Kiedy zrobić test owulacyjny?

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Jaki test owulacyjny wybrać?

 

Kobiety pragnące zajść w ciążę mogą łatwo sprawdzić, kiedy przypadają ich płodne dni. Wystarczy zaopatrzyć się w test owulacyjny, który pomaga ustalić, kiedy występuje jajeczkowanie dające możliwość zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik. Na rynku dostępna jest cała gama tego typu testów. Pozwalają one wykryć zmiany hormonalne rejestrowane w moczu lub ślinie. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, kiedy taki test wykonać. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz dwa najlepsze testy owulacyjne w 2020 roku.  

Test owulacyjny pokazuje, ile hormonu luteinizującego zawiera organizm kobiety. Wykrywa on stężenie na poziomie około 25–30 mIU/ml, które podnosi się w połowie cyklu miesiączkowego, tuż przed owulacją. To właśnie po nagłym wzroście tego hormonu zajście w ciążę jest najbardziej prawdopodobne. Test pozwala również uregulować cykl naturalnymi metodami. Poza tym jego wyniki umożliwią lekarzowi szybciej zdiagnozować przyczynę problemu zajścia w ciążę i ułatwią podjęcie decyzji o ewentualnych dodatkowych badaniach.

O tym, kiedy najlepiej przeprowadzić test owulacyjny decyduje długość cyklu miesiączkowego kobiety. Aby ustalić najlepszy moment jego wykonania, należy określić średnią długość cyklu. Jest on liczony od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego dnia przed kolejnym krwawieniem. Następnym krokiem jest sprawdzenie w tabeli dołączonej do testu, kiedy dokładnie należy go wykonać.

Przed zastosowaniem testu w pierwszej kolejności należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Pomiar odbywa się poprzez zanurzenie paska testowego w moczu lub naniesienie kropli śliny i obserwacja jej pod mikroskopem. Pamiętajmy, że w przypadku użycia moczu do pomiaru niewskazany jest pierwszy mocz poranny, który może zaburzyć wynik. Co więcej każde badanie warto przeprowadzić o tej samej porze dnia. Gdy do badania używasz śliny pomocny może okazać się fakt, że podczas dni płodnych w kropli tworzą się wzory podobne do liści paproci albo szronu na szybie.

Istotne jest notowanie na bieżąco dat, godzin i wyników pojedynczych badań. Wyniki należy odczytywać zgodnie z instrukcją. Jeśli test wykryje podwyższony poziom hormonu luteinizującego, oznacza to, że następne 24 do 36 godzin jest najlepszym momentem na staranie się o dziecko.

Warto także mieć na uwadze, że test nie zadziała w przypadku występowania zespołu policystycznych jajników, przy kuracji hormonalnej oraz podczas karmienia piersią. Należy również pamiętać, że najlepszy test owulacyjny w 2020 roku zawiera szczegółową instrukcję korzystania, która pomoże rozwiać nasze ewentualne wątpliwości.

 

 

Testy owulacyjne – Ranking

 

 

Hydrex LH X 5 szt

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Hydrex LH. Zawiera on 5 testów paskowych, przy pomocy których każda kobieta może wyznaczyć najbardziej płodne dni. Ten test owulacyjny w dobrej cenie wykrywa hormon LH o stężeniu równym lub wyższym niż 40 mIU/ml. Wykonanie testu polega na zanurzeniu paska w moczu i odczekaniu 5 minut. Po tym czasie pojawiają się prążki, które wystarczy odpowiednio zinterpretować.

Przed badaniem należy określić średnią długość cyklu miesięcznego, którą wyznacza się od pierwszego dnia krwawienia do ostatniego dnia przed następnym cyklem. Następnie z tabeli dołączonej do testu odczytuje się, ile dni doliczyć od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W ten sposób wyznaczymy, kiedy należy rozpocząć test.

Badanie odbywa się poprzez zebranie moczu do czystego pojemniczka i zanurzenie w nim paska testowego. Należy pamiętać, aby chwycić za jego górną część i zanurzyć go do zaznaczonej linii na 15 sekund. Nie wolno zanurzać paska powyżej linii. Wyniki badania należy notować na bieżąco, wraz z datą i godziną.  

Rezultat stanowią barwne prążki, które pojawiają się po około 5 minutach. Wynik dodatni występuje wtedy, gdy pojawią się dwie kreski o takim samym natężeniu barwy – w strefie testowej T i kontrolnej C. Wskazuje on, że owulacja pojawi się w ciągu od 24 do 36 godzin. Wynik ujemny mamy wówczas, gdy prążek testowy T jest jaśniejszy lub w ogóle się nie pojawia. Natomiast wynik niejednoznaczny występuje, gdy nie pojawia się żaden z prążków. W przypadku wyniku ujemnego lub niejednoznacznego należy powtórzyć badanie. Konsumentki doceniają ten produkt przede wszystkim za jego łatwość w obsłudze.

 

 

 

 

Afrodyta Test

 

W naszym rankingu znalazł się również produkt Afrodyta Test. Jest to test owulacyjny ze śliny, za pomocą którego każda kobieta może sprawdzić swój status płodności o każdej porze.

Opakowanie zawiera mini mikroskop wielokrotnego użytku. Próbkę śliny należy nałożyć na soczewkę mikroskopu i odczekać 5 minut aż wyschnie. Po tym czasie wystarczy obserwować powstały obraz i odpowiednio go zinterpretować. Bezkształtna punktowa struktura oznacza, że nie ma możliwości poczęcia dziecka. Małe uporządkowane struktury przypominające paproć wśród bezkształtnych punktowych struktur oznaczają, że poczęcie dziecka możliwe jest jedynie w ciągu dni przedowulacyjnych. O tym, że prawdopodobieństwo poczęcia dziecka jest największe, informują nas struktury przypominające paproć, które zakrywają część lub całe pole pomiarowe.

Wielokrotne badania kliniczne potwierdzają, że wiarygodność odczytu wynosi 98%. Model ten jest opatentowany oraz posiada wszelkie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, w tym ISO 13485 i CE 0344. Produkt jest również zgodny z Dyrektywą Unii Europejskiej 98/79/EC, która dotyczy wyrobów medycznych.

Kobiety, które zdecydowały się wypróbować ten przyrząd zgodnie twierdzą, że jest on bezpieczny w użyciu i nie powoduje skutków ubocznych. Dodatkową zaletą jest jego łatwa obsługa oraz możliwość wielokrotnego stosowania.

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRpatrycja Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
patrycja
Guest
patrycja

U mnie doskonale się sprawdza test owulacyjny ze śliny afrodyta jest skuteczny w wyznaczaniu dni płodnych, łatwy w użyciu no i nie drogi co tez ważne.

DMCA.com Protection Status