Lampy na podczerwień ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Chcemy zaprezentować Ci najlepsze lampy na podczerwień. W naszym zestawieniu znajdziesz 5 ciekawych propozycji. Wyłoniliśmy je po dogłębnej analizie oferty rynkowej. Wybrane przez nas urządzenia uważane są za solidne i łatwe w obsłudze. Na pierwszym miejscu znalazł się model Beurer IL 50. Jest to lampa na podczerwień z bardzo trwałą żarówką, więc można mieć pewność, że jest to inwestycja na długie lata. Skuteczność działania sprzętu potwierdzają liczne oceny konsumentów. Produkt wykonano z dobrego gatunkowo tworzywa oraz szkła ceramicznego. Sprzęt jest bardzo wydajny, ma regulację nachylenia, a jego obsługa nie sprawia większych problemów. Bardzo ważnym elementem jest skuteczny filtr UV, chroniący nas przed szkodliwym promieniowaniem. Jeśli z jakichś przyczyn prezentowany model jest niedostępny polecamy Twojej uwadze Beurer IL 21. Urządzenie posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia i jest łatwe w obsłudze. Też ma regulację nachylenia, więc bez problemu dostosujesz ustawienie lampy do swoich potrzeb.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę na podczerwień kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lampy na podczerwień są doskonazłym sposobem, aby zrelaksować swoje ciało. Obecnie są one wykorzystywane w bardzo wielu miejscach, chociażby w gabinetach fryzjerskich, lekarskich, a także domach. Wszyscy znamy dobroczynne właściwości lamp na podczerwień, lecz czy jesteśmy w stanie wybrać właściwy produkt ? Aby rozwiać wątpliwości, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik o tym, jaką lampę na podczerwień wybrać. Dowiesz się z niego, co cechuje dobry produkt, którego stosowanie faktycznie może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Budowa

Lampa na podczerwień często wyglądem przypomina jej tradycyjny odpowiednik. Wyróżnia ją jedynie kolor szkiełka. Bardzo często używa się do niej wysokiego stojaka, aby swoimi promieniami mogła objąć jak najwięcej przestrzeni. Lampy na podczerwień instaluje się również na imadełku lub statywie, aby można nimi łatwo operować. Jednocześnie warto sprawdzić, czy regulacja urządzenia nie będzie zbyt problematyczna.

Istotne jest to, aby regulacja statywu była dostępna zarówno w pionie, jak i poziomie. W jednym urządzeniu zazwyczaj możemy znaleźć nawet trzy światełka. Usprawnia to działanie lampy sprawiając, że urządzenie lepiej rozluźnia ciało. Istnieją także lampy przystosowane do domowego używania. Mają niewielkie rozmiary, najczęściej nie wymagają statywu.

 

Wyświetlacz

Urządzenie powinno być wyposażone w przejrzysty wyświetlacz. Szczególnie, jeżeli chodzi o te lampy, które przystosowane są do używania w domu. Zwykle ich użytkownikami będą osoby starsze, więc wyświetlacz powinien być duży i przejrzysty, aby można było łatwo odczytać z niego wszystkie informacje.

 

Moc

Im większa moc, tym produkt sprawniej i efektywniej działa. Nie zaleca się kupna lampy na podczerwień o mocy mniejszej niż 150 kW. Najbardziej sprawne są urządzenia o mocy od 200 W do 300 W.

 

Pobór mocy

Zwróćmy też uwagę na pobór mocy naszego urządzenia. Lampy na podczerwień mają to do siebie, że podczas działania zużywają całkiem dużo prądu. Zwykle jest to około 56 VA. Pamiętaj, że pobór mocy związany jest z tym, jak silne jest dane urządzenie. Im intensywniejsze światło emituje, tym więcej energii będzie pobierać.

 

Odległość

Przy użyciu lampy na podczerwień bardzo ważne jest, aby zachować odpowiednią odległości pomiędzy urządzeniem, a ciałem. Można wykorzystać do tego niezwykle użyteczny drążek, który to kontroluje. Musimy pamiętać, aby przed użyciem zintegrować drążek z lampą.

 

Gęstość mocy promieniowania

Gęstość mocy promieniowania lampy na podczerwień zwykle wynosi od 40 mW/cm2 do 30 mW/cm2. Im większa gęstość, tym skuteczniej sprzęt będzie oddziaływał na nasze ciało i szybciej zobaczymy efekty stosowania lampy.

 

Dodatkowe funkcje

Bardzo często do lampy na podczerwień dodawana jest lampa ze światłem niebieskim. Używając ten typ światła wraz ze światłem czerwonym, znacznie zwiększamy jego skuteczność. Dodatkowym udogodnieniem będzie funkcja ‘’pauza’’. Umożliwi to natychmiastowe przerwanie zabiegu w razie, gdy będzie to konieczne. Do lampy może być dołączona także klawiatura, która pomoże sterować lampą na podczerwień.

Jednak nie jest ona elementem, bez którego nie moglibyśmy sobie poradzić. Dzięki regulacji jasności świecenia, możemy ustawić promiennik na taki poziom, jaki nam odpowiada. Automatyczne wyłączanie się jest także dobrą opcją. Nie musimy obserwować czasu, wystarczy, że zaprogramujemy nasze urządzenie na określony czas. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu przed przegrzaniem.

 

Kabel czy baterie?

Kupując lampę na podczerwień nie możemy zapomnieć o zasilaniu. Dostępne są modele na baterie oraz na kabel. Ważne jest to, aby był jak najdłuższy. Jeśli będzie krótki, urządzenie nie będzie zbyt mobilne. Dobrze, aby kabel dało się zwinąć, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie przetransportować nasz sprzęt. Jeśli jednak wolisz małą, przenośna lampkę, zwróć uwagę na modele zasilane bateriami.

 

 

Z matą czy bez – jaka lampa na podczerwień jest najlepsza ?

Wybierając lampę z matą, mamy pewność, że nie będzie ślizgać się nam po podłodze podczas zabiegu. Szczególnie, że wiele stojaków jest wyposażonych w kółka, które mogą się przesuwać na śliskich płytkach.

 

Zabezpieczenia

Dobry sprzęt powinien mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jeśli w czasie zabiegu zaśniemy lub zapomnimy wyłączyć sprzęt, może dojść do awarii. Oprócz systemu automatycznego wyłączenia, popularnym rozwiązaniem w lampach jest także timer, który ustawimy na odpowiedni czas. Nawet jeśli zaśniemy w czasie naświetlania, sprzęt sam się wyłączy.

 

Design

Nie zapomnij o wyglądzie lampy. W okresie, gdy częściej używasz lampy nie ma sensu chowania jej do szafki i każdorazowego wyjmowania. Dlatego warto kupić atrakcyjnie wyglądający produkt, który z powodzeniem ustawimy na szafce.

 

Lampy na podczerwień w dobrych cenach

Domowe lampy na podczerwień o niewielkich rozmiarach możemy nabyć już za około 2500 zł. Cena profesjonalnego sprzętu, który używany jest w gabinetach, zazwyczaj waha się od 5000 zł do 12 000 zł. Wszystko zależy od dodatkowych funkcji lampy, tego czy posiada timer, regulację i system zabezpieczeń. Zwykły sprzęt bez żadnych ulepszeń, o słabej mocy i bez stojaka znajdziemy już za 100 zł. Warto też podkreślić, że cena produktu zależy od tego, czy dana firma posiada rekomendację lekarzy.

 

 

Najlepsze lampy na podczerwień w 2021 roku

 

Jeśli masz chore zatoki, a co za tym idzie, męczy Cię uporczywy katar, zakup lampy na podczerwień może okazać się dobrym pomysłem. Ponadto, pomaga w poprawie zdrowia całego organizmu. W trakcie wyboru odpowiedniego produktu należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowania i wysoką jakością wykonania. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ranking lamp na podczerwień, który zawiera najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Beurer IL 50

 

Na początku naszego zestawienia znalazł się model Beurer IL 50. Produkt ten idealnie sprawdza się przy poprawie działania całego organizmu. Lampa ta pozytywnie wpływa na mięśnie, a także łagodzi objawy przeziębienia.

Kolor obudowy tego sprzętu jest biały. Jego wymiary to 27 cm x 19,5 cm x 19,5 cm. Model ten wykonany jest z wysokiej jakości szkła ceramicznego. Dzięki temu, jest to bardzo wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu urządzenie.

Powierzchnia naświetlania żernika wynosi 30 cm x 40 cm. Dzięki wygodnej regulacji kąta nachylenia oświetlenia, lampę można dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowo, posiada specjalny minutnik pozwalający na kontrolę długości naświetlania.

Żarówka powinna działać przez około 2000 godzin. Specjalny filtr sprawia, że światło pozbawione jest szkodliwego promieniowania UV. Dużym atutem tego modelu jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, które pozwala na pewne użytkowanie sprzętu.

Ta najlepsza lampa na podczerwień jest pozytywnie oceniana przez konsumentów. Uważają oni, że działa bardzo efektywnie i jest prosta w obsłudze.

Beurer IL 50 to lampa na podczerwień, która ma następujące wymiary: 27 cm x 19,5 cm x 19,5 cm. Urządzenie jest wyposażone w żarówkę, która może działać przez 2000 h. Moc prezentowanego modelu to 300 W.

Zalety
Działanie:

Konsumenci potwierdzają skuteczność prezentowanej lampy. Niejednokrotnie podkreślają, że jest to sprzęt, który w szybki sposób pozwala zwalczyć bóle reumatyczne i jest niezawodny podczas przeziębienia.

Wykonanie:

Solidna obudowa z plastiku oraz szkło ceramiczne pokrywające żernik to gwarancja, że produkt będzie nam służył przez długi czas. Jest on wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Powierzchnia naświetlania:

Powierzchnia naświetlania to: 30 cm x 40 cm. Jest to dość dużo, jak na tak niewielką lampę. Dodatkowo możliwość regulowania kąta nachylenia znacznie ułatwia dostosowanie urządzenia do naszych potrzeb.

Żarówka:

Jak zapewnia producent, lampa ma mocną żarówkę, która może działać nawet przez 2000 godzin. Jest to naprawdę dobry wynik dający nam gwarancję, że przez długi czas od zakupu urządzenie nie będzie wymagało kolejnych inwestycji.

Filtr:

Aby zabezpieczyć nas przed działaniem szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV w urządzeniu zastosowano filtr. To on zapewnia nam bezpieczeństwo w trakcie seansów naświetlenia.

Wady

 

 

 

 

Beurer IL 21

 

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest model Beurer IL 21. Sprzęt ten wzmacnia organizm, dotlenia skórę i pozytywnie wpływa na przemianę materii. Dzieje się tak za sprawą podczerwieni, która jest bezpieczna dla organizmu, a zarazem wspomaga leczenie.

Obudowa tego modelu jest w kolorze białym. Wymiary tego urządzenia to 16 cm x 14 cm x 21 cm. Jest to niewielkich rozmiarów przyrząd, który jest wygodny w obsłudze. Dlatego też, sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży. Nachylenie lampy można ustawić w 4 różnych pozycjach. Gabaryty i konstrukcja pozwalają na trzymanie jej w rękach w trakcie naświetlania.

Moc urządzenia to 150 W, więc jest to stosunkowo mocny sprzęt. Natomiast żywotność działania żarówki to około 300 godzin. Warto również podkreślić, że jest to wysokiej jakości produkt medyczny. Opinie o lampach na podczerwień tego producenta są bardzo przychylne. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem.

Lampa na podczerwień Beurer IL 21 ma wymiary 16 cm x 14 cm x 21 cm. Moc urządzenia to 150 W. Ma ono żarówkę działającą przez 300 h.

Zalety
Działanie:

Światło emitowane przez lampę skutecznie pomaga zwalczać bóle mięśni, pomaga w walce z przeziębieniem, depresją oraz innymi dolegliwościami. Potwierdzają to liczne, pozytywne recenzje użytkowników.

Łatwa obsługa:

Przyrząd jest łatwy w obsłudze. Jego użytkowanie nie sprawia większego problemu nawet osobom starszym, które stronią od elektroniki. Szybko podłączysz sprzęt do prądu i z niego skorzystasz.

Nachylenie lampy:

Ponieważ lampę można ustawić w 4 różnych pozycjach, bez problemu dostosujesz sprzęt do swoich potrzeb. Tutaj też pojawia się kwestia niewielkiej wagi, która znacznie ułatwia nam nakierowanie sprzętu na trudniej dostępne miejsca.

Bezpieczeństwo:

Produkt jest bezpieczny dla naszego zdrowia, co potwierdzają przeprowadzone testy. Posiada filtr UV, a do tego ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wady
Trwałość żarówki:

Jeśli z lampy będzie korzystać regularnie kilka osób żarówkę z czasem trzeba będzie wymienić, bo nie jest zbyt trwała.

 

 

 

 

Reiher Sollux 

 

Reiher Sollux to następny model opisywany w naszym rankingu. Lampa ta jest produktem medycznym, która sprawdzi się w leczeniu wielu chorób, takich jak: reumatyzm, przeziębienie, grypa, bóle zatok, kontuzje czy bóle mięśni.

Sprzęt ten idealnie nadaje się do leczenia kontuzji sportowców. Promieniowanie wspomaga też ukrwienie, które pozwala na większe wchłanianie wartości odżywczych i pozbywanie się szkodliwych substancji z organizmu. Ważne jest, aby przy poważniejszych schorzeniach najpierw skonsultować się z lekarzem.

Przyrząd jest niewielkich rozmiarów, co pozwala na wygodną obsługę w każdym miejscu domu. Ponadto, dzięki małym gabarytom sprzęt można zabierać ze sobą w podróż. Wygodna konstrukcja pozwala na naświetlanie ciała, trzymając lampę w ręku. Jej moc to 100 W, a żernik pozwala na około 300 godzin działania.

Sprzęt naświetla przez określony czas, następnie automatycznie się wyłącza. Kolor obudowy tego modelu jest biały. Konsumenci twierdzą, że jest to poręczne i wygodne w obsłudze urządzenie.

Urządzenie o nazwie Reiher Sollux ma żarówkę działającą przez 300 godzin. Sprzęt ma moc równą 100 W. Produkt posiada rekomendację jednostek medycznych. Posiada odpowiednie atesty.

Zalety
Produkt medyczny:

Reiher Sollux to produkt medyczny polecany do leczenia grypy, bólu zatok, mięśni, reumatyzmu i wielu innych chorób. Jego stosowanie jest bezpieczne dla naszego organizmu.

Wielkość:

Jest to niewielka lampa, która gwarantuje nam komfort w czasie naświetlania i do tego jest mobilna – możesz ją zabrać ze sobą w podróż. Jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca i przechowywanie sprzętu nie jest problematyczne.

Automatyczny wyłącznik:

Sprzęt ma automatyczny wyłącznik. Nawet gdy zaśniesz podczas seansu naświetlania urządzenie samo się wyłączy i nie będzie pobierać prądu.

Wady
Moc:

Nie jest to najmocniejsza lampa dostępna na rynku, co oznacza, że jej efektywność jest nieco mniejsza. Żeby uzyskać widoczne efekty terapii należy wykonywać seanse regularnie przez dłuższy okres.

 

 

 

 

Philips HP 3616/01

 

Na kolejnym miejscu naszej listy jest model Philips HP 3616/01. Promieniowanie wytwarzane przez to urządzenie, złagodzi bóle mięśni oraz stawów. Ponadto, wniknie ono w skórę i poprawi jej ukrwienie.

Lampa ta jest niewielkich rozmiarów: 13 cm x 22 cm x 18,5 cm. Jej waga to jedynie 1 kg, co pozwoli na przenoszenie jej w dowolne miejsce. Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie to ma moc 150 W. Użytkownik może dopasowywać kąt promieniowania lampy do swoich potrzeb. Powierzchnia naświetlanie to 20 cm x 30 cm.

Pozwala to na nagrzanie niewielkich obszarów dotkniętych schorzeniem. Urządzenie wyposażone jest w wyłącznik, więc konsument nie musi korzystać ze sprzętu przez z góry narzucony czas.

Kolor obudowy tej lampy jest biały. Jej dodatkowym atutem jest schowek na 1,8 m kabel. Użytkownicy twierdzą, że jest to funkcjonalne urządzenie.

Philips HP 3616/01  to model o mocy 150 W. Jego powierzchnia naświetlania to 20 cm x 30 cm. Urządzenie waży zaledwie 1 kg i dlatego uważane jest za mobilne.

Zalety
Wielkość:

Niewielkie gabaryty sprawiają, że sprzęt zajmuje mało miejsca. Ponadto jest lekkie, więc można go zabrać nawet w podróż czy do pracy.

Wyłącznik:

Możemy ustawić czas pracy lampy, po upływie którego ta się wyłączy. Dzięki czemu nie musimy stale kontrolować czasu naświetlania.

Kabel:

Długi, bo aż 1,8 metrowy kabel ułatwia nam korzystanie z urządzenia. Możemy je podłączyć do źródła prądu znajdującego się w dość sporej odległości od miejsca, w którym siedzimy.

Wady
Brak informacji o żywotności:

Trudno jest znaleźć informacje o wydajności żarówki.

Obudowa:

Nie wszystkie osoby pozytywnie wypowiadają się na temat obudowy prezentowanej lampy. Podkreślają, że warto na nią uważać.

 

 

 

 

Sanitas SIL 06

 

Nasz ranking zamyka model Sanitas SIL 06. Lampa ta, to produkt medyczny, który pomaga w wielu schorzeniach. Jest to urządzenie, które wspaniale sprawdzi się w trakcie domowej kuracji.

Powierzchnia naświetlania tej lampy jest niewielka. To pozwala na promieniowanie jedynie chorej powierzchni. Odległość od promiennika nie powinna być większa niż 60 cm. Dodatkowo, w tym urządzeniu można regulować kąt nachylenia naświetlenia na 5 poziomach.

Lampa idealnie sprawdza się w leczeniu chorych zatok, stłuczeń czy chorób skóry. Kolor obudowy tego produktu jest biały. Jest to model o mocy 100 W. Promiennik powinien działać przez około 300 godzin. Waga tego sprzętu to jedynie 0,33 kg, a jego wymiary to 12 cm x 20,5 cm x 16,5 cm. Mały rozmiar pozwala na wygodną obsługę i sprawia, że jego przechowywanie nie stwarza większych trudności.

Ta dobra i tania lampa na podczerwień cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Twierdzą oni, że jest to poręczne urządzenie.

Produkt o nazwie Sanitas SIL 06 to lampa, która ma moc 100 W. Ma ona promiennik działający przez około 300 h. Sprzęt waży 0,33 kg.

Zalety
Regulacja:

Sprzęt można łatwo dostosować do aktualnych potrzeb. Przede wszystkim umożliwia to regulacja kąta nachylenia na jednym z pięciu poziomów. Możesz tak nakierować lampę, aby naświetlała odpowiedni obszar na Twoim ciele.

Obsługa:

Wiele osób korzystających z lampy podkreśla, że jest ona wyjątkowo łatwa w obsłudze. Jej uruchomienie i regulacja nie sprawi nam większego problemu, co dodatkowo zachęca do regularnych naświetleń.

Wady
Obudowa:

Urządzenie ma niezbyt trwałą obudowę. Trzeba uważać na nią podczas przenoszenia, aby nie uległa uszkodzeniu.

Wydajność:

Jest to niewielki model naświetlający mały obszar, dlatego nasze seanse naświetleniowe powinny być nieco dłuższe niż w przypadku innych sprzętów tego typu.

 

 

 

 

Jak używać lampy na podczerwień?

 

Poradziliśmy Ci już, jaka lampa na podczerwień jest polecana przez lekarzy. Poniżej umieściliśmy dodatkowo informacje na temat tego, jak prawidłowo używać takiego sprzętu. Za sprawą naszych wskazówek z pewnością pozbędziesz się dolegliwości bólowych i uciążliwych infekcji. Jednocześnie unikniesz konieczności sięgania po dostępne bez recepty środki farmakologiczne, które stosowane w nadmiarze powodują wiele skutków ubocznych.

Bezpieczeństwo korzystania z lampy na podczerwień

Żeby podczas użytkowania lampy na podczerwień nie wyrządzić sobie krzywdy, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Najważniejsze jest to, aby nie sięgać po sprzęt tuż po kąpieli. Nie wolno też chwytać urządzenia mokrymi dłońmi, gdy jest podłączone do gniazdka, ponieważ może dojść do porażenia prądem. Musimy uważać, aby podczas naświetlania nie zasnąć. Poza tym lampę trzeba trzymać w odpowiedniej odległości od ciała. Inaczej dojdzie do poparzenia skóry, a w przypadku długotrwałego działania sprzętu, do jego przegrzania.

Jeśli do promieni podczerwonych wystawiamy twarz, np. w celu złagodzenia kataru czy objawów zapalenia zatok, musimy zamknąć oczy. Odległość lampy od ciała musimy dopasować w taki sposób, aby odczuwać przyjemne ciepło, ale nie pieczenie i dyskomfort.

 

Jak stosować lampę na podczerwień?

Lampą na podczerwień możemy naświetlać różne części ciała, przykładowo nogi, plecy, ramiona czy twarz. Nie powinniśmy jednak zbliżać urządzenia do okolic intymnych, otwartych ran, żylaków i guzów. Aby uzyskać jak najlepsze efekty oddziaływania ciepła podczerwonego, wybrany fragment ciała należy naświetlać przez kilka lub maksymalnie kilkanaście minut.

Jeśli podczas użytkowania sprzętu odczujemy nieprzyjemne pieczenie, należy nieco oddalić głowicę od skóry. Jeżeli to nie pomoże, a na ciele pojawi się zaczerwienienie, musimy wyłączyć lampę. W pierwszych dniach stosowania urządzenia delikatne podrażnienia nie powinny być niepokojące, ale jeśli po dłuższym czasie nie znikną, warto skonsultować to z lekarzem.

Po skończonym naświetlaniu i odłączeniu lampy od prądu musimy ją odłożyć i pozwolić ostygnąć. Potem urządzenie trzeba wyczyścić, potrzebna nam będzie do tego wilgotna szmatka. Sprzętu nie powinno się myć silnymi detergentami. Uważajmy też, aby nie potrząsać nadmiernie lampą i nie upuścić jej przypadkowo na podłogę. W ten sposób może dojść do uszkodzenia promiennika emitującego ciepło podczerwone.

Jak często można korzystać z lampy?

Jeśli zachowamy wszystkie środki ostrożności i nie dojdzie do poparzenia skóry, po lampę na podczerwień możemy sięgać nawet codziennie. Dużo zależy od tego, w jakim celu korzystamy z urządzenia i jaki jest nasz stan zdrowia. Czasami konieczne jest użytkowanie sprzętu kilka razy w ciągu dnia w celu zwiększenia efektywności rehabilitacji czy szybszej poprawy kondycji zdrowotnej. Aby uniknąć skutków ubocznych, możemy zapytać lekarza, jak często powinniśmy stosować lampę, aby odczuć oczekiwane efekty.

 

Kto może stosować lampę na podczerwień?

Korzystanie z lampy na podczerwień jest wskazane u osób borykających się z bólem mięśni i stawów, a także stanami zapalnymi. Ciepło podczerwone nie tylko zmniejsza lub całkiem eliminuje dolegliwości bólowe, ale dodatkowo stymuluje krążenie krwi. To przyśpiesza transport niezbędnych substancji odżywczych do tkanek i komórek. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, także możemy kupić lampę. Urządzenie przyspiesza regenerację mięśni, poprawia elastyczność stawów i zwiększa tempo procesów metabolicznych.

Z terapii ciepłem podczerwonym nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz osoby chorujące na: nowotwory, zapalenie skóry, zakrzepicę, gruźlicę. Przeciwwskazaniem do użytkowania lampy są też problemy z krążeniem krwi.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Philips Momert 3001 Sollux

 

Philips Momert 3001 Sollux to lampa na podczerwień Philips w dobrej cenie, charakteryzująca się doskonałą jakością wykonania oraz skutecznym działaniem.

Model ten sprzyja gojeniu chorych miejsc, zmniejsza napięcie mięśni oraz uśmierza ból. Niewielka powierzchnia naświetlania pozwala na napromieniowanie chorej powierzchni. Odległość od promiennika nie powinna być większa niż 60 cm.

Urządzenie posiada ruchomą głowicę, którą można regulować w zakresie trzech stopni nachylenia. Jego moc wynosi 150 W, a długość fali promieniowania to od 780 nm do 1500 nm. Niewielkie wymiary lampy pozwalają na jej wygodną obsługę i sprawiają, że przechowywanie nie stwarza większych trudności.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoite urządzenie dostępne za rozsądną cenę. Wysoką jakość urządzenia potwierdza również 2-letnia gwarancja producenta. Konsumenci twierdzą, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, skuteczne i wytrzymałe.

Momert 3001 Sollux to bardzo dobra lampa na podczerwień Philips do 100 zł. Długość fali promieniowania wynosi od 780 nm do 1500 nm.

Zalety
Różne stopnie nachylenia:

Użytkownik może samodzielnie ustawić stopień nachylenia lampy, dostosowując ją do aktualnych potrzeb. Mechanizm, który to umożliwia, działa płynnie. Nie trzeba więc siłować się ze sprzętem, aby odpowiednio go ustawić.

Jakość wykonania:

Sprzęt został wyprodukowany z dobrej jakości tworzyw, które nawet po długim czasie użytkowania zachowują swój początkowy wygląd. Obudowa jest odporna na zarysowania i dobrze zabezpiecza lampę.

Pomaga zwalczyć migrenę:

Jak wynika z recenzji użytkowników, lampa pozwala skutecznie pozbyć się bólów migrenowych. Już po pierwszym użyciu można zauważyć znaczną poprawę samopoczucia.

Waga:

Model jest bardzo lekki, dlatego jego przenoszenie z miejsca na miejsce nie jest trudne. Niewielka waga i kompaktowe wymiary sprawiają też, że urządzenie można zabrać w podróż.

Obsługa:

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, więc możemy zacząć z niego korzystać nawet bez dokładnego czytania instrukcji.

Wady
Design:

Nie każdemu przypadł do gustu design produktu. Pewne osoby twierdzą, że model nie prezentuje się ładnie na półce w sypialni, dlatego lepiej przechowywać go w szafie.

 

 

 

Sanitas Solux 150W Philips

 

Lampa na podczerwień Sanitas Solux jest polecana do stosowania w przypadku nawracających bólów uszu, nosa czy gardła. Urządzenie będzie odpowiednie także w przypadku chorób reumatycznych, oparzeń czy różnego rodzaju bólów mięśni. Na zakup sprzętu decydują się także osoby mające problemy z trądzikiem.

Prezentowana lampa na podczerwień ma moc równą 150 W. Model jest zasilany sieciowo. Produkt ma 5 stopni regulacji, dzięki czemu możemy skierować lampę w dowolne miejsce na ciele. Do kompletu dołączona jest czytelna instrukcja obsługi. Zestaw zawiera także praktyczne i solidnie wykonane okulary ochronne, które zabezpieczają nasze oczy w trakcie sesji naświetlania.

Dlaczego konsumenci wybierają lampę na podczerwień Sanitas Solux? Jej duża popularność wynika przede wszystkim ze skuteczności działania. Wiele osób potwierdziło, że regularne korzystanie z urządzenia pozwala poprawić samopoczucie i pozbyć się uporczywego bólu z różnych części ciała. Atutem sprzętu jest również to, że ma on kompaktowe wymiary i jest łatwy w przenoszeniu.

Lampa na podczerwień Sanitas Solux Philips ma moc równą 150 W. Model sprzedawany jest w zestawie z okularami ochronnymi. Sprzęt ma 5 stopni nachylenia.

Zalety
Produkt medyczny:

Lampa Sanitas to produkt medyczny. Oznacza to, że jej użytkowanie jest w bezpieczne dla naszego zdrowia. Model jest polecany m.in. w przypadku uporczywego bólu głowy, przy oparzeniach czy trudno gojących się ran.

Okulary ochronne:

W zestawie znajdują się solidnie wykonane okulary ochronne. Mają one za zadanie zabezpieczyć nasze oczy w trakcie sesji naświetlania. Możemy mieć pewność, że regularne używanie sprzętu nie wpłynie negatywnie na nasz wzrok.

Skuteczność:

Działanie Sanitas Solux zostało potwierdzone pozytywnymi opiniami użytkowników. Ich zdaniem urządzenie pozwala skutecznie zmniejszyć ból, napięcie mięśni, czy zredukować trądzik.

Kompaktowe wymiary:

Model ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu zabranie go w podróż nie stanowi żadnego problemu.

Wady
Obudowa:

Jakość wykonania obudowy nie jest najlepsza, czego dowodem są pojawiające się na sprzęcie drobne zarysowania.

 

 

 

 

Sanitas Sil 06 Philips 100W

 

W naszym artykule nie mogło zabraknąć opisu lampy na podczerwień Sanitas Sil 06. Jest to model cieszący się sporym uznaniem ze strony konsumentów. Bez wątpienia stanowi to dowód na to, że urządzenie jest skuteczne. Jak zapewniają użytkownicy, regularne sesje naświetlania pozwalają zmniejszyć trądzik na twarzy.

Moc lampy na podczerwień jest równa 100 W. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Kabel zasilający wykonano z odpornych na przetarcia materiałów. Użytkownik ma możliwość 5-stopniowej regulacji kąta nachylenia lampy. Sanitas Sil 06 to produkt medyczny. W efekcie możemy być pewni, że korzystanie z urządzenia nie stanowi żadnego zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Konsumenci twierdzą, że lampa na podczerwień Sanitas Sil 06 ma wiele zalet. Na uwagę zasługuje przede wszystkim skuteczność, jak również łatwy system obsługi. Jakość wykonania sprzętu określana jest jako bardzo dobra. Urządzenie ma prosty design i odporną na zarysowania obudowę.

Sanitas Sil 06 to lampa na podczerwień o mocy równej 100 W. Do zestawu dołączono okulary ochronne. Model ma białą obudowę.

Zalety
Stabilna konstrukcja:

Konstrukcja urządzenia została dobrze przemyślana. Odpowiednio wyważony środek ciężkości i solidnie zrobiona podstawa sprawiają, że lampa nie chwieje się na boki. W związku z tym ryzyko jej zsunięcia się na podłogę jest bardzo małe.

Działa skutecznie na trądzik:

Jednym z efektów regularnego użytkowania sprzętu jest zmniejszony trądzik. Lampa zmniejsza także przebarwienia, dzięki czemu nasza twarz wygląda atrakcyjnie nawet bez makijażu.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Sanitas Sil 06 to produkt medyczny. Wynika z tego, że korzystanie ze sprzętu nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia.

Wady
Ustawianie kąta nachylenia:

Podczas ustawiania kąta nachylenia, czasami lampa stawia mały opór, co może nieco utrudniać jej ustawienie.

 

 

 

 

Philips P3643/01

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Philips P3643/01. Jest to lampa lecznicza, charakteryzująca się głęboko wnikającym ciepłem podczerwieni.

Urządzenie przeznaczone jest do łagodzenia bólu w miejscach o powierzchni 60 cm x 40 cm, takich jak plecy, barki, uda czy szyja. Wyposażone zostało ono w specjalną optykę, filtr i wydajną żarówkę halogenową o mocy 650 W.  Sprawia to, że ciepło rozkłada się równomiernie na całej powierzchni naświetlanego miejsca.

Model ten umieszczony jest na drążku, którego wysokość możemy regulować. Posiada on także opcję regulacji kąta ustawienia (lewo-prawo i góra-dół). Ponadto, za sprawą cyfrowego minutnika możemy łatwo kontrolować czas naświetlania, ustawiając wybraną liczbę minut. Lampa ma również trzy różne poziomy intensywności ciepła.

Mimo, iż jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach klienci podkreślają, że po zastosowaniu lampy mięśnie są rozluźnione, a ból skutecznie złagodzony.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
11 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
3 years ago

Ciekawe – piszecie, że nie polecacie lamp poniżej 150kw, a połowa zestawienia polecanych zawiera takie właśnie lampy. Sensu to nie ma za grosz.

Zespół NR
Admin
3 years ago
Reply to  Magda

Dzień dobry,

Rzeczywiście dwie lampy w zestawieniu mają moc 100 W, a dwie mają moc 150 W. Jednak to, że nie zaleca się kupować lampy poniżej 150 W nie oznacza, że nie można takowej zakupić. Pomimo mniejszej mocy są to nadal bardzo funkcjonalne lampy.

Pozdrawiamy,

Zespół NajlepszeRankingi.pl

gosia
gosia
3 years ago
Reply to  Zespół NR

To ostatecznie jak – zaleca się czy nie zaleca. JEŚLI SIĘ NIE ZALECA TO PO CO KUPOWAĆ? Ktoś chyba nie czyta jaki tekst kopiuje.

Zespół NR
Admin
3 years ago
Reply to  gosia

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Większa moc lampy przekłada się na wyższy komfort użytkowania. W przypadku lampy o mocy powyżej 150 W najświetlanie można przeprowadzać z odległości ok. 50 -70 cm. W przypadku urządzenia o mniejszej mocy tę odległość należy zmniejszyć. Także intensywność działania zależy od mocy żarówki umieszczonej w lampie, więc od mocy samej lampy. Zdajemy sobie jednak sprawę, że urządzenia o mniejszej mocy są tańsze, dlatego też znalazły się w naszym zestawieniu. Ponadto nie wszyscy tolerują naświetlanie w takim samym stopniu. Osoby, które gorzej znoszą światło podczerwone powinny wybierać lamapy o mniejszej mocy.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Lesław
Lesław
2 years ago

Interesuje mnie produkt o nazwie Beurer IL 50 – mam jedno pytanie, Jaki jest długość fali promieniowania tej lampy? Chodzi mi o zakres.
Prudukty Philipsa pozasiadają taki zapis o zakresie natomiast produkty firmy Beurer nie.

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Lesław

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niestety producent nie podaje takiej informacji. Zachęcamy do kontaktu z oficjalnym przedstawicielem firmy Beurer w Polsce http://www.beurer.pl/en/kontakt w celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie. Z naszej strony możemy powiedzieć, że producent zaleca odległość minimum 30 cm podczas naświetlania. Podczas terapii w odległości 30 – 80 cm od urządzenia należy używać specjalnych okularów. Natomiast przeprowadzając naświetlania w odległości ponad 80 cm wystarczy zamknąć oczy.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Paweł
Paweł
2 years ago

“Najbardziej sprawne są urządzenia o mocy od 200 KW do 300 KW.”
Powinno być 200-300 W nie kW. 1000W to 1kW = +/-70gr za godzinę

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Paweł

Dzień dobry,

Dziękujemy za zwrócienie uwagi. Tekst już poprawiamy,

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Małgorzata
Małgorzata
2 years ago

Jestem zainteresowana kupnem lampy Beurer IL 50.
Syn ma wysiękowe zapalenie uszu,
Czy tą lampą mogę naświetlać 5-letniemu dziecku uszy?
Jak długo powinnam naświetlać i jaką odległość zachować przy naświetlania oraz jak często możemy używać tego sprzętu?
Czy 2xna dobę po 5-7 minut będzie bezpieczne?

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Małgorzata

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. By odpowiedzieć na Pani pytania wymagana jest dogłębna wiedza na temat produktu, którą będzie posiadać tylko producent. Dlatego zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z dystrybutorem (dane kontaktowe można znaleźć pod tym adresem: http://www.beurer.pl/pl/kontakt ).

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Jerzy
Jerzy
2 years ago

Sugeruję, nieśmiało, zatrudnienie korektora, albowiem powyższy tekst “wisi” co najmniej jeden rok, a mimo to nikt nie skorygował dwóch rażących błędów: “Nie zaleca się kupna lampy na podczerwień o mocy mniejszej niż 150 kW”, bo 1 kW = 1000 W; “…zużywają całkiem dużo prądu. Zwykle jest to około 56 VA”, bo VA to W, zatem 56 W, to nie jest “całkiem dużo prądu.”.
Nie wiem, czy to jedyne błędy, bo powyższe wydało mi się wystarczająco kompromitujące, aby kontynuować czytanie Waszego tekstu do końca.
Profesjonalizm ma stany stany, jak wyłącznik światła…

Pozdrawiam

Jerzy

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir