Golarki elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.11.18

 

Jaką golarkę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu mężczyzn nie pamięta czasów golenia brzytwą, a potem żyletką. Aczkolwiek takie rozwiązania mają obecnie swoją epokę renesansu. Co więcej, takie klasyczne przyrządy kosztują znacznie więcej niż najnowsze urządzenia do golenia. Trudno jest im jednak konkurować z golarkami elektrycznymi. Wielu mężczyzn ceni sobie takie sprzęty ze względu na funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz brak ograniczeń. Żeby ogolić się klasyczną maszynką lub brzytwą, potrzebujemy wody, żelu lub pianki.

Natomiast golenie urządzeniem elektrycznym możemy wykonać w dowolnym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na sprzęt akumulatorowy, możemy szybko ogolić się nawet w drodze do pracy, gdy stoimy na światłach lub w korku. Pojawia się jednak pytanie, jaką golarkę elektryczną wybrać. W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i wymieniać cechy charakterystyczne dla dobrego urządzenia.

Rodzaje golarek

Wyróżniamy dwa najważniejsze typy golarek: z folią tnącą i głowicowe. Każdy typ ma swoje wady i zalety. Żeby podjąć świadomą decyzję, musisz je poznać.

Urządzenia z folią tnącą, jak sama nazwa sugeruje, mają specjalną folię z otworami, pod którą umieszczane są ostrza. Na rynku dostępne są różne podtypy tego typu sprzętu – z pojedynczym, podwójnym i potrójny systemem, które różnią się ilością użytych folii oraz ostrzy. Zaletą takich modeli jest ich niska cena, duża efektywność (przy potrójnym systemie) i płynne golenie. Wadą jest dłuższy czas, jaki trzeba poświęcić na golenie. Z kolei przy tanich modelach z pojedynczym lub podwójnym systemem tnącym problem jest niska wydajność i brak precyzji.

Modele głowicowe mają 2 lub 3 głowice, które w zaawansowanych sprzętach dokładnie dopasowują się do kształtu twarzy. Każda głowica ma osłonę i nożyki. Takie urządzenia są szybsze i bardzo dokładne, ale niestety droższe. Co więcej, przy słabszych modelach często dochodzi do zaklinowania się głowic.

Dlatego pojawia się pytanie, jaka golarka elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza? Jeśli masz twardy zarost wybierz model głowicowy, ewentualnie z folią tnącą w systemie potrójnym. Jeśli masz skórę podatną na podrażnienia, sprzęt z folią będzie lepszy, gdyż nie uczula i jest delikatniejsza dla skóry . Wiele też zależy od zasobności portfela. Specjaliści podkreślają, że lepiej jest wybrać droższy produkt z folią tnącą z system potrójnym niż najtańszy model głowicowy, gdzie może dojść do ich zapychania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Zasilanie

Na rynku dostępne są różne typy rozwiązań dotyczących właśnie zasilania. Wyróżnia się modele:

Sieciowe – urządzenia przewodowe, wymagające podłączenia do gniazdka. Takie sprzęty są lekkie, ale nie można ich używać pod prysznicem i są mało mobilne,

Akumulatorowe – bezprzewodowe, które umożliwiają golenie w dowolnym miejscu. Wybierając taki sprzęt należy sprawdzić czas potrzebny do naładowania baterii oraz jej czas działania.

Sieciowo-akumulatorowe – to najciekawsze modele dostępne na rynku, cieszące się ogromną popularnością. Łączą w sobie zalety obu powyższych rozwiązań,

Na baterie – rzadziej spotykane w wersji dla mężczyzn. Aczkolwiek znajdziemy na przykład modele turystyczne. Golarki tego typu są zasilane bateriami AA.

 

Kształt – jaka golarka elektryczna jest najlepsza?

Odpowiedź jest prosta – ergonomiczna, taka którą dobrze trzyma się w dłoni i ułatwia golenie. Urządzenie powinno mieć obudowę pokrytą materiałem antypoślizgowym. Dzięki temu, gdy będziemy golić się pod prysznicem, golarka nie wyślizgnie się z dłoni.

 

Czas ładowania i pracy

W przypadku golarek akumulatorowych i akumulatorowo-sieciowych należy dokładnie sprawdzić czas ładowania oraz czas pracy na baterii. Niektóre modele ładują się godzinę, inne nawet 8.  Czas działania też jest różny – może wynosić 30 min. lub godzinę. Pewne sprzęty sprzedawane są w zestawie z wymiennym akumulatorem, co wydłuży czas pracy bez konieczności ładowania. Warto też podkreślić, że niektóre golarki mają 5 minutowy system szybkiego ładowania, który wystarczy na jedno golenie. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy się spieszymy, a musimy ogolić zarost.

Dodatkowe funkcje

Im bardziej zaawansowany sprzęt, tym więcej posiada funkcji i dodatkowych części. Wśród nich najpopularniejsze są takie rozwiązania, jak:

*kontrolka pracy,

*podstawka lub etui do przechowywania golarki – stanowi funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu urządzenie ma swoje miejsce, a dodatkowo zapewnia mu ochronę i umożliwia łatwe przewożenie,

*samoostrzące się ostrza,

*stacja czyszcząco-odświeżająca – golarkę wkłada się do stacji, a ta czyści ją, smaruje i następnie suszy. Taka funkcja znacznie ułatwia pielęgnację golarki,

*system podnoszenia zarostu – jedno ostrze podnosi włos, a drugie ścina go przy samej skórze,

*trymer z różnymi końcówkami, pozwala lepiej wymodelować zarost, a także przyciąć włoski w uszach, nosie czy zbyt długie brwi,

*wodoszczelność – umożliwia golenie pod prysznicem i mycie pod bieżącą wodą,

*wskaźnik ładowania,

*wskaźnik zużycia głowic/wymiany folii,

*zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

Golarki elektryczne w dobrych cenach

Najpopularniejsi producenci golarek elektrycznych to m.in. Braun, Edom, Philips, Panasonic, Remingotn, Zelmer, Adler czy Grundig. Każda z tych marek ma w swojej ofercie modele głowicowe i z folią tnącą. Firmy te oferują zarówno sprzęty ekonomiczne, za około 100 zł, jak i zaawansowane za 1000 zł. Im więcej opcji posiada dany produkt, tym więcej będzie on kosztował. Przed zakupem warto sprawdzić oceny konsumentów, a także wyniki niezależnych testów. Dzięki nim dowiemy się, jakie wady, a nie wyłącznie zalety, posiada interesujące nas urządzenie.

 

 

Najlepsze golarki elektryczne w 2018 roku

 

Przed Tobą ranking golarek elektrycznych, który pozwoli Ci wybrać najlepszy model. Sporządzając to zestawienie, oceniliśmy parametry urządzeń oraz wzięliśmy pod uwagę opinie Klientów.

 

Nasze zalecenia

 

Philips AT750/16

 

1.Philips AT750-16Jeśli zastanawiasz się, jaka golarka elektryczna jest najlepsza, odpowiedzią może być ten nowy model Philipsa. Dzięki systemowi zaokrąglonych głowic urządzenie dopasowuje się do twarzy i nie pozwala na zacięcia skóry. Golarka jest także bardzo szczelna. Do tego stopnia, że umożliwia golenie z użyciem pianki lub żelu.

To znacznie zwiększy Twój komfort oraz pozwoli uniknąć niepożądanych podrażnień. Z drugiej strony, dzięki temu możesz wypłukać golarkę pod wodą, a nawet używać jej pod prysznicem. Głowica urządzenia wyposażona jest w system podwójnych ostrzy – ich zadaniem jest najpierw podnieść włos, a potem dopiero obciąć go możliwie najbliżej skóry.

To rozwiązanie technologiczne zapewnia niezwykłą dokładność golenia. Produkt ma wydajny akumulator, co przekłada się na aż czternaście użyć bez konieczności podłączania go do prądu. Użytkownicy cenią sobie trwałość ostrzy, które pozostają efektywne nawet po bardzo długim czasie.

Klienci chwalą także niski poziom hałasu urządzenia. Dzięki niemu golenie staje się jeszcze przyjemniejsze, zwłaszcza rano, kiedy potrzebujemy ciszy.

 

 

 

 

Braun Cruzer 5 Clean Shave

 

2.Braun Cruzer 5 Clean ShaveTematem naszego zainteresowania nadal pozostają najlepsze golarki elektryczne męskie. Do tej kategorii z pewnością należy to urządzenie renomowanej firmy Braun. Zastosowano w nim system trzech niezależnych elementów golących, dzięki czemu golarka bardzo dobrze dostosowuje się do kształtu twarzy. Z kolei technologia SensoFoil, opatentowana przez producenta, pozwala na ścinanie włosów blisko skóry.

To daje efekt gładkiej twarzy. Tę golarkę także możesz czyścić pod wodą. Bezprzewodowy czas pracy urządzenia jest nawet nieznacznie dłuższy niż w przypadku modelu Philipsa: wynosi 45 minut. To oznacza, że możesz w komfortowy sposób, bez użycia kabli, ogolić się nawet do kilkunastu razy, zanim nastąpi konieczność naładowania baterii.

Ciekawym dodatkiem jest trymer, który umożliwia własnoręczną stylizację brody. Przydatnym elementem urządzenia jest dioda, która nie tylko informuje o pełnym poziomie akumulatora, ale też o sugerowanej wymianie głowicy.

Specjalna, inteligentna wtyczka golarki dopasuje się do napięcia panującego w kontaktach w każdym kraju. Klienci doceniają przede wszystkim równomierność golenia tym urządzeniem.

 

 

 

 

Philips Bodygroom Bg2024/15

 

3.Philips Bodygroom Bg2024-15Ten produkt firmy Philips stanowi wyjątek w naszym zestawieniu – to nie golarka do twarzy, ale do całego ciała. Pozwala na usunięcie włosów z klatki piersiowej, pach, pośladków czy pachwin, jednocześnie unikając podrażnień. A to dzięki hipoalergicznej siatce oraz ostrzom zakończonym specjalnymi perłowymi, delikatnymi ząbkami.

Według producenta golenie z użyciem tego urządzenia jest komfortowe, niezależnie od obszaru ciała, które poddamy zabiegowi. Dzięki wodoszczelnej budowie golarki możliwe jest używanie jej również pod prysznicem, na mokro. Podczas kąpieli przydatna staje się inna funkcja produktu – działanie bezprzewodowe.

Po uprzednim, pełnym naładowaniu baterii, sprzęt z powodzeniem wykonuje swoje zadanie przez około 50 minut. To bardzo dobry wynik, jeśli porównamy go do możliwości energetycznych innych golarek. Warto też dodać, że w zestawie otrzymujesz stację ładującą, która umożliwia bardzo proste ładowanie akumulatora.

Większość Klientów uznaje urządzenie za bardzo ciche, co znacząco wpływa na komfort golenia. Nabywcy chwalą też dokładność golenia sprzętu oraz stosunek jakości produktu do ceny.

 

 

 

 

Eldom G47

 

4.Eldom G47Ta golarka Eldom, mimo że jest bardzo tania, również posiada trzy ruchome głowice golące. Nie odstaje od swoich droższych odpowiedników również innymi parametrami – oferuje możliwość działania bezprzewodowego oraz mycia na mokro. Należy jednak uważać, bo wodoodporne są tylko głowice, a nie pozostała część urządzenia.

Co więcej golarkę, można też podłączyć do sieci w tradycyjny sposób. To dobra alternatywa w sytuacji, kiedy urządzenie się rozładuje. Produkt jest też wyposażony w specjalny trymer, który po odchyleniu pozwala na zarysowanie linii brody oraz skrócenie baczków. Produkt oferuje zatem podobne możliwości co inne, droższe golarki elektryczne.

Opinie na temat urządzenia są niemal jednoznacznie pozytywne i podkreślają bardzo dużą łatwość jego obsługi. Golarka będzie bardzo dobrą propozycją dla osób, które chcą wypróbować nowe osiągnięcia technologiczne (bezprzewodowe golenie), ale są też przywiązani do tradycyjnych urządzeń.

Niska cena powinna stanowić dodatkowy atut i zachętę do zakupu. Czas ładowania (8 godzin) mieści się w standardzie dla tego typu urządzeń i wpisuje je w kategorię godnych polecenia.

 

 

 

 

Braun Silk-epil LS 5160 

 

Zachęcamy do zakupu golarki elektrycznej Braun Silk-epil LS 5160. Jest to łatwy w obsłudze produkt, który wyposażono w kilka przydatnych końcówek. Dzięki nim możesz golić się nawet w miejscach intymnych bez obaw o podrażnienie delikatnej skóry.

Ostrza zostały wykonane ze stali nierdzewnej, którą pokryto hipoalergiczną folią. Dlatego po użyciu depilatora na ciele nie pojawiają się bolesne i nieestetyczne zaczerwienienia. Golarka jest lekka, dlatego możesz zapakować ją do bagażu podręcznego. Urządzenie jest w pełni wodoszczelne, więc można golić się nie tylko na sucho, ale również na mokro, w wannie i pod prysznicem. W sprzęcie zastosowano innowacyjną technologię zapewniającą jego dobre przyleganie do skóry bez jej podrażnienia. Trymer ma lekko zaokrąglony kształt, więc prowadzenie golarki po ciele jest bardzo proste.

Popularność sprzętu spowodowana jest jego wykonaniem. Produkt zrobiono z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zalania, więc ryzyko awarii golarki jest niewielkie. Internauci często chwalili urządzenie za nasadkę, która złuszcza naskórek w czasie golenia.

Model Braun Silk-epil LS 5160 to golarka elektryczna z zasilaniem bateryjnym. Urządzenie może być stosowane na suchą skórę, ale też podczas kąpieli.

 

Zalety

Trymer: Produkt ma wbudowany, praktyczny trymer służący do regulacji długości włosów na całym ciele. Zaokrąglona konstrukcja sprzętu pozwala na wygodne prowadzenie po skórze.

Wodoszczelność: Urządzenie wykonano z wytrzymałego materiału, który jest w wodoszczelny. Dzięki temu możesz korzystać z golarki również podczas kąpieli w wannie i pod prysznicem. Jest to oszczędność czasu.

 

Wady

Otwieranie komory na baterie: Wielu konsumentów zauważyło, że otworzenie komory na baterie jest nieporęczne. W wykonanie czynności należy włożyć dużo siły. W konsekwencji wymiana baterii zabiera dużo czasu.

Hałas: W czasie golenia sprzęt generuje dużo hałasu, co może negatywnie wpłynąć na komfort jego używania. Głośna praca czasem przeszkadza użytkownikowi i innym domownikom.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Remington WDF4840

 

5.Remington WDF4840Jeśli chodzi o golarki damskie, produktem godnym uwagi jest ten model Remingtona. Zamiast ostrzy wyposażony jest w ruchome folie golące, które dopasowują się do wszystkich kształtów kobiecego ciała. Mają one również właściwości hipoalergiczne, dzięki czemu minimalizują występowanie podrażnień.

Golarka posiada też trymer, który pozwala uchwycić włoski i następnie je skrócić. Obok przestrzeni golącej umieszczono aloesowy pasek nawilżający, dzięki któremu skóra nie zostaje podrażniona podczas golenia. Do urządzenia dołączono też specjalny trymer wymienny do bikini, który dopasowuje się do specyficznego kształtu włosów okolic intymnych.

Golarki można bez obawy używać w kąpieli, ponieważ jest nie tylko wodoodporna, ale też posiada antypoślizgową rączkę. Dzięki temu nie wyślizgnie się w czasie golenia. Producent wyposażył ten model w szczoteczkę do czyszczenia oraz ładne etui, które każda kobieta z pewnością doceni.

Klientki cenią sobie golarkę przede wszystkim jako narzędzie do golenia nóg, które nie pozwala na wrastanie włosków w skórę. Urządzenie zasługuje na uwagę również ze względu na relatywnie niską cenę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4.43 out of 5)
Loading...