Najlepsza brzytwa do golenia na żyletki

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Jaką brzytwę do golenia na żyletki wybrać?

 

Każdy mężczyzna ma inne przyzwyczajenia, jedni wolą w ogóle się nie golić, inni robią to codziennie przy wykorzystaniu maszynek elektrycznych, jednorazowych golarek lub coraz częściej brzytwy. Kiedyś to właśnie brzytwa była podstawowym akcesorium do codziennej pielęgnacji zarostu, z czasem jednak inne sprzęty stały się popularniejsze – głównie ze względu na wygodę ich użycia. Teraz jednak mężczyźni wracają do klasyki. Jeśli i Ty chcesz kupić brzytwę, jesteś w odpowiednim miejscu. Prezentujemy artykuł podpowiadający, jak wybrać najlepsze brzytwy na żyletki.

Brzytwa to akcesorium dostępne w dwóch wersjach – ze stałym lub wymiennym ostrzem – na żyletki. Druga opcja jest o tyle wygodniejsza, że nie trzeba ostrzyć sprzętu, wystarczy włożyć nową żyletkę. Musimy tylko pamiętać o tym, aby dobrać ostrze pasujące do danej rękojeści. Niektórzy producenci tworzą takie akcesoria, w przypadku których można stosować uniwersalne żyletki dostępne w każdym sklepie, ale nie brakuje też modeli, które są kompatybilne wyłącznie z konkretnym typem ostrzy, których zakup może być problematyczny.

Rękojeść brzytwy powinna być dobrze wyprofilowana, aby golenie było dla nas komfortowe. Jeśli akcesorium nie będzie wygodne, trudno nam będzie wykonywać płynne, precyzyjne ruchy pozwalające nie tylko na dokładne, ale też bezpieczne cięcie.

Wymiana żyletek nie może być trudna. Według wielu osób najlepsza brzytwa na żyletki w 2020 roku ma prosty system wyjmowania i wkładania ostrza. Czynność powinna być maksymalnie prosta, ale jednocześnie w przypadku akcesorium tego typu nie może być tak, że wyjęcie żyletki będzie bardzo łatwe, bo ta może wypaść podczas golenia.

Materiał stosowany do produkcji brzytwy to najczęściej stal nierdzewna, aczkolwiek znajdziemy też takie modele, które mają rękojeść drewnianą lub z tworzyw sztucznych. Ważne jest to, aby produkt był solidny, a jednocześnie łatwy w pielęgnacji. Stal czy tworzywa sztuczne czyści się łatwiej niż drewno.

 

 

Brzytwa do golenia na żyletki – ranking

 

 

Glamtech Cut-Throat 

 

Brzytwa Glamtech Cut-Throat została wykonana ze stali nierdzewnej. Nie musimy się więc obawiać, że na powierzchni produktu pojawi się korozja czy też nieestetycznie wyglądające ślady użytkowania (przykładowo zarysowania lub wyszczerbienia). To, co wyróżnia narzędzie to dobrze wyprofilowana rączka pozwalająca ma pewny chwyt. Przez to możemy zachować precyzję podczas golenia i uniknąć zacięć.

Produkt ma lekko zaokrąglone ostrze umożliwiające pozbycie się zarostu także ze stosunkowo trudno dostępnych miejsc, m.in. pod nosem. Brzytwa nie jest zbyt ciężka, dlatego trzymająca ją dłoń nie męczy się zbyt szybko. Poza tym narzędzie idealnie nadaje się do golenia gęstego i twardego zarostu bez ryzyka skaleczenia i podrażnienia skóry twarzy.

Do najważniejszych zalet brzytwy należą: komfort użytkowania, wytrzymałość, jak również praktyczność. Produkt jest odpowiedni dla mężczyzn, którzy do tej pory golili się przy pomocy zwykłej maszynki. Wielu konsumentów chwali model Glamtech Cut-Throat również za to, że ostrze nie wymaga specjalistycznej, czasochłonnej konserwacji.

 

 

 

 

Bluebeards Revenge Shavette 

 

Produkt Bluebeards Revenge Shavette to brzytwa z wymiennymi ostrzami, która jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłej maszynki do golenia. Narzędzie estetycznie się prezentuje, na co wpływa przede wszystkim kolorystyka rączki oraz umieszczone na niej logo marki z pirackim motywem.

Prezentowana brzytwa ma długość 24 cm (po otwarciu). Wyprodukowane z dobrej gatunkowo stali ostrze wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz rdzę. Narzędzie jest lekkie, a uchwyt dobrze wyprofilowany, w efekcie czego golenie jest wyjątkowo komfortowe. Produkt jest odpowiedni dla początkujących, jak i mających doświadczenie w użytkowaniu podobnych narzędzi mężczyzn.

Jak twierdzą konsumenci, brzytwa dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej, a to podnosi nasze bezpieczeństwo. Do produktu pasują połówki standardowych żyletek. Wbrew pozorom, wymiana ostrzy nie jest zbyt kłopotliwa. Do zestawu dołączona została instrukcja pokazująca krok po kroku, jak powinna wyglądać ta czynność. Model marki Bluebeards Revenge pozwala szybko pozbyć się nawet bardzo twardego zarostu.

 

 

 

 

Dovo Solingen 101581

 

DOVO Solingen 101581 to brzytwa z ostrzem ze stali węglowej w rozmiarze 5/8. W komplecie znajdziemy etui wykonane z tworzywa sztucznego pozwalające na bezpieczne przechowywanie narzędzia. Nie musimy się więc obawiać, że produkt ulegnie uszkodzeniu, np. podczas podróży.

Uchwyt brzytwy jest dobrze wyprofilowany i nie wyślizguje się z dłoni, co zwiększa bezpieczeństwo w czasie golenia. Zaokrąglone na końcu ostrze znacząco ułatwia pozbywanie się zarostu z trudno dostępnych miejsc. Produkt jest odporny na rdzę i nie wymaga częstej konserwacji. Z tego względu jest to świetny wybór dla mężczyzn, którzy nie mają doświadczenia w użytkowaniu tego typu narzędzi do golenia.

Na podstawie opinii konsumentów opublikowanych w Internecie można stwierdzić, że najistotniejszymi atutami modelu DOVO Solingen 101581 są: solidność, elegancki wygląd oraz możliwość uniknięcia zacięć i podrażnienia skóry. Na ostrzu znajduje się zwiększające estetykę narzędzia logo marki. Wiele osób zauważyło, że brzytwa jest lekka, a ponadto łatwa w przechowywaniu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status