ᐅ Irygator dentystyczny. Opinie i recenzje

Irygatory dentystyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Osoby, które nieregularnie stosują nić dentystyczną, lecz chcą, aby ich zęby były dokładnie wyczyszczone, powinny zaopatrzyć się w irygator. Urządzenie w łatwy i szybki sposób usuwa bakterie oraz dokładnie czyści trudno dostępne miejsca w przestrzeniach między zębami. Twojej uwadze polecamy modele zamieszczone w naszym rankingu. Na pierwszym miejscu znalazł się przyrząd Waterpik WP 660E2 Ultra Professional. Irygator świetnie sprawdza się w przypadku aparatów ortodontycznych, mostów i koron. Jest łatwy w obsłudze, zajmuje niewiele miejsca, a jego największą zaletą jest wysoka skuteczność, potwierdzona w opiniach konsumentów. Drugie miejsce naszego zestawienia zajmuje produkt Panasonic EW1211. Urządzenie pozwala utrzymać higienę tych miejsc w jamie ustnej, do których zwykła szczoteczka nie ma dostępu. Produkt nie tylko usunie resztki pokarmu i zlikwiduje bakterie, ale również delikatnie wymasuje nasze dziąsła. Niewielki rozmiar i wygodny system ładowania sprawiają, że irygator doskonale sprawdzi się także w podróży. W dalszej części artykułu przedstawiliśmy nasze pozostałe propozycje. Zachęcamy do lektury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki irygator dentystyczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sprzęt taki jak irygator dentystyczny może nam znacząco ułatwić dbanie o higienę jamy ustnej. Codzienne mycie zębów i używanie nici dentystycznej nie wystarcza, aby usunąć resztki jedzenia oraz płytki nazębnej i powstrzymać rozwój próchnicy. Jeśli zastanawiasz się, jaki irygator dentystyczny wybrać, jesteś w dobrym miejscu. Dla osób takich jak Ty przygotowaliśmy artykuł na temat tych urządzeń. Pierwsza część to poradnik zakupowy.

 

 

Stacjonarny czy przenośny?

Wyróżnia się dwa rodzaje irygatorów dentystycznych, czyli stacjonarne i przenośne. Pierwsze wymienione są nieco droższe i mają większe wymiary, ale to oznacza również, że są wyposażone w bardziej pojemny zbiornik na wodę. Modele stacjonarne są zasilane sieciowo, a więc wymagają podłączenia do prądu. Z tego względu są one przystosowane do używania w jednym miejscu, czyli łazience w domu. Sprzęty przenośne polecamy w szczególności osobom, które często podróżują. Mają one kompaktowe wymiary i zajmują mało miejsca w walizce czy na półce. Przenośny irygator jest zasilany akumulatorowo, dlatego umożliwia wyczyszczenie zębów także w tych miejscach, gdzie nie mamy dostępu do prądu, przykładowo na biwaku. Aby sprzęt był zawsze gotowy do użytku, musimy pamiętać o regularnym ładowaniu baterii. Ciekawe jest to, że niektóre urządzenia przenośne mają zasilanie sieciowo-akumulatorowe, dlatego można je wykorzystywać na dwa sposoby. To praktyczne modele, świetnie sprawdzające się w domu, jak i w podróży.

 

Pojemność zbiornika na wodę

Jedną z kluczowych kwestii mających wpływ na to, jaki irygator dentystyczny jest najlepszy, jest pojemność zbiornika na wodę. Zwykle wynosi ona minimum 30 ml, a maksymalnie ok. 600 ml. Oczywiście duży pojemnik sprawia, że sprzęt zajmuje więcej miejsca na półce. Jednak z drugiej strony mamy pewność, że wystarczy jednorazowe napełnienie go, aby dokładnie wyczyścić zęby. Jeśli uważamy, że dolewanie wody do zbiornika w trakcie używania irygatora nie będzie dla nas uciążliwe, możemy zdecydować się na mniejszy model.

 

Regulacja ciśnienia wody

Dobry irygator daje możliwość regulacji ciśnienia wody. Sprzęt bez takiej opcji czasami trudno jest ustawić tak, aby sposób jego działania był w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb. Regulacja jest kilkustopniowa – czasami 3-, a niekiedy 10-stopniowa. Wyposażone w tę opcję urządzenia zapewniają większą wygodę użytkowania, ponieważ podczas czyszczenia zębów nie odczuwamy dyskomfortu związanego ze zbyt mocnym uderzeniem strumienia wody w dziąsła i same zęby.

 

Ilość trybów pracy

Irygatory mogą mieć jeden lub kilka różnych trybów pracy do wyboru. Ten podstawowy, często określany mianem normalnego, umożliwia szybkie usunięcie resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Osoby mające problem z nadwrażliwymi dziąsłami czy zębami powinny poszukać urządzenia z dodatkowymi trybami pracy, np. delikatnym czy masującym.

 

Akcesoria

Do dokładnego czyszczenia zębów, poza samym irygatorem, potrzebne nam są wymienne końcówki, nazywane też dyszami. Powinny być one dołączone do zestawu razem z urządzeniem, wtedy nie ma potrzeby kupowania ich osobno. Mogą to być zwykłe nasadki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i języka, jak też do czyszczenia poddziąsłowego czy nawet aparatów ortodontycznych, protez, implantów oraz mostów. Najlepszy irygator dentystyczny jest na tyle praktyczny, że mogą używać go wszyscy domownicy, niezależnie od tego, jakie mają problemy z jamą ustną.

Wymienne dysze nie są jedynymi akcesoriami, które mogą być dołączone do zakupionego urządzenia. Poza nimi możemy również otrzymać użyteczny pojemnik do przechowywania końcówek, który niekiedy jest zintegrowany z podstawką na irygator. W przypadku modelu przenośnego baza do przechowywania sprzętu pełni również funkcję ładowarki, często jest przystosowana do montażu na ścianie. Wtedy w komplecie znajdują się potrzebne w tym celu śrubki i inne elementy montażowe.

 

 

Wygoda użytkowania

Używanie irygatora musi być łatwe i wygodne, inaczej będziemy niechętnie po niego sięgać. Wtedy trudno nam będzie w pełni zadbać o higienę jamy ustnej, w efekcie czego regularne wizyty u stomatologa staną się koniecznością. Sprzęt powinien być poręczny i wygodnie leżeć w dłoni, aby można nim było swobodnie manewrować i dotrzeć do wszystkich zakamarków w jamie ustnej. Napełnianie zbiornika nie może być kłopotliwe. Najlepiej więc znaleźć taki irygator, który został wyposażony w wyjmowany pojemnik na wodę.

 

Łatwe mycie

Aby zakupiony sprzęt niezawodnie działał przez długi czas, należy go systematycznie myć. Nie zawsze czynność ta jest prosta i przyjemna Warto przyjrzeć się, w jaki sposób jest zbudowane urządzenie, aby później nie okazało się, że z niektórych zakamarków trudno jest usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Irygator trzeba co kilka miesięcy odkamieniać, a po każdym użyciu należy opróżnić pojemnik na wodę i dokładnie osuszyć, aby zapobiec namnażaniu się bakterii.

 

Irygatory dentystyczne w dobrych cenach

Sprzęty takie jak irygatory dentystyczne przeważnie kosztują od 100 zł do ok. 300 zł. Biorąc pod uwagę to, że możemy skutecznie zapobiec rozwojowi próchnicy i częstym wizytom u dentysty, inwestycja w tego typu urządzenie według wielu osób jest słuszna. Możemy też znaleźć nieco droższe modele, kosztujące 500 zł i więcej. To profesjonalne irygatory najbardziej znanych producentów.

 

 

Najlepszy irygator dentystyczny w 2019 roku

 

Nasz ranking irygatorów dentystycznych został stworzony, aby ułatwić konsumentom podjęcie właściwej decyzji zakupowej. Zawarte w nim urządzenia cechują się wysoką skutecznością oraz są polecane przez najbardziej wymagających konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Waterpik WP 660E2 Ultra Professional

 

Twojej uwadze polecamy irygator dentystyczny Waterpik WP 660E2 Ultra Professional. Urządzenie pomaga usunąć bakterie znajdujące się w jamie ustnej oraz dogłębnie czyści przestrzenie między zębami i miejsca poniżej dziąseł, do których nie ma dostępu zwykła szczoteczka.

Produkt świetnie nadaje się do utrzymania higieny implantów, koron czy mostów. Regularne używanie irygatora sprawia, że zmniejsza się krwawienie dziąseł oraz ryzyko wystąpienia stanów zapalnych jamy ustnej. Urządzenie ma 10 stopni regulacji ciśnienia oraz dwa tryby pracy: codzienna pielęgnacja i stymulacja ukrwienia dziąseł. Wyjmowany zbiornik na wodę sprawia, że można go szybko napełnić. Z kolei skrytka na końcówki ułatwia ich higieniczne przechowywanie.

W skład zestawu wchodzi aż 7 końcówek, z których każda ma odmienne zastosowanie. Znajdziemy 3 standardowe nasadki do usuwania płytki nazębnej, końcówkę do czyszczenia aparatów dentystycznych, a także końcówki do kieszonek przyzębnych, koronek i mostów oraz do czyszczenia generalnego. Użytkownicy potwierdzają, że irygator w efektywny sposób pozwala utrzymać higienę jamy ustnej.

Irygator dentystyczny Waterpik WP 660E2 Ultra Professional ma 10 stopni regulacji ciśnienia i 2 tryby pracy. W skład zestawu wchodzi 7 wymiennych końcówek o różnym zastosowaniu.

Zalety
Polecany przez stomatologów:

Do zakupu Waterpik WP 660E2 Ultra Professional powinno nas zachęcić to, że sprzęt jest polecany przez stomatologów. Pozwala to sądzić, że korzystanie z urządzenia jest bezpieczne i przynosi oczekiwane rezultaty.

Skuteczność działania:

Liczba pozytywnych komentarzy na temat produktu to jeden z dowodów na skuteczność działania irygatora.  Sprzęt pozwala efektywnie usunąć zabrudzenia z przestrzeni międzyzębowych.

Dwa tryby pracy:

Model ma dwa tryby pracy. Pierwszy z nich (Floss) jest wykorzystywany do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Z trybu Massage możemy skorzystać, jeśli mamy problem z krwawiącymi dziąsłami.

Różne końcówki:

W skład kompletu wchodzi kilka wymiennych końcówek. Trzy z nich przeznaczone są do usuwania płytki nazębnej. W zestawie znajdziemy też m.in. końcówki do czyszczenia aparatów dentystycznych i koron.

Łatwa obsługa:

Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Uzupełnianie wody w zbiorniku zajmuje mało czasu.

Wady
Głośność pracy:

Test irygatorów dentystycznych potwierdził, że prezentowany sprzęt generuje duży hałas, szczególnie gdy jest ustawiony na największą moc.

 

 

 

 

Panasonic EW1211 

 

Panasonic EW1211 to dobry i tani irygator dentystyczny, który masuje dziąsła i dokładnie czyści trudno dostępne miejsca w jamie ustnej. Produkt pozwala utrzymać higienę tych miejsc, do których nie dotrze zwykła szczoteczka. Dzięki niemu możemy cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Irygator jest ładowany indukcyjnie, co znacznie zwiększa komfort użycia. Z końcówki wydobywa się woda zmieszana z powietrzem, usuwająca wszelkie zanieczyszczenia, resztki pokarmu i bakterie z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo urządzenie masuje dziąsła, dlatego jest szczególnie polecane osobom cierpiącym na ich nadwrażliwość.

Produkt jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 130 ml, który po napełnieniu wystarcza na 35 sekund nieprzerwanej pracy. Wyprofilowany kształt rączki sprawia, że używanie irygatora jest wygodne. Urządzenie ma również możliwość ustawienia trzech różnych trybów strumienia wody. W zestawie otrzymujemy także dwie wymienne końcówki irygacyjne. Według opinii użytkowników irygator doskonale spełnia swoje zadanie i gwarantuje dogłębne czyszczenie zębów.  

Panasonic EW1211 to bardzo dobry irygator dentystyczny do 200 zł. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo. Model ma 130 ml zbiornik na wodę.

Zalety
Dokładnie czyści jamę ustną:

Zapewnienia producenta, jak również opinie użytkowników wskazują na to, że irygator skutecznie usuwa zabrudzenia z jamy ustnej. Za jego pomocą można łatwo wyczyścić przestrzeń międzyzębową.

Dobrze układa się w dłoni:

Model jest poręczny, co wpływa na wygodę użytkowania. Utrzymanie irygatora w dłoni jest łatwe. Wynika to nie tylko z jego kształtu, ale też lekkości. Rączka jest zrobiona z przyjemnego w dotyku materiału.

Pojemny akumulator:

Urządzenie ma pojemny akumulator niklowo-metalowo-wodorowy. Nie wyczerpuje się on zbyt szybko, a dodatkowo jest przyjazny środowisku.

Dwie końcówki:

W zestawie znajdują się dwie końcówki irygacyjne. Nie musimy od razu po zakupie inwestować w te akcesoria, aby móc zadbać o higienę jamy ustnej.

Wady
Zbiornik na wodę:

Sprzęt wyposażono w 130 ml zbiornik na wodę, który, przy wyborze pierwszego trybu pracy, starcza tylko na 35 sekund.

 

 

 

 

Oral-B Professional Care Oxy Jet 

 

Jeśli szukasz irygatora dentystycznego, który wytwarza mikropęcherzyki, aby skutecznie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe, koniecznie wypróbuj produkt Oral-B Professional Care Oxy Jet. Urządzenie usuwa bakterie nagromadzone w jamie ustnej oraz redukuje problemy z dziąsłami. Sprężone powietrze w połączeniu z wodą delikatnie masuje wnętrze jamy ustnej i usuwa zanieczyszczenia.

Produkt ma regulowany poziom ciśnienia wody, który możemy ustawić od 1 (niskie ciśnienie) do 5 (wysokie ciśnienie). Duży zbiornik na wodę o pojemności 600 ml sprawia, że użytkowanie irygatora jest niezwykle wygodne. Użytkownik ma do wyboru dwa rodzaje strumienia – rotacyjne i proste, które przełącza się jednym przyciskiem.

Irygator jest wyposażony w specjalny filtr, który czyści powietrze mieszające się z wodą. W zestawie otrzymujemy 4 wymienne dysze oraz ładowarkę z podstawką i pojemnikiem na wymienne końcówki. Pozytywne opinie o irygatorach dentystycznych sprawiają, że jest to chętnie nabywany produkt. Model Oral-B Professional Care Oxy Jet zyskuje uznanie ze względu na skuteczność i łatwość użycia.

Irygator dentystyczny Oral-B Professional Care Oxy Jet ma regulowany poziom ciśnienia wody. Model jest zasilany sieciowo. W zestawie znajdują się 4 wymienne dysze.

Zalety
Łatwa obsługa:

Wiele osób decyduje się na zakup irygatora dentystycznego Oral-B Professional Care Oxy Jet, ponieważ wyróżnia go łatwy system obsługi. Z urządzenia mogą z powodzeniem korzystać seniorzy.

Podstawka:

Do zestawu dołączono podstawkę wyposażoną w schowek na kabel zasilający. Istnieje możliwość zamontowania jej na ścianie (w komplecie znajdują się śrubki mocujące).

Efektywność potwierdzona badaniami:

Chcesz mieć pewność, że zakupiony przez Ciebie irygator będzie bezpieczny i efektywny? Wybierz rekomendowany przez nas model, który został odpowiednio przetestowany, a przeprowadzone badania wykazały, że korzystanie z urządzenia wpływa pozytywnie na zdrowie naszych dziąseł.

Wady
Pielęgnacja:

Pewna grupa osób przyznaje, że pielęgnacja irygatora bywa czasochłonna. W środku urządzenia zbiera się trudny do usunięcia brud.

 

 

 

 

Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01

 

Jeśli zdarza Ci się zapominać o regularnym używaniu nici dentystycznych, a chciałbyś mieć zawsze dokładnie wyczyszczone przestrzenie międzyzębowe, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w irygator dentystyczny. Twojej uwadze polecamy model Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01, który można używać z wodą lub płynem do płukania jamy ustnej.

Produkt skutecznie usuwa resztki pokarmu i zanieczyszczenia, czyści powierzchnię wzdłuż linii dziąseł oraz delikatnie je masuje. Zabieg jest łatwy i szybki, gdyż trwa około 60 sekund. Aby uruchomić irygator, wystarczy wybrać jedną z 3 częstotliwości strumienia (pojedynczy, podwójny, potrójny) i przytrzymać przycisk aktywacyjny.

Konsumenci potwierdzają, że przyrząd jest skuteczny, ponieważ wykorzystuje on powietrze i mikrokropelki płynu. Jego zaletą jest także to, że możemy dopasować siłę strumienia wody do własnych upodobań. W zestawie otrzymujemy jedną dyszę oraz ładowarkę indukcyjną.

Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01 to irygator dentystyczny zasilany akumulatorowo. W komplecie otrzymujemy jedną końcówkę.

Zalety
Możliwość ustawienia strumienia:

Użytkownik może wybrać, czy urządzenie ma generować pojedynczy, podwójny czy potrójny strumień powietrza i w ten sposób lepiej dostosować ustawienia urządzenia.

Skuteczność:

Z informacji podanych przez producenta wynika, że irygator usuwa do 99,9% płytki nazębnej, co czyni go bardzo skutecznym.

Czas trwania zabiegu:

Aby mieć pewność, że jama ustna jest idealnie czysta, wystarczy poświęcić na jej pielęgnację zaledwie minutę.

Wady
Wykonanie obudowy:

Obudowa modelu jest podatna na uszkodzenia mechaniczne tj. zarysowania czy drobne pęknięcia. Ważne jest to, aby przechowywać urządzenie w bezpiecznym miejscu. Jeśli chcemy wziąć produkt w podróż, warto zainwestować w solidny pokrowiec.

Podrażnia dziąsła:

W pojedynczych przypadkach zdarzyło się, że na początku użytkowania sprzęt lekko podrażniał dziąsła.

 

 

 

 

Seysso Oxygen Travel 

 

Irygator Seysso Oxygen Travel skutecznie usuwa bakterie nagromadzone w trudno dostępnych miejscach w jamie ustnej. Urządzenie pozwala dotrzeć tam, gdzie zwykła szczoteczka do zębów nie może, a przy jego regularnym stosowaniu, nasze dziąsła stają się lepiej ukrwione, zdrowsze i mocniejsze.

Produkt jest bezprzewodowy, dlatego jego używanie jest łatwe i wygodne. Zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można go zabrać w każdą podróż. Irygator pracuje w trzech trybach: normalnym, łagodnym i pulsacyjnym. Końcówka ma średnicę 0,6 mm, co sprawia, że strumień wody jest bardzo dobrze skupiony i skutecznie usuwa zanieczyszczenia.

Użytkownicy podkreślają także, że przyrząd doskonale się sprawdza przy aparatach ortodontycznych, mostach i koronach. Jego dużą zaletą jest długotrwałe działanie. Jedno naładowanie wystarcza na 70 minut nieprzerwanej pracy. Oznacza to, że przy stosowaniu go 2 razy dziennie, nie musimy ładować urządzenia przez dwa tygodnie. 

Irygator dentystyczny Seysso Oxygen Travel jest sprzedawany w zestawie z akumulatorem. Urządzenie ma 3 programy pracy.

Zalety
Przeznaczenie:

W komplecie otrzymujemy 3 wymienne końcówki. Pierwsza z nich przez przeznaczona do codziennej irygacji. Z drugiej mogą korzystać osoby borykające się z kieszonkami dziąsłowymi, a trzecia jest przeznaczona do aparatów ortodontycznych.

Komfort użytkowania:

Irygator jest poręczny i lekki, dlatego korzystanie z niego nie okazuje się męczące. Sprzęt ma odpowiednio wyprofilowany kształt i nie wyślizguje się z dłoni.

Wady
Mały zbiornik:

Model ma stosunkowo mały zbiornik, który trzeba dość często uzupełniać.

Brak etui:

W skład kompletu nie wchodzi etui podróżne, które w wielu sytuacjach okazuje się bardzo przydatne. Jeśli często wyjeżdżamy, prawdopodobnie będziemy musieli wyposażyć się w pokrowiec.

 

 

 

 

Jak używać irygatora dentystycznego?

 

Irygator dentystyczny pozwala utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń, a po zapoznaniu się z naszym poradnikiem i rankingiem na pewno już wiesz, jaki irygator dentystyczny jest polecany. Teraz warto dowiedzieć się, jak go używać i o niego dbać.

 

 

W jaki sposób i jak często używać irygatora?

Używanie irygatora dentystycznego możemy porównać do stosowania szczoteczki elektrycznej. Aby wyczyścić przestrzenie między zębami, należy umieścić końcówkę urządzenia w jamie ustnej i przesuwać ją od jednej strony do drugiej, nie pomijając żadnego miejsca.

Urządzenia powinno się używać przynajmniej raz dziennie, aby zachować odpowiednią higienę jamy ustnej. Jeśli nosimy aparat ortodontyczny, mamy korony lub mosty lub implanty, możemy stosować go nawet kilka razy w ciągu dnia.

 

Jakiej cieczy używać do irygatora?

Aby dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe przy pomocy irygatora, należy używać wody nadającej się do płukania jamy ustnej. Zbiornik można uzupełnić wodą z kranu, jeśli ta przeznaczona jest do picia. Warto jednak uprzednio użyć dzbanka z filtrem, aby uniknąć osadzenia się kamienia, który może spowodować zatkanie się pojemnika.

Irygator dentystyczny to doskonałe urządzenie do aplikowania preparatów leczniczych, stosowanych do chorób przyzębia. Możemy rozpuścić lekarstwo w wodzie w zbiorniku i w ten sposób, przy pomocy dyszy pod ciśnieniem, dostarczymy lekarstwo do trudno dostępnych miejsc.

 

 

Dlaczego nie warto używać płynów do płukania jamy ustnej?

Irygator dentystyczny należy wypełnić sporą ilością płynu, dlatego środki do płukania jamy ustnej nie najlepiej się tutaj sprawdzą, gdyż należałoby je często uzupełniać – jedna butelka o pojemności 500 ml wystarczyłaby na zaledwie kilka zabiegów. Nie polecamy również rozcieńczania płynu z wodą. Tego typu preparaty są efektywne tylko wówczas, gdy są odpowiednio stężone.

Preparaty do płukania jamy ustnej bardzo często zawierają substancje słodzące, które je zagęszczają i poprawiają ich smak. Z tego powodu mogą spowodować uszkodzenie elementów wewnątrz irygatora. Tylko dokładne przepłukanie urządzenia wodą po każdym użyciu mogą zapobiec uszkodzeniu się pompy i przewodów.

Co więcej, aby składniki zawarte w płynie do płukania odpowiednio działały, powinniśmy je trzymać przynajmniej minutę w jamie ustnej. Irygacja trwa zazwyczaj kilka sekund, dlatego nawet najlepsze i najdroższe płyny nie osiągną zamierzonego efektu. Polecamy zatem używanie zwykłej wody, gdyż jest dostępna od ręki, nie kosztuje tak dużo jak płyn do płukania jamy ustnej, a także nie ma negatywnego wpływu na żywotność irygatora.

 

Jak dbać o irygator dentystyczny?

Irygator dentystyczny jest poddawany działaniu wilgoci, dlatego musi mieć wszystkie zabezpieczenia chroniące je przed uszkodzeniem. Istotne jest również przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które sprawią, że irygator będzie nam służył przez wiele lat.

Po pierwsze, nie wolno używać urządzenia wtedy, gdy mamy mokre ręce. Jest to sprzęt elektryczny, przez co kontakt z wodą może spowodować porażenie prądem. Irygatora nie można również chwytać za zbiornik, ponieważ grozi to jego wypięciem i uszkodzeniem jego podstawy. Poza tym urządzenie musi być stawiane pionowo i na równej powierzchni, z której nie spadnie. Nie stawiajmy go na umywalce, gdyż może wpaść nam pod strumień wody. Kolejną istotną kwestią jest czyszczenie irygatora. Należy regularnie usuwać z niego osad i kamień. Służą do tego odpowiednie środki, zwiększające żywotność i komfort korzystania z irygatora.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status