Najlepsza lampa antydepresyjna Fotovita

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaka lampa antydepresyjna Fotovita wybrać?

 

Często zdarza się, że jesienią i zimą popadamy w gorszy nastrój, dokucza nam chandra, a nawet depresja. Odczuwamy negatywne skutki zmiany pogody i ograniczonego dostępu do światła dziennego. Aby sobie pomóc, warto zaopatrzyć się w lampę antydepresyjną, która pomaga w pozbyciu się tych objawów. Emituje ona światło podobne do promieni słonecznych, które wpływają na światłoczułe obszary naszego mózgu skutecznie poprawiając samopoczucie. Ponieważ zakup nowego urządzenia to decyzja na lata, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru. Na końcu zamieściliśmy także ranking zawierający trzy najlepsze lampy antydepresyjne Fotovita dostępne na polskim rynku.

 

 

Lampy firmy Fotovita są wyrobami medycznymi spełniającymi wszystkie normy i wymagania. Posiadają one liczne certyfikaty zapewniające o ich wysokiej jakości. Produkty tej marki są w pełni bezpieczne i szybko pomagają zwalczyć objawy depresji sezonowej oraz wspomagają walkę z innymi dolegliwościami, na przykład przemęczeniem.

Nabywając nowe urządzenie, należy zwrócić uwagę na jego świetlówki. Najlepiej sprawdzą się modele znanych producentów, o jak najwyższej mocy i żywotności. Standardowo działają one do 10 000 godzin i są dostępne w specjalistycznych sklepach oświetleniowych. Pamiętajmy, że im wyższa moc świetlówki, tym lepsze efekty możemy osiągnąć.

Nie bez znaczenia jest także dystans terapeutyczny, czyli odległość oczu od lampy. Warto mieć na uwadze, że im będzie on większy, tym użytkowanie urządzenia będzie wygodniejsze. Dystans terapeutyczny podawany jest na opakowaniu, nie ma żadnej standardowej wartości. Trzeba się upewnić jaka jest zależność między dystansem a mocą naświetlania. Na rynku występują modele, których moc wynosi 2 500, 5 000 i 10 000 luksów. Najbardziej efektywny jest ostatni wariant, gdyż tego typu światło najszybciej przynosi pozytywne rezultaty w walce z depresją i pozwala skrócić czas sesji terapeutycznej.

Najlepsza lampa antydepresyjna Fotovita w 2020 roku wyposażona jest również w regulator natężenia światła. Dzięki niemu możemy wykorzystać urządzenie jako zwykłą lampkę. Ponadto, zwróćmy uwagę także na design urządzenia. Wybierzmy taki produkt, który oprócz swoich terapeutycznych właściwości może stanowić ciekawy element wyposażenia wnętrza.

 

 

Lampy antydepresyjne Fotovita – Ranking

 

 

Ultraviol FOTOVITA FV-10

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Ultraviol FOTOVITA FV-10. Jest to lampa o działaniu antydepresyjnym, przeznaczona do użytku w czasie pogorszenia się nastroju spowodowanego brakiem naturalnego światła słonecznego.

Urządzenie jest wyrobem medycznym i posiada liczne certyfikaty. Nie emituje ono promieniowania ultrafioletowego, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne. Czas pracy świetlówek tego modelu wynosi 10 000 godzin, a natężenie oświetlenia to 10000 luksów w odległości 50 cm oraz 5000 luksów w odległości 75 cm. Wymiary lampy to 62,5 cm x 27,5 cm x 18 cm. Jej moc wynosi 125 W i waży około 4 kg.

Prezentowany produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Umieszczane w Internecie opinie wskazują na to, że model ten jest polecany przez konsumentów. Osoby, które posiadają urządzenie w domu zgodnie twierdzą, że jest ono łatwe w użyciu i niesamowicie poprawia nastrój w okresie jesienno-zimowym.

 

 

 

 

UltraviolFOTOVITA FV-10L 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu UltraviolFOTOVITA FV-10L. Jest to lampa antydepresyjna, przeznaczona do leczenia sezonowej depresji i chandry.

Jest to wyrób medyczny odznaczony licznymi certyfikatami. Niweluje on skutki niedostatecznego nasłonecznienia organizmu i uzupełnia niezbędną ilość światła słonecznego, którego niedobór doskwiera nam zimą i jesienią.

Wymiary urządzenia to 56 cm x 34,5 cm x 12 cm. Jego moc wynosi 250 W, a natężenie oświetlenia to 10 000 luksów w odległości 50 cm oraz 5000 luksów w odległości 75 cm. Wykorzystane w przyrządzie świetlówki są w stanie pracować do 10 000 godzin.

Warto wziąć pod uwagę pozytywne opinie na temat tego produktu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają jego wysoką jakość, potwierdzoną 5-letnią gwarancją producenta. Podkreślają oni, że lampa pozwala się zrelaksować, poprawia nastrój, zmniejsza senność i stabilizuje apetyt.

 

 

 

 

Ultraviol FOTOVITA FV-10S 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Ultraviol FOTOVITA FV-10S. Ta lampa antydepresyjna Fotovita w dobrej cenie pozwala na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości światła, które jest  bardzo podobne do dziennego.

Sprzęt ten jest wyrobem medycznym całkowicie bezpiecznym dla skóry, gdyż nie emituje promieniowania UV. Jest on przeznaczony dla osób cierpiących na bezsenność, a także często podróżującym, zmieniającym strefy czasowe, gdyż pozwala na regulowanie rytmu dobowego organizmu.

Urządzenie to ma moc 80 W, a jego natężenie oświetlenia wynosi 3200 luksów w odległości 50 cm oraz 1800 luksów w odległości 75 cm. Świetlówki są w stanie pracować do 10000 godzin. Wymiary lampy to 51,5 cm x 27,5 cm x 18 cm, a jej masa wynosi 3,4 kg.

Ultraviol FOTOVITA FV-10S to często wybierany model, który cechuje nie tylko przystępna cena, ale przede wszystkim solidne wykonanie. Kupując tą lampę, możemy mieć pewność, że posłuży nam ona przez wiele lat.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status