Lampa UV czy led?

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Lakiery hybrydowe są ostatnio bardzo popularne z uwagi na trwałość manicure, jaki pozwalają wykonać. Wiele kobiet decyduje się więc na zakup lampy UV lub LED, która pozwala utwardzić lakiery hybrydowe i tym samym wykonać piękny manicure lub pedicure. Z uwagi na fakt, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli, często pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, jakie urządzenie wybrać. Chcąc ułatwić Ci dokonanie zakupu, przygotowaliśmy ranking. Znajdujące się w zestawieniu produkty cieszą się uznaniem konsumentek. Możesz więc mieć pewność, że zakup któregokolwiek z przedstawionych modeli okaże się dobrą inwestycją. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasowała się lampa Semilac UV 36W. Ma ona solidnie wykonaną obudowę, która wykazuje odporność na uszkodzenia. Dodatkowo urządzenie jest łatwe w obsłudze, dlatego będzie odpowiednie także dla osób początkujących. Korzystanie z produktu ułatwia automatyczny włącznik. Kolejną, godną uwagi lampą jest Semilac LED 6W. Prezentowany model ma kompaktowe wymiary, więc można go swobodnie przenosić. Wśród jego zalet wyróżnia się także atrakcyjny wygląd.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Która lampa do paznokci jest lepsza: UV czy LED?

 

Postanowiliśmy zrobić porównanie pomiędzy dwoma lampami do utwardzania lakierów hybrydowych firmy Semilac. Oba typy lamp mają swoje wierne użytkowniczki i obie lampy są jakościowo bardzo dobrymi produktami. Jednak, co kieruje użytkowniczkami, że kupują lampę Semilac UV 36W, a innymi, że wolą nabyć Semilac LED 6W? Oba modele są zasilane sieciowo, przy czym Semilac LED 6W ma dodatkowo jeszcze zasilacz. Model ten posiada też 3 diody LED o mocy 6 Wat, które naświetlając lakier, utwardzają go. Diody takie zużywają minimalną ilość prądu, a ich żywotność, to 5 tysięcy godzin pracy. Natomiast konkurencja, Semilac UV 36W, posiada 4 świetlówki UV, które wymagają więcej prądu do pracy, w przypadku przepalenia którejkolwiek z lamp, trzeba ją wymienić, a jest to koszt od 5 do 20 złotych.

Jeśli chodzi o naświetlanie, to Semilac LED 6W utwardza lakiery hybrydowe oraz żele LED. Czas naświetlania wynosi zaledwie 30 – 45 sekund. Aczkolwiek konsumentki mówią, że kolory bardzo napigmentowane nie utwardzają się najlepiej, a kolory Semilac 031 Black Diamond i 016 Grunge w ogóle nie dają się utwardzić tym typem lampy. Utrwalanie pod tą lampą musi się jednak odbywać stopniowo, gdyż nie ma pod nią tyle miejsca, aby utrwalić całą dłoń jednocześnie i paznokieć kciuka musi być utrwalany oddzielnie.  Natomiast Semilac UV 36W posiada w swoim wnętrzu dużo miejsca i dodatkowo posiada wyjmowaną szufladkę, na której układa się całą dłoń lub stopę. Natomiast czas utwardzania zajmuje w przybliżeniu 2 minuty. Proces utwardzania trwa co prawda znacznie dłużej, ale za to lampa doskonale utwardza kolory napigmentowane, łącznie z Semilac 031 Black Diamond i 016 Grunge.

Wymiary lamp są stanowczo różne. Semilac LED 6W to model kompaktowy, który bez problemu można ze sobą zabrać, bo jego wymiary to zaledwie 148 mm × 63 mm × 55 mm, a waga jest zbliżona do wagi telefonu komórkowego. Natomiast model Semilac UV 36W ma wielkość 216 mm x 220 mm x 90 mm i nie sprzyja mobilności.

Za to oba urządzenia mają bardzo zbliżoną cenę i można je kupić za kwotę nieprzekraczającą 100 złotych.

 

 

Manicure hybrydowy – ranking

 

 

Semilac UV 36W 

 

Lampa Semilac UV 36W to tradycyjna lampa z żarówkami służąca do utwardzania lakierów hybrydowych i żeli UV. Ma ona trzy czasy utwardzania 120 sekund, 180 sekund, lub tryb trwały. Przy dwóch pierwszych trybach, lampa po upłynięciu określonego czasu wyłączy się, trzeci tryb wyłącza użytkownik po skończeniu utwardzania. Moc tego produktu to, 36 W, ponieważ są w nim zainstalowane 4 żarówki 9 Watowe.

Klientka kupująca lampę kupuje tak naprawdę cały zestaw do manicure. Ponieważ zestaw zawiera lampę UV 36 W, Semilac Base/Top 2w1 – 7 ml, Semilac kolor 007 Pink Rock – 7 ml, odtłuszczacz Nail Clean Pure 50 ml, płyn do usuwania lakieru hybrydowego Semilac Remover 50 ml, waciki bezpyłowe 250 szt., blok polerski, oraz 2 pilniki do paznokci. Aby użyć lampy do utwardzania lakieru, najpierw należy nałożyć na paznokcie Semilac Base/Top 2w1, jest to baza, która ma doskonałą przyczepność do płytki paznokcia, a zarazem top nadający kolor płytce.

Następnie należy utwardzić nałożone warstwy naświetlając lampą.  Potem nakładamy top – Semilac kolor, który zapewni wysoki połysk i zabezpieczy kolor przed blaknięciem i matowieniem. I na koniec ponownie całość utwardzamy lampą. Czas utwardzania powinien wynosić ok. 2 minut dla każdej warstwy. Dobrze jest też przed nałożeniem lakieru odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą Nail Cleaner Diamond Cosmetics.

W przypadku chęci usunięcia lakieru z płytki paznokcia najpierw trzeba zmatowić lakier blokiem polerskim, kolejna czynność to owinięcie każdego paznokcia specjalną folią Semilac, która od wewnątrz jest nasączona acetonem. Folię należy utrzymywać ok. 10 minut, a po zdjęciu lakier można usunąć drewnianym patyczkiem. Sama lampa ma wymiary 216 mm x 220 mm x 90 mm. I jest wraz z akcesoriami zapakowana w ładne pudełko, dzięki czemu nadaje się również na prezent. Koszt zakupu mieści się w granicach 100 złotych.

Semilac UV 36W to lampa o wymiarach: 24 cm x 21 cm x 10 cm. Produkt ma białą obudowę ze srebrnym napisem. Użytkownik ma do wyboru 3 tryby pracy: 120 sekund, 180 sekund i pracę ciągłą.

Zalety
Wysuwana część:

W opiniach wielu użytkowniczek pojawia się informacja, że ze względu na to, że lampa ma wysuwaną podstawę, wykonywanie zabiegu pedicure jest wygodne.

Obsługa:

Na obudowie znajduje się zaledwie kilka przycisków, co sprawia, że obsługa sprzętu nie jest trudna. Wybranie preferowanych ustawień zajmuje dosłownie kilka sekund.

Tryby pracy:

W związku z tym, że lampa ma 3 tryby pracy można bez trudu dopasować ją do naszych aktualnych potrzeb.

Obudowa:

Z uwagi na to, że obudowę wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw, nie pojawiają się na niej nieestetyczne zarysowania.

Automatyczny wyłącznik:

Wygodnym rozwiązaniem jest automatyczny wyłącznik. Po upływie określonego czasu lampa się wyłącza.

Wady
Wielkość:

Pewna grupa osób uważa, że lampa mogłaby być nieco mniejsza. Jednak wykonując zabiegi jedynie w domu, nie musimy się martwić o to, że użytkowanie sprzętu nie będzie komfortowe.

 

 

 

 

Semilac LED 6W  

 

Semilac LED 6W, to produkt tego samego producenta, jednak jest on wykonany w innej technologii. Za utwardzanie lakieru jest tu odpowiedzialna lampa LED o mocy 6 W. Służy ona do utwardzania lakierów hybrydowych oraz żeli LED. Model ten ma kształt litery C, bywa też nazywana „mostkiem” z powodu zbliżonego kształtu.

Ta wersja lampy ma stabilną, szeroką konstrukcję, oraz ładne i solidne wykonanie. Lampa posiada wbudowany timer, za pomocą którego można ustawić czas naświetlania na 45 sekund, lub 60 sekund. Wymiary tego modelu 148 mm × 63 mm × 55 mm, oraz jego mała waga, pozwalają na schowanie go w damskiej torebce, aby na przykład zabrać go na „babski wieczór”.

Lampa posiada trzy punkty świetlne LED, a producent deklaruje, że ich żywotność wynosi 5 tysięcy godzin. Lampa jest zasilana sieciowo, za pomocą zasilacza podłączanego do gniazdka elektrycznego.  A wyłącznik znajduje się na wierzchu obudowy. Ze względu na swoją wąską konstrukcję należy utwardzać oddzielnie lakier na paznokciu kciuka i lakier na pozostałych palcach dłoni.

W przypadku włożenia całej dłoni pod światło lampy, część paznokci może pozostać poza zasięgiem świateł LED i nie zostanie utwardzona. Większość lakierów jest utwardzana w ciągu 30-45 sekund, jednak lakiery mocno napigmentowane potrzebują dłuższego czasu naświetlania. Koszt zakupu takiej lampy wynosi ok. 100 złotych.

Semilac LED 6W to bardzo dobra lampa LED do 50 zł. Czas pracy urządzenia można ustawić na 45 sekund lub 60 sekund. Wymiary sprzętu to: 14,8 cm x 6,2 cm x 5,5 cm.

Zalety
Jakość:

Lampa została zrobiona z wytrzymałych tworzyw, co potwierdzają pozytywne opinie Internautów. Obudowa jest odporna na uszkodzenia.

Kompaktowe wymiary:

Produkt nie zajmuje wiele miejsca, dlatego można go zabrać ze sobą w podróż. Dzięki temu będziemy mogły poprawić manicure, kiedy przypadkowo go uszkodzimy.

Design:

Każdy lubi otaczać się pięknymi rzeczami, dlatego też kobiety tak chętnie kupują Semilac LED 6W. Sprzęt wyróżnia elegancki, dziewczęcy design.

Obsługa:

Prezentowana lampa jest prosta w obsłudze - wystarczy podłączyć ją do źródła zasilania i nacisnąć przycisk znajdujący się na środku obudowy, aby rozpocząć użytkowanie produktu.

Wady
Czas:

Z uwagi na to, że lampa jest stosunkowo mała, nie można za jednym razem utwardzić lakieru na wszystkich palcach u jednej ręki. Dlatego musimy poświęcić nieco więcej czasu na zabieg.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
2 years ago

Mogę polecić lampę SUN 10 dual led

DMCA.com Protection Status