Najlepsza lampa antydepresyjna Ultraviol

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaka jest najlepsza lampa antydepresyjna w 2020 roku?

 

Lampy antydepresyjne w krajach, w których panuje ciemność dłużej niż u nas, są znane od lat i cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Światło, które dociera do oka i jest przez nie absorbowane wpływa na nasze samopoczucie, a także gdy dni są krótkie reguluje naszą regularność snu i czuwania. Aby naświetlanie dawało pożądane efekty musimy poddać się działaniu światła o natężeniu 10000 luksów przez pół godziny. Gdy dysponujemy światłem o natężeniu 2500 luksów to czas naświetlania, aby był skuteczny, należy wydłużyć do około 2 godzin. Należy też podkreślić, że natężenie podawane w luksach to wartość, którą użytkownik „odbiera” w zależności od odległości od lampy. To samo urządzenie na odległość 30 cm będzie emitowało większą ilość luksów niż na odległość 1 metra. Każda więc lampa powinna być wyposażona w opis, o jakim natężeniu naświetlenie otrzymujemy w danej odległości i jak długo należy poddać się terapii naświetlania.

 Świetlówki lampy terapeutycznej zwykle mają wysoką żywotność, na ogół jest to około 10 tysięcy godzin pracy. Zatem jeśli lampę używamy około 2 godziny dziennie to jedno urządzenie starczy nam na 13 – 14 lat pracy. Im większa jest moc lampy, tym krótszy można zachować dystans od niej podczas terapii. Za tym idzie również wygoda użytkowania, bo łatwiej przeprowadzać naświetlanie, gdy lampa jest w pewnym oddaleniu, a my zajmujemy się swoimi czynnościami, niż gdy z konieczności musimy tkwić w mało wygodnej pozycji bezpośrednio przy lampie. Najszybciej efekty naświetlania przyniesie nam światło wynoszące 10000 luksów. Dlatego warto zwrócić uwagę przy zakupie, jaki dystans jest wymagany do skutecznej terapii.

Niektóre lampy, sprzedawane jako terapeutyczne, są wyposażone w regulatory natężenia, w związku z tym mogą być używane również jako zwykłe lampy do oświetlenia pomieszczenia. W przypadku, gdy chcemy przeprowadzić terapię po prostu zwiększamy natężenie i lampa ze zwykłym światłem przeistacza się w źródło światła terapeutycznego.

Większość lamp antydepresyjnych cechuje bardzo proste wzornictwo, bo producenci skupiają się tu bardziej na dostarczeniu odpowiedniej ilości i jakości światła do terapii. Wygląd lampy jest sprawą drugorzędną. Jednak producenci krajów, w których lampy te są od dawna używane stosują również ciekawe wzornictwo, często zaczerpnięte z prac znanych artystów. Styl skandynawski cechuje minimalizm i jednocześnie elegancja. Taki styl łatwo dopasowuje się do wielu wnętrz.

Ostatnią cechą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest to, czy kupowana lampa jest produktem medycznym. Status takiego wyrobu daje nam bezpieczeństwo dla naszego zdrowia.

 

 

Ultraviol FV-10

 

 

Lampy antydepresyjne, niezależnie od ceny, czy producenta, mają do spełnienia konkretne zadanie. W okresie jesienno-zimowym, gdy jest mało naturalnego światła słonecznego, lampa ma za zadanie uzupełniać te braki. Fototerapia, bo tak się to fachowo nazywa, potrafi być skuteczna w 80% przypadków depresji i spadków nastrojów z powodu braku światła. Takie zadanie tez spełnia lampa antydepresyjna Ultraviol FV-10.

 

Najważniejsze zalety

Lampa antydepresyjna Ultraviol FV-10 to wyrób medyczny spełnia, więc wymagania dyrektywy 89/336/EEC, dyrektywy 93/42/EEC oraz normy PN-EN 60601-1 mówiących o bezpieczeństwie wyrobów medycznych. Trwałość świetlówek wynosi 10000 godzin nieprzerwanej pracy.

 

Najważniejsze wady

Plastik, z jakiego wykonana jest lampa jest dość słabej jakości i po kilkuletnim używaniu widać na nim pęknięcia i zarysowania.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Lampa antydepresyjna Ultraviol FV-10, która jest klasyfikowanym wyrobem medycznym służy do leczenia depresji jesienno-zimowej. Produkt taki nie tylko wspomaga leczenie, lub zapobiega depresji usuwając złe samopoczucie, lęk nieznanego pochodzenia, apatię, czy też uczucie smutku, ale także pomaga leczyć bezsenność, czy okresową bulimię, albo też objawy występujące przy napięciu przedmiesiączkowym.

 

 

Najważniejsze jest to, że stosowanie takiej lampy nie daje żadnych skutków ubocznych, mogą ją stosować kobiety w ciąży, czy osoby z różnymi obciążeniami zdrowotnymi. Stosowanie naświetlania jest też tańsze od stosowania farmakoterapii. Zatem dobra i tania lampa antydepresyjna jest niezastąpioną terapią dla wielu pacjentów cierpiących na depresję. Opisywane urządzenie to lampa o wymiarach 51,5 x 27,5 x 18 (10,5) cm i należy do grupy małych modeli. Przy naświetlaniu z odległości 50 cm Ultraviol FV-10 naświetla dostarczając 3200 lx. Gdy lampę nieco odsuniemy, na dystans 75 cm, to absorbujemy już tylko 1800 lx. Trwałość świetlówek użytych w urządzeniu wynosi 10000 godzin nieprzerwanej pracy, co przekłada się na kilkanaście lat naświetlania po 2 godziny dziennie.

 

Warto dodać, że model ten, jak większość tego typu urządzeń, jest zasilany sieciowo i podczas pracy pobiera moc wynoszącą 80 W. Zatem użytkowanie tej lampy depresyjnej kosztowne nie jest i nawet systematyczne jej używanie nie wpłynie na podniesienie rachunków za energię elektryczną. Sposób zasilania świetlówek urządzenia odbywa się za pomocą przetwornic o wysokiej częstotliwości. A 1 klasa zabezpieczenia przeciwpożarowego, oraz podobna klasa ochronności pozwala czuć się bezpiecznie podczas naświetlania.Nie jest też trudne przemieszczanie urządzenia, bo jego waga całkowita to 3,4 kg. Dodatkowo producent sprzedaje swój produkt udzielając mu 5 letniej gwarancji, więc w razie uszkodzenia urządzenia bezpłatnie je naprawimy. Warto też dodać, że marka ULTRAVIOL to firma polska, która jest znanym producentem sprzętu medycznego.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status