Lampy antydepresyjne ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.10.18

 

Osobom, które cierpią na sezonowy spadek nastroju, polecamy zakup Ultraviol Fotovita FV-10, czyli nowoczesnej lampy antydepresyjnej. Celem produktu jest generowanie naturalnego światła słonecznego, które pozytywnie wpływa na nastrój użytkownika. Szczególnie polecamy korzystanie ze sprzętu w okresie jesienno-zimowym, gdy z powodu pochmurnej pogody powstaje deficyt witamin z grupy B oraz witaminy D. Prezentowany model emituje światło, które jest bardzo podobne do naturalnego, a jednocześnie pozbawione szkodliwego promieniowania UV. Dzięki temu jego użytkowanie nie grozi rakiem skóry. Warto podkreślić, że lampa może być używana również przez kobiety w ciąży, gdyż liczne testy kliniczne nie wykazały żadnych negatywnych skutków jej działania. Mimo, że fototerapia to stosunkowo nowoczesna metoda, posiada liczne grono zwolenników, którzy są z niej zadowoleni. Z tego powodu polecamy wypróbowanie prezentowanego modelu. Warto też rozważyć zakup Beurer TL90. Jest to kolejna lampa antydepresyjna, jednak ma ona nieco mniejsze wymiary, a do tego jest nieco tańsza. Produkt został tak zaprojektowany, by równomiernie rozprowadzać światło, co przekłada się na poczucie komfortu użytkownika.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę antydepresyjną kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Lampy antydepresyjne są dowodem na to, że światło może leczyć. Na naszym rynku takie sprzęty wciąż nie są zbyt popularne, aczkolwiek, coraz więcej osób zwraca na nie uwagę. Światło, które imituje prawdziwe słońce, może okazać bardzo dobrym rozwiązaniem w walce z depresją. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem takiego urządzenia, ale nie wiesz od czego zacząć, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaką lampę antydepresyjną wybrać.

 

 

Do czego używamy lampy antydepresyjne?

Urządzenie to jest bardzo dobrą opcją na jesienno-zimowe chandry. Jak wiadomo, jesienią i zimą nie uświadczymy zbyt wiele promieni słonecznych. Dlatego lampy antydepresyjne zostały skonstruowane tak, aby jak najwierniej imitować ciepłe promienie słońca. Badania udowodniły, że urządzenie to sprawdza się nie tylko przy zwalczaniu sezonowej depresji. Jest ono również bardzo dobre przy leczeniu długotrwałej depresji, przy zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym, a także przy lękach. Lampa antydepresyjna może być idealnym wsparciem dla terapii lekami.

 

Dystans terapeutyczny

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest dystans terapeutyczny. Jest to dystans między twarzą a lampą. Odległość od sprzętu powinna wynosić nie więcej niż 23 cm. Możemy też wybrać takie, które oferują 10 000 luksów przy 45 cm lub nawet przy 60 cm odległości od źródła światła. Niestety, problem jest taki, że producenci nie zawsze określają, jak blisko urządzenia nasza twarz powinna się znajdować, aby zagwarantować najlepsze efekty. Nie możemy mieć więc pewności, że ten dystans 10 000 luksów będzie osiągnięty, gdy ustawimy się w odległości 60 cm od źródła światła.

Najbardziej odpowiednie natężenie światła to około 10 000 luksów. Jest to wynik bardzo podobny do naturalnego promieniowania słonecznego. Minimalny dystans, który przyniesie komfort i odprężenie wynosi 2 500 luksów. Im więcej luksów, tym lepiej. Pomoże to nam zwalczyć sezonową depresję. Spotykamy się także z lampami o dystansie terapeutycznym wynoszącym 5000 luksów, które dają nam pośredni wynik.

 

Moc

Aby lampa antydepresyjna mogła wytworzyć aż 10 000 luksów, potrzeba jej naprawdę dużo mocy, co wiąże się z większymi kosztami eksploatacji. Możemy znaleźć lampy, które także mają możliwość imitowania światła, jak w południe. Jednak w przypadku takich modeli musimy praktycznie włożyć naszą twarz w urządzenie. Dobre urządzenia mają ok. 2 żarówek, z czego moc każdej z nich to ok. 500 W.

 

Świetlówki

Dzięki wysokiej jakości świetlówek możemy zyskać lepszy dystans terapeutyczny. Zapewni to nam większy komfort i relaks. Warto wybrać świetlówki o dużej żywotności, dzięki temu nie będziemy musieli ich co chwilę wymieniać.

 

Z zielonym, białym, czy niebieskim światłem LED – jaka lampa antydepresyjna jest najlepsza ?

Naukowcy udowodnili, że lampy antydepresyjne używające niebieskie światło LED pozwalają uregulować nasz zegar biologiczny, a także stymulują nasze komórki ipRG. Niektórzy producenci uważają jednak, że światło tego typu może uszkodzić wzrok. Jednak nie udało im się tego jak dotąd udowodnić.

Zielone światło potrafi działać jak silne leki antydepresyjne i reguluje nasz biologiczny zegar. Natomiast białe światło najlepiej sprawdza się dla osób starszych. Wszystko dlatego, że podczas gdy komórki ipRG w naszym oku się starzeją, to światła – niebieskie i zielone – nie są w stanie do nich dotrzeć, natomiast białe dociera.

 

Regulacja światła

Bardzo ważne jest to, abyśmy mogli swobodnie regulować natężenie światła. Dzięki temu, możemy używać taką lampę do czytania lub do oświetlania pomieszczenia. Warto także zaopatrzyć się w produkt, który wytwarza światło bezcieniowe. W efekcie, oprócz terapii światłem będziemy mogli przy niej wykonywać także zwykłe, domowe czynności.

Design

Taki sprzęt jest często dość duży i bardzo widoczny, dlatego ważne, aby dobrze się prezentował. Na rynku mamy do wyboru wiele ciekawych wzorów, a więc z całą pewnością znajdziesz coś, co sprosta Twoim oczekiwaniom. Najczęściej wybierane są lampy w stonowanych kolorach, które dopasują się do każdego rodzaju pomieszczenia. Możemy także nabyć personalne urządzenia antydepresyjne, które często doczepia się do daszka czapki. W ten sposób możemy z nich korzystać nawet na zewnątrz. Równie popularne są modele, które możemy zaczepić na monitor naszego komputera lub laptopa.

 

Dodatkowe funkcje

Bardzo użyteczną funkcją jest automatyczne wyłączanie się urządzenia. Możemy ustawić naszą lampę, aby wyłączyła się po wybranym przez nas czasie bez zerkania na zegarek. Wiele lamp antydepresyjnych ma także wbudowaną funkcję zegarka i alarmu. Najnowsze urządzenia nie świecą nam w oczy, lecz w uszy. Podobno światło ma bardzo duży wpływ na kości.

 

Baterie

W wielu produktach tego typu nie możemy sami wymienić baterii. Sprawi nam to wiele dodatkowych kłopotów. Dlatego zalecamy wybór takiego sprzętu, w którym można samemu wymienić baterie. Dobrym rozwiązaniem może być nabycie urządzenia, które jest zasilane przez USB lub przez kabel.

 

Lampy antydepresyjne w dobrych cenach

Najprostsze lampy, o niezbyt wysokiej mocy możemy znaleźć już za około 300 zł. Za większe, bardziej zaawansowane sprzęty zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze lampy antydepresyjne w 2018 roku

 

Lampa antydepresyjna to idealny sprzęt, który pomoże Ci się uporać z jesienno-zimową chandrą. Często brak witamin czy światła słonecznego sprawia, że jesteśmy senni, smutni i pozbawieni apetytu. Jeżeli masz dość swoich melancholijnych nastrojów, dobrym pomysłem może być inwestycja w taką lampę. W sklepach znaleźć można wiele modeli. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz energooszczędność sprzętu. Dlatego też, nasz ranking lamp antydepresyjnych ma na celu zapoznać Cię z najciekawszymi modelami na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Ultraviol Fotovita FV-10

 

Na początku naszego zestawienia znalazł się model Ultraviol Fotovita FV-10. Lampa ta bardzo dobrze wpływa na zdrowie. Już po kilku seansach, można zauważyć dużą poprawę nastroju. Wystarczy 30 minut dziennie, aby poczuć różnicę i wstawać z łóżka pełnym energii.

Rozmiar tego produktu to 62,6 cm x 27,5 cm x 18 cm. Natężenie oświetlenia wynosi 5000 lux w odległości 50 cm, a 2500 lux w oddaleniu 75 cm. Dodatkowo, lampa ta nie szkodzi oczom, ponieważ pozbawiona jest promieniowania ultrafioletowego. Jej moc to 125 W, a świetlówki powinny działać przez 10000 godzin. Ponadto, waga tego modelu to 4 kg, więc bez problemu można go wyciągać tylko na czas kuracji.

Jest to bezpieczne, medyczne urządzenie, które może być używane nawet przez kobiety w ciąży. Jednakże osoby, które planują stosować terapię w domu, powinny najpierw zasięgnąć opinii lekarza. Ta najlepsza lampa antydepresyjna cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Uważają oni, że jest to łatwy w użyciu i efektywny sprzęt.

Model Ultraviol Fotovita FV-10 wydajna lampa antydepresyjna o średniej wielkości. Dokładne wymiary produktu wynoszą: 62,5 cm x 27,5 cm x 18 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Urządzenia posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, które dopuszczają model do użytku nawet przez kobiety w ciąży czy w czasie karmienia. Lekarze nie zarejestrowali żadnych skutków ubocznych.

Kompleksowe działanie: Lampa nie tylko zapobiega zimowej depresji, ale również usuwa złe samopoczucie, apatię, pomaga w walce z bezsennością, bulimią, a także łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Obsługa: Użytkowanie produktu jest bardzo proste, więc może być on używany przez osoby w każdym wieku o różnej wiedzy technologicznej. W celu rozpoczęcia naświetlania, wystarczy wybrać guzik ulokowany na obudowie.

Barwa: Sprzęt emituje światło o naturalnej barwie, dzięki czemu nie są podrażniane nasze oczy. Jest to bardzo ważne, gdyż zbyt długie patrzenie na jasną lampę może skutkować sennością lub innymi dolegliwościami, w tym pogłębieniem się wady wzroku.

Skuteczność: Przeprowadzone kliniczne testy pokazały, że w 80% przypadków, urządzenie jest skuteczne i szybko poprawia nastrój użytkownika, który może wynikać z sezonowego braku światła.

 

Wady

Cena: Koszt zakupu prezentowanego modelu to ponad 700 zł, co może stanowić przeszkodę dla niektórych konsumentów. Jednocześnie należy pamiętać, że urządzenie jest tańsze niż kompleksowa terapia farmakologiczna.

 

 

 

 

Beurer TL90

 

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajął model Beurer TL90. Lampa ta jest wyrobem medycznym, który ma działanie antystresowe i antydepresyjne. Produkt ten jest energooszczędny. Istotną kwestią jest to, że nie wydziela promieni UV. Dzięki temu, lampa ta nie jest szkodliwa dla oczu.

Podwójne żarówki o mocy 36 W każda, równomiernie oświetlają powierzchnię. Zapewnia to duży komfort użytkowania. Naświetlenie wynosi 10000 lux, więc jest ono dość intensywne. Powierzchnia naświetlania to 34 cm x 51 cm. Konsument może dostosować kąt nachylenia tego modelu do swoich potrzeb.

Użytkowanie tej lampy jest wygodne i proste. Zapalanie odbywa się za pomocą jednego przycisku, a specjalny minutnik podaje informację, ile czasu zostało do końca kuracji.

Przy włączaniu, nie ma nieprzyjemnego efektu migotania. Dodatkowo, lampa ta wyposażona została w zawieszkę, więc można ją bez przeszkód zawiesić na ścianie. Konsumenci cenią sobie ten produkt za ciekawy design i korzystną cenę.

Nowoczesna i bardzo wydajna lampa Beurer TL90 to sprzęt o średniej wielkości, który zaprojektowano do walki z depresją.

 

Zalety

Barwa: Jasny i delikatny kolor światła sprawia, że oczom łatwo jest się przyzwyczaić do lampy. Równocześnie siatkówka nie zostaje podrażniona, więc użytkowanie sprzętu przynosi uczucie pełnego komfortu. Do tego, światło rozprowadzane jest równomiernie, co ma dodatkowo pozytywny wpływ na oczy użytkownika.

Energooszczędność: W czasie pracy zużycie energii przez sprzęt utrzymuje się na poziomie 72 W. Sprawia to, że mimo codziennego użytkowania, produkt nie narazi Cię na zbyt duże wydatki na energię elektryczną. Producent zaleca, aby model był używany raz dziennie przez czas nie dłuższy niż 1 h.

Bezpieczeństwo: Ponieważ lampa wyposażona została w liczne filtr, w czasie pracy nie emituje promieni UV. Sprawia to, że urządzenie jest w pełni bezpieczne dla użytkownika.

Właściwości antystresowe: Jak pokazują badania, emitowane przez lampę światło nie tylko poprawia nastrój, ale również ułatwia relaks. W konsekwencji, użytkownik może zapomnieć o codziennych zmartwieniach.

 

Wady

Cena: Mimo niewielkich rozmiarów, produkt kosztuje ponad 500 zł, co dla niektórych osób może nie stanowić zbyt zachęcającej kwoty.

 

 

 

 

Beurer TL30

 

Kolejne miejsce na naszej liście zajął model Beurer TL30. Produkt ten bardzo dobrze sprawdzi się na jesienne i zimowe wieczory, aby skutecznie poprawić swoje samopoczucie.

Sprzęt ten ma wymiary 23,6 cm x 15,6 cm x 2,6 cm. Niewielkie rozmiary sprawiają, że lampa ta sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży. Poza tym, model ten waży jedynie 0,4 kg, więc jest to urządzenie wygodne do użytku przez każdego. Jego prostokątny kształt pozwala na użytkowanie w pionie i w poziomie. Kąt nachylenia można dostosowywać za pomocą specjalnej, regulowanej nóżki.

Natężenie światła tego modelu to 10000 lux, więc można go stosować leczniczo i profilaktycznie. Powierzchnia naświetlania to 20,5 cm x 12,4 cm. Napięcie tej lampy wynosi 220 V. Ponadto do zestawu dołączony jest specjalny pokrowiec, dzięki któremu produkt nie kurzy się, gdy nie jest używany.

Ta dobra i tania lampa antydepresyjna jest pozytywnie oceniana przez konsumentów. Twierdzą oni, że dobrze wpływa na samopoczucie.

Niewielka lampa antydepresyjna Beurer TL30 to bardzo nowoczesny model, który stanowi ciekawy zamiennik terapii farmakologicznej.

 

Zalety

Nóżki: Lampa wyposażona jest w niewielkie nóżki, które można regulować. Dzięki temu ustawisz sprzęt w najlepszej dla siebie pozycji, tak, by emitowana wiązka bez trudu docierała do Twoich oczu. Do tego, sprzęt można użytkować zarówno w pionie, jak i poziomie.

Światło: Natężenie światła to około 10000 lx, które rozprowadzane są równomiernie na całej powierzchni (wymiary: 20,4 cm x 12,4 cm). Do tego lampa wytwarza jasne światło, które podobne jest do dziennego.

Wymiary: Ze względu na niewielkie gabaryty (23,5 cm x 15,6 cm x 2,6 cm) na pewno znajdziesz dla niego miejsce w swoim pokoju. Co więcej, sprzęt można bez problemu zabrać ze sobą w podróż, tak, by nie przerywać terapii.

Cena: Prezentowany model to dobra lampa antydepresyjna do 250 zł, na którą może pozwolić sobie wielu konsumentów. Mimo niewielkich wymiarów produkt jest bardzo efektywny w walce z sezonowym przygnębieniem.

 

Wady

Natężenie: Niestety produkt nie ma opcji regulowania natężenia pracy urządzenia. W konsekwencji użytkownik nie może samodzielnie dopasować pracy modelu do swoich potrzeb.

 

 

 

 

Beurer TL 50

 

Następną propozycją jest model Beurer TL 50. Lampa ta jest wyrobem medycznym i jej użytkowanie pozytywnie wpływa na nastrój i samopoczucie. Produkt ten ma kształt okręgu, a kolor obudowy jest biały. Sprawia to, że jest nie tylko urządzeniem leczniczym, lecz również idealnym uzupełnieniem wnętrza.

Powierzchnia naświetlania posiada średnicę 25 cm. Sprzęt ten emituje światło o natężeniu 10000 lux. Istotną kwestią jest równomierne oświetlenie pomieszczeń przez ten model.

Jest to lampa energooszczędna, która nie wydziela szkodliwych promieni UV, a co za tym idzie, nie szkodzi oczom. Wygodnym elementem jest możliwość ściemniania oświetlenia.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że można ją zabrać ze sobą w podróż. Opinie o lampach antydepresyjnych tego producenta są bardzo pozytywne. Ten przyrząd doceniany jest za ciekawy design.

Lampa Beurer TL 50 to model służący do walki z depresją i złym samopoczuciem, który swoim wyglądem przypomina stojące lusterko.

 

Zalety

Barwa: Urządzenie generuje światło o natężeniu 10000 lx, które rozprowadzane jest równomiernie na całej powierzchni. Równocześnie, barwa wiązki jest jasna i ciepła, więc nie podrażnia oka. Sama temperatura światła to 5300 K.

Obsługa: Producent dołożył wszelkich starań, by zapewnić łatwe użytkowanie lampy. Na obudowie znajduje się jeden, dobrze oznaczony przycisk, którym rozpoczniesz pracę modelu. Sprawia to, że nawet osoby, dla których jest to pierwszy taki produkt, nie będą miały trudności z obsługą.

Rozmiary: Ze względu na bardzo kompaktowe wymiary (średnica to 25 cm), urządzenie łatwo jest przechowywać w mieszkaniu oraz zabierać ze sobą w podróż. Dzięki temu nie będziesz musiał przerywać naświetlania.

 

Wady

Jakość obudowy: Niektóre osoby zauważają, że prezentowany model ma niezbyt solidną obudowę.

 

 

 

 

Innojok Innosol Mesa 160 Mega 

 

Fototerapia to nowa metoda, która używana jest do walki z depresją i wahaniem nastroju. Jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń polecamy Ci zainwestować w Innojok Innosol Mesa 160 Mega. Jest to nowoczesna lampa, której celem jest imitowanie światła słonecznego, które pozbawione jest niebezpiecznego promieniowania UV.

Prezentowany sprzęt jest jednym z najsilniejszych modeli dostępnych na rynku, co gwarantuje dużą efektywność pracy. Natężenie oświetlenia w odległości 140 cm wynosi 2500 lx. Z kolei, gdy znajdujemy się nie dalej niż 70 cm od lampy, jej siła równa jest 10000 lx. Producent zaleca, by nie wystawiać się na działanie urządzenie na czas dłuższy niż 30 min dziennie. Równocześnie odradzane jest patrzenie wprost na lampę, istotne jest, by światło docierało do oczu. Dużym atutem prezentowanego sprzętu jest to, że po zabiegu można go przyciemnić i używać jako standardowej lampy.

Obudowa produktu wykonana jest z wysokiej jakości metalu, a klosz z tworzywa sztucznego. Taką odporną na uszkodzenia mechaniczne konstrukcję doceniło wielu konsumentów.

Model Innojok Innosol Mesa 160 Mega to lampa antydepresyjna wykonana z połączenia metalu oraz tworzywa sztucznego. Pobór mocy sprzętu to 160 W, zaś jego wymiary to: 65 cm x 40,5 cm x 11 cm.

 

Zalety

Efektywność: Używanie lampy raz dziennie przez okres od 30 min do 60 min przynosi poprawę samopoczucia i apetytu w okresie zimowym, gdy pogoda jest pochmurna. Równocześnie nie ma potrzeby patrzenia bezpośrednio na urządzenie, wystarczy, by jego światło docierało do oczu.

Moc: Prezentowany sprzęt to obecnie najwydajniejszy produkt tego typu na rynku. Natężenie oświetlenia w odległości 140 cm wynosi 2500 lx, z kolei przy 70 cm, równe jest one aż 10000 lx.

Funkcjonalność: Lampa może służyć nie tylko do naświetlania promieniami słonecznymi. Po zakończonej czynności, konsument może ją zaciemnić i używać jako klasycznego oświetlenia w pokoju.

 

Wady

Droga eksploatacja: Sprzęt ma wejście na dwie żarówki o mocy 80 W, które są dość drogie, a to wpływa na koszty eksploatacji.

Cena: Koszty zakupu prezentowanego modelu sięgają 1900 zł.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Lanform Luminescence

 

Nasz ranking zamyka model Lanform Luminescence. Urządzenie to pozwala na odzyskanie energii w szare, zimowe dni. Ten model cechuje się natężeniem światła równym 10000 lux. Tego typu natężenie jest polecane szczególnie w leczeniu depresji i stresu.

Lampa ta ma ciekawy, owalny kształt. Konstrukcja pozwala na użytkowanie modelu zarówno w poziomie, jak i w pionie. Moc tego sprzętu to 48 W, więc jest to urządzenie energooszczędne. Wymiary tego produktu to 41 cm x 13 cm x 17 cm, a jego waga to jedynie 1,9 kg.

Niewielkie rozmiary pozwalają na wygodną obsługę tego sprzętu i przenoszenie go w dogodne miejsce. Dlatego też, lampa ta idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży.

Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i jego pozytywny wpływ na zdrowie.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4.69 out of 5)
Loading...