Najlepsza lampa antydepresyjna z budzikiem

Ostatnio aktualizowane: 12.12.18

 

Jaką lampę antydepresyjną z budzikiem wybrać?

 

Lampa antydepresyjna jest dedykowana m.in. osobom, które borykają się z gorszym samopoczuciem w okresie od października do maja. W tym czasie znacznie zmniejsza się ilość docierającego do nas światła słonecznego, w efekcie czego stajemy się rozdrażnieni i poirytowani. Jeśli Ty także planujesz zakup takiej lampy, sprawdź nasz poradnik. Na jego końcu umieściliśmy ranking dwóch interesujących modeli wyposażonych w praktyczny budzik.

 

 

Lampy depresyjne mogą okazać się bardzo pomocne w leczeniu tzw. depresji sezonowej. Emitują one światło znacznie jaśniejsze od tego, pochodzącego z naszych domowych żarówek. Przypomina ono bardziej światło słoneczne, dlatego już po kilku sesjach terapeutycznych z tego typu produktem możemy poczuć się znacznie lepiej.

Aby móc szybko zauważyć efekty działania, musisz jednak kupić odpowiedni model. Jedną z najważniejszych cech tego typu produktów jest moc świetlówek. Najlepsza lampa antydepresyjna z budzikiem w 2018 roku powinna emitować światło o natężeniu minimum 2000 luksów (im większe natężenie, tym bardziej skuteczne jest działanie produktu). Dla porównania tradycyjne żarówki montowane w lampkach i żyrandolach zwykle emitują światło o natężeniu do 750 luksów, a więc różnica jest znacząca.

Dobrze, jeśli barwę światła będziesz mógł samodzielnie wybrać. Niektóre dostępne w sklepach modele pozwalają wybrać jedną spośród nawet kilkuset dostępnych barw. W ten sposób możesz dostosować działanie urządzenia do aktualnego nastroju i stosować je jako praktyczną lampkę nocną.

Najlepsze lampy antydepresyjne z budzikiem mają również kilka melodii budzenia. Takie rozwiązanie pozwala budzić się szybciej i w lepszym humorze. Co więcej, bardziej zaawansowane technologicznie produkty są też wyposażone w kilka melodii ułatwiających zasypianie. Słuchając ich możesz więc zasnąć szybciej i spać spokojniej, a rano obudzisz się wypoczęty i zmotywowany do pracy. Dużym plusem będzie też czytelny wyświetlacz LCD. Ułatwi Ci on ustawienie konkretnej godziny pobudki czy barwy emitowanego światła i z pewnością zwiększy komfort użytkowania.

Jeżeli marzy Ci się bardziej funkcjonalne urządzenie, poszukaj modelu z możliwością ładowania smartfonów przez USB. Wystarczy, że za pomocą kabla podłączysz swój telefon do lampy, by szybko się naładował. To bardzo przydatna opcja, jeśli nie masz w pokoju wystarczającej liczby gniazdek, aby móc podłączyć kilka sprzętów na raz.

Robiąc zakupy staraj się nie kierować ceną, ponieważ to nie od niej zależy skuteczność i funkcjonalność lampy. Większość oferowanych produktów tego typu nie kosztuje zbyt wiele, dlatego zakup z pewnością nie wpłynie negatywnie na stan Twojego domowego budżetu.

 

 

Lampy antydepresyjne z budzikiem – ranking

 

 

Beurer WL 75 

 

Lampa antydepresyjna Beurer WL 75 z pewnością szybko pozwoli Ci uporać się nie tylko z gorszym samopoczuciem, ale również problemami z zasypianiem czy budzeniem się w nocy. Produkt wyróżnia możliwość emitowania nastrojowego światła z funkcją zmiany barwy. Pozwala on także na ustawienie jednego spośród aż 256 odcieni. Ciekawą opcją jest symulacja wschodu i zachodu słońca, która także może pomóc Ci szybciej zasnąć. Ponieważ wspomniany model emituje światło o natężeniu 2000 luksów, szybko możesz przekonać się o skuteczności jego działania.

Prezentowana lampa ma 2 odrębne czasy alarmów oraz opcję drzemki od 1 minuty do 30 minut. Jest tutaj również wbudowane radio, za sprawą którego możesz codziennie budzić się przy dźwiękach swojej ulubionej stacji radiowej. W pamięci sprzętu możesz zapisać do 10 częstotliwości, aby nie szukać ich za każdym razem. W obudowie modelu WL 75 znajduje się port USB, do którego możesz podłączyć swój telefon i go naładować.

Na temat modelu Beurer WL 75 w Internecie pojawiło się wiele opinii. Większość komentarzy jest bardzo pochlebna, a konsumenci docenili powyższą lampę m.in. za estetyczny wygląd i funkcjonalność. Prezentowany produkt z powodzeniem może zastąpić tradycyjny budzik, gdyż ułatwia nawet wczesne wstawanie. Co więcej, emitowane światło o określonej przez siebie barwie pozwala pozbyć się złego nastroju.

 

 

 

 

Beurer WL 70

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest lampa antydepresyjna z budzikiem w dobrej cenie koniecznie przyjrzyj się produktowi Beurer WL 70. Umożliwia on budzenie się przy stopniowo rozjaśnianym świetle, w efekcie czego poranne pobudki nie będą tak nieprzyjemne. Ponadto samodzielnie możesz wybrać sposób budzenia pomiędzy klasycznym sygnałem budzika, 4 różnymi melodiami lub dźwiękami płynącymi z radia. Możesz również włączyć funkcję drzemki trwającą od 1 minuty do 30 minut.

Przedstawiona lampa antydepresyjna emituje światło o natężeniu 2500 luksów przypominające światło słoneczne. Jest ono znacznie jaśniejsze niż to pochodzące z domowego oświetlenia. Dlatego też z pomocą opisywanego produktu możesz nie tylko szybko poprawić sobie nastrój, ale też pozbyć się dolegliwości typowych dla przesilenia jesiennego czy wiosennego (takich, jak uczucie zmęczenia czy bóle głowy). Model Beurer WL 70 ma prostokątny kształt i kompaktowy rozmiar, dlatego nie zajmie zbyt wiele miejsca na biurku czy nocnym stoliku.

Jak mówią konsumenci, opisana wyżej lampa antydepresyjna jest skuteczna w działaniu, a do tego bardzo elegancko wygląda. Poza tym łatwo się ją obsługuje i ustawia poszczególne funkcje, gdyż została wyposażona w czytelny wyświetlacz z przyciskami. Co więcej, do wyboru są 2 barwy emitowanego światła i 20 poziomów jasności. Ponadto w pamięci produktu można zapisać do 10 częstotliwości ulubionych stacji radiowych.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...