Glukometry ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Najlepszym glukometrem 2020roku okazał się być Roche Accu-Chek Performa Nano. Model ten był najczęściej kupowany w tym roku, a także zebrał najwięcej pochlebnych opinii. Urządzenie to wykonuje pomiar w zaledwie kilka sekund od momentu umieszczenia kropli krwi na pasku kontrolnym. Zakres pomiaru wynosi 10-600 mg/dl lub 0,6-33,3 mmol/l. Ponadto mamy tu pamięć na zapisanie ponad 300 wyników pomiarów, a także możliwość uzyskania średniej z pomiarów dotyczącej siedmiu, czternastu, lub 30 ostatnich dni. Glukometr może komunikować się z komputerem, do którego użytkownik przekazuje wyniki pomiarów. W ten sposób można przechować dane ze znacznie dłuższego okresu, a także przekazać je lekarzowi. Zasilanie bateryjne pozwala wykonać ok. 1000 pomiarów na jednej baterii, co przekłada się w przybliżeniu na rok użytkowania. Ponadto model ten jest poręczny ze względu na niewielkie rozmiary i niską wagę. Modelem, który uplasował się w roku 2020 na drugim miejscu jest Accu-Chek Active. Ten glukometr klienci również ocenili bardzo wysoko i polecają go, jako szybki i praktyczny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

 

Jaki glukometr kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kupno glukometru nigdy nie jest dyktowane chęcią posiadania takiego urządzenia. Niestety, gdy okazuje się, że będziemy musieli kupić ten sprzęt, okazuje się też, że przyszło nam w udziale borykać się z jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Dlatego tak ważne jest, aby mieć pełne dane o swojej chorobie. W tym pomaga glukometr. Ale, jaki jest najlepszy glukometr? Jak go wybrać, gdy się na tym nie znamy? Nasz poradnik ma na celu opisać cechy, jakie powinien posiadać dobry glukometr. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, na co zawracać uwagę przy zakupie tego urządzenia.

 

 

Jakość i dokładność glukometru

To jest najważniejszy parametr glukometru. Bowiem niesprawny, bądź niedokładny sprzęt może kosztować życie pacjenta. Dlatego Unia Europejska wprowadziła standardy, do których producenci glukometrów powinni się dostosować. Od maja 2020 roku obowiązuje nowy standard ISO 15197: 2013. Mówi on o tym, że 95% wyników powinno się mieścić w granicach błędu, które zostały również zawężone. Kupując więc urządzenie koniecznie sprawdź czy jest ono zgodne z ISO 15197: 2013.

 

Wielkość i kształt

Te parametry stanowią o wygodzie użytkowania. Glukometr bowiem pacjent używa kilka razy dziennie. Często więc nosi go ze sobą, dlatego jego wymiary to priorytetowa sprawa. Producenci oferują najróżniejsze wielkości i kształty tych urządzeń. Jednak, aby znaleźć ten właściwy trzeba określić potrzeby pacjenta. Sprzęt powinien pewnie leżeć w dłoni, aby bez problemu pobrać próbkę krwi. Większość modeli ma wymiary 3 – 4 cm długości i ważą 50 – 100 gram. Należy jednak pamiętać, że im mniejsze urządzenie, tym mniejszy, i mniej czytelny wyświetlacz.

Jeśli pacjent, dla którego szukamy glukometra jest w podeszłym wieku, lub ma słaby wzrok, należy rozważyć zakup urządzenia dla osób niewidomych, lub słabowidzących. Takie modele mają po pierwsze większe ekrany, ale też często są wyposażone w funkcję audio i po dokonaniu pomiaru mówią, jakie są wyniki badań.

 

Komunikacja z PC oraz innymi urządzeniami

Technika idzie do przodu, również w przemyśle medycznym. Obecnie glukometry w dobrych cenach często mają możliwość zarządzania za pomocą komputera. Urządzenia takie są podłączane do PC za pomocą złącza USB. Producenci dostarczają wraz z glukometrem specjalny program, za pomocą którego pacjent nie tylko zapisuje i przechowuje wyniki badań. Gdy wprowadzisz informacje na temat dawek insuliny, program komputerowy przedstawi Ci pełne dane analizujące wyniki. Producenci poszli nawet dalej w udostępnianiu pacjentom dostępu do wyników.

Obecnie są również urządzenia, których wyniki są rejestrowane nie tylko na komputerze i używane lokalnie. Producenci poszli o krok dalej i pozwalają swoimi wynikami, w niektórych modelach glukometrów zarządzać poprzez Internet, bo są one umieszczone w chmurze.

 

Pamięć urządzenia

Każdy model glukometru ma jakąś wbudowaną pamięć pomiarów. Minimalna ich ilość to 10 – 125 pomiarów. Większość jednak urządzeń posiada pamięć do przechowywania 250 – 500 testów. A najlepsze z nich zapamiętują i przechowują do 3000 badań. Niektóre modele, obok pamięci na przechowanie testów, ma wbudowany pendrive o dużej pojemności, gdzie można przechowywać np. wyniki badań laboratoryjnych, czy konsultacje lekarskie.

To, czy Tobie przyda się glukometr z dodatkową pamięcią, czy potrzebujesz dużej ilości pamięci na przechowywanie wyników badań, czy też wystarczy Ci niewiele, zależy od sposobu, jak będziesz glukometru używał. Jeśli będzie on jedynym miejscem zapisu danych, wybierz ten z największą pamięcią.

 

Funkcje dodatkowe

Współczesne modele glukometrów posiadają wiele funkcji dodatkowych. Na przykład można oznaczyć badanie, – kiedy zostało wykonane: na czczo, przed czy po posiłku. Są urządzenia, które nie tylko przechowują dane naszych wyników, ale też pokazują średnią z zadanego okresu, a także oznaczają zbyt niskie i zbyt wysokie wartości pomiaru. Kolejną funkcję, jaką oferują glukometry to przypominanie o badaniu. Nie jest to bardzo istotne w przypadku jednego pomiaru dziennie, ale jeśli musisz wykonywać badanie co 2 godziny, bardzo ułatwi zachowanie odpowiedniej częstotliwości.

 

Wielkość próbki potrzebna do badania

Ważne jest, zwłaszcza, gdy badanie dotyczy dzieci, aby próbka krwi, jaka jest pobierana do badania, była możliwie najmniejsza. Najnowszym modelom glukometrów wystarczy 1,0 mikrolitra, albo nawet mniej do wykonania prawidłowego badania.

 

 

Koszty eksploatacji

Głównym kosztem eksploatacji przy użyciu glukometru jest koszt używanych pasków testowych do badań. Cena takich pasków kształtuje się podobnie w większości glukometrów. Koszt taki kształtuje się, bez refundacji, w okolicach złotówki. Nie jest to problemem, gdy badanie wykonujemy raz dziennie, ale, gdy trzeba je wykonywać co 2 godziny, może to się okazać już sporym kosztem. W takim przypadku może warto zwrócić uwagę na najnowocześniejsze glukometry, które są wzbogacone o funkcję wewnętrznego kodowania. W takim przypadku nie trzeba korzystać z pasków kodowych.

 

Jaki glukometr wybrać?

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika wiesz już, jaki glukometr kupić do swoich potrzeb. Kupując pamiętaj, aby był to model, który posiada odpowiednie certyfikaty zgodne z ISO, 15197: 2013. Jeśli jesteś obeznany z działaniem komputera, przypuszczalnie przypadnie Ci do gustu model, którym możesz zarządzać w komputerze lub nawet w chmurze. A jeśli zależy Ci, aby wszystkie wyniki nosić przy sobie, być może lepszy będzie model z dużą dodatkową pamięcią.

 

 

Najlepsze glukometry w 2020 roku

 

Cukrzyca jest poważną chorobą, która dotyka coraz więcej ludzi na świecie. Powodem jest nie tylko zła dieta, ale również pewne predyspozycje genetyczne. Kontrola poziomu cukru we krwi dla osoby chorującej na cukrzycę jest niezwykle istotna, a przenośny glukometr okazuje się bardzo przydatny. W związku z tym, przygotowaliśmy ranking najlepszych glukometrów dostępnych na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Roche Accu-Chek Performa Nano

 

1.Roche Accu-Chek Performa NanoNasz ranking glukometrów otwiera model bezprzewodowy Roche Accu-Chek Performa Nano. Model ten ma duży, podświetlany wyświetlacz, z którego łatwo odczytamy wynik. Jednocześnie nie jest to zbyt duża maszyna.

Ma niewielkie wymiary i nowoczesny design. W zestawie znajdują się też paski testowe, które charakteryzują się szybkim wchłanianiem krwi. Ważne jest również to, że do badania tym modelem potrzeba zaledwie 0,6 µL krwi. Jest to najlepszy glukometr również ze względu na krótki, zaledwie 5 sekundowy, pomiar.

Pozwala na skuteczne znakowanie pomiarów glikemii przed i po posiłkowej. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest funkcja alarmu, która przypomina o konieczności wykonania pomiaru po upływie 1-2 godzin od momentu oznaczenia pomiaru przed posiłkiem.

Niezwykle przydatna okazuje się też możliwość przechowywania wyników, a ten model zapamiętuje aż 500 ostatnich pomiarów. Dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania, ciekawą opcją może okazać się port podczerwieni, który umożliwia przesłanie wszystkich zachowanych wyników do komputera, a następnie ich analizę i przesłanie lekarzowi. Wszystkie te zalety sprawiły, że produkt cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród użytkowników, którzy za największą zaletę urządzenia uznali łatwość wykonania pomiaru.

Cukrzyca jest poważną chorobą, która dotyka coraz więcej ludzi na świecie. Wymaga ona stałej kontroli poziomu cukru we krwi. Jeśli masz tę chorobę, to na pewno zgodzisz się, że przenośny glukometr jest niezwykle cennym rozwiązaniem. Jako pierwszy prezentujemy model Accu-Chek Performa Nano. Jest to najlepszy glukometr w roku 2020.

Zalety
Przesyłanie danych:

Port podczerwieni sprawia, że każdy użytkownik po dokonaniu pomiaru ma możliwość przesłania swoich wyników do komputera. Dzięki temu każdy może samodzielnie przeprowadzić analizę swojego poziomu cukru we krwi.

Przechowywanie wyników:

Niezwykle przydatna jest możliwość przechowywania wyników. Model ten posiada pojemną pamięć, dzięki której pomieści aż 500 ostatnich pomiarów.

Krótki pomiar:

Prezentowany model potrzebuje jedynie 5 sekund, aby zmierzyć poziom cukru w Twojej krwi.

Wymiary:

Glukometr Accu-Chek Performa Nano charakteryzuje się małymi gabarytami. Dzięki czemu każdy użytkownik bez trudu umieści go w swojej torebce i zawsze będzie miał go przy sobie.

Wyświetlacz:

Jedną z podstawowych zalet tego modelu jest jego duży wyświetlacz, z którego bez trudu odczytamy nasz wynik. Jest to niezwykle istotne dla osób starszych, które często mają problem z korzystaniem z takich sprzętów, gdyż są mało czytelne.

Wady
Dźwięk:

Urządzenie wyposażone jest w sygnalizację dźwiękową, która informuje nas, kiedy jest ono gotowe do użytku, lub gdy pomiar się zakończył. Niestety według użytkowników, nie jest on wystarczająco głośny.

 

 

 

 

Accu-Chek Active

 

2.Accu-Chek ActiveGlukometr Accu-Check Active to druga propozycja w naszym rankingu. Posiada on system monitorowania glikemii. Podobnie jak nasza poprzednia propozycja, bada poziom cukru w zaledwie 5 sekund.

Model ten zapamiętuje jednak nieco mniej pomiarów, bo 350, ale pomaga w łatwym obliczeniu średniej wartości wyników z ostatnich 7, 14, czy nawet 30 dni. Poza tym daje możliwość oznaczania wyników przed i po posiłku. Dzięki zainstalowanemu portowi podczerwieni możemy przesłać wszystkie wynika do komputera. Model ten wykrywa niedostateczną ilość krwi.

Ponadto w przeciwieństwie do modelu Roche Accu-Chek Performa Nano, należy pobrać nieco większą ilość krwi – 1-2 µl. Model ten zasilany jest na baterię typu CR 2032, która zwykle pozwala na wykonanie około 1000 pomiarów. Dużą zaletą produktu jest automatyczne wyłączenie po 30 lub 90 sek.

Model ma ciekłokrystaliczny ekran LCD z wygodnymi ikonami. W zestawie oprócz glukometru Accu Chek Active z baterią znajduje się 10 testów paskowych, etui, nakłuwacz Accu Chek Multiclix oraz 2 bębenki z 6 lancetami. Tak dobra specyfikacja i spore wyposażenie zestawu sprawiły, że produkt ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników. Jego użytkownicy zauważają, że jest nie tylko prosty w obsłudze, ale również bardzo poręczny.

Drugim produktem w naszym zestawieniu jest Glukometr Accu-Chek Active. Posiada on system monitorowania glikemii. Konsumenci wybierają go ze względu na jego prostą obsługę.

Zalety
Oszczędność baterii:

Nieużywane urządzenie samo wyłączy się po 30 lub 90 sekundach. Dzięki temu bateria nie wyładuje się zbyt szybko.

Zapamiętanie pomiarów:

Model ten jest wyposażony w pamięć, która pomieści 350 ostatnich wyników. Co więcej, posiada również opcję wyliczenia średniej z ostatnich 7, 14 lub nawet 30 dni. Na uwagę zasługuje również funkcja oznaczania wyników przed i po posiłku.

Łatwość obsługi:

Prezentowany model jest niezwykle prosty w obsłudze. Dzięki temu bez problemu skorzystają z niego również osoby starsze.

Cena:

Choć nie jest to najtańszy glukometr w naszym zestawieniu, należy podkreślić, że stosunek jakości do ceny jest niezwykle korzystny.

Wady
Ekran podatny na zarysowania:

Ciekłokrystaliczny ekran LCD jest niezwykle delikatny i bardzo podatny na liczne zarysowania. Dlatego jeśli będziesz go przenosić bez etui, bardzo szybko zostanie on porysowany.

 

 

 

 

Life Scan Johnson & Amp Onetouch Select Plus

 

3.Life Scan Johnson & Amp Onetouch Select PlusGlukometr Life Scan Johnsosn & Amp OneTouch Select Plus to trzecia propozycja w naszym rankingu glukometrów. Jest to model z 3-kolorowym oznaczeniem zakresów pomiaru. Glukometr wykorzystuje dodatkowe 2 elektrody na pasku testowym, a to powoduje, że na wynik nie wpływa wartość hematokrytu (w zakresie od 30% do 55%).

Aby wykonać pomiar tym modelem glukometru należy pobrać próbkę – 1,0 µl krwi. Sam pomiar trwa natomiast 5 sekund. Model ten zasilają dwie baterie 3,0 V CR 2032. Ponadto posiada sporą pamięć – 500 pomiarów z datą i godziną. Warto również podkreślić, że jest to nieco tańsza propozycja.

Dla zapominalskich użytkowników idealnym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest automatyczne wyłączanie po 2 minutach od ostatniej czynności. Glukometr Life Scan Johnson & Amp Onetouch Select Plus ma niewielkie wymiary – 43,0 x 101,0 x 15,60 mm, i z baterią waży ok. 200 g. Podobnie jak poprzednie propozycje umożliwia przesłanie danych do komputera za pomocą programowania OneTouch ZoomPro.

Dzięki czemu zyskał wiele pochlebnych ocen wśród użytkowników. Najczęściej wymieniane zalety to prosta obsługa i nowoczesny design. W opakowaniu oprócz glukometru znajdziemy również etui, nakłuwacz, 10 ostrzy OneTouch Delica oraz 10 pasków testowych OneTouch Select Plus.

Kolejnym modelem jest glukometr firmy Life Scan Johnson & Onetouch Select Plus. Jest to niezwykle funkcjonalny i dokładny sprzęt, z którego mogą bez problemu korzystać również osoby starsze.

Zalety
OneTouch ZoomPro:

Jest to opcja, dzięki której każdy użytkownik prześle swoje wyniki do komputera. Ułatwi to prowadzenie własnego zestawienia oraz analiz poziomu cukru we krwi.

Niewielkie wymiary:

Model ten cechują niewielkie wymiary – 43,0 mm x 101,0 mm x 15,60 mm. W efekcie, zawsze można mieć go przy sobie.

Szybki pomiar:

Urządzenie jest nie tylko proste w obsłudze, ale również bardzo szybkie. Całkowity czas pomiaru to jedynie 5 sekund.

Cena:

Jest to dobry glukometr do 100 zł.

Wady
Kompatybilność:

Mimo, że produkt posiada opcję przesłania swoich wyników na komputer, to niestety nie jest on kompatybilny z każdą wersją systemu Windows. Dlatego przed zakupem należy upewnić się, że glukometr będzie działał z Twoją wersją systemu operacyjnego.

 

 

 

 

iHealth BG5-KIT

 

4.iHealth BG5-KITCzwarty produkt, który polecamy to iHealth BG5-KIT. Jest to nowoczesny zestaw pomiarowy dla cukrzyków. Składa się z bezprzewodowego, elektronicznego glukometru, który można ładować kablem USB. W zestawie jest też 10 pasków, nakłuwacz oraz 10 igieł.

Urządzenie działa w oparciu o darmową aplikację Gluco-Smart, którą można zainstalować na iPhone, iPadzie lub iPodzie touch. System ten pozwala monitorować poziom cukru we krwi na ekranie smartfonu lub tabletu przesyłając do telefonu, czy innego sprzętu istotne informacje. Trzeba jednak zauważyć, że osoby nieposiadające takiego urządzenia nie mogą sprawdzać i monitorować swoich wyników w dowolnym momencie.

Aplikacja ma też funkcję liczenia oraz skanowania kodów QR na paskach. To nowczesne rozwiązanie zyskało przychylność wielu młodych osób, które chorują na cukrzycę. Niewątpliwym ułatwieniem jest to, że glukometr posiada również duży i czytelny wyświetlacz.

Oczywiście wykonywanie pomiarów jest możliwe bez użycia jakiejkolwiek aplikacji, wciąż jednak jest to najdroższa propozycja. Urządzenie ma pamięć, która pozwala zapamiętać do 500 pomiarów wykonanych w trybie offline. Chociaż do pomiaru można użyć innych igieł, producent zaleca zastosowanie firmowych pasków oraz igieł iHealth.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest glukometr marki iHealth – model BG5-KIT. Jest to niezwykle nowoczesny sprzęt, który w zestawie zawiera 10 pasków, nakłuwacz i 10 igieł.

Zalety
Wyświetlacz:

Choć na pierwszy rzut oka urządzenie może wydawać się nowoczesne i skonstruowane raczej dla młodszych cukrzyków, posiada również udogodnienia dla osób starszych. Jednym z nich jest duży ekran. Starsi użytkownicy, którzy często niedowidzą, nie będą zatem mieli problemów z odczytaniem swoich wyników.

Nowoczesność:

Glukometr jest bezprzewodowy i elektroniczny. Co więcej, można go podłączyć do komputera i naładować za pomocą kabla USB.

Połączenie z komputerem:

Urządzenie działa w oparciu o darmową aplikację Gluco-Smart, którą każdy z użytkowników może zainstalować na swoim iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch. Dzięki temu mamy możliwość monitorowania poziomu cukru we krwi na ekranie smartfonu lub tabletu.

Wady
Cena:

Ze względu na dużą funkcjonalność oraz wysoką jakość, jest to najdroższy model w naszym zestawieniu.  

 

 

 

 

Diagnostic GOLD

 

Bardzo dobrym modelem gleukometru jest Diagnostic GOLD, który umożliwia precyzyjne sprawdzenie stężenia glukozy we krwi. Badanie jest jednym z najważniejszych testów pomiaru dla cukrzyków, ponieważ pozwala stwierdzić, co i ile powinni zjeść, a także, czy potrzebują insuliny. Jest to produkt medyczny, nazywany testem diagnostycznym.

Model ma 10 jednorazowych lancet, które przydają się podczas pierwszych badań. Do zestawu dołączono nakłuwacz z końcówką oraz paski kontrolne. Wystarczy poczekać 5 sekund, aby poznać wynik pomiaru poziomu glukozy. W przypadku wystąpienia hipoglikemii lub hiperglikemii włącza się alarm.

Urządzenie ma duży wyświetlacz LCD, który umożliwia łatwe sprawdzenie wyników. Sprzęt zapamiętuje 500 ostatnich pomiarów, więc można kontrolować i porównywać, czy wyniki zmieniły się w ciągu ostatnich tygodni. Konsumenci twierdzą, że wykonanie testu jest bardzo łatwe, co jest szczególnie ważne, gdy niezbyt dobrze się czują.

Glukometr Diagnostic GOLD służy do pomiaru glukozy we krwi u osób, które chorują na cukrzycę. Urządzenie pokazuje wynik w ciągu 5 s.

Zalety
Pamięć glukometru:

Model zapamiętuje do 500 ostatnich pomiarów i umożliwia ich porównanie i analizę, dlatego można kontrolować swoją chorobę.

Łatwość obsługi:

Obsługa akcesorium nie sprawia problemu. Wystarczy próbkę krwi umieścić na pasku, włożyć do urządzenia i włączyć je. Wynik pokazuje się na ekranie LCD.

Wady
Przyciski:

Zdarza się, że przyciski nieco się zużywają, co powoduje, że trudno jest je nacisnąć. Guziki się wyrabiają, może się nawet zdarzyć, że się skruszą, co utrudnia wykonywanie badań.

Brak podświetlenia:

Model nie ma podświetlenia na wyświetlaczu LCD, dlatego wykonanie badania w ciemności jest niemożliwe.

 

 

 

 

Jak używać glukometru?

 

Jeżeli już wiesz, jaki glukometr jest polecany przez diabetyków i lekarzy, pora dowiedzieć się, jak prawidłowo używać takiego urządzenia. Choć początkowo pomiar poziomu cukru we krwi może nam sprawiać trudność, po pewnym czasie z pewnością nabierzemy wprawy. Specjalnie dla osób borykających się z cukrzycą zebraliśmy wskazówki dotyczące obsługi glukometru.

 

 

Przed pomiarem poziomu cukru

Zanim sięgniemy po glukometr, musimy dokładnie umyć ręce ciepłą wodą z mydłem, aby pozbyć się zalegających na skórze bakterii i innych zanieczyszczeń. Nigdy nie powinniśmy pomijać tej czynności, ponieważ podczas nakłuwania palca może dojść do zakażenia. W czasie mycia najlepiej lekko rozmasować palec, z którego zamierzamy pobrać krew do pomiaru, aby poprawić w nim krążenie. Choć podczas podstawowych badań diagnostycznych skóra jest dezynfekowana, nie powinniśmy sięgać po spirytus salicylowy, wodę utlenioną, ani inny środek. Wymienione preparaty mogą wpłynąć na zafałszowanie otrzymanego wyniku.

 

Jak prawidłowo nakłuć palec, aby pobrać krew?

To, czego najbardziej boją się użytkownicy glukometru to nakłuwanie palca w celu pobrania niewielkiej ilości krwi. Nie jest to jednak trudne, ani bolesne. Po zdjęciu nasadki nakłuwacza musimy umieścić w nim igłę i przekręcić główkę, żeby ustawić głębokość wkłucia w skórę. Przyrząd musi wbić się w palec tak, aby krew wypłynęła sama bez konieczności wyciskania jej. Aby nakłuwanie było mniej bolesne zaleca się wbijanie igły w opuszek palca lekko z boku lub z góry.

 

Stosowanie pasków

Do glukometru dołączone są specjalne paski, na które trzeba nanieść kroplę krwi z palca. Niektóre modele wymagają przed użyciem kodowania, aby mogły prawidłowo działać i umożliwiać pomiar cukru. Pasek kodujący należy włożyć do urządzenia i poczekać, aż na ekranie pokaże się kod (taki sam, jak na opakowaniu).

Kiedy z nakłutego palca wypłynie krew, musimy jak najszybciej umieścić ją na pasku do testów. W zależności od glukometru krople musimy samodzielnie nanieść w wyznaczone miejsce lub przyłożyć z boku do paska, aby krew została automatyczne wessana przez urządzenie. Po upływie ok. 10 sekund na ekranie sprzętu powinien ukazać się wynik.

 

 

Co wpływa na nieprawidłowe działanie glukometru?

Osoby użytkujące glukometry powinny pamiętać, że nie są to urządzenia niezawodne i nieomylne. Jedną z najczęstszych przyczyn uzyskania błędnego wyniku pomiaru jest pobranie do testu zbyt małej ilości krwi. Miejmy również na uwadze, że przeznaczone do badania paski mają określony termin ważności i po jego upływie należy je wyrzucić. Inaczej glukometr może pokazywać nieprawdziwy poziom cukru, co może doprowadzić np. do zażycia zbyt dużej ilości leków na cukrzycę. Poza tym wszystkie paski testowe powinniśmy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, aby nie narażać ich na działanie wilgoci.

Żeby mieć pewność, że nasz glukometr działa prawidłowo, co pewien czas powinniśmy sięgnąć po płyn kontrolny, czyli wodny roztwór glukozy z niewielką ilością barwników spożywczych i składników niereaktywnych. Kroplę preparatu należy umieścić na pasku, tak samo, jak krew i poczekać na wynik. Jeśli wyświetlana na ekranie wartość będzie mieścić się w przedziale pomiędzy poziomem „low” (zaniżeniem) a „high” (zawyżeniem), oznacza to, że urządzenie działa prawidłowo i możemy uznać uzyskane wyniki pomiaru za wiarygodne. Płynu kontrolnego powinniśmy używać za każdym razem, gdy otwieramy nowe opakowanie pasków testowych.

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

Ciśnieniomierz Sanitas opinie

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Optium Xido

 

Ranking glukometrów zamyka model Optium Xido. Jest to niewielkie, niezwykle łatwe w użyciu urządzenie, a jednocześnie najtańszy w naszym zestawieniu.

Już po 5-sekundach można uzyskać dokładny wynik, a do wykonania pomiaru wystarczy zaledwie 0,6 µl krwi. Urządzenie ma duży wyświetlacz, a do tego trzy przyciski, które umożliwiają wygodne zbadanie cukru. Model zapamiętuje aż 450 wyników.

Ten dobry i tani gleukometr posiada też funkcję podświetlenia monitora, dzięki czemu nawet w nocy lub w pomieszczeniach źle oświetlonych można bez problemu odczytać wynik badania. Samo urządzenie cieszy się dobrymi opiniami, gdyż jest niewielkie, eleganckie i można je bez problemu przenosić w torebce lub w plecaku, a dla osób, które mają cukrzyce to niezwykle istotny aspekt.

Model ma również sygnał dźwiękowy, który sygnalizuje zakończenie pomiaru. Warto również zauważyć, że w przeciwieństwie do naszych pozostałych propozycji model ten informuje o naniesieniu odpowiedniej ilości krwi. Urządzenie jest zasilane baterią typu plastikowego. Warto też wspomnieć, że opinie o glukometrach tej firmy są bardzo pozytywne. Użytkownicy podkreślają nie tylko wysoką jakość wykonania, ale również prostą obsługę urządzenia.

Nasze zestawienie glukometrów zamyka model Optium Xido. Jest to wyjątkowo niewielkie oraz łatwe w użyciu urządzenie.

Zalety
Małe gabaryty:

Jak większość urządzeń tego typu, również model Optium Xido charakteryzuje się małymi wymiarami, dzięki czemu bez trudu zmieścisz go w torebce i zabierzesz ze sobą.

Wyświetlacz:

Produkt ten wyposażony jest w duży wyświetlacz oraz spore przyciski. W efekcie cieszy się dużą popularnością wśród osób starszych.

Cena:

Jest to jedno z najtańszych urządzeń w naszym zestawieniu.

Wady
Podatność na uszkodzenia:

Niestety model ten nie jest odporny na zarysowania czy upadki. Z tego powodu należy go nosić w grubym etui.

Zawyżone wyniki:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że ich urządzenie zawyża wyniki pomiarów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
GrzegorzS
GrzegorzS
2 years ago

Każdy z tych glukometrów jest dobry, ale tylko dla chorych z T2, na tabletkach.
Dla chorych z cukrzycą T1 bardzo istotna podczas pomiaru jest możliwość prowadzenia dzienniczka, czyli wpisywania niezbędnych informacji: ilości i rodzaje podanych insulin, ilości węglowodanów/Wymienników węglowodanowych, no i określenie dodatkowych czynników – wysiłek fizyczny, stres, choroba, itp.
Każdy chory wie, że musi to wszystko zapisywać, żeby dobrze poznać swoją chorobę. Bez tych danych nie da się prawidłowo leczyć. A glukometry z możliwością prowadzenia dzienniczka już nie są do Polski sprowadzane. Ostatni był dostępny chyba około 2000 roku.

Jerry
Jerry
1 year ago
Reply to  GrzegorzS

Proszę uwzględnić Contour Plus [https://www.contourplusone.pl/] = ma prawie wszystko o czym wspomniałeś.

DMCA.com Protection Status