Depilacja laserowa – efekty

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Depilacja Laserowa kusi swoimi efektami, które mają rozciągać się na długi czas po jej przeprowadzeniu. Czy tak jest rzeczywiście i raz wykonany zabieg uwolni nas od niechcianego owłosienia na resztę życia? Czy prawdą jest, że raz wykonana depilacja laserowa daje efekty również po latach od jej przeprowadzenia? Zapraszamy do poniższego tekstu, w którym właśnie rozważamy na jak długo starczy jeden zabieg.

Dla kogo depilacja laserowa

Depilacja laserowa ma stosunkowo niewiele przeciwskazań (choć nie można ich lekceważyć, jeśli znajdujesz się w tzw. grupie ryzyka.) i zadowalające wielu pacjentów efekty. Dlatego warto sprawdzić, czy w naszym przypadku laser się sprawdzi i będziemy mogli cieszyć się skórą pozbawioną owłosienia w miejscach, w jakich ono nam przeszkadza. 

Przede wszystkim laserową depilacją powinny zainteresować się osoby, które źle znoszą wszelkiego rodzaju inne sposoby usuwania włosków. Jednak trzeba podkreślić, że laser będzie odpowiedni głównie dla osób posiadających włosy od ciemnego blondu po ciemniejsze, a także z „europejską” karnacją skóry. Nie można takiej depilacji zastosować przy karnacjach ciemniejszych, bo dojdzie do poparzenia. Także laser jest nieskuteczny przy jasnym owłosieniu. W tym przypadku zwyczajnie będzie nieskuteczny. 

 

Efekty krótkoterminowe

Myli się ten, kto sądzi, że jeden zabieg przyniesie spektakularne efekty. Dzieje się tak z różnych powodów, wśród których najważniejszym jest to, że włosy mają różne fazy wzrostu. Podczas gdy jedne z nich bujnie rosną, inne są w fazie uśpienia. Na te w fazie uśpienia laser nie zadziała. Ponadto efekty są również uzależnione od osobistych uwarunkowań pacjenta.

Włosy ciemniejsze i grubsze są bardziej podatne na działanie lasera niż cienkie i jaśniejsze, które mogą potrzebować kilkakrotnego oddziaływania lasera na nie. Takie włosy najpierw ulegną osłabieniu, aby po kolejnym oddziaływaniu lasera osłabnąć na tyle, że wypadną. Zatem zauważenie efektu po jednym zabiegu jest sprawą bardzo indywidualna i zależy od karnacji, kondycji oraz koloru i grubości samego włosa.

Generalnie przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu możemy zauważyć redukcję owłosienia o około 30%. A do pełnego efektu potrzeba będzie wykonać od 5 do 8 zabiegów. Ilość ich jest również ścisle uzależniona od koloru włosów i skóry. Przy czym odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami nie powinny być krótsze niż 5 tygodni i nie dłuższe niż 8. 

 

Skuteczność po latach

Niestety nikt również nie zagwarantuje określonej skuteczności trwałego usunięcia owłosienia metodą laserową rozciągniętego na lata po depilacji. Znów tu najważniejsze są predyspozycje osobiste pacjenta, który się poddał laseroterapii. Jedna osoba może cieszyć się gładką, nieowłosioną skórą już po 3 zabiegach, innej po 8 wykonanych zabiegach efekt wystarczy na zaledwie kilka lat. Generalnie przyjmuje się, że po wykonaniu serii zabiegów skuteczność sięga 95% przez okres około roku od zabiegu.

Nawet jeśli jesteś w grupie osób, które są laserooporne, to wraz z każdym zabiegiem włosy będą osłabiane i będą występować w mniejszej ilości. Będą słabsze i tym samym drobniejsze i mniej widoczne. Jednak nie ma obecnie innego sposobu na długotrwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Wszystkie inne metody są znacznie bardziej krótkotrwałe. 

Depilacja domowa i jej efekty

Czy depilacja laserowa wykonana w domu może równać się z tą wykonaną w zakładzie kosmetycznym? To zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich będzie rodzaj zakupionego urządzenia, jego wydajność, a także umiejętność przeprowadzenia zabiegu przez osobę, która go wykonuje. Obecnie na rynku są dostępne sprzęty o wysokiej jakości i skuteczności. Zaletą domowego zabiegu jest to, że koszty zakupu urządzenia ponosimy raz, a jego wykorzystanie w dowolnej ilości nie nastręcza dodatkowych kosztów.

Nie można tego powiedzieć o zabiegach w zakładzie. Również przeprowadzenie zabiegu samodzielnie jest znacznie bardziej pracochłonne. To Ty samodzielnie musisz wodzić okienkiem lasera po skórze miejsce koło miejsca, aż do zakończenia procesu, a nie wszystkie zakamarki ciała są równie łatwo dostępne. Zatem jeśli jesteś osobą systematyczną, zdeterminowaną na sukces i nie straszny ci zabieg trwający godzinę lub dłużej, możesz spróbować swoich sił w samodzielnej laseroterapii.

Część osób co prawda twierdzi, że domowe zabiegi nie są w stanie dorównać skutecznością tym domowym, jednak tak jak napisaliśmy, zależy to właśnie od determinacji i systematyczności. Bez wątpienia jednak zabieg w zakładzie jest ze wszech miar wygodniejszy. Nie tylko dlatego, że kosmetyczka go wykonująca ma doświadczenie w jego przeprowadzeniu, ale też wie, w jaki sposób go wykonać najszybciej. Dla wielu osób też ważnym aspektem jest to, że w zakładzie jest ściśle określony termin, na który mamy się stawić, podczas gdy w domu możemy zabieg odsuwać, bo nic nas nie pogania.

Dlatego chyba najważniejszą „wadą” domowych zabiegów jest nie jego faktyczna skuteczność, tylko rzetelne przeprowadzenie kolejnych zabiegów w określonych terminach, tak aby przyniosły one pożądane efekty.

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

Depilator laserowy opinie

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status