Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy 

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

 

Niestety obecnie coraz więcej osób ma problemy zdrowotne związane z ciśnieniem. Nieleczona przypadłość może zaowocować poważną chorobą serca. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup domowego ciśnieniomierza, który pomoże nam samodzielnie badać się w domu. Zanim jednak dokonasz zakupu, musisz zastanowić się, jakie urządzenie bardziej Ci odpowiada –  naramienne czy nadgarstkowe. Jeśli nie jesteś pewien, jakie są zalety poszczególnych sprzętów, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. W zamieszczonym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy mają najlepsze ciśnieniomierze. Dodatkowo, sporządziliśmy również niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy ciekawe modele.

Pierwszą różnicą między tymi sprzętami jest ich uniwersalność. Sprzęty naramienne wymagają założenia mankietu, który następnie pompujemy. Jednak aby czynność ta była możliwa, konieczne jest dopasowanie wielkości tego elementu do naszego bicepsa. Dlatego sprzęt dedykowany jest raczej dla osób o normalnej budowie ciała. Ciśnieniomierze nadgarstkowe zaś polecane są użytkownikom, którzy z racji swojej tuszy nie są w stanie odpowiednio założyć mankietu. Jest to bardzo ważne, gdyż prawidłowy pomiar będzie możliwy tylko, gdy mankiet będzie dopasowany do naszego ciała.

Z drugiej strony, modele nadgarstkowe są znacznie prostsze w obsłudze i zazwyczaj wybierają je osoby młode, które pomiaru dokonują profilaktycznie. Zaś nieco bardziej doświadczeni użytkownicy preferują sprzęty naramienne. Pamiętaj jednak, że to nie konstrukcja sprzętu ma znaczenie, a jego dokładność, o czym poinformują Cię wykonane testy i posiadane certyfikaty. Dużym gwarantem jakości jest odznaczenie BHS, czyli British Hypertension Society potwierdzające niezawodność produktu.

Wiedz jednak, że z racji miejsca, w którym badamy ciśnienie, modele naramienne mają mniejszy margines błędu. Są zatem dokładniejsze. Naturalnie margines błędu wynosi tylko kilka procent, jednak wartość ta w przypadku dorosłych osób z chorobami serca może być kluczowa i decydować o stanie zdrowia oraz życiu. Z tego powodu, większość lekarzy zaleca użytkownikom z nadciśnieniem zakup produktu naramiennego.

Równocześnie, ważnym elementem jest czytelny ekran, który pozwoli nam na poprawne odczytanie uzyskanego pomiaru. Kolejną opcją, która wpływa na użytkowanie ciśnieniomierza jest funkcja wykrywania arytmii, która poinformuje nas o naszych alarmujących wynikach. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że nasze zdrowie nie jest najlepsze, i w konsekwencji udamy się do lekarza.

Równocześnie, jeśli musisz codziennie dokonywać pomiaru, warto zakupić sprzęt, który jest dość kompaktowy. Takiego typu produktami są modele nadgarstkowe, które zdecydowanie prościej jest przechowywać lub zmieścić do walizki.

Pamiętaj, że najlepszy ciśnieniomierz w 2020 roku to model, który dostosowany jest do Twojego ciała oraz umiejętności posługiwania się tego typu urządzeniami. Jeśli jesteś młodą osobą, która tylko profilaktycznie sprawdza swoje ciśnienie, lepiej zdecydować się na produkt nadgarstkowy. Osobom starszym zaś, które zmuszone są dokonywać badań regularnie, zalecamy wybór produktów naramiennych. Są one dokładniejsze i znacznie szybciej wykryją arytmię.

 

 

Ciśnieniomierze – ranking

 

 

Omron M6 Comfort

 

Jeśli chcesz zakupić wysokiej jakości model naramienny, który będzie cechował się dokładnym pomiarem oraz kompaktowymi wymiarami, to polecamy Ci Omron M6 Comfort. Ciśnieniomierz ten jest w pełni automatyczny, zatem jego obsługa jest bardzo prosta, co na pewno ucieszy osoby starsze.

Do zalet maszyny należy zaliczyć duży i bardzo czytelny ekran, który pozwala szybko zinterpretować wynik. Dodatkowo, system poinformuje nas, jeśli pomiar został dokonany nieprawidłowo. Poza tym ma on również funkcję wykrywania arytmii serca. W takiej sytuacji aparatura zasygnalizuje nam, że niezbędne jest udanie się do lekarza. Pompowanie mankietu jest wygodne i miarowe, zatem nie musisz się obawiać uczucia dyskomfortu. Maszyna zapisuje ostatnie 90 pomiarów oraz wyznacza średnią w oparciu o trzy ostatnie wyniki.

Zachowane dane mają przypisaną również datę i dokładną godzinę. Zakres pomiarów waha się od 0 mmHg do 299 mmHg, zaś w przypadku tętna jest to od 14 uderzeń/min do 18 uderzeń min. Margines błędu w przypadku ciśnienia to +/- 3 mmHg, a tętna +/- 5%. Wymiary aparatu wynoszą 15,4 cm x 8,4 cm x 13,1 cm, a długość mankietu to 22 cm – 42 cm.

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego sprzętu, gdyż cechuje się dokładną oraz bardzo wydajną pracą. Dzięki aparaturze w kilka chwil zmierzymy nasze ciśnienie.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Kardio-Test KTA-168

 

Osobom, które mierzą ciśnienie profilaktycznie, polecamy model Kardio-Test KTA-168. Jest to wysokiej jakości ciśnieniomierz nadgarstkowy, który cechuje się w pełni automatyczną pracą. Dzięki temu pomiar dokonywany jest w bardzo szybki sposób.

Do zalet maszyny należy zaliczyć dokładny pomiar, który sprawia, że możemy na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia. Łatwa obsługa sprawia, że z produktu chętnie korzystają również osoby starsze, które nie zawsze radzą sobie z nowoczesną technologią. Warto dodać, że sprzęt posiada duży wyświetlacz, który ułatwia szybkie odczytanie wyników nawet osobom niedowidzącym. Dużym ułatwieniem jest to, że ciśnienie w mankiecie jest programowane automatycznie w oparciu o wielkość naszego nadgarstka. Wbudowana pamięć umożliwia zapisanie około 40 ostatnich wyników przez każdego z 3 użytkowników. Dodatkowo system pozwala na wyciągnięcie średniej z 3 ostatnich wyników. Wszystkie dane zapisują się z dokładną datą i godziną. Dzięki temu maszyna może być użytkowana przez całą rodzinę.  Zakres pomiaru waha się między 20 mmHg, a 280 mmHg. Jego dokładność wynosi +/-3 mm Hg.

Niewielkie wymiary produktu sprawiają, że jego przewożenie jest bardzo proste i wygodne. Dzięki temu zabierzemy ciśnieniomierz ze sobą w każdą podróż. Zdaniem konsumentów ten wydajny ciśnieniomierz w dobrej cenie to wysokiej jakości sprzęt, który nadaje się do codziennego użytkowania.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Basia
Basia
5 months ago

Ja polecam naramienny, sama mam Diagnosis DM600 IHB i jestem bardzo zadowolona, ma bardzo dokładne pomiary i jest prosty w obsłudze, co było dla mnie ważne, bo korzystają z niego przede wszystkim moi rodzice.

Hanka
Hanka
2 months ago

My w domu mamy Diagnostic DM 300 – sprawuje się super. Korzystam ja, mąż i babcia która ma nadciśnienie i musi badać się codziennie. My z mężem raczej czysto z ciekawości ;p

Kosia
Kosia
1 month ago
Reply to  Hanka

Też mam ten model i bardzo go polecam 😉

DMCA.com Protection Status