fbpx

Najlepsza lampa antydepresyjna z budzikiem

Ostatnio aktualizowane: 21.08.19

 

Masz problem z porannym wstawaniem, a w okresie jesienno-zimowym odczuwasz ciągłe zmęczenie lub rozdrażnienie? Jeżeli chcesz poprawić swoje samopoczucie, zastanów się nad zakupem lampy antydepresyjnej z funkcją budzika. Wśród tego typu sprzętów na szczególną uwagę zasługuje model Medisana WL 444. Ma on wbudowane radio FM, a więc pozwoli Ci na słuchanie ulubionych stacji radiowych i wykorzystanie ich jako dźwięk alarmu. Urządzenie wybudza ze snu stopniowo, poprzez powolne wzrastanie natężenia światła. Ma to symulować wschód słońca. Lampa ładnie prezentuje się na stoliku nocnym i nie zajmuje na nim dużo miejsca. To urządzenie wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED. Polecamy Ci również produkt Beurer WL 80, który także ma tuner FM. Urządzenie nie emituje szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV. Lampa ułatwi Ci wstawanie, jak również zasypianie. Po włączeniu funkcji dobranoc emitowane przez sprzęt światło będzie stopniowo wygaszane, a dźwięki włączonej stacji radiowej wyciszane. Co ciekawe, do urządzenia możesz podłączyć swój odtwarzacz muzyki lub smartfon.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę antydepresyjną z budzikiem wybrać?

 

Lampa antydepresyjna jest dedykowana m.in. osobom, które borykają się z gorszym samopoczuciem w okresie od października do maja. W tym czasie znacznie zmniejsza się ilość docierającego do nas światła słonecznego, w efekcie czego stajemy się rozdrażnieni i poirytowani. Jeśli Ty także planujesz zakup takiej lampy, sprawdź nasz poradnik. Na jego końcu umieściliśmy ranking dwóch interesujących modeli wyposażonych w praktyczny budzik.

 

 

Lampy depresyjne mogą okazać się bardzo pomocne w leczeniu tzw. depresji sezonowej. Emitują one światło znacznie jaśniejsze od tego, pochodzącego z naszych domowych żarówek. Przypomina ono bardziej światło słoneczne, dlatego już po kilku sesjach terapeutycznych z tego typu produktem możemy poczuć się znacznie lepiej.

Aby móc szybko zauważyć efekty działania, musisz jednak kupić odpowiedni model. Jedną z najważniejszych cech tego typu produktów jest moc świetlówek. Najlepsza lampa antydepresyjna z budzikiem w 2019 roku powinna emitować światło o natężeniu minimum 2000 luksów (im większe natężenie, tym bardziej skuteczne jest działanie produktu). Dla porównania tradycyjne żarówki montowane w lampkach i żyrandolach zwykle emitują światło o natężeniu do 750 luksów, a więc różnica jest znacząca.

Dobrze, jeśli barwę światła będziesz mógł samodzielnie wybrać. Niektóre dostępne w sklepach modele pozwalają wybrać jedną spośród nawet kilkuset dostępnych barw. W ten sposób możesz dostosować działanie urządzenia do aktualnego nastroju i stosować je jako praktyczną lampkę nocną.

Najlepsze lampy antydepresyjne z budzikiem mają również kilka melodii budzenia. Takie rozwiązanie pozwala budzić się szybciej i w lepszym humorze. Co więcej, bardziej zaawansowane technologicznie produkty są też wyposażone w kilka melodii ułatwiających zasypianie. Słuchając ich możesz więc zasnąć szybciej i spać spokojniej, a rano obudzisz się wypoczęty i zmotywowany do pracy. Dużym plusem będzie też czytelny wyświetlacz LCD. Ułatwi Ci on ustawienie konkretnej godziny pobudki czy barwy emitowanego światła i z pewnością zwiększy komfort użytkowania.

Jeżeli marzy Ci się bardziej funkcjonalne urządzenie, poszukaj modelu z możliwością ładowania smartfonów przez USB. Wystarczy, że za pomocą kabla podłączysz swój telefon do lampy, by szybko się naładował. To bardzo przydatna opcja, jeśli nie masz w pokoju wystarczającej liczby gniazdek, aby móc podłączyć kilka sprzętów na raz.

Robiąc zakupy staraj się nie kierować ceną, ponieważ to nie od niej zależy skuteczność i funkcjonalność lampy. Większość oferowanych produktów tego typu nie kosztuje zbyt wiele, dlatego zakup z pewnością nie wpłynie negatywnie na stan Twojego domowego budżetu.

 

 

Lampy antydepresyjne z budzikiem – ranking

 

 

Medisana WL 444

 

Lampa Medisana WL 444 z pewnością przyda się w okresie jesienno-zimowym, gdy ilość docierającego do nas światła słonecznego jest niewystarczająca. Urządzenie pozwala pozbyć się ciągłego uczucia zmęczenia, rozdrażnienia i apatii. Sprzęt jest wykonany z tworzywa sztucznego. Wymiary modelu to: wysokość – 17,5 cm, szerokość – 17,5 cm i głębokość – 14,5 cm.

Urządzenie wygląda elegancko i nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Jest ono wyposażone w energooszczędne diody LED, a więc nie pobiera dużo prądu. Lampę możemy wykorzystać jako budzik, który wybudzi nas ze snu w łagodny sposób, symulując naturalny wschód słońca.

Sprzęt spodobał się wielu osobom, ponieważ można wykorzystywać go w celach leczniczych i profilaktycznych. Lampa ma wbudowane radio FM, a więc pozwala na słuchanie swoich ulubionych stacji radiowych. Jedną z największych zalet urządzenia jest to, że delikatnie wybudza z głębokiego snu. Na 30 minut przed ustawionym alarmem lampa się włącza, a emitowane przez nią światło stopniowo się rozjaśnia.

Medisana WL 444 to dobra lampa antydepresyjna z budzikiem do 250 zł. Jej wymiary to: 17,5 cm x 17,5 cm x 14,5 cm. Urządzenie wyposażono w diody LED.

Zalety
Wbudowany tuner FM:

Ponieważ model ma wbudowany tuner FM, pozwala na słuchanie wybranych stacji radiowych.

Kompaktowe wymiary:

Lampa nie jest zbyt duża, dlatego z pewnością nie ograniczy wolnej przestrzeni na biurku. Można ją ustawić także na niewielkim stoliku nocnym.

Stopniowo wybudza ze snu:

To dobry wybór dla osób mających problem z porannym wstawaniem. Urządzenie stopniowo wybudza ze snu przy pomocy powoli wzrastającego natężenia światła oraz dźwiękowego alarmu.

Czytelny wyświetlacz:

Z uwagi na duży wyświetlacz LCD, odczytanie aktualnej godziny nie stanowi żadnego problemu.

Funkcja drzemki:

Lampa ma funkcję drzemki, dlatego po wyłączeniu dźwiękowego alarmu możemy przez chwilę poleżeć w łóżku.

Wady
Krótki kabel:

Lampa jest zasilana sieciowo i trzeba podłączyć ją do prądu. Krótki kabel może uniemożliwiać ustawienie sprzętu we wcześniej wybranym miejscu.

 

 

 

 

Beurer WL 80

 

Urządzenie Beurer WL 80 z pewnością przyda się osobom, które mają problem z porannym wstawaniem z łóżka. Lampa budzi coraz jaśniejszym światłem, imitując w ten sposób naturalny wschód słońca. Jeśli to nie pomoże nam się wybudzić, usłyszymy dźwiękowy alarm, który można samodzielnie wybrać.

Sprzęt pozwala na regulację natężenia światła, jego intensywność to 2500 luksów. Lampa ma wbudowany tuner FM, w jej pamięci możemy zapisać do 10 częstotliwości swoich ulubionych stacji radiowych. Urządzenie ułatwia nie tylko wstawanie, ale i zasypianie, poprzez stopniowe wyciszanie radia i wygaszanie emitowanego światła. Opisywany model ma wyjście AUX, dlatego możemy go wykorzystać do słuchania muzyki z zewnętrznych urządzeń.

Lampa jest godna uwagi, ponieważ zajmuje niewiele miejsca na biurku. Posiadacze sprzętu marki Beurer chwalą go za łatwą obsługę. Nie emituje on szkodliwego promieniowania UV, a dodatkowo jest niezwykle skuteczny, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Mając urządzenie w swoim domu, możemy zapomnieć o ciągłym rozdrażnieniu spowodowanym przez brak dostatecznej ilości światła słonecznego.

Lampa Beurer WL 80 jest energooszczędna ze względu na zastosowanie oświetlenia LED. Urządzenie emituje światło o natężeniu 2500 luksów.

Zalety
Regulacja jasności wyświetlacza:

Jeśli odniesiemy wrażenie, że wyświetlacz zbyt jasno świeci i nie możemy odczytać aktualnej godziny, możemy nieco go przyciemnić.

Pełni funkcję lampki nocnej:

Urządzenie możemy wykorzystać nie tylko jako skuteczny budzik, ale również lampkę nocną. Ma ono specjalną funkcję dobranoc umożliwiającą szybsze zasypianie.

Możliwość słuchania radia:

Lampa ma wbudowany tuner FM, więc pozwala na słuchanie stacji radiowych. Co więcej, w jej pamięci możemy zapisać do 10 częstotliwości, dlatego nie musimy za każdym razem szukać ulubionego kanału radia.

Symulacja wschodu słońca:

Rano sprzęt stopniowo się rozjaśnia, co ma symulować wschód słońca. To zapewnia łagodne wybudzanie z głębokiego snu, a dodatkowo poprawę samopoczucia.

Wady
Za głośny alarm:

Niektóre osoby narzekają, że dźwięki alarmu są zbyt głośne i drażniące, nawet po wcześniejszym przebudzeniu za sprawą światła.

 

 

 

 

Medisana WL 460

 

Medisana WL 460 to model o mocy 12 W, który jest wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz ze ściemniaczem. Sprzęt doskonale sprawdza się jako budzik, ponieważ stopniowo wybudza z głębokiego snu. Lampa włącza się na 30 minut przed alarmem, a emitowane przez nią światło powoli staje się coraz jaśniejsze. Ma to imitować wschód słońca.

Produkt ma wymiary: wysokość – 27,5 cm, szerokość – 19 cm i głębokość – 14,5 cm. Urządzenie zostało wykonane z tworzywa sztucznego. Opisywany model ma trójkątny kształt i efektownie się prezentuje. Lampa ułatwia nie tylko poranne wstawanie, ale również zasypianie przy pomocy naturalnego, czerwonego światła (pobudza to wydzielanie hormonu snu).

Sprzęt jest praktyczny i z pewnością przyda się każdemu z nas, nie tylko w okresie jesienno-zimowym. Osoby, które kupiły lampę, twierdzą, że wpływa ona na poprawę samopoczucia, gdyż każdego ranka możemy obudzić się wypoczęci oraz pełni sił. Na uwagę zasługuje to, że model ma wbudowane radio FM. To oznacza, że możemy dzięki niemu słuchać swoich ulubionych stacji radiowych.

Urządzenie Medisana WL 460 ma moc 12 W. Jego wymiary to: 27,5 cm x 19 cm x 14,5 cm. Lampę wyposażono w energooszczędne i trwałe diody LED.

Zalety
Ułatwia zasypianie:

Za sprawą sprzętu możemy się szybko obudzić i zasnąć. Wieczorem wystarczy zmienić kolor emitowanego światła na czerwony. Sprzyja to wytwarzaniu większej ilości hormonu odpowiedzialnego za zasypianie.

Długi czas drzemki:

W podstawie lampy znajduje się przycisk Zizz. Aby włączyć funkcję drzemki, wystarczy go wcisnąć. Wtedy zyskujemy dodatkowy czas na odpoczynek w łóżku, nawet do 90 minut.

Poprawia samopoczucie:

Urządzenie sprawia, że przejście z nocy na dzień nie jest już takie trudne i każdego dnia budzimy się pełni sił do działania. Emitowane przez lampę światło pozwala się odprężyć.

Wady
Niewygodne włączanie funkcji drzemki:

Aby włączyć funkcję drzemki, musimy podnieść lampkę do góry. Inaczej wciśnięcie przycisku nie jest możliwe. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie.

 

 

 

 

Beurer WL 75 

 

Lampa antydepresyjna Beurer WL 75 z pewnością szybko pozwoli Ci uporać się nie tylko z gorszym samopoczuciem, ale również problemami z zasypianiem czy budzeniem się w nocy. Produkt wyróżnia możliwość emitowania nastrojowego światła z funkcją zmiany barwy. Pozwala on także na ustawienie jednego spośród aż 256 odcieni. Ciekawą opcją jest symulacja wschodu i zachodu słońca, która także może pomóc Ci szybciej zasnąć. Ponieważ wspomniany model emituje światło o natężeniu 2000 luksów, szybko możesz przekonać się o skuteczności jego działania.

Prezentowana lampa ma 2 odrębne czasy alarmów oraz opcję drzemki od 1 minuty do 30 minut. Jest tutaj również wbudowane radio, za sprawą którego możesz codziennie budzić się przy dźwiękach swojej ulubionej stacji radiowej. W pamięci sprzętu możesz zapisać do 10 częstotliwości, aby nie szukać ich za każdym razem. W obudowie modelu WL 75 znajduje się port USB, do którego możesz podłączyć swój telefon i go naładować.

Na temat modelu Beurer WL 75 w Internecie pojawiło się wiele opinii. Większość komentarzy jest bardzo pochlebna, a konsumenci docenili powyższą lampę m.in. za estetyczny wygląd i funkcjonalność. Prezentowany produkt z powodzeniem może zastąpić tradycyjny budzik, gdyż ułatwia nawet wczesne wstawanie. Co więcej, emitowane światło o określonej przez siebie barwie pozwala pozbyć się złego nastroju.

 

 

 

 

Beurer WL 70

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest lampa antydepresyjna z budzikiem w dobrej cenie koniecznie przyjrzyj się produktowi Beurer WL 70. Umożliwia on budzenie się przy stopniowo rozjaśnianym świetle, w efekcie czego poranne pobudki nie będą tak nieprzyjemne. Ponadto samodzielnie możesz wybrać sposób budzenia pomiędzy klasycznym sygnałem budzika, 4 różnymi melodiami lub dźwiękami płynącymi z radia. Możesz również włączyć funkcję drzemki trwającą od 1 minuty do 30 minut.

Przedstawiona lampa antydepresyjna emituje światło o natężeniu 2500 luksów przypominające światło słoneczne. Jest ono znacznie jaśniejsze niż to pochodzące z domowego oświetlenia. Dlatego też z pomocą opisywanego produktu możesz nie tylko szybko poprawić sobie nastrój, ale też pozbyć się dolegliwości typowych dla przesilenia jesiennego czy wiosennego (takich, jak uczucie zmęczenia czy bóle głowy). Model Beurer WL 70 ma prostokątny kształt i kompaktowy rozmiar, dlatego nie zajmie zbyt wiele miejsca na biurku czy nocnym stoliku.

Jak mówią konsumenci, opisana wyżej lampa antydepresyjna jest skuteczna w działaniu, a do tego bardzo elegancko wygląda. Poza tym łatwo się ją obsługuje i ustawia poszczególne funkcje, gdyż została wyposażona w czytelny wyświetlacz z przyciskami. Co więcej, do wyboru są 2 barwy emitowanego światła i 20 poziomów jasności. Ponadto w pamięci produktu można zapisać do 10 częstotliwości ulubionych stacji radiowych.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4.63 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status