Końcówki do szczoteczki ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Szukasz końcówki do swojej szczoteczki i dlatego trafiłeś na naszą stronę? Nasz ranking może Ci pomóc znaleźć odpowiedni dla siebie model, bezpieczny dla zębów i dziąseł. W naszym artykule zestawiliśmy produkty, które spodobały się użytkownikom. Na pierwszym miejscu jest końcówka Oral-B Precision Clean – w zestawie znajdziesz 4 elementy w różnych kolorach, więc mogą być używane przez różnych członków rodziny. Główki łatwo się nakłada i ściąga ze szczoteczki, co jest bardzo wygodne. Model jest bardzo przyjemny w użyciu – nie podrażnia dziąseł i jest bezpieczny dla osób z nadwrażliwością. Jeśli nie jest to końcówka, która pasuje do Twojej szczoteczki, to może pasować będzie Philips Sonicare DiamondClean Standard. Produkt można połączyć ze szczoteczkami z wielu serii producenta Sonicare. W zestawie są 4 końcówki. Model ma kształt rombu, dzięki czemu umożliwia czyszczenie zębów w trudnodostępnych miejscach. Produkt jest dobry do masowania dziąseł i może być używany przez osoby z nadwrażliwością, a nawet dzieci.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką końcówkę do szczoteczki kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Szczoteczki elektryczne czyszczą zęby dokładniej niż tradycyjne, jednak wymagają regularnej wymiany końcówek. Nie jest to skomplikowana czynność, ale znalezienie właściwego produktu może zająć dużo czasu. Przygotowaliśmy więc artykuł, po przeczytaniu którego bez trudu wybierzesz dobrą końcówkę. W pierwszej części, czyli poradniku zakupowym, umieściliśmy praktyczne porady, na czym należy się skupić, robiąc zakupy.

Główki standardowe

Standardowe główki szczoteczki elektrycznej pozwalają na pozbycie się płytki nazębnej i bakterii w jamie ustnej. Takie produkty przeznaczone są dla osób, którym zależy głównie na tym, aby w ciągu 2-minutowego mycia zębów dokładnie je wyczyścić i w ten sposób zmniejszyć ryzyko rozwoju próchnicy. Najlepsza końcówka do szczoteczki to taka, która spełnia nasze oczekiwania. W przypadku, gdy pojawiają się problemy z zębami, konieczne staje się użycie bardziej specjalistycznych produktów.

 

Główki wybielające

Jeśli marzy nam się śnieżnobiały uśmiech, standardową końcówkę możemy zastąpić wybielającą. Produkt ten wywiera większy nacisk na zęby, w efekcie czego możemy wypolerować szkliwo. W ten sposób pozbywamy się nie tylko bakterii i resztek jedzenia, ale i nalotu nazębnego, który przy użyciu zwykłej szczoteczki trudno jest usunąć. Wybielająca główka daje nam możliwość zmniejszenia widoczności przebarwień na zębach, które bardzo często sprawiają, że czujemy skrępowanie podczas uśmiechania się. Tego typu końcówki są wyposażone w umieszczoną na środku gumkę, na której pasta utrzymuje się dłużej niż na włosiu, więc mycie zębów jest bardziej efektywne.

 

Główki sensitive

Gdy podczas mycia zębów zauważymy krwawienie, powinniśmy jak najszybciej zmienić końcówkę szczoteczki na taką z miękkim włosiem, czyli sensitive. Główki te przeznaczone są do wrażliwych dziąseł, także dotkniętych paradontozą. Produkty sensitive nie wywierają zbyt dużego nacisku na szkliwo i dziąsła, dlatego mycie nie jest bolesne i nie odczuwamy dyskomfortu.

 

Główki ortodontyczne

Osoby noszące aparat ortodontyczny powinny poszukać główki ortodontycznej, która umożliwia dokładne wyczyszczenie wszystkich zamków. Pozwala na to specjalna budowa końcówki – wewnątrz włosia znajduje się pusta przestrzeń. Używanie takiego produktu eliminuje ryzyko uszkodzenia aparatu podczas mycia zębów. Poza tym nie musimy często wymieniać główki, ponieważ włosie jest bardziej wytrzymałe niż to w standardowych modelach, nieprzystosowane do czyszczenia przestrzeni między zamkami aparatu.

 

Łatwa wymiana

Wymiana końcówki szczoteczki nie może być trudna. Przeważnie, aby zmienić główkę, wystarczy ją delikatnie wcisnąć. Charakterystyczne kliknięcie to sygnał, że produkt został założony w prawidłowy sposób. Jeżeli kupimy końcówkę dobrze dopasowaną do posiadanej szczoteczki, bez wątpienia nie będziemy mieć problemu z jej wymianą.

 

Włosie

Włosie w główce powinno być ułożone stosunkowo gęsto oraz mieć odpowiednią długość i kształt. Jeśli chodzi o to, jaka końcówka do szczoteczki jest najlepsza, dużo zależy też od tego, czy nie jest zbyt sztywna i twarda. Włosie ma być elastyczne oraz delikatne dla naszych dziąseł i zębów, inaczej szczotkowanie nie będzie przyjemne. Materiałem wykonania włosia jest przeważnie nylon. Jedna główka pozwala na komfortowe i dokładne mycie zębów średnio na trzy lub cztery miesiące.

 

Wskaźnik zużycia włosia

Czasem trudno jest rozpoznać, kiedy należy wymienić końcówkę na nową. Nie będziemy mieć z tym problemu, jeżeli wybierzemy model ze wskaźnikiem zużycia włosia. Tego typu produkty z czasem zaczynają wybarwiać się w określonych miejscach, co sygnalizuje konieczność ich wymiany.

 

Końcówka dla dzieci

Ze szczoteczek elektrycznych korzystają nie tylko dorośli, ale i dzieci. Aby maluch mógł bezpiecznie myć zęby takim sprzętem, musimy kupić końcówkę dopasowaną do jego potrzeb. Taka główka ma bardzo miękkie włosie, które najczęściej jest nieco krótsze niż to w modelach dedykowanych dorosłym.

 

Liczba sztuk w opakowaniu

Mając wątpliwości, jaką końcówkę do szczoteczki wybrać, warto sprawdzić, ile sztuk znajduje się w opakowaniu. Przeważnie będzie to jedna, dwie lub nawet cztery główki, więc nie trzeba zbyt często kupować nowego produktu. Takie rozwiązanie pozwala też sporo zaoszczędzić.

Dopasowanie do szczoteczki

Produkcją szczoteczek elektrycznych zajmuje się wiele marek, każde z urządzeń może więc znacząco różnić się funkcjonalnością i budową. Jeśli nie będziemy znać choćby nazwy swojego modelu, trudno nam będzie dobrać pasujące do niego główki. Z uwagi na to, że oryginalne końcówki uważane są za drogie, na rynku pojawiły się ich zamienniki. Te jednak nie zawsze są dobrze dopasowane do szczoteczki, mogą też okazać się mniej wytrzymałe i będziemy żałować zakupu.

 

Kształt

Wymienne końcówki do szczoteczki mają cylindryczny lub podłużny kształt. Najważniejsze jest to, żeby główka mogła bez trudu dotrzeć do wszystkich zębów i przestrzeni pomiędzy nimi, aby dokładnie usunąć płytkę nazębną. Kształt produktu w dużej mierze uzależniony jest od naszych preferencji i modelu szczoteczki.

 

Końcówki do szczoteczki w dobrych cenach

Za opakowanie, w którym znajdują się dwie główki do szczoteczki, zapłacimy od 20 zł do 50 zł. Komplet czterech wymiennych końcówek kosztuje ok. 100 zł, ale to znacznie lepszy wybór dla dużych rodzin, w których każdy z domowników myje zęby przy pomocy szczoteczki elektrycznej. Na cenę może mieć wpływ także to, jaką główkę kupujemy. Te specjalistyczne często są nieco droższe niż standardowe.

 

 

Najlepsze końcówki do szczoteczki w 2019 roku

 

Po analizie oferty rynkowej znaleźliśmy główki do szczoteczek elektrycznych różnych producentów, które zyskały najlepsze opinie. Na tej podstawie stworzyliśmy ranking końcówek do szczoteczki i mamy nadzieje, że spośród nich wybierzesz produkt dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Oral-B Precision Clean 

 

Ciekawą końcówką do szczoteczki elektrycznej jest Oral-B Precision Clean. Główka umożliwia dbanie o zdrowie zębów i dziąseł. W główce jest 29% więcej włosia niż w standardowych rodzajach końcówek, co umożliwia dokładniejsze wyczyszczenie jamy ustnej. Dodatkowo poszczególne włókna mają różną długość, co ułatwia dotarcie do przestrzeni między zębami i wyczyszczenie całej ich powierzchni – z przodu, z tyłu i po bokach.

W opakowaniu są 4 końcówki, które można zakładać na wiele rodzajów szczoteczek oscylacyjno-rotacyjnych. Warto wspomnieć, że korzystanie ze szczoteczki sonicznej marki Oral-B umożliwia lepsze i dokładniejsze wyczyszczenie zębów, niż podczas używania szczoteczki manualnej. Produkt jest tak skonstruowany, że włosie bez problemu dociera do szczelin między zębami.

Główki są zapakowane w pudełko z tworzywa sztucznego, z którego łatwo jest wyjąć poszczególne elementy. Końcówki należy wymieniać co 3 miesiące – jest to najlepsze dla zachowania zdrowia jamy ustnej. Jednocześnie na szczoteczce można znaleźć niebieski pasek, który informuje o poziomie jej zużycia, więc nie zapomnisz o zmianie. Konsumenci twierdzą, że poszczególne elementy mają różne obrączki, co pozwala na korzystanie ze sprzętu kilku członkom rodziny.

 

 

 

 

Philips Sonicare DiamondClean Standard 

 

Produktem cenionym przez użytkowników, głównie przez wzgląd na jego skuteczność czyszczenia zębów, jest Philips Sonicare DiamondClean Standard. Włosie dobrze zbiera płytkę nazębną i pomaga w pozbyciu się przebarwień od herbaty czy kawy.

Do dyspozycji konsumenta są 4 końcówki, które mają kształt rombu – takie rozwiązanie umożliwia dotarcie do trudnodostępnych miejsc. W porównaniu do modelu ProResults ten ma 44% więcej włosia, dlatego umożliwia dokładniejsze wyczyszczenie zębów. Główka ma także pozytywny wpływ na stan dziąseł.

Model pasuje do szczoteczek Sonicare z serii: For Kids, EasyClean, HealthyWhite, FlexCare i FlexCare+. Opinie o końcówkach do szczoteczki, wyprodukowanych przez producenta Philips są bardzo dobre. Także ten model jest ceniony przez konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że produkt jest bardzo dobrze wykonany – z dbałością o najmniejsze detale.

 

 

 

 

Oral-B 3D White 

 

Wyjątkowym modelem jest Oral-B 3D White, gdyż opracowano go, aby wspomóc wybielanie zębów – szczególnie przebarwienia po tytoniu, kawie i herbacie. Warto przy tym wspomnieć, że oprócz efektu bielszych zębów, włosie jest bezpieczne dla szkliwa i dziąseł. Główka czyści zęby, dzięki ruchom rotacyjno-oscylacyjnym. Produkt jest przeznaczony dla dorosłych.

W zestawie są 4 końcówki, z których każda powinna być używana maksymalnie do 3 miesięcy. Na główce zastosowano 3 rodzaje włókien, z których każde ma inną długość i zadanie, docierając do największych zakamarków. Na środku główki jest specjalna miseczka, która poleruje powierzchnię zęba – to ona jest odpowiedzialna za wybielanie.

Końcówka masuje dziąsła i poprawia ich kondycję, ale nie powinna być używana przez osoby z nadwrażliwością. Model jest kompatybilny w zestawie ze szczoteczkami różnych serii producenta Oral-B oprócz CrossAction Power i Oral-B Sonic Complete. Konsumenci twierdzą, że produkt jest wytrzymały i cenią szczoteczkę za możliwość łatwego zorientowania się, kiedy główka nadaje się do wymiany.

 

 

 

 

Oral-B Stages Disney Auta 2

 

Oral-B Stages Disney Auta 2 to końcówki do szczoteczki, które można wkładać do szczoteczki elektrycznej dla dzieci. Produkt najbardziej ucieszy małych miłośników bajki Disney’a auta, dlatego spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

Te dobre i tanie końcówki do szczoteczki mogą być używane przez dzieci w wieku od 3 roku życia. Zastosowanie delikatnego włosia zostało docenione przez osoby z wrażliwymi zębami – końcówki dbają o szkliwo zębów i dziąsła. Niebieskie włókna na środku umożliwiają dokładniejsze mycie zębów odpowiadających za żucie. Produkt dobrze czyści trudno dostępne miejsca.

Model jest kompatybilny ze szczoteczkami z serii: Triumph, ProfessionalCare, Stages Power, AdvancePower oraz Vitality. Konsumenci doceniają ten produkt za dokładne czyszczenie zębów, a także kolorową obudowę, która podoba się dzieciom i zachęca je do mycia.

 

 

 

 

SEYSSO Professional 

 

Końcówki do szczoteczki SEYSSO Professional są bardzo wygodne w użyciu, dlatego są chętnie wybierane przez konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że po umyciu zębów tymi główkami, jama ustna jest czysta i zdrowa.

Model jest odpowiedni do zakładania na szczoteczkę soniczną Seysso. W zestawie znalazły się 2 sztuki końcówek. Produkt ma ochronne kapturki, a także zastosowano w nim kolorowe oznaczenia na podstawce, które umożliwiają rozróżnienie, do kogo należy dana główka. Końcówki są dobrze wyprofilowane, dzięki czemu dobrze wchodzą w przestrzeń między zębami i dopasowują się do kształtu zębów.

Ważną kwestią jest to, że produkt nie podrażnia dziąseł i jest odpowiedni dla osób, które mają delikatną jamę ustną – z krwawiącymi dziąsłami czy nadwrażliwością. W modelu użyto włosie DuPont TM, które jest bardzo przyjazne zębom – nie podrażnia ich, a jednocześnie skutecznie usuwa przebarwienia i płytkę nazębną. W końcówce nie ma ostrych kątów na włosiu, dlatego jest bezpieczna w użyciu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...