ᐅ Dobre brzytwy do golenia Solingen - Rankingi i opinie

Najlepsza brzytwa do golenia Solingen

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Jaką brzytwę do golenia Solingen wybrać?

 

Golenie się brzytwą wraca do popularności. Wielu mężczyzn lubi tę metodę strzyżenia zarostu ze względu na ostrość brzytwy oraz to, że pozwala nam na ładne uformowanie zarostu – jest bardziej precyzyjna niż maszynki do golenia. Oczywiście wiele zależy od wprawy, jak również samego narzędzia i jego ostrości. Jeśli zastanawiasz się, co cechuje najlepsze brzytwy do golenia Solingen, zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Solingen to firma dobrze znana z produkcji małych, stalowych narzędzi do pielęgnacji paznokci. Jednak w swojej ofercie ma nie tylko cążki, nożyczki czy pęsety, ale też brzytwy do golenia cechujące się solidnością. Solingen ma kilka różnych marek produktów.

Pierwsza decyzja zakupowa dotyczy tego, czy powinniśmy zdecydować się na brzytwę ze stałym czy wymiennym ostrzem. W przypadku pierwszego typu trzeba wyłącznie pamiętać o regularnym ostrzeniu. Natomiast w modelach z wymiennym elementem tnącym musimy po prostu wyjąć zużyte ostrze i włożyć nowe.

Brzytwa goli precyzyjnie i bez żadnych zacięć tylko wtedy, gdy jest ostra i nie szarpie włosów. Dobre ostrza wykonane są z solidnej stali, najlepiej nierdzewnej, która jest przy okazji łatwa w czyszczeniu. Wiele osób ceni sobie modele, które są wykonane ze stali medycznej – można ją na przykład dezynfekować w specjalnych maszynach. Ten typ stosowany jest często przez fryzjerów.

Precyzję cięcia zapewnia nie tylko ostrze, ale też rączka. Oczywiście trzeba dojść do pewnej wprawy, ale dobrze wyprofilowana rękojeść znacznie ułatwia golenie. Wiele osób ceni sobie takie produkty, których rączka też jest stalowa, ale niektórzy uważają, że tworzywo sztuczne jest wygodniejsze. Jest to oczywiście kwestia przyzwyczajenia. Niezależnie od tego, na jaki materiał wykonania rączki się zdecydujesz, musi być ona dobrze przytwierdzona do ostrza, aby to nie wypadało w czasie strzyżenia. Wielu konsumentów podkreśla też, że najlepsza brzytwa do golenia Solingen w 2019 roku ma specjalne zabezpieczenie na ostrze, aby się nim nie skaleczyć podczas wyjmowania z kosmetyczki czy szuflady. Nie jest to niezbędny element, ale z całą pewnością dość przydatny.

 

 

Brzytwy do golenia Solingen – Ranking

 

 

Dovo Solingen CELLIDOR 101581 

 

Jeżeli jesteś mężczyzną z twardym i gęstym zarostem, to z pewnością zaciekawi Cię Dovo Solingen CELLIDOR 101581. Jest to brzytwa specjalnie przygotowana dla osób o właśnie takim owłosieniu twarzy. Odpowiednio wyprofilowane ostrze o wklęsłości 1/2 i długości 5/8 cala pozwoli bezbłędnie przykrócić gęsto rosnące włoski.

Prezentowana brzytwa to bardzo dobra opcja dla początkujących. Wszystko to dzięki specjalnemu, elastycznemu i bardzo cienkiemu ostrzu, które nie pozwala nam się przyciąć. Nawet przy nieprzyzwyczajonej jeszcze ręce możemy bez obaw pozbywać się owłosienia z pomocą tej brzytwy. Wspomniane ostrze wykonane zostało ze stali węglowej, co świadczy o wysokiej jakości wykonania brzytwy. Rączka tego modelu wykonana jest z mocnego tworzywa sztucznego – cellidoru.

Produkt ten został bardzo estetycznie wykonany. Na jego ostrzu widnieje napis, a całość prezentuje się bardzo ciekawie. Model ten został fabrycznie naostrzony, więc możemy go używać do razu po zakupie. Użytkownicy często wspominają o bardzo łatwym posługiwaniu się Dovo Solingen CELLIDOR 101581. Internauci w komentarzach zaznaczają też staranność wykonania brzytwy.

 

 

 

 

Dovo Solingen Tortoise 

 

Dovo Solingen to marka, która już od dłuższego czasu zajmuje się produkowaniem urządzeń do podcinania włosków. Szczególnie słynie ze swoich starannie wykonanych brzytew. Jedną z nich jest Dovo Solingen Tortoise. Na początku warto przyjrzeć się wyglądowi produktu. Jego okładzina przypomina skorupę żółwia w kolorze złotym i czarnym. Kolor złoty pojawia się także na ostrzu modelu, co daje bardzo ciekawy efekt.

Szerokość ostrza tej brzytwy wynosi 5/8 cala. Jego czubek jest zaokrąglony, a profil prosty. Wklęsłość z kolei wynosi 1/1. Jest to raczej opcja dla osoby, która już wcześniej miała do czynienia z przycinaniem włosków za pomocą brzytew. Model ten został ręcznie wykonany. Każdy element jest solidnie przymocowany. Mamy więc pewność, że brzytwa posłuży nam przez dłuższy czas.

Według opinii użytkowników brzytwa Dovo Solingen Tortoise bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Jest to produkt, który dokładnie przycina włoski, a jego wykonanie jest bardzo staranne. Dlatego też zebrał on wiele pochlebnych komentarzy.

 

 

 

 

Cerena Solingen 

 

Chcemy zaprezentować Ci produkt ceniony przez osoby prywatne oraz doświadczonych barberów. Jest to brzytwa Cerena Solingen wykonana ze stali powlekanej, która cechuje się wysoką odpornością na zarysowania oraz wyszczerbienia, jak również działanie korozji. Prezentowany sprzęt jest uznawany za solidny oraz bardzo atrakcyjny.

Dobrze wyprofilowana rączka zapewnia pewny chwyt, a tym samym precyzję golenia. Kolejna kwestia to ostre ostrza – są wymienne. W zestawie dostajemy 10 ostrzy, co wystarcza na długi czas. Produkt ma bardzo praktyczne zabezpieczenie na ostrze, więc można go bezpiecznie przewozić w kosmetyczce czy torebce. Nie ma obawy o to, że sprzęt uszkodzi się w trakcie podróży.

Duża grupa konsumentów doceniła nie tylko wykonanie prezentowanej brzytwy, ale także to, że jest ona atrakcyjna wizualnie. Wielu doświadczonych barberów podkreśla, że warto zainwestować w prezentowany produkt, bo jest łatwy w obsłudze, dobrze leży w dłoni, a wymiana ostrzy trwa kilka sekund.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status