność masek antysmogowych gwałtownie rośnie. Są one jedną z najlepszych metod ochrony przed niebezpiecznymi dla zdrowia pyłami, jak i alergenami, bakteriami czy kurzem. Stosowanie maski jest zalecane przez cały rok – nie tylko w okresie zimowym. Jak twierdzą lekarze, szczególnie istotne powinno być dla nas zabezpieczanie dzieci, dlatego w tym artykule chcemy odpowiedzieć na pytanie, jakie cechy wyróżniają najlepsze maski antysmogowe dla dzieci.

 

 

Kupując maskę musimy zwrócić uwagę na posiadane przez nią atesty i certyfikaty. Na terenie Unii takie zabezpieczenia są dzielone na 3 stopnie ochrony od FFP1 do FFP3, gdzie FFP3 posiada najwyższą skuteczność filtracji. Pod uwagę jest brana wówczas przepuszczalność zanieczyszczeń, stopień nieszczelności oraz opory w oddychaniu.

Zakupu maski można dokonać w niemalże każdej aptece lub sklepach internetowych, ale pamiętajmy, że wybór powinien być dobrze przemyślany. Nawet najlepsze filtry nie będą spełniać swojej funkcji, jeśli maska nie będzie dokładnie przylegać do dziecięcej twarzy.

Najlepsza maska antysmogowa dla dzieci w 2021 roku powinna mieć wymienny filtr. Szczególnie zimą, w niektórych miastach, stężenie smogu jest na tyle wysokie, że filtry zużywają się bardzo szybko. Na rynku obecnie wyróżnia się kilka filtrów. Węglowy – F1 – filtruje aż do 99,9% pyłów. Chroni nas nie tylko przed alergenami, ale także przed smogiem. Dodatkowo zabezpiecza przed wirusami, przez co maski z filtrami tego typu zaleca się stosować przez cały rok. Według badań, przez stosowanie masek z filtrem F1 możemy obniżyć możliwość zachorowania na grypę nawet o 80%.  

Filtr F2 jest wykonany ze szkła spiekanego. Dzięki temu zatrzymuje zanieczyszczenia, wirusy alergeny, grzyby czy bakterie. Gwarantuje 97% skuteczności wyłapywania pyłów, czyli nieco mniej niż typ węglowy. Z drugiej strony przepuszcza on o 40% więcej powietrza, dzięki czemu jest zalecany głównie osobom uprawiającym sporty.

Ostatni z proponowanych filtrów to F3, czyli połączenie filtrów klasy HEPA oraz węglowego. W rezultacie jest to typ najwyższej jakości, który chroni nas przed większością alergenów oraz pyłów, a także przed wirusami. Dodatkowo chroni przed nieprzyjemnymi zapachami.  Niezależnie od typu maski zaleca się wymianę filtra co około 50 godzin. Ponieważ dzieci podchodzą szczególnie niechętnie do korzystania z masek filtrujących, wybrany przez nas produkt powinien zachęcać kolorami i wzorami. Mały użytkownik będzie mógł za pomocą tego niewielkiego elementu wyrazić siebie, a w rezultacie będzie chętniej nosił maskę.

 

 

Maski antysmogowe dla dzieci – ranking

 

 

ReSpimask 

 

ReSpimask Junior to maska antysmogowa dla dzieci w dobrej cenie. Jest to wyrób medyczny, który stworzono z myślą o najmłodszych użytkownikach. Dzięki zastosowaniu membrany Respilon użytkownik produktu jest chroniony przed smogiem, bakteriami i wirusami, alergenami, pyłkami, kurzem, roztoczami czy zarodnikami pleśni.

Ta maska przeciwpyłowa i antysmogowa zabezpiecza także przed różnego rodzaju infekcjami. Unikalne filtrowanie blokuje wirusy, bakterie, alergeny, roztocza czy smog przed dostaniem się do układu oddechowego. Produkt ma anatomiczny kształt i jest dostępny w różnych rozmiarach w celu dopasowania do kształtu twarzy każdej osoby, która go nosi. W części maski, która dotyka nosa, produkt ma tasiemkę klejącą, która zapewnia utrzymanie czystości uszczelki. Takie połączenie elementu chroniącego i kształtu zapewnia maksymalne zabezpieczenie przed niebezpiecznymi cząsteczkami, które nie przenikają przez maskę. Nie występuje zatem ryzyko podrażnień narządów oddechowych. Maska jest dodatkowo wyposażona w funkcjonalne gumki.

Maska przeciwpyłowa ReSpimask to produkt jednorazowego użytku. Po stwierdzeniu zużycia filtra lub mechanicznym uszkodzeniu jakiejś jego części zaleca się wymianę na nową. Użytkownicy wypowiadają się bardzo pozytywnie na temat tego produktu. Cieszy ich niewielki, kompaktowy rozmiar, dzięki któremu dzieci mogą nosić maskę w plecaku czy kieszeni kurtki.

ReSpimask to bardzo dobra maska antysmogowa dla dzieci do 15 zł. Produkt jest dostępny w rozmiarze S (maluchy od 2 do 5 lat) i S+ (dzieci od 5 do 10 lat).

Zalety
Skuteczna ochrona:

Maskę wyposażono w dobrej jakości filtry, które skutecznie zabezpieczają przed wirusami, bakteriami i alergenami. Świetnie radzą sobie także ze smogiem i pyłami mającymi negatywny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego.

Miękka w dotyku:

Produkt wykonano z miękkich materiałów, które nie obcierają skóry. Nie musisz się więc obawiać, że z uwagi na pojawiające się na twarzy podrażnienia, maluch nie będzie chciał używać maski.

Testy:

Model przeszedł liczne testy i badania, które potwierdziły skuteczność jego działania. Maska antysmogowa ma m.in. certyfikat CE gwarantujący, że produkt spełnia wymagane prawem normy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.

Odpowiedni kształt:

ReSpimask ma dobrze dobrany kształt. Maskę wyposażono w solidne gumki, które umożliwiają jej swobodne przymocowanie do uszu i gwarantują, że produkt nie będzie się zsuwał z twarzy.

Lekkość:

Maska jest wyjątkowo lekka, więc prawie jej nie czujemy. Produkt jest wygodny w użytkowaniu.

Wady
Delikatny materiał:

Maska antysmogowa jest wykonana z delikatnego materiału, dlatego trzeba uważać podczas jej ściągania. Chwila nieuwagi może spowodować trwałe uszkodzenie produktu.

 

 

 

 

Miamed

 

Antysmogowa maska Miamed dla dzieci skutecznie filtruje nawet najdrobniejsze cząstki. Zabezpiecza układ oddechowy przed wdychaniem pyłów powiązanych z obecnym w Polsce zjawiskiem smogu. Model ten dodatkowo chroni dzieci przed kancerogennymi, wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi występującymi z pyłami, czyli benzopirenem, naftalenem. Substancje te mają silne działanie rakotwórcze. Dodatkowo mogą powodować poważne zatrucia. Filtrowanie ma na celu zabezpieczenie naszego organizmu.

Maskę zaprojektowano tak, by można ją było dostosować do wielkości oraz kształtu głowy dziecka. Regulowane taśmy umożliwiają dopasowanie produktu do potrzeb użytkownika. Plastyczny zacisk nosa zwiększa szczelność.

Produkt został tak skonstruowany, by ułatwiać najmłodszym swobodne oddychanie. Maska idealnie sprawdzi się w życiu codziennym, na przykład w drodze do pracy lub szkoły. Użycie takiego zabezpieczenia jest zalecane nawet podczas krótkotrwałego przebywania w środowisku, w którym przekroczone zostały dopuszczalne normy smogu. Produkt dobrze sprawdza się również podczas długich podróży samolotem, gdy dzieci mają kontakt z bardzo suchym powietrzem.

Zawór wydechowy pozwala na szybkie wydalenie dwutlenku węgla i pary spod maski. Ułatwia to wykonywanie codziennych czynności, a nawet pozwala na aktywność fizyczną. Rodzice docenili nie tylko skuteczność tego modelu, ale także to, że design produktu dopasowano do preferencji najmłodszych.

Maska antysmogowa Miamed chroni przed wdychaniem pyłów PM1, które mają negatywny wpływ na zdrowie. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

Zalety
Higiena:

Prezentowana maska antysmogowa jest przeznaczona do jednorazowego użytku (wystarcza na ok. 8 h przebywania na dworze). To gwarantuje maksymalną higienę i ochronę.

Zawór wydechowy:

Produkt wyposażono w solidne wykonany zawór wydechowy, który umożliwia szybkie i efektywne pozbycie się pary wodnej i dwutlenku węgla spod maski. W efekcie możemy swobodnie się w niej poruszać, a nawet wykonywać ćwiczenia.

Wysoka skuteczność:

Jak potwierdzają przeprowadzone badania, skuteczność filtracji wynosi do 99%. Jest to satysfakcjonujący wynik.

Przeznaczenie:

Maska antysmogowa Miamed będzie odpowiednia nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Świetnie sprawdzi się u osób trenujących na zewnątrz (np. biegaczy).

Wady
Taśmy:

Nieliczni użytkownicy wskazują, że regulowane taśmy nagłowia są zbyt elastyczne, a w rezultacie nie trzymają dobrze produktu.

 

 

 

 

PMmask 

 

Polecamy Twojej uwadze maskę antysmogową dla dzieci PMmask. Jest to model przeznaczony dla pociech w wieku od 2 do 8 lat (uniwersalny rozmiar). Produkt można dopasować do kształtu ciała za pomocą specjalnej taśmy zapisanej na rzep. Maska jest kolorowa.

Do wykonania produktu wykorzystano neopren. Jego wysoką jakość potwierdziły przeprowadzone testy. Wspomniany materiał nie powoduje reakcji alergicznych. Wymienny filtr węglowy (N99) skutecznie chroni przed smogiem, pyłkami roślinnymi i nieprzyjemnymi zapachami. Maska zabezpiecza także przed wiatrem. Dwa plastikowe zawory gwarantują dobrą wentylację, dlatego użytkowanie PMmask jest wygodne. Na komfort noszenia wpływa też lekkość produktu.

Skuteczność maski antysmogowej PMmask określa się na poziomie 99,9%. Stąd można wywieść, że inwestując w nią, zapewniamy swojemu dziecku maksymalną ochronę. Konsumenci doceniają to, że produkt ma uniwersalny rozmiar. W efekcie można z niego korzystać nawet przez kilka sezonów, pamiętając przy tym o regularnej wymianie filtra.

PMmask to maska antysmogowa dla dzieci w uniwersalnym rozmiarze. Model będzie odpowiedni dla pociech w wieku od 2 do 8 lat.

Zalety
Dwa zawory:

Produkt wyposażono w 2 zawory, które ułatwiają oddychanie. To sprawia, że noszenia maski nie jest uciążliwe. Para wodna, dwutlenek węgla i ciepło są od niej skutecznie odprowadzane.

Neopren:

Do wykonania modelu wykorzystano m.in. miękki w dotyku neopren. Jest on przyjazny dla skóry, więc nie powoduje podrażnień.

Filtr:

Maskę wyposażono w filtr z węglem aktywnym (N99), który bardzo dobrze chroni przed pyłami, kurzem i nieprzyjemnym zapachem.

Wady
Rzep:

W modelu mamy zapięcie na rzep. Test masek antysmogowych dla dzieci PMmask wykazał jednak, że wspomniane rzepy stosunkowo szybko tracą swoje początkowe właściwości.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
1 year ago

Dla mnie fajniejszym rozwiązaniem od maski jest szalik antysmogowy, np. Nubos lub Respilon (tego samego producenta co polecana tu Respi maska).

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Marta

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status