Depilatory światłem ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Ciekawi Cię, jaki depilator IPL jest uznawany za najlepszy? Jak wynika z przeprowadzonej przez nas analizy komentarzy konsumentów, jest to model Philips Lumea BRI956/00. Sprzęt już po kilku zabiegach usuwa niemal wszystkie niechciane włoski, co świadczy o tym, że jest wyjątkowo skuteczny. Urządzenie zapewnia bezbolesną depilację, bez pieczenia i podrażnienia skóry. Co ważne, depilator jest całkowicie bezpieczny, ponieważ ma zabezpieczenie zapobiegające wyzwalaniu błysków w momencie, gdy produkt nie jest przyłożony do ciała. W naszym zestawieniu znalazły się także opisy kilku innych, równie interesujących sprzętów. Na drugim miejscu w zestawieniu plasuje się urządzenie Braun Silk Expert IPL BD 5009, które jest zasilane sieciowo. To model wyposażony w czujnik koloru skóry, dzięki któremu samodzielnie dobiera intensywność światła, w zależności od naszej karnacji. Produkt ma kilka wymiennych nasadek, nadaje się do depilacji ramion, nóg, twarzy i okolic bikini. Sprawdź też pozostałe propozycje, jakie opisaliśmy w rankingu – to pomoże Ci w znalezieniu idealnego depilatora.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki depilator światłem kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Depilacja laserowa uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod pozbywania się niechcianych włosków rosnących na nogach, twarzy czy pod pachami. Co ciekawe, nie musimy korzystać z usług salonu kosmetycznego, aby przekonać się o efektywności działania depilatora światłem. Wszystko przez to, że na rynku dostępne są urządzenia przystosowane do użytku domowego. Który sprzęt kupić, aby był bezpieczny dla naszej skóry, a jednocześnie trwale usuwał zbędne owłosienie? W poniższym poradniku znajdziesz wiele podpowiedzi o tym, jaki depilator światłem wybrać.

Jak działa urządzenie IPL?

Depilator światłem, inaczej IPL (Intense Pulse Light), generuje impulsy świetlne, które skierowane są wprost w cebulki włosów. To powoduje, że skóra staje się gładka, gdyż owłosienie całkowicie wypada lub znacznie wolniej odrasta. Taka metoda depilacji jest nieinwazyjna i bezbolesna, w przeciwieństwie choćby do zwykłych depilatorów. Możemy jednak odczuć dyskomfort, kiedy źle dostosujemy natężenie impulsów świetlnych. Bardzo ważne jest więc, aby działanie sprzętu dopasować do swojej karnacji.

 

Zasilanie

Kupując urządzenie do depilacji, musimy przemyśleć kwestię zasilania, gdyż od tego w dużej mierze zależy, jaki dla nas depilator światłem jest najlepszy. Dostępne są zarówno modele z akumulatorem, jak i te wymagające podłączenia do prądu. Niektóre sprzęty mają zasilanie sieciowo-akumulatorowe, co oznacza, że możemy je użytkować na dwa sposoby. Kupując tego typu produkt, zyskujemy możliwość usuwania włosków poza domem, jak również w przypadku awarii prądu. Pamiętajmy jednak, że depilatory wyposażone w akumulator trzeba regularnie ładować.

 

Czujnik koloru skóry

Nie każde urządzenie ma czujnik koloru skóry, jednak funkcja ta może znacząco ułatwiać nam użytkowanie zakupionego sprzętu. Po zbliżeniu depilatora do ciała sensor samodzielnie dobierze natężenie impulsów świetlnych, dlatego możemy spodziewać się bardzo dobrych efektów – gładkiej skóry bez podrażnień i zaczerwienienia. Jeśli mamy wrażenie, że mimo czujnika urządzenie nie działa tak, jak powinno, zawsze możemy sami skorygować ustawienia.

 

Nasadki

Za sprawą wymiennych nasadek możemy wykorzystać swój depilator do usunięcia włosków z bardzo dużych, jak i małych obszarów ciała. Sprzęt mający w zestawie duży zestaw akcesoriów jest wyjątkowo funkcjonalny i umożliwia szybką depilację nóg, ramion, jak też okolic bikini, pach, a nawet twarzy. Nasadki powinny być dobrze wyprofilowane, aby świetnie przylegały do skóry.

 

Okienko świetlne

Czas depilacji światłem uzależniony jest od wymiarów okienka, przez które generowane są impulsy, dlatego nie powinno ono być zbyt małe. Inaczej usuwanie zbędnego owłosienia zajmie nam bardzo dużo czasu, zwłaszcza podczas naświetlania nóg. Standardowo nakładka do twarzy ma okienko o powierzchni ok. 2 cm2, z kolei w przypadku nasadki do depilacji większych partii ciała są to ok. 3 cm2. To powoduje, że depilacja zajmuje maksymalnie kilkanaście minut, dlatego możemy ją przeprowadzić o dowolnej porze.

 

Filtr UV

Sprzęty IPL wyposażone są lampę błyskową emitującą promieniowanie UV, czyli wiązki światła w różnych kolorach – żółtym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym, czerwonym i podczerwonym.  Warto pamiętać, że głęboko w skórę mogą przenikać jedynie błyski w trzech ostatnich wymienionych odcieniach. Pozostałe wchłaniane są przez naskórek i warstwy znajdujące się tuż pod nim, co może wywoływać efekty uboczne, np. poparzenie. Nie należy się jednak obawiać szkodliwego wpływu urządzenia na skórę i oczy, jeśli wybierzemy model z wbudowanymi filtrami UV. Najlepszy depilator światłem przepuszcza wyłącznie bezpieczne wiązki promieniowania, dlatego korzystanie z niego jest całkowicie bezpieczne.

 

Ochrona wzroku

Żeby przypadkowo nie uszkodzić wzroku podczas depilacji światłem, nowoczesne sprzęty mają dodatkowo specjalną blokadę, która uniemożliwia generowanie błysków, jeśli urządzenie nie znajduje się przy skórze. To minimalizuje ryzyko emisji światła bezpośrednio na oczy. Jednocześnie nie ma konieczności zakładania specjalnych okularów ochronnych.

 

Regulacja mocy

Dzięki kilkustopniowej regulacji mocy zyskujemy możliwość samodzielnego decydowania o sposobie działania depilatora. Unikamy więc poparzeń i uczucia dyskomfortu, jakie może się pojawić podczas zbyt intensywnego naświetlania wrażliwych części ciała. Zaawansowane sprzęty mają 5-stopniową regulację, dlatego umożliwiają przeprowadzenie bezpiecznej i skutecznej depilacji jak w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

 

Trwałość lampy

Umieszczona w depilatorze lampa co prawda nie jest całkowicie niezniszczalna, ale zwykle jest na tyle trwała, że możemy regularnie użytkować urządzenie nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Szukając odpowiedniego sprzętu, należy więc sprawdzić, jak dużo impulsów świetlnych jest w stanie wyemitować dany model. Bardzo często jest to ponad 150 000 błysków, co oznacza, że depilator z pewnością nas nie zawiedzie i nie zepsuje się zbyt szybko.

Obudowa

Urządzenie do depilacji powinno dobrze leżeć w dłoni, abyśmy mogli z łatwością przesuwać je po skórze. Ważny jest więc kształt uchwytu. Istotną rolę odgrywa też materiał wykonania obudowy, którym przeważnie jest dobre gatunkowo tworzywo sztuczne. Depilator nie może być  podatny na uszkodzenia mechaniczne, gdyż to obudowa chroni wewnętrzne elementy przed zniszczeniem.

 

Fototyp skóry

Standardowo sprzęty IPL nadają się do użytku dla osób o fototypie skóry od I do V. To bardzo ważne, aby sprawdzić, czy depilator jest dla nas odpowiedni, biorąc pod uwagę swoją karnację. Inaczej może się okazać, że urządzenie nie będzie działać na włoski tak, jak powinien. Fototyp skóry to inaczej wrodzona ilość melaminy (pigmentu). Wyróżnia się 6 typów karnacji, w skali od I do VI, od najjaśniejszej do najciemniejszej. Fototyp I oznacza niewielką ilość melaminy (bardzo jasna skóra z widocznymi żyłkami i naczynkami), z kolei fototyp VI jest charakterystyczny dla rasy czarnej.

Jeśli sami mamy problem z określeniem odcienia swojej karnacji, możemy udać się na konsultację do dermatologa czy kosmetologa. Specjalista może nam też pomóc w doborze takiego depilatora światłem, który nie wywoła poparzeń skóry, ale jednocześnie skutecznie usunie zbędne owłosienie na ciele.

 

Depilatory światłem w dobrych cenach

Najtańsze depilatory światłem kosztują ok. 800 zł. Modele bardziej znanych producentów są droższe, zapłacimy za nie ponad 1000 zł. Cena zależy też od ilości nasadek w zestawie czy obecności takich funkcji jak czujnik koloru skóry. Jeśli zależy nam na skutecznej, ale i bezpiecznej depilacji, lepiej zainwestować w nieco droższy sprzęt.

 

Najlepsze depilatory światłem w 2021 roku

 

Marzy Ci się sprzęt IPL? Nasz ranking depilatorów światłem prezentuje popularne modele, które według użytkowników są skuteczne i łatwe w obsłudze. Mamy nadzieję, że wśród poniższych sprzętów znajdziesz ten, który Ci odpowiada.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Lumea BRI956/00

 

Urządzenie Philips Lumea BRI956/00 ma zasilanie akumulatorowo-sieciowe, co oznacza, że nawet w przypadku awarii prądu można je użytkować. Depilator redukuje do 92% niechcianego owłosienia nawet po 3 zabiegach (w zależności od karnacji skóry i grubości włosków). Sprzęt działa więc wyjątkowo skutecznie i pozwala cieszyć się gładką skórą aż do 8 tygodni.

Depilator marki Philips wyposażono w czujnik SmartSkin, który automatycznie dopasowuje moc działania urządzenia do odcienia skóry. Możemy uniknąć poparzeń lub zbyt słabego naświetlania włosków. W komplecie znajdziemy 4 wymienne nasadki – do twarzy, okolic bikini, pach oraz dużych obszarów ciała. Produkt możemy przechowywać w dołączonym do zestawu, eleganckim pokrowcu.

Opinie o depilatorach światłem wspomnianego producenta są pochlebne, a ich autorzy często wspominają o bezpieczeństwie stosowania i braku bólu podczas depilacji. Konsumenci chwalą opisany wyżej model także za to, że ma wbudowany filtr UV i zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwoleniem błysków. Poza tym produkt ma wyjątkowo trwałe lampy, działające niezawodnie do 250 000 impulsów świetlnych.

 

 

 

 

Braun Silk Expert IPL BD 5009

 

Depilator Braun Silk Expert IPL BD 5009 jest zasilany sieciowo. To model z technologią SensoAdapt, czyli zaawansowanym sensorem koloru skóry. Urządzenie dopasowuje intensywność generowanego światła do naszej karnacji, dlatego możemy mieć pewność co do jego skuteczności.

Produkt nadaje się do depilacji łydek, ramion, pach i okolic bikini. Jest to możliwe za sprawą nasadek, które możemy swobodnie zmieniać. Sprzęt wyposażono w tryb delikatny, dlatego podczas depilacji nie pojawia się uczucie dyskomfortu, nawet jeśli pozbywamy się włosków z wrażliwych partii ciała. W zestawie jest szczoteczka soniczna, która usuwa martwy naskórek i pobudza skórę do regeneracji.

Jak wynika z opublikowanych w opinii, depilator jest lekki i poręczny. Model ten ma 3 tryby pracy i specjalny, szklany filtr. Co więcej, urządzenie jest odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Aby nie zapomnieć o kolejnej depilacji, możemy zainstalować na smartfonie dedykowaną aplikację, która pozwala także na kontrolowanie postępów w usuwaniu włosków.

 

 

 

 

Remington IPL 6750 

 

Remington IPL 6750 to urządzenie idealne do depilacji pleców, nóg, klatki piersiowej i ramion. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i ma żarówkę, której trwałość wynosi do 150 000 błysków. Produkt wyróżnia się zastosowaniem innowacyjnej technologii Advanced ProPulse. Emitując intensywne światło, depilator podgrzewa mieszki włosowe, przerywając tym samym ich cykl wzrostu.

Prezentowany model ma duże okienko świetlne (o powierzchni 3 cm2), dlatego depilacja nie trwa długo, niezależnie od wybranej partii ciała. Filtr ochronny UV zapobiega uszkodzeniu wzroku. Sprzęt jest zasilany sieciowo, a poza zasilaczem w komplecie otrzymujemy też 4 nasadki, w tym jedną do depilacji twarzy (z okienkiem świetlnym o powierzchni 2 cm2).

Urządzenie zdobyło uznanie konsumentów ze względu na długotrwałe efekty depilacji. Już po 3 zabiegach włoski odrastają znacznie wolniej i idealnie gładką skórą możemy cieszyć się do 6 miesięcy. Dodatkowe atuty produktu to czujnik karnacji skóry oraz 3 różne tryby pracy.

 

 

 

 

Babyliss G946E 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć depilatora Babyliss G946E. To urządzenie zasilane sieciowo, które ma żarówki zapewniające niezawodność do 300 000 błysków. Model ma dwa tryby pracy, czyli precyzyjny (do depilacji twarzy i okolic bikini) oraz gliss (do depilacji większych partii ciała).

Urządzenie ma ekran aplikacyjny o powierzchni 3 cm2, co sprawia, że usuwanie niechcianych włosków z całego ciała zajmuje maksymalnie 30 minut. Depilator ma 5 poziomów intensywności światła, więc jego działanie dostosujemy do koloru i poziomu wrażliwości swojej skóry. Warto dodać, że produkt jest poręczny i dobrze leży w dłoni, co zwiększa komfort użytkowania.

Jak przekonują konsumenci, model Babyliss G946E całkowicie bezboleśnie niszczy włoski razem z cebulkami, co zapobiega ich odrastaniu. Jest to więc idealny sprzęt dla wszystkich osób, które inne metody depilacji uznają za nie do końca skuteczne. Przedstawiony produkt jest lekki (waży niecałe 400 g), a efektywność jego działania została potwierdzona klinicznymi badaniami.

 

 

 

 

RIO LAHR2C 

 

RIO LAHR2C to dobry i tani depilator światłem, który zapakowano w solidną, elegancką walizkę. Sprzęt jest zasilany sieciowo i ma czujnik dotykowy skóry, który zapobiega przypadkowej emisji błysków, kiedy głowica urządzenia nie jest przyłożona do ciała.

Cechą wyróżniającą depilator jest dobrze wyprofilowany uchwyt. Produkt nie wyślizguje się z dłoni, co pozwala zachować precyzję podczas depilacji. Ponadto urządzenie jest lekkie i ma 5-stopniową regulację pracy, dlatego możemy dostosować jego działanie do własnych potrzeb. Sprzęt jest przystosowany do usuwania niechcianych włosków z całego ciała, również wrażliwych okolic bikini i pach.

Według konsumentów produkt jest godny uwagi, gdyż pozwala uzyskać takie same efekty jak w profesjonalnym salonie kosmetycznym i to bez konieczności wychodzenia z domu. Depilator nie wywołuje bólu ani uczucia dyskomfortu, a do tego nie podrażnia skóry.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status