Lampy antydepresyjne ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.10.20

 

Jeśli znalazłeś się na naszej stronie, to zapewne szukasz miarodajnych informacji dotyczących lamp antydepresyjnych. My ze swej strony, aby ułatwić zakup naszym czytelnikom, pokusiliśmy się o sprawdzenie, który z produktów, w jakim stopniu spełnia oczekiwania klientów. Po zbadaniu trendów zakupowych, jak również opinii osób użytkujących takie urządzenia, doszliśmy do wniosku, że modelem numer jeden jest lampa antydepresyjna Rondo LED 400. Jest to wyrób medyczny legitymujący się certyfikatem Det Norske Veritas CE 0434. Okrągły kształt lampy przywodzi na myśl słońce, które produkt ten zastępuje w jesienne i zimowe dni, gdy go nam brakuje. Lampa ma metalowy statyw i akrylową obudowę klosza, a diody świecące LED mają żywotność do 50000 godzin pracy. Producent, znając odporność swojego produktu, daje pięcioletnią gwarancję. Jest to również energooszczędny produkt, który pobiera jedynie 20 W. Drugim modelem wyróżnionym przez klientów jest Ultraviol Fotovita FV-10 o mocy 125 W i trwałości świetlówek do 10000 godzin. Lampa jest pozbawiona promieniowania ultrafioletowego, zatem jest bezpieczna dla oczu. Jej smukły i wysoki kształt pozwala na łatwe wkomponowanie lampy w wystrój pomieszczenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę antydepresyjną kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Lampy antydepresyjne są dowodem na to, że światło może leczyć. Na naszym rynku takie sprzęty wciąż nie są zbyt popularne, aczkolwiek, coraz więcej osób zwraca na nie uwagę. Światło, które imituje prawdziwe słońce, może okazać bardzo dobrym rozwiązaniem w walce z depresją. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem takiego urządzenia, ale nie wiesz od czego zacząć, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiemy Ci, jaką lampę antydepresyjną wybrać.

 

 

Do czego używamy lampy antydepresyjne?

Urządzenie to jest bardzo dobrą opcją na jesienno-zimowe chandry. Jak wiadomo, jesienią i zimą nie uświadczymy zbyt wiele promieni słonecznych. Dlatego lampy antydepresyjne zostały skonstruowane tak, aby jak najwierniej imitować ciepłe promienie słońca. Badania udowodniły, że urządzenie to sprawdza się nie tylko przy zwalczaniu sezonowej depresji. Jest ono również bardzo dobre przy leczeniu długotrwałej depresji, przy zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym, a także przy lękach. Lampa antydepresyjna może być idealnym wsparciem dla terapii lekami.

 

Dystans terapeutyczny

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest dystans terapeutyczny. Jest to dystans między twarzą a lampą. Odległość od sprzętu powinna wynosić nie więcej niż 23 cm. Możemy też wybrać takie, które oferują 10 000 luksów przy 45 cm lub nawet przy 60 cm odległości od źródła światła. Niestety, problem jest taki, że producenci nie zawsze określają, jak blisko urządzenia nasza twarz powinna się znajdować, aby zagwarantować najlepsze efekty. Nie możemy mieć więc pewności, że ten dystans 10 000 luksów będzie osiągnięty, gdy ustawimy się w odległości 60 cm od źródła światła.

Najbardziej odpowiednie natężenie światła to około 10 000 luksów. Jest to wynik bardzo podobny do naturalnego promieniowania słonecznego. Minimalny dystans, który przyniesie komfort i odprężenie wynosi 2 500 luksów. Im więcej luksów, tym lepiej. Pomoże to nam zwalczyć sezonową depresję. Spotykamy się także z lampami o dystansie terapeutycznym wynoszącym 5000 luksów, które dają nam pośredni wynik.

 

Moc

Aby lampa antydepresyjna mogła wytworzyć aż 10 000 luksów, potrzeba jej naprawdę dużo mocy, co wiąże się z większymi kosztami eksploatacji. Możemy znaleźć lampy, które także mają możliwość imitowania światła, jak w południe. Jednak w przypadku takich modeli musimy praktycznie włożyć naszą twarz w urządzenie. Dobre urządzenia mają ok. 2 żarówek, z czego moc każdej z nich to ok. 500 W.

 

Świetlówki

Dzięki wysokiej jakości świetlówek możemy zyskać lepszy dystans terapeutyczny. Zapewni to nam większy komfort i relaks. Warto wybrać świetlówki o dużej żywotności, dzięki temu nie będziemy musieli ich co chwilę wymieniać.

 

Z zielonym, białym, czy niebieskim światłem LED – jaka lampa antydepresyjna jest najlepsza ?

Naukowcy udowodnili, że lampy antydepresyjne używające niebieskie światło LED pozwalają uregulować nasz zegar biologiczny, a także stymulują nasze komórki ipRG. Niektórzy producenci uważają jednak, że światło tego typu może uszkodzić wzrok. Jednak nie udało im się tego jak dotąd udowodnić.

Zielone światło potrafi działać jak silne leki antydepresyjne i reguluje nasz biologiczny zegar. Natomiast białe światło najlepiej sprawdza się dla osób starszych. Wszystko dlatego, że podczas gdy komórki ipRG w naszym oku się starzeją, to światła – niebieskie i zielone – nie są w stanie do nich dotrzeć, natomiast białe dociera.

 

Regulacja światła

Bardzo ważne jest to, abyśmy mogli swobodnie regulować natężenie światła. Dzięki temu, możemy używać taką lampę do czytania lub do oświetlania pomieszczenia. Warto także zaopatrzyć się w produkt, który wytwarza światło bezcieniowe. W efekcie, oprócz terapii światłem będziemy mogli przy niej wykonywać także zwykłe, domowe czynności.

Design

Taki sprzęt jest często dość duży i bardzo widoczny, dlatego ważne, aby dobrze się prezentował. Na rynku mamy do wyboru wiele ciekawych wzorów, a więc z całą pewnością znajdziesz coś, co sprosta Twoim oczekiwaniom. Najczęściej wybierane są lampy w stonowanych kolorach, które dopasują się do każdego rodzaju pomieszczenia. Możemy także nabyć personalne urządzenia antydepresyjne, które często doczepia się do daszka czapki. W ten sposób możemy z nich korzystać nawet na zewnątrz. Równie popularne są modele, które możemy zaczepić na monitor naszego komputera lub laptopa.

 

Dodatkowe funkcje

Bardzo użyteczną funkcją jest automatyczne wyłączanie się urządzenia. Możemy ustawić naszą lampę, aby wyłączyła się po wybranym przez nas czasie bez zerkania na zegarek. Wiele lamp antydepresyjnych ma także wbudowaną funkcję zegarka i alarmu. Najnowsze urządzenia nie świecą nam w oczy, lecz w uszy. Podobno światło ma bardzo duży wpływ na kości.

 

Baterie

W wielu produktach tego typu nie możemy sami wymienić baterii. Sprawi nam to wiele dodatkowych kłopotów. Dlatego zalecamy wybór takiego sprzętu, w którym można samemu wymienić baterie. Dobrym rozwiązaniem może być nabycie urządzenia, które jest zasilane przez USB lub przez kabel.

 

Lampy antydepresyjne w dobrych cenach

Najprostsze lampy, o niezbyt wysokiej mocy możemy znaleźć już za około 300 zł. Za większe, bardziej zaawansowane sprzęty zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze lampy antydepresyjne w 2020 roku

 

Lampa antydepresyjna to idealny sprzęt, który pomoże Ci się uporać z jesienno-zimową chandrą. Często brak witamin czy światła słonecznego sprawia, że jesteśmy senni, smutni i pozbawieni apetytu. Jeżeli masz dość swoich melancholijnych nastrojów, dobrym pomysłem może być inwestycja w taką lampę. W sklepach znaleźć można wiele modeli. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz energooszczędność sprzętu. Dlatego też, nasz ranking lamp antydepresyjnych ma na celu zapoznać Cię z najciekawszymi modelami na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Rondo LED 400

 

Lampa Innosol Rondo, producenta Innojok Oy z Finlandii, sprzedawana na naszym rynku przez polskiego dystrybutora, to wyrób medyczny. Potwierdzeniem tego jest zarówno uzyskany certyfikat Det Norske Veritas CE 0434, jak i uzyskanie European Consumers Awards w 2010 roku. Lampę antydepresyjną Rondo LED 400 wyróżniają niewielkie rozmiary wynoszące niewiele ponad 32 cm wysokości i 25 cm średnicy.

Okrągły kształt rodzi skojarzenia ze słońcem, którego światło ma nam zastępować w ponure dni. Medycyna udowodniła, że fototerapia wpływa dobroczynnie na nasze samopoczucie. Jednak, aby była ona skuteczna, światło powinno charakteryzować się odpowiednim natężeniem i kolorem. Opisywany produkt, wyposażony w diody LED o mocy 20W, emituje intensywne, jasne, białe światło zbliżone do naturalnego.

Ilość lumenów, jakie docierają podczas seansu, zależy do odległości od lampy. Przy odległości 50 cm do użytkownika dotrze 2 500 lx, gdy odległość tę zmniejszymy do 25 cm, zostaniemy naświetleni wiązką 10 000 lx. Co ważne, podczas naświetlania pacjent nie musi patrzeć w kierunku światła. Terapia będzie również skuteczna, gdy światło będzie do oczu po prostu docierało. W tym czasie osoba naświetlana może czytać, czy zajmować się inną czynnością. W opinii klientów nikt nie ma takiego doświadczenia w przywracaniu dobrego samopoczucia, jak Finowie, którzy wciąż się borykają z problemem niedoświetlenia. Dlatego większość klientów zaufało produktom firmy fińskiej.

Lampa antydepresyjna Rondo LED 400 to produkt fiński, wymyślony na potrzeby osób borykających się z problemami będącymi następstwami przebywania na terenach niedostatecznie naświetlonych przez słońce. Sprawdźmy jej zalety i wady.

Zalety
Intensywne światło:

Przy naświetleniu z odległości 25 cm pacjent jest w zasięgu natężenia światła o wartości 10 000 lx. W przypadku odległości 50 cm jest to 2 500 lx. Będąc w odległości 50 cm od lampy, dla poprawy samopoczucia wystarczy 30 – 60 min dziennego naświetlania.

Niewielkie wymiary:

Lampa ma wymiary: wysokość 32 cm, średnica 25 cm i głębokość 16 cm. Rozmiar ten pozwala na łatwe umieszczenie lampy w dogodnym miejscu.

Ładny design:

Metalowy stelaż pomalowany na biało i z białym kloszem akrylowym stanowią połączenie minimalizmu i elegancji. Styl taki pasuje niemal do każdego wnętrza.

Długi przewód:

Przewód elektryczny, w jaki lampa została wyposażona ma 3 m długości. Pozwala to na swobodne ustawienie bez konieczności szukania miejsc w pobliżu gniazdek. Dodatkowo przewód jest zaopatrzony w przełącznik on/off.

Oszczędność energetyczna:

Diody LED, w które lampa jest wyposażona mają moc 20 W. Dzięki takiej wartości lampa jest energooszczędna.

Wady
Auto wyłącznik:

Lampa nie została wyposażona w automatyczny wyłącznik, który samodzielnie odmierzałby wcześniej nastawiony czas terapii. Wymaga to od pacjenta samodzielnego kontrolowania trwania terapii.

 

 

 

 

Ultraviol Fotovita FV-10

 

Na początku naszego zestawienia znalazł się model Ultraviol Fotovita FV-10. Lampa ta bardzo dobrze wpływa na zdrowie. Już po kilku seansach, można zauważyć dużą poprawę nastroju. Wystarczy 30 minut dziennie, aby poczuć różnicę i wstawać z łóżka pełnym energii.

Rozmiar tego produktu to 62,6 cm x 27,5 cm x 18 cm. Natężenie oświetlenia wynosi 5000 lux w odległości 50 cm, a 2500 lux w oddaleniu 75 cm. Dodatkowo, lampa ta nie szkodzi oczom, ponieważ pozbawiona jest promieniowania ultrafioletowego. Jej moc to 125 W, a świetlówki powinny działać przez 10000 godzin. Ponadto, waga tego modelu to 4 kg, więc bez problemu można go wyciągać tylko na czas kuracji.

Jest to bezpieczne, medyczne urządzenie, które może być używane nawet przez kobiety w ciąży. Jednakże osoby, które planują stosować terapię w domu, powinny najpierw zasięgnąć opinii lekarza. Ta najlepsza lampa antydepresyjna cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Uważają oni, że jest to łatwy w użyciu i efektywny sprzęt.

Model Ultraviol Fotovita FV-10 wydajna lampa antydepresyjna o średniej wielkości. Dokładne wymiary produktu wynoszą: 62,5 cm x 27,5 cm x 18 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Urządzenia posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, które dopuszczają model do użytku nawet przez kobiety w ciąży czy w czasie karmienia. Lekarze nie zarejestrowali żadnych skutków ubocznych.

Kompleksowe działanie:

Lampa nie tylko zapobiega zimowej depresji, ale również usuwa złe samopoczucie, apatię, pomaga w walce z bezsennością, bulimią, a także łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Obsługa:

Użytkowanie produktu jest bardzo proste, więc może być on używany przez osoby w każdym wieku o różnej wiedzy technologicznej. W celu rozpoczęcia naświetlania, wystarczy wybrać guzik ulokowany na obudowie.

Barwa:

Sprzęt emituje światło o naturalnej barwie, dzięki czemu nie są podrażniane nasze oczy. Jest to bardzo ważne, gdyż zbyt długie patrzenie na jasną lampę może skutkować sennością lub innymi dolegliwościami, w tym pogłębieniem się wady wzroku.

Skuteczność:

Przeprowadzone kliniczne testy pokazały, że w 80% przypadków, urządzenie jest skuteczne i szybko poprawia nastrój użytkownika, który może wynikać z sezonowego braku światła.

Wady
Cena:

Koszt zakupu prezentowanego modelu to ponad 700 zł, co może stanowić przeszkodę dla niektórych konsumentów. Jednocześnie należy pamiętać, że urządzenie jest tańsze niż kompleksowa terapia farmakologiczna.

 

 

 

 

Beurer TL90

 

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajął model Beurer TL90. Lampa ta jest wyrobem medycznym, który ma działanie antystresowe i antydepresyjne. Produkt ten jest energooszczędny. Istotną kwestią jest to, że nie wydziela promieni UV. Dzięki temu, lampa ta nie jest szkodliwa dla oczu.

Podwójne żarówki o mocy 36 W każda, równomiernie oświetlają powierzchnię. Zapewnia to duży komfort użytkowania. Naświetlenie wynosi 10000 lux, więc jest ono dość intensywne. Powierzchnia naświetlania to 34 cm x 51 cm. Konsument może dostosować kąt nachylenia tego modelu do swoich potrzeb.

Użytkowanie tej lampy jest wygodne i proste. Zapalanie odbywa się za pomocą jednego przycisku, a specjalny minutnik podaje informację, ile czasu zostało do końca kuracji.

Przy włączaniu, nie ma nieprzyjemnego efektu migotania. Dodatkowo, lampa ta wyposażona została w zawieszkę, więc można ją bez przeszkód zawiesić na ścianie. Konsumenci cenią sobie ten produkt za ciekawy design i korzystną cenę.

Nowoczesna i bardzo wydajna lampa Beurer TL90 to sprzęt o średniej wielkości, który zaprojektowano do walki z depresją.

Zalety
Barwa:

Jasny i delikatny kolor światła sprawia, że oczom łatwo jest się przyzwyczaić do lampy. Równocześnie siatkówka nie zostaje podrażniona, więc użytkowanie sprzętu przynosi uczucie pełnego komfortu. Do tego, światło rozprowadzane jest równomiernie, co ma dodatkowo pozytywny wpływ na oczy użytkownika.

Energooszczędność:

W czasie pracy zużycie energii przez sprzęt utrzymuje się na poziomie 72 W. Sprawia to, że mimo codziennego użytkowania, produkt nie narazi Cię na zbyt duże wydatki na energię elektryczną. Producent zaleca, aby model był używany raz dziennie przez czas nie dłuższy niż 1 h.

Bezpieczeństwo:

Ponieważ lampa wyposażona została w liczne filtr, w czasie pracy nie emituje promieni UV. Sprawia to, że urządzenie jest w pełni bezpieczne dla użytkownika.

Właściwości antystresowe:

Jak pokazują badania, emitowane przez lampę światło nie tylko poprawia nastrój, ale również ułatwia relaks. W konsekwencji, użytkownik może zapomnieć o codziennych zmartwieniach.

Wady
Cena:

Mimo niewielkich rozmiarów, produkt kosztuje ponad 500 zł, co dla niektórych osób może nie stanowić zbyt zachęcającej kwoty.

 

 

 

 

Beurer TL30

 

Kolejne miejsce na naszej liście zajął model Beurer TL30. Produkt ten bardzo dobrze sprawdzi się na jesienne i zimowe wieczory, aby skutecznie poprawić swoje samopoczucie.

Sprzęt ten ma wymiary 23,6 cm x 15,6 cm x 2,6 cm. Niewielkie rozmiary sprawiają, że lampa ta sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży. Poza tym, model ten waży jedynie 0,4 kg, więc jest to urządzenie wygodne do użytku przez każdego. Jego prostokątny kształt pozwala na użytkowanie w pionie i w poziomie. Kąt nachylenia można dostosowywać za pomocą specjalnej, regulowanej nóżki.

Natężenie światła tego modelu to 10000 lux, więc można go stosować leczniczo i profilaktycznie. Powierzchnia naświetlania to 20,5 cm x 12,4 cm. Napięcie tej lampy wynosi 220 V. Ponadto do zestawu dołączony jest specjalny pokrowiec, dzięki któremu produkt nie kurzy się, gdy nie jest używany.

Ta dobra i tania lampa antydepresyjna jest pozytywnie oceniana przez konsumentów. Twierdzą oni, że dobrze wpływa na samopoczucie.

Niewielka lampa antydepresyjna Beurer TL30 to bardzo nowoczesny model, który stanowi ciekawy zamiennik terapii farmakologicznej.

Zalety
Nóżki:

Lampa wyposażona jest w niewielkie nóżki, które można regulować. Dzięki temu ustawisz sprzęt w najlepszej dla siebie pozycji, tak, by emitowana wiązka bez trudu docierała do Twoich oczu. Do tego, sprzęt można użytkować zarówno w pionie, jak i poziomie.

Światło:

Natężenie światła to około 10000 lx, które rozprowadzane są równomiernie na całej powierzchni (wymiary: 20,4 cm x 12,4 cm). Do tego lampa wytwarza jasne światło, które podobne jest do dziennego.

Wymiary:

Ze względu na niewielkie gabaryty (23,5 cm x 15,6 cm x 2,6 cm) na pewno znajdziesz dla niego miejsce w swoim pokoju. Co więcej, sprzęt można bez problemu zabrać ze sobą w podróż, tak, by nie przerywać terapii.

Cena:

Prezentowany model to dobra lampa antydepresyjna do 250 zł, na którą może pozwolić sobie wielu konsumentów. Mimo niewielkich wymiarów produkt jest bardzo efektywny w walce z sezonowym przygnębieniem.

Wady
Natężenie:

Niestety produkt nie ma opcji regulowania natężenia pracy urządzenia. W konsekwencji użytkownik nie może samodzielnie dopasować pracy modelu do swoich potrzeb.

 

 

 

 

Beurer TL 50

 

Następną propozycją jest model Beurer TL 50. Lampa ta jest wyrobem medycznym i jej użytkowanie pozytywnie wpływa na nastrój i samopoczucie. Produkt ten ma kształt okręgu, a kolor obudowy jest biały. Sprawia to, że jest nie tylko urządzeniem leczniczym, lecz również idealnym uzupełnieniem wnętrza.

Powierzchnia naświetlania posiada średnicę 25 cm. Sprzęt ten emituje światło o natężeniu 10000 lux. Istotną kwestią jest równomierne oświetlenie pomieszczeń przez ten model.

Jest to lampa energooszczędna, która nie wydziela szkodliwych promieni UV, a co za tym idzie, nie szkodzi oczom. Wygodnym elementem jest możliwość ściemniania oświetlenia.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że można ją zabrać ze sobą w podróż. Opinie o lampach antydepresyjnych tego producenta są bardzo pozytywne. Ten przyrząd doceniany jest za ciekawy design.

Lampa Beurer TL 50 to model służący do walki z depresją i złym samopoczuciem, który swoim wyglądem przypomina stojące lusterko.

Zalety
Barwa:

Urządzenie generuje światło o natężeniu 10000 lx, które rozprowadzane jest równomiernie na całej powierzchni. Równocześnie, barwa wiązki jest jasna i ciepła, więc nie podrażnia oka. Sama temperatura światła to 5300 K.

Obsługa:

Producent dołożył wszelkich starań, by zapewnić łatwe użytkowanie lampy. Na obudowie znajduje się jeden, dobrze oznaczony przycisk, którym rozpoczniesz pracę modelu. Sprawia to, że nawet osoby, dla których jest to pierwszy taki produkt, nie będą miały trudności z obsługą.

Rozmiary:

Ze względu na bardzo kompaktowe wymiary (średnica to 25 cm), urządzenie łatwo jest przechowywać w mieszkaniu oraz zabierać ze sobą w podróż. Dzięki temu nie będziesz musiał przerywać naświetlania.

Wady
Jakość obudowy:

Niektóre osoby zauważają, że prezentowany model ma niezbyt solidną obudowę.

 

 

 

 

Innojok Innosol Mesa 160 Mega 

 

Fototerapia to nowa metoda, która używana jest do walki z depresją i wahaniem nastroju. Jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń polecamy Ci zainwestować w Innojok Innosol Mesa 160 Mega. Jest to nowoczesna lampa, której celem jest imitowanie światła słonecznego, które pozbawione jest niebezpiecznego promieniowania UV.

Prezentowany sprzęt jest jednym z najsilniejszych modeli dostępnych na rynku, co gwarantuje dużą efektywność pracy. Natężenie oświetlenia w odległości 140 cm wynosi 2500 lx. Z kolei, gdy znajdujemy się nie dalej niż 70 cm od lampy, jej siła równa jest 10000 lx. Producent zaleca, by nie wystawiać się na działanie urządzenie na czas dłuższy niż 30 min dziennie. Równocześnie odradzane jest patrzenie wprost na lampę, istotne jest, by światło docierało do oczu. Dużym atutem prezentowanego sprzętu jest to, że po zabiegu można go przyciemnić i używać jako standardowej lampy.

Obudowa produktu wykonana jest z wysokiej jakości metalu, a klosz z tworzywa sztucznego. Taką odporną na uszkodzenia mechaniczne konstrukcję doceniło wielu konsumentów.

Model Innojok Innosol Mesa 160 Mega to lampa antydepresyjna wykonana z połączenia metalu oraz tworzywa sztucznego. Pobór mocy sprzętu to 160 W, zaś jego wymiary to: 65 cm x 40,5 cm x 11 cm.

Zalety
Efektywność:

Używanie lampy raz dziennie przez okres od 30 min do 60 min przynosi poprawę samopoczucia i apetytu w okresie zimowym, gdy pogoda jest pochmurna. Równocześnie nie ma potrzeby patrzenia bezpośrednio na urządzenie, wystarczy, by jego światło docierało do oczu.

Moc:

Prezentowany sprzęt to obecnie najwydajniejszy produkt tego typu na rynku. Natężenie oświetlenia w odległości 140 cm wynosi 2500 lx, z kolei przy 70 cm, równe jest one aż 10000 lx.

Funkcjonalność:

Lampa może służyć nie tylko do naświetlania promieniami słonecznymi. Po zakończonej czynności, konsument może ją zaciemnić i używać jako klasycznego oświetlenia w pokoju.

Wady
Droga eksploatacja:

Sprzęt ma wejście na dwie żarówki o mocy 80 W, które są dość drogie, a to wpływa na koszty eksploatacji.

Cena:

Koszty zakupu prezentowanego modelu sięgają 1900 zł.

 

 

 

 

Jak działa lampa antydepresyjna?

 

Lampy antydepresyjne wciąż zyskują na popularności. Mimo to spora grupa konsumentów nie wie, czym właściwie jest to urządzenie i jak działa. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy krótki tekst, w którym w jasny sposób wyjaśniamy zasady działania tego sprzętu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy warto inwestować w lampę antydepresyjną i wciąż zastanawiasz się, czy jej użytkowanie rzeczywiście przynosi efekty, prezentowany artykuł jest dla Ciebie.

 

 

Lampa antydepresyjna – jak działa?

Światło generowane przez lampę antydepresyjną jest podobne do światła słonecznego. Mowa tutaj o takich właściwościach jak długość fali, natężenie czy kolor. Nie jest tajemnicą, że słońce jest potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. To m.in. ono jest źródłem witaminy D, która odpowiada za mocne kości i zęby, jak i pozwala zapobiec nowotworom serca i nadciśnieniu. Promienie słoneczne działają także bardzo dobrze na nasze samopoczucie. Łatwo stwierdzić, że w pogodne dni mamy zdecydowanie więcej energii do działania, aniżeli wtedy, kiedy za oknem panuje szaruga. Lampa antydepresyjna, jak sama nazwa wskazuje, ma pomóc zwalczyć zły nastrój i spadek samooceny.

Tego typu problemy dotykają nas właśnie wtedy, kiedy brakuje nam światła. Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na pogodę, ale możemy pomóc sobie, kupując wspomniany sprzęt. Bez wątpienia generowane przez niego światło nie ma aż tak dobrych właściwości, jak to pochodzące ze słońca, ale ich działania są zbliżone. Za korzystaniem z urządzenia przemawiają nie tylko potencjalne efekty, ale też jego łatwa obsługa. Aby rozpocząć korzystanie z lampy, wystarczy ustawić ją na stabilnej powierzchni (np. na biurku) i podłączyć do źródła zasilania. Warto wspomnieć, że światło generowane przez lampę wpływa na pracę naszego mózgu, co prowadzi do zwiększenia produkcji melatoniny odpowiadającej m.in. za nasze lepsze samopoczucie.

 

Kiedy warto korzystać z lampy antydepresyjnej?

Wszyscy chcemy nie tylko znać odpowiedź na pytanie, jaka lampa antydepresyjna jest polecana przez użytkowników. Wiele osób zastanawia się także nad tym, kiedy warto używać tego sprzętu. Bez wahania można stwierdzić, że najczęściej z urządzenia korzysta się w okresie jesiennym. To właśnie podczas tej pory roku pogoda często się załamuje. Pojawiają się dni, w których słońce jest niemal w całości ukryte za chmurami. Wiele osób odczuwa wtedy znużenie i brak chęci do podjęcia jakiejkolwiek aktywności. Po lampę antydepresyjną można jednak sięgać niezależnie od pory roku. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Warto podkreślić, że korzystanie ze sprzętu jest bezpieczne dla naszego zdrowia.

 

 

Czy lampa antydepresyjna jest skuteczna?

Myśląc o zakupie lampy antydepresyjnej, wielu konsumentów zastanawia się, czy jej użytkowanie rzeczywiście przynosi efekty. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Opinie psychologów i psychiatrów co do tego zagadnienia nie są jednoznaczne. Jeśli jednak istnieje choć niewielka szansa na to, że urządzenie pomoże nam pokonać nieprzyjemny nastrój, warto z niego skorzystać. Jak zostało wcześniej podkreślone, użytkowanie lampy jest w pełni bezpieczne. Używając jej, nie możemy sobie zaszkodzić, a jedynie pomóc. Sporo konsumentów, którzy zdecydowali się kupić sprzęt, zapewniają, że regularne sesje naświetlania przynoszą oczekiwane efekty. Jeśli więc Twoje samopoczucie od dłuższego czasu nie jest najlepsze, inwestycja w lampę antydepresyjną może okazać się jednym z najlepszych wyborów.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Lanform Luminescence

 

Nasz ranking zamyka model Lanform Luminescence. Urządzenie to pozwala na odzyskanie energii w szare, zimowe dni. Ten model cechuje się natężeniem światła równym 10000 lux. Tego typu natężenie jest polecane szczególnie w leczeniu depresji i stresu.

Lampa ta ma ciekawy, owalny kształt. Konstrukcja pozwala na użytkowanie modelu zarówno w poziomie, jak i w pionie. Moc tego sprzętu to 48 W, więc jest to urządzenie energooszczędne. Wymiary tego produktu to 41 cm x 13 cm x 17 cm, a jego waga to jedynie 1,9 kg.

Niewielkie rozmiary pozwalają na wygodną obsługę tego sprzętu i przenoszenie go w dogodne miejsce. Dlatego też, lampa ta idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży.

Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i jego pozytywny wpływ na zdrowie.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Beurer TL 80

 

Godnym uwagi modelem jest Beurer TL 80. Wiele osób podkreśla jego skuteczność. Pozwala on uporać się z uczuciem zmęczenia i uzyskać równowagę, zarówno psychiczną, jak i fizyczną.

Powierzchnia świecąca wynosi 39 cm x 32 cm. Urządzenie wyposażone jest w dwie żarówki o mocy 36 W. Intensywność światła to 10 000 luksów. Sprzęt obsługuje się przy pomocy tylko jednego przycisku. Jego użytkowanie jest więc niezwykle proste. Lampa nie wytwarza niebezpiecznego promieniowania ultrafioletowego. Świeci przyjemnym, łagodnym światłem. Producent oferuje 3-letnią gwarancję, będącą potwierdzeniem solidnego wykonania i tego, że produkt nie ulega awariom.

Konsumenci zwracają uwagę na to, że urządzenie jest dobrze wykonane. Jego obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia i nie rysuje się. Sprzęt nie pobiera dużo prądu, więc nie musimy martwić się o to, że nasze rachunki za prąd znacznie wzrosną. Lampa ma prosty, elegancki design, który przypadł do gustu wielu osobom.

 

 

 

Medisana WL 444

 

Lampa Medisana WL 444 z pewnością przyda się w okresie jesienno-zimowym, gdy ilość docierającego do nas światła słonecznego jest niewystarczająca. Urządzenie pozwala pozbyć się ciągłego uczucia zmęczenia, rozdrażnienia i apatii. Sprzęt jest wykonany z tworzywa sztucznego. Wymiary modelu to: wysokość – 17,5 cm, szerokość – 17,5 cm i głębokość – 14,5 cm.

Urządzenie wygląda elegancko i nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Jest ono wyposażone w energooszczędne diody LED, a więc nie pobiera dużo prądu. Lampę możemy wykorzystać jako budzik, który wybudzi nas ze snu w łagodny sposób, symulując naturalny wschód słońca.

Sprzęt spodobał się wielu osobom, ponieważ można wykorzystywać go w celach leczniczych i profilaktycznych. Lampa ma wbudowane radio FM, a więc pozwala na słuchanie swoich ulubionych stacji radiowych. Jedną z największych zalet urządzenia jest to, że delikatnie wybudza z głębokiego snu. Na 30 minut przed ustawionym alarmem lampa się włącza, a emitowane przez nią światło stopniowo się rozjaśnia.

Medisana WL 444 to dobra lampa antydepresyjna z budzikiem do 250 zł. Jej wymiary to: 17,5 cm x 17,5 cm x 14,5 cm. Urządzenie wyposażono w diody LED.

Zalety
Wbudowany tuner FM:

Ponieważ model ma wbudowany tuner FM, pozwala na słuchanie wybranych stacji radiowych.

Kompaktowe wymiary:

Lampa nie jest zbyt duża, dlatego z pewnością nie ograniczy wolnej przestrzeni na biurku. Można ją ustawić także na niewielkim stoliku nocnym.

Stopniowo wybudza ze snu:

To dobry wybór dla osób mających problem z porannym wstawaniem. Urządzenie stopniowo wybudza ze snu przy pomocy powoli wzrastającego natężenia światła oraz dźwiękowego alarmu.

Czytelny wyświetlacz:

Z uwagi na duży wyświetlacz LCD, odczytanie aktualnej godziny nie stanowi żadnego problemu.

Funkcja drzemki:

Lampa ma funkcję drzemki, dlatego po wyłączeniu dźwiękowego alarmu możemy przez chwilę poleżeć w łóżku.

Wady
Krótki kabel:

Lampa jest zasilana sieciowo i trzeba podłączyć ją do prądu. Krótki kabel może uniemożliwiać ustawienie sprzętu we wcześniej wybranym miejscu.

 

 

 

Beurer WL 80

 

Urządzenie Beurer WL 80 z pewnością przyda się osobom, które mają problem z porannym wstawaniem z łóżka. Lampa budzi coraz jaśniejszym światłem, imitując w ten sposób naturalny wschód słońca. Jeśli to nie pomoże nam się wybudzić, usłyszymy dźwiękowy alarm, który można samodzielnie wybrać.

Sprzęt pozwala na regulację natężenia światła, jego intensywność to 2500 luksów. Lampa ma wbudowany tuner FM, w jej pamięci możemy zapisać do 10 częstotliwości swoich ulubionych stacji radiowych. Urządzenie ułatwia nie tylko wstawanie, ale i zasypianie, poprzez stopniowe wyciszanie radia i wygaszanie emitowanego światła. Opisywany model ma wyjście AUX, dlatego możemy go wykorzystać do słuchania muzyki z zewnętrznych urządzeń.

Lampa jest godna uwagi, ponieważ zajmuje niewiele miejsca na biurku. Posiadacze sprzętu marki Beurer chwalą go za łatwą obsługę. Nie emituje on szkodliwego promieniowania UV, a dodatkowo jest niezwykle skuteczny, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Mając urządzenie w swoim domu, możemy zapomnieć o ciągłym rozdrażnieniu spowodowanym przez brak dostatecznej ilości światła słonecznego.

Lampa Beurer WL 80 jest energooszczędna ze względu na zastosowanie oświetlenia LED. Urządzenie emituje światło o natężeniu 2500 luksów.

Zalety
Regulacja jasności wyświetlacza:

Jeśli odniesiemy wrażenie, że wyświetlacz zbyt jasno świeci i nie możemy odczytać aktualnej godziny, możemy nieco go przyciemnić.

Pełni funkcję lampki nocnej:

Urządzenie możemy wykorzystać nie tylko jako skuteczny budzik, ale również lampkę nocną. Ma ono specjalną funkcję dobranoc umożliwiającą szybsze zasypianie.

Możliwość słuchania radia:

Lampa ma wbudowany tuner FM, więc pozwala na słuchanie stacji radiowych. Co więcej, w jej pamięci możemy zapisać do 10 częstotliwości, dlatego nie musimy za każdym razem szukać ulubionego kanału radia.

Symulacja wschodu słońca:

Rano sprzęt stopniowo się rozjaśnia, co ma symulować wschód słońca. To zapewnia łagodne wybudzanie z głębokiego snu, a dodatkowo poprawę samopoczucia.

Wady
Za głośny alarm:

Niektóre osoby narzekają, że dźwięki alarmu są zbyt głośne i drażniące, nawet po wcześniejszym przebudzeniu za sprawą światła.

 

 

 

Medisana WL 460

 

Medisana WL 460 to model o mocy 12 W, który jest wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz ze ściemniaczem. Sprzęt doskonale sprawdza się jako budzik, ponieważ stopniowo wybudza z głębokiego snu. Lampa włącza się na 30 minut przed alarmem, a emitowane przez nią światło powoli staje się coraz jaśniejsze. Ma to imitować wschód słońca.

Produkt ma wymiary: wysokość – 27,5 cm, szerokość – 19 cm i głębokość – 14,5 cm. Urządzenie zostało wykonane z tworzywa sztucznego. Opisywany model ma trójkątny kształt i efektownie się prezentuje. Lampa ułatwia nie tylko poranne wstawanie, ale również zasypianie przy pomocy naturalnego, czerwonego światła (pobudza to wydzielanie hormonu snu).

Sprzęt jest praktyczny i z pewnością przyda się każdemu z nas, nie tylko w okresie jesienno-zimowym. Osoby, które kupiły lampę, twierdzą, że wpływa ona na poprawę samopoczucia, gdyż każdego ranka możemy obudzić się wypoczęci oraz pełni sił. Na uwagę zasługuje to, że model ma wbudowane radio FM. To oznacza, że możemy dzięki niemu słuchać swoich ulubionych stacji radiowych.

Urządzenie Medisana WL 460 ma moc 12 W. Jego wymiary to: 27,5 cm x 19 cm x 14,5 cm. Lampę wyposażono w energooszczędne i trwałe diody LED.

Zalety
Ułatwia zasypianie:

Za sprawą sprzętu możemy się szybko obudzić i zasnąć. Wieczorem wystarczy zmienić kolor emitowanego światła na czerwony. Sprzyja to wytwarzaniu większej ilości hormonu odpowiedzialnego za zasypianie.

Długi czas drzemki:

W podstawie lampy znajduje się przycisk Zizz. Aby włączyć funkcję drzemki, wystarczy go wcisnąć. Wtedy zyskujemy dodatkowy czas na odpoczynek w łóżku, nawet do 90 minut.

Poprawia samopoczucie:

Urządzenie sprawia, że przejście z nocy na dzień nie jest już takie trudne i każdego dnia budzimy się pełni sił do działania. Emitowane przez lampę światło pozwala się odprężyć.

Wady
Niewygodne włączanie funkcji drzemki:

Aby włączyć funkcję drzemki, musimy podnieść lampkę do góry. Inaczej wciśnięcie przycisku nie jest możliwe. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie.

 

 

 

Beurer WL 75

 

Lampa antydepresyjna Beurer WL 75 z pewnością szybko pozwoli Ci uporać się nie tylko z gorszym samopoczuciem, ale również problemami z zasypianiem czy budzeniem się w nocy. Produkt wyróżnia możliwość emitowania nastrojowego światła z funkcją zmiany barwy. Pozwala on także na ustawienie jednego spośród aż 256 odcieni. Ciekawą opcją jest symulacja wschodu i zachodu słońca, która także może pomóc Ci szybciej zasnąć. Ponieważ wspomniany model emituje światło o natężeniu 2000 luksów, szybko możesz przekonać się o skuteczności jego działania.

Prezentowana lampa ma 2 odrębne czasy alarmów oraz opcję drzemki od 1 minuty do 30 minut. Jest tutaj również wbudowane radio, za sprawą którego możesz codziennie budzić się przy dźwiękach swojej ulubionej stacji radiowej. W pamięci sprzętu możesz zapisać do 10 częstotliwości, aby nie szukać ich za każdym razem. W obudowie modelu WL 75 znajduje się port USB, do którego możesz podłączyć swój telefon i go naładować.

Na temat modelu Beurer WL 75 w Internecie pojawiło się wiele opinii. Większość komentarzy jest bardzo pochlebna, a konsumenci docenili powyższą lampę m.in. za estetyczny wygląd i funkcjonalność. Prezentowany produkt z powodzeniem może zastąpić tradycyjny budzik, gdyż ułatwia nawet wczesne wstawanie. Co więcej, emitowane światło o określonej przez siebie barwie pozwala pozbyć się złego nastroju.

 

 

 

Beurer WL 70

 

Jeśli celem Twoich poszukiwań jest lampa antydepresyjna z budzikiem w dobrej cenie koniecznie przyjrzyj się produktowi Beurer WL 70. Umożliwia on budzenie się przy stopniowo rozjaśnianym świetle, w efekcie czego poranne pobudki nie będą tak nieprzyjemne. Ponadto samodzielnie możesz wybrać sposób budzenia pomiędzy klasycznym sygnałem budzika, 4 różnymi melodiami lub dźwiękami płynącymi z radia. Możesz również włączyć funkcję drzemki trwającą od 1 minuty do 30 minut.

Przedstawiona lampa antydepresyjna emituje światło o natężeniu 2500 luksów przypominające światło słoneczne. Jest ono znacznie jaśniejsze niż to pochodzące z domowego oświetlenia. Dlatego też z pomocą opisywanego produktu możesz nie tylko szybko poprawić sobie nastrój, ale też pozbyć się dolegliwości typowych dla przesilenia jesiennego czy wiosennego (takich, jak uczucie zmęczenia czy bóle głowy). Model Beurer WL 70 ma prostokątny kształt i kompaktowy rozmiar, dlatego nie zajmie zbyt wiele miejsca na biurku czy nocnym stoliku.

Jak mówią konsumenci, opisana wyżej lampa antydepresyjna jest skuteczna w działaniu, a do tego bardzo elegancko wygląda. Poza tym łatwo się ją obsługuje i ustawia poszczególne funkcje, gdyż została wyposażona w czytelny wyświetlacz z przyciskami. Co więcej, do wyboru są 2 barwy emitowanego światła i 20 poziomów jasności. Ponadto w pamięci produktu można zapisać do 10 częstotliwości ulubionych stacji radiowych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status