Masażery ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.12.17

Prowadząc badania na temat najlepszych masażerów roku 2017, dowiedzieliśmy się, że najlepszym sprzętem okazał się być Hi-Tech KT-588. Jest to hydromasażer służący do masowania stóp. Model ten jest tak lubiany ze względu na szereg funkcji przynoszących ulgę naszym stopom. Mamy tu specjalne wypustki stymulujące podeszwy stóp. Masaż bąbelkowy i wibracyjny pobudza krążenie krwi nie tylko w stopach, ale w całych nogach rozprowadzając przyjemne ciepło w górę ciała. Użytkownik sam reguluje intensywność masażu, poprzez dociśnięcie stóp do masażera, lub zwolnienia nacisku. Ponadto model ten ma funkcję podtrzymywania temperatury wody, a także funkcję ogrzewania stóp za pomocą promieniowania podczerwonego. Udowodniono, że regularne stosowanie masażera nie tylko pobudza krążenie, ale również przyczynia się do zmniejszenia stresu i napięcia. Dla wygody użytkownika model ten posiada czterostopniowy przełącznik, podstawa ma cztery antypoślizgowe nóżki. A obudowa z tworzywa sztucznego powoduje, że łatwo urządzenie utrzymać w czystości. Kolejnym, bardzo wysoko notowanym masażerem roku 2017 jest Beurer MG 30. Jest to zestaw mini masażerów wibracyjnych. Sprawdź jego funkcje, bo być może właśnie ten model przypadnie Ci do gustu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki masażer kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tak długo, jak ludziom będą dolegać rozmaite dolegliwości bólowe mięśni, czy też nie będziemy zadowoleni z wyglądu i stanu swojej skóry, tak długo masażery rozmaitego typu będą się pojawiać na rynku, a ich odbiorcy będą szukać najlepszego urządzenia do swoich potrzeb.

Na rynku istnieje wiele rozmaitych urządzeń w zależności od przeznaczenia. Mogą to być masażery twarzy, stóp, całego ciała, wybranych jego partii, modelujące sylwetkę, niwelujące bóle, masażery ręczne, elektryczne, z zastosowaniem podczerwieni, etc. Postaramy się w poniższym przewodniku opisać większość z dostępnych rodzajów masażerów na rynku zapraszamy do lektury.

Jaki masażer wybrać – rodzaje

Pierwszą grupą masażerów, niezależnie od partii ciała, jaką mamy zamiar masować, będą masażery ręczne. Są one bardzo popularne ze względu na łatwość stosowania, szeroką dostępność i niską cenę. Pozwalają też na masaż według własnych preferencji poprzez wybór siły nacisku czy intensywności. Jednak taki masaż powoduje też zmęczenie przy jego wykonywaniu, co w wielu wypadkach prowadzi do jego zaprzestania, a aby taki masaż miał sens i dał efekty (na przykład antycellulitowe) to powinien trwać przez 15 – 20 minut.

Masażery elektryczne, to również bogata kategoria rozmaitych modeli i przeznaczenia. Tu wyboru należy dokonywać bardziej precyzyjnie, w zależności od własnych potrzeb. Przy wyborze kierujemy się miejscem, w którym chcemy masaż wykonywać. Potem urządzenie włączamy, nastawiamy intensywność masażu i poddajemy się niemu. Urządzenie takie jest jednak ograniczone zasilaniem. Są modele sieciowe, są bateryjne, i akumulatorowe. Należy wybrać taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Masażery takie oferują również różny sposób masażu, w zależności od masowanej części ciała i efektów, jakie chce się osiągnąć. Możemy tu wybierać wśród masażerów oferujących masaż wibracyjny, uciskowy, czy też próżniowy.

 

Obszary masowane

Zacznijmy od góry, czyli masażerów do masażu głowy. Zwykle do tego celu używamy masażerów ręcznych. Najpopularniejszym masażerem do głowy jest tak zwany „pajączek” zawierający 12 elastycznych drucików zakończonych kulką. Taki masaż pozwala na relaks, poprawia ukrwienie skóry głowy zapobiegając migrenom, stymuluje porost włosów. Masażer taki może też przypominać kształtem szczotkę i stosuje się go podczas mycia głowy. Nowością jest masażer w formie hełmu – jest to produkt sprowadzany z Chin. Masażer do głowy posiada również swoją wersję elektryczną, która oszczędza nam wysiłku związanego z wykonywaniem odpowiednich ruchów. Wystarczy bowiem nacisnąć przycisk, aby poczuć przyjemne mrowienie.

Masażery do twarzy w dobrych cenach  mają głównie na celu utrzymanie owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek, dostarczenie relaksu, zmniejszenia obrzęków i poprawy nawilżenia skóry. Może on być w formie ręcznego wałka lub urządzenia elektrycznego wyposażonego w różnego rodzaju, specjalistyczne końcówki, od łagodnych po inwazyjne końcówki, takie jak na przykład derma roller wykonujący mikronakłucia, które przynoszą efekt podobny do liftingu.

Masażery do pleców to są urządzenia, o których myślimy, gdy pojawią się jakieś dolegliwości bólowe. Tu mniejsze pole do popisu mają ręczne urządzenia, ze względu na trudność w dotarciu do miejsca źródła bólu. Zatem skupmy się na urządzeniach elektrycznych. Aby wymasować kark i górną część pleców można zaopatrzyć się w poduszkę w kształcie rogala, którą kładziemy na ramionach i możemy od niej oczekiwać masażu karku i górnej części pleców. Do całego obszaru pleców dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju maty masujące, a także masażery na podczerwień. Matę umieszcza się albo na fotelu, albo na łóżku. Po położeniu się na macie pacjent ma do wyboru kilka funkcji w zależności od obszaru, jaki chce masować, oraz kilka stopni intensywności masażu, a także czasu trwania masażu. Mata taka pozwala na wymasowanie mięśni karku, kręgosłupa, pleców oraz okolicy bioder. Masażer na podczerwień zaś to urządzenie przenośne z elementem masującym na długim wysięgniku. Rękojeść ta pozwala na dotarcie do konkretnego obszaru pleców i skupieniu się na jego masażu. Masażer taki posiada funkcję masażu, fototerapii falami podczerwonymi i termoterapii. Nadaje się on również do usuwania cellulitu. Już 3 minuty dziennie wystarczą by zyskać smuklejszą i wymodelowaną sylwetkę.

Masażery do stóp to jedne z najbardziej popularnych na rynku, i to zarówno w wersji mechanicznej, jak i elektrycznej. Masażery mechaniczne, to przede wszystkim zestawy drewnianych wałków z wypustkami, po których przesuwa się stopy tam i z powrotem masując je. Jest też szereg masażerów elektrycznych, większość z nich to tak zwane buty wodne (na przykład model umożliwiający masaż bąbelkowy, co pozwala łączyć relaks z moczeniem nóg). Choć można kupić również modele używane bez wody, które dzięki specjalnej konstrukcji całkowicie otaczają stopy, niezwykle wydajnie, z odpowiednio odczuwalną siłą masują wszystkie partie stopy (palce, spód stopy, jak i pięty!). W wersji elektrycznej, możemy też zakupić masujące kule lub wibrujące maty, a także systemy umożliwiające podgrzewanie powłoki masującej. To znakomity sposób na zagrzanie się i odprężenie w zimowe wieczory. Nowoczesne urządzenia pozwalają regulować tempo masażu, a także posiadają kilka wariantów wibracji. Zaawansowane modele posiadają wkładki do masowania refleksologicznego, odpowiadającego wspomnianym punktom na stopach. Stopy są istotnym przekaźnikiem bodźców, na których znajduje się ok. 72 tys. zakończeń nerwowych powiązanych z ważnymi organami i partiami ciała. Dlatego ich stymulacja może przynieść ulgę nawet przy bólach głowy, czy kręgosłupa. Ale oczywiście najchętniej masażery takie stosujemy przy wszelkiego rodzaju bólach stóp. Urządzenia do hydromasażu w zestawach swoich posiadają również zestawy do pielęgnacji stóp. Obok więc relaksującego i odprężającego masażu stóp można stopy wypielęgnować.

Masażery walczące z cellulitem to urządzenia chętnie kupowane przez panie. Tu również mamy do wyboru ręczne urządzenia lub elektryczne. Tak jak wspomniano wcześniej, te manualne wersje wymuszają na użytkowniku wykonanie całej pracy. Mogą one być w formie szczotki, rękawicy, wałka itp. Masażery elektryczne wykonują całą pracę za użytkownika. Masażery elektryczne są znacznie droższe od manualnych, ale pozwalają na poczucie intensywnie wykonanego masażu i wyręczają nas przy wykonywaniu ruchów masujących. Są one też większe od ręcznych masażerów, ale też i wybór urządzeń jest bogaty. Można wybrać urządzenia z masażem wibracyjnym, lub takie, które oferują masaż próżniowy. Możesz też zainteresować się masażerem emitującym ultradźwięki, które stymulują mikro wibracje skóry, rozbijając złogi tłuszczu.

 

Jaki jest najlepszy masażer

Jak sam zapewne zauważyłeś nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od potrzeb osoby, która szuka masażera, tego jakich partii ciała chciałaby poddać masażowi i czy robi to profilaktycznie, dla lepszego samopoczucia, czy też ma jakieś dolegliwości którym chce zaradzić. Wybór modeli jest ogromny i należy im się dokładnie przeglądnąć, sprawdzić ceny, możliwości, jakie oferują i prawdopodobne efekty, jakich możemy się spodziewać po ich użyciu. Nasza sugestia jest taka, abyś wybierał model niekłopotliwy w użyciu, bo w przeciwnym wypadku często użyjemy go 2 -3 razy po kupieniu, a potem odłożymy na półkę i zapominamy o nim.

 

 

Najlepsze masażery w 2017 roku

 

Postępujący cellulit, obwisła i zmęczona skóra na twarzy, a do tego bóle nóg, rąk i kręgosłupa – wiele osób walczy z tymi problemami każdego dnia. Zwykłe kremy i maści nie przynoszą efektu, tabletki też nie poprawiają wyglądu, dlatego warto zwrócić uwagę na różnorodne masażery, które mogą poprawić samopoczucie. Przeczytaj nasz ranking masażerów i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania i pomoże w leczeniu męczących dolegliwości.

 

Nasze zalecenia

 

Hi-Tech KT-588

 

1.Kardio-Test KT-588 (do nóg)Naszą pierwszą propozycją jest hydromasażer do stóp KT-588. Dlaczego uznaliśmy to urządzenie za najlepszy masażer? Przede wszystkim ze względu za świetny stosunek jakości do atrakcyjnej ceny oraz wiele pozytywnych opinii użytkowników. Za niespełna 100 zł można mieć w domu w pełni profesjonalny aparat do masażu stóp, który poprawi krążenie krwi.

Badania dowodzą, że regularne wykonywanie hydromasażu tym sprzętem poprawi krążenie w stopach i w całych nogach. Punkty stymulacyjne umieszczone w urządzeniu lekko dotykają stóp, a jednocześnie zapewniają bardzo pobudzający masaż. Warto też podkreślić, że w tym modelu możemy zmienić intensywność zabiegu.

Wystarczy mocniej docisnąć stopy i będą bardziej pobudzane. Kolejna rzecz to dysze powietrzne, dzięki którym powstają bąbelki, a więc oprócz działania prozdrowotnego, mamy również relaksację z bąbelkami, która przynosi ukojenie i relaks dla stóp po bardzo męczącym dniu.

Bardzo ciekawy jest też futurystyczny design urządzenia oraz jego uniwersalna kolorystyka, dzięki której staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla użytkowania i nie trzeba go chować do szafki.

Dobrym lekiem na postępujący cellulit, zmęczoną skórę twarzy oraz bóle nóg i kręgosłupa jest masaż. Aby uniknąć dużych kosztów związanych z regularnymi odwiedzinami w profesjonalnym spa, warto rozważyć zakup domowego urządzenia. Najlepszy masażer w roku 2017, to model Hi-Tech KT-588. Jest to niezastąpiony hydromasażer do nóg.

 

Zalety

Efektywność: Dzięki dyszom powietrznym podczas masażu powstają bąbelki, które mają właściwości prozdrowotne.  Co więcej, przynoszą one relaks i ukojenie.

Design: Urządzenie ma futurystyczny, przyjemny dla oka design. Dzięki temu dobrze prezentuje się we wnętrzu i nie trzeba go chować do szafki.

Regulacja: W zależności od własnych preferencji, możemy samodzielnie zmieniać intensywność zabiegu. Wymaga to jedynie mocniejszego dociśnięcia stóp w miejscu sensorów dotykowych, by zwiększyć moc pracy urządzenia.

Łatwość użycia: Masażer jest niezwykle prosty w użyciu. Intuicyjna obsługa sprawia, że użytkowanie go jest bardzo komfortowe.

Cena: Prezentowany produkt do stóp to dobry masażer do 100 złotych. Przy małym wydatku, można mieć w domu w pełni profesjonalny sprzęt do hydromasażu.

 

Wady

Głośność pracy: Urządzenie jest stosunkowo głośne co może przeszkadzać w czasie relaksu i zakłócać spokój pozostałych domowników.

 

 

 

 

Beurer MG 30

 

2.Beurer MG 30 (do twarzy)Kolejny produkt służy do masażu ciała, głowy oraz twarzy. Beurer MG30 to w zasadzie zestaw mini masażerów wibracyjnych, które idealnie zadba o całe ciało. Jest to poręczny, niewielki sprzęt zasilany bateriami AAA. Wszystkie elementy w tym zestawie są bardzo małe i poręczne. Dzięki dołączonej podstawce mogą być przechowywane w jednym miejscu.

Każdy z nich jest odporny na wodę, a więc bez obaw możemy go ustawić na półce w łazience. Produkt objęty jest aż 3-letnią gwarancję producenta. Głowica masażera jest wyposażona w guzki, które stymulując przepływ krwi, poprawiają wygląd skóry i nasze samopoczucie.

Masażer do ciała jest ukształtowany tak, aby zapewnić skuteczny masaż szyi, ramion i pleców, a nawet nóg. Natomiast masażer do twarzy jest wyposażony w rolkę, która umożliwia dokładną pielęgnację całej twarzy bez obaw o jej podrażnienie.

Masaż wykonany tymi wyjątkowymi urządzeniami doskonale odpręża i pobudza mikrokrążenie. Warto też zauważyć, że opinie o masażerach tej firmy są niezwykle pochlebne. Użytkownicy tego modelu za największą zaletę uznali estetyczny design oraz prostą obsługę.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest masażer ciała, głowy oraz twarzy – Beurer MG30. Jest to w zestaw mini masażerów wibracyjnych, przeznaczonych do całego ciała.

 

Zalety

Efektywność: Użycie produktu stymuluje przepływ krwi, poprawiając wygląd skóry oraz samopoczucie. Masaż wykonany na dowolnej części ciała doskonale relaksuje. Ponadto, przy regularnym stosowaniu tego sprzętu, szybko zaobserwujesz pozytywne zmiany na swoim ciele. Stanie się ono bardziej napięte i zdrowsze.

Wielofunkcyjność: Sprzęt składa się z kilku mniejszych masażerów, odpowiednich do różnych części ciała. Model jest ukształtowany tak, aby w skuteczny sposób zagwarantować poprawny masaż szyi, ramion i pleców, a nawet nóg. Dodatkowo część co masażu twarzy posiada w rolkę, która umożliwia dokładną pielęgnację całej twarzy, jednocześnie jej nie podrażniając.

Odporność na wodę: Dzięki odporności na wilgoć, masażer może być bez obaw przechowywany na półce w łazience.

Design: Jest to dość kolorowy produkt o ciekawym, nowoczesnym designie, który od razu przykuwa wzrok. Model zachowany jest w fioletowo-srebrnej kolorystyce.

 

Wady

Cena: Ze względu na wysoką jakość wykonania oraz swoją funkcjonalność i efektywność, jest to dość drogi produkt

 

 

 

 

 

Homedics ELMCELL 100 EU

 

4.Homedics ELMCELL 100 EUNa czwartym miejscu naszej listy znajduje się kolejny masażer antycellulitowy – HOMEDICS ELM-CELL100 EU. Jest on nieco droższy od poprzedniej propozycji i ma tylko trzy wymienne końcówki. Dostępny jest w kolorze biało-zielonym. Żeby ułatwić masowanie, które wymaga zastosowania oliwki, na urządzeniu umieszczono uchwyt z gumy. Model ten nie ma funkcji masażu na ciepło, aczkolwiek posiada nakładkę cieplną i funkcję podczerwieni.

Aby zapewnić komfort podczas wykonywania masażu antycellulitowego, twórcy produktu postanowili wbudować możliwość regulowania intensywności zabiegu. Funkcja ta powstała z myślą o klientach, których skóra jest bardziej delikatna, jak również tych, którzy borykają się z ogromnym cellulitem i jego usunięcie wymaga zastosowania mocniejszego nacisku.

Masażer doskonale wspomaga drenaż limfatyczny pobudzając tkankę łączą i stymulując cyrkulację, co pozwala uzyskać gładką skórkę w miejscach objętych cellulitem. Ma on również wygodne pokrętło, dzięki któremu można regulować obroty. Urządzenie ma prostą budowę, umożliwiającą masowanie ciała jedną ręką. Ma też 3 wymienne główki masujące – zaokrąglona mała, zaokrąglona duża i do masażu z podgrzewaniem. Dzieki tak dobrej specyfikacji zyskał wiele pozytywnych ocen i recenzji użytkowniczek, które zauważyły poprawę stanu skóry.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest wibracyjny masażer Homedics ELMCELL 100 EU, stworzony z myślą o walce z uporczywym cellulitem. Jak wiadomo pomarańczowa skórka jest zmorą wielu kobiet, a więc dobry sprzęt będzie bardzo pomocny.

 

Zalety

Efektywność: Produkt bardzo dobrze radzi sobie z pomarszczoną skórą na całym ciele, jednocześnie odprężając i relaksując całe ciało. Dzięki regularnym masażom, można skutecznie pozbyć się limfy w warstwie podskórnej, tym samym zmniejszając widoczność cellulitu.

Waga: Masażer jest niezwykle lekki, dzięki czemu przyjemnie i komfortowo się go używa.

Cicha praca: Sprzęt ten charakteryzuje się cichą pracą.

Liczne udogodnienia : Masażer wyposażony jest w liczne udogodnienia, które zwiększają jego funkcjonalność i efektywność. Są to między innymi 2 różne tryby intensywności, możliwość kontroli kąta nachylenia uchwytu, a także opcja zimnego i ciepłego masażu.

 

Wady

Cena: Choć nie jest to najdroższy produkt w naszym zestawieniu, nie jest to model na każdą kieszeń.

 

 

 

 

Medivon CF-2606HB

 

5.Medivon CF-2606HBMata masująca Medivon CF-2606HB to nasza piąta propozycja. Jest to najdroższy model w naszym rankingu masażerów, aczkolwiek świetnie masuje dużo większe partie ciała niż pozostałe propozycje. Użytkownicy tego urządzenia podkreślają, że doskonale sprawdza się do masażu pleców, a dzięki wbudowanemu podgrzewaniu, zabieg jest jeszcze przyjemniejszy.

Mata umożliwia samodzielny masaż całych pleców, nawet w czasie jazdy samochodem. Model Medivon CF-2606HB wykonuje prozdrowotny masaż Shiatsu, dzięki któremu możemy cieszyć się nie tylko świetnym samopoczuciem, ale również zdrowiem. Ten typ masażu wywodzi się z Japonii i ma wielowiekową tradycję. Jego wpływ na organizm jest potwierdzony naukowo i co istotne uznany przez Ministerstwo Zdrowia za zabieg leczniczy.

Mata Shiatsu CF 2606 HB zapewnia nie tylko przyjemny masaż pleców, ale również ud, czy pośladów. Dokładnie relaksuje i odpręża.  Samo urządzenie zostało wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry i pozwalają jej oddychać. Taki masaż pomoże w zwalczeniu bólu kręgosłupa, głowy, zwalcza migreny, pomaga leczyć urazy kręgosłupa szyjnego, sztywność karku, a także pobudza układ krążenia.

Kolejnym produktem jest ekskluzywny model Medivon CF-2606HB. To dobry masażer do pleców i pośladków. Urządzenie skutecznie rozluźnia spięte mięśnie pleców i pomaga w walce z cellulitem, dlatego cieszy się uznaniem wielu konsumentów.

 

Zalety

Funkcjonalność: Produkt nie tylko pomaga w walce z cellulitem, ale jego użytkowanie przynosi ukojenie dla całego ciała. Jeśli często będziesz z niego korzystać, znacznie zredukuje to bóle kręgosłupa.

Prosta obsługa: Mimo, iż jest to model ekskluzywny to jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Co więcej, urządzenie wyglądem przypomina fotel, co sprawia, że masaż pleców jest niezwykle prosty w wykonaniu.

Głośność pracy: Urządzenie działa wyjątkowo cicho. Zwiększa to komfort użytkowania.

 

Wady

Cena: Ze względu na swoją funkcjonalność, design i efektywność, jest to jeden z droższych produktów w naszym zestawieniu.

Ograniczona funkcjonalność: Nie jest to masażer ręczny, jeśli więc walczysz z cellulitem również na brzuchu, ramionach, niestety nie jest najlepszą propozycją. Działa wyłącznie na pośladki i tylną stronę ud.

 

 

 

 

Bielenda 2W1

 

6.Bielenda 2W1Nasza kolejna propozycja to Bielenda 2W1 – ultradźwiękowy masażer do twarzy i ciała. Jest w 100% bezpieczny, bo działa bez udziału szkodliwego promieniowania UV. Produkt emituje trzy rodzaje światła – niebieskie, czerwone i zielone, które charakteryzuje wszechstronne działanie. Badania przeprowadzanie na tym urządzeniu dowodzą, że światło przez nie imitowane dostaje się do organizmu jako energia, a następnie jest wchłaniane przez fotoreceptory wewnątrz komórek.

Taka terapia świetlna to innowacyjna metoda, dzięki której pod wpływem impulsów elektrycznych możliwe jest wykonanie wielu zabiegów, które do tej pory wymagały zastosowana siły. Dzięki ultradźwiękom można skuteczne usunąć rozstępy, cellulit, blizny po trądzikowe, jak również zmarszczki, czy pękające naczynka krwionośne.

Bielenda to znany producent kosmetyków, również antycellulitowych, który stawia na najwyższą jakość i mocną walkę z cellulitem. Jego produkty niezmiennie cieszą ogromną popularnościa, czego dowodzą rozliczne, pozytywne oceny tego modelu.

W urządzeniu zastosowano najnowszą, zaawansowaną technologię transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry, dlatego tak skutecznie zwalcza cellulit. Po za tym masażer świetnie radzi sobie z rozstępami, zwiotczałą skórą ud, ramion, czy brzucha.

Kolejnym produktem jest ultradźwiękowy masażer Bielenda 2W1. Jest to urządzenie służące zarówno do masażu do twarzy, jak i całego ciała.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Produkt jest w 100% bezpieczny, gdyż działa bez udziału szkodliwego promieniowania UV. Z tego powodu można go używać na każdym rodzaju skóry.

Funkcjonalność: Masażer emituje trzy rodzaje światła – niebieskie, czerwone i zielone, które charakteryzują się wszechstronne działaniem. Dzięki nim urządzenie skutecznie usuwa rozstępy, cellulit, blizny po trądziku, zmarszczki i pękające naczynia krwionośne. Co więcej poprawia ukrwienie skóry oraz przynosi uczucie ukojenia.

Design: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że produkt ten pięknie się prezentuje.

 

Wady

Cena: Choć nie jest to najdroższy produkt w naszym zestawieniu, jego zakup to dość duży koszt.

Głośność pracy: Nie jest to cicho pracujące urządzenie, co może zmniejszyć komfort użytkownika.

 

 

 

Medisina MNV88941

 

7.Medisina MNV88941Nasz ranking masażerów zamyka model Medisana MNV 88941. Jest to idealna propozycja do masażu karku i ramion. Urządzenie ma dwa poziomy regulacji masażu, dzięki czemu docenią go osoby szukające zarówno mocnego, jak i lżejszego nacisku, w zależności od napięcia.

Produkt ma światło na podczerwień, dzięki czemu napięcie mięśni likwidowane jest dużo szybciej i skuteczniej niż w przypadku analogicznych urządzeń oferowanych na rynku medyczno-rehabilitacyjnym. Masażer karku Medisana MNV88941 zapewnia niezwykle przyjemny masaż wibracyjny z terapię termiczną. Oczywiście opcja masażu termicznego nie jest stale włączona – można ją uruchomić jeśli zajdzie taka potrzeba.

Urządzenie jest zasilane bateriami, co sprawia, że możemy go używać również w miejscach bez dostępu do prądu, aczkolwiek ma w zestawie zasilacz z kablem o długości aż 1,8 m, co również umożliwia sprawniejsze używanie. Wymiary masażera to 34 cm x 24 cm x 13,5 cm.

Urządzenie dostępne jest w kolorze czarno-szarym z pomarańczowymi wykończeniami. Jest to naprawdę dobry i tani masażer dla podróżnych, który cieszy się wieloma pochlebnymi opiniami użytkowników. Ceniony jest przede wszystkim za świetną specyfikację i efekty, jakie daje regularnie powtarzany masaż.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest masażer Medisana MNV 88941. Jest to idealna propozycja do masażu karku i ramion.

 

Zalety

Regulacja masażu: Produkt posiada dwa poziomy regulacji masażu, dzięki czemu możesz go dostosować do własnych potrzeb. Masaż może mieć mocny lub słaby nacisk.

Światło na podczerwień: Pomaga ono dużo szybciej zlikwidować napięcie mięśni. W przypadku nagłych bólów karku jest to bardzo istotne.  Jest to również dość innowacyjna technika, która nie występuje w każdym urządzeniu rehabilitacyjnym.

Zasilanie bateryjne: Dzięki zasilaniu na baterie możemy używać tego sprzętu nawet w miejscach bez prądu. Co więcej, zasilacz dołączony do zestawu posiada długość 1,8 metra, a więc nie krępuje ruchów.

 

Wady

Design: Urządzenie ma dość nietuzinkowy wygląd, co niekoniecznie musi odpowiadać wszystkim konsumentom.

Głośność pracy: W czasie pracy masażer wydaje dość głośne dźwięki, co może zmniejszyć komfort użytkowania.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Ardes M 238

 

3.Ardes M 238 (wibracyjny)Nasza trzecia propozycja to idealny produkt pomagający w walce z cellulitem. Model ten nie tylko radzi sobie ze skórką pomarańczową, ale również świetnie odpręża i relaksuje ciało. Jak wiadomo jest wiele powodów powstawania cellulitu. Jednak w większości przypadków jest to kwestia gromadzenia się limfy w warstwie podskórnej, którą można usunąć poprzez regularne masowanie.

Ardes M 238 to model, który nie tylko usuwa grudki wygładzając skórę, ale również poprawia krążenie krwi. Jedynym minusem tego urządzenia jest zasilanie sieciowe, co sprawia, że masaż musi być wykonywany w pobliżu kontaktu. Wymiary modelu Ardes M 238 to 4 cm x 47 cm x 3 cm i waży zaledwie 0,5 kg.

Urządzenie ma 2 różne tryby intensywności. Inne zalety tego masażera to przede wszystkim możliwość kontroli kąta nachylenia uchwytu, co ułatwia wykonanie masażu. Ponadto model ma regulowany uchwyt antypoślizgowy, a także głowicę, która obraca się o 270 stopni.

Dzięki temu, że urządzenie zapewnia zimny i ciepły masaż, ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników o różnych potrzebach. W recenzjach najczęściej wymienianą zaletą jest jakość wykonania, funkcjonalność masażera oraz jego cicha praca.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...