9 sposobów na poradzenie sobie z owłosieniem na twarzy

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Wiele pań boryka się z nadmiernym owłosieniem. Problem narasta, gdy dotyczy również twarzy. Taki stan może mieć podłoże hormonalne, więc dobrze jest zgłosić się z nim do endokrynologa, ale niezależnie można spróbować zaradzić problemowi i usunąć rosnące włoski. W jaki sposób sobie z nimi poradzić? O tym poniżej.

 

Pęseta

Jeśli włoski są pojedyncze, wyrastają tu i tam, to ławo będzie sobie poradzić za pomocą pęsety. Dobrze się sprawdzi ta metoda, gdy na twarzy znajdują się grube i ciemne włoski wyrastające pojedynczo na brodzie, policzkach czy górnej wardze. Metoda ta zapewnia usunięcie włosków na kilka tygodni, bo pojedyncze wyrywa się wraz z cebulkami. Jednak niestety metoda wymaga regularności, bo problem po kilku tygodniach powróci.

Wosk na zimno

To metoda pozwalająca na szybkie i kompleksowe pozycie się owłosienia występującego na przykład nad górną wargą. Plastry z woskiem należy ogrzać w dłoniach. Gdy będą plastyczne przykleja się je dokładnie w rejony problemu, a następnie jednym, energicznym ruchem zrywa się plater chwytając go od strony przeciwnej do wzrostu włosów. Metoda ta jest szybka i skuteczna z utrzymującym się wynikiem przez kilka tygodni, aż do narośnięcia świeżej „porcji” włosków. Ale najlepiej stosować ją wieczorem, bo po zabiegu górna warga może wykazywać objawy podrażnienia skóry i jej widocznego zaczerwienienia. 

 

Pasta cukrowa

Działa podobnie, jak wyżej opisany wosk i analogicznie się ją stosuje. Jedynie materiałem do jakiego włoski się przyklejają jest pasta cukrowa, a nie wosk. W pastę cukrową możemy się zaopatrzyć w niemal każdej drogerii.

 

Kremy do depilacji

To popularny sposób na pozbycie się owłosienia skóry. Stosując ją do usuwania włosków z twarzy, koniecznie trzeba zastosować krem przeznaczony do twarzy. Inny może być zbyt agresywny i wywołać reakcję alergiczną. Za każdym razem postępujemy zgodnie z opisem stosowania na opakowaniu. W większości wypadków nakłada się krem w miejsce problemu i po określonym czasie zdejmuje go posługując się dołączoną do zestawu łopatką. 

 

Elektroliza inaczej elektroepilacja

To zabieg wprowadzania jednorazowej igły do kanału mieszka włosowego, a następnie niszczenie cebulki za pomocą prądu. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny i pozwala się pozbyć problemu w niektórych przypadkach na zawsze. Jednak wymaga on kilku lub kilkunastu nawet wizyt i kolejnych zabiegów, bo cykl wzrostu włosów jest różny dla każdego pojedynczego egzemplarza. 

 

Laserowe depilatory do twarzy

Owłosienie występujące na twarzy możemy usunąć również za pomocą lasera. Jest wiele gabinetów kosmetycznych, które pomogą nam z uporaniem się z problemem tą metodą. Laser też będzie skuteczny jedynie, gdy włoski są ciemne, nie zadziała natomiast nawet na najbujniejsze blond, rude czy siwe owłosienie. Dobrze jest się skonsultować z kosmetyczką czy w naszym wypadku jest to dobre rozwiązanie. Zabieg laserowego usuwania owłosienia również wymaga kilku wizyt. Podobnie jak w przypadku elektrolizy, zabieg może zadziałać tylko na te włoski, które są w fazie wzrostu.

Natomiast te będące w fazie uśpienia spokojnie „wybudzą się” i będą wzrastały bez zakłóceń. Zatem, aby na nie również zadziałać laserem trzeba zabieg wykonać ponownie, gdy będą w fazie wzrostu. 

Użycie nożyka do golenia brwi

Są Panie, które do usuwania niechcianego na twarzy owłosienia stosują nożyki do golenia brwi. Jest to metoda szybka, można ją stosować niemal codziennie (włoski szybko odrastają) i nadaje się do stosowania zarówno na pojedyncze włoski jak i na przykład usuwania meszku z twarzy, czy z górnej wargi. W stosowaniu tej metody szczególnie polecamy wypracowanie dobrej techniki. Trzeba tu skórę lekko napiąć, ostrze przyłożyć pod kątem 45 stopni i delikatnie przesuwając „pod włos” usuwać owłosienie. 

 

Rozjaśnianie

Metoda dla cierpliwych, polegająca nie na usuwaniu włosów, ale na ich rozjaśnianiu i sprawieniu, że będą mniej widoczne. W drogeriach są dostępne preparaty, które pod dłuższym okresie stosowania włoski rozjaśniają. Jednak długich i grubych włosków rosnących na twarzy nie uda nam się rozjaśnić na tyle, aby uzyskać satysfakcję z wyniku. 

 

Hamowanie porostu włosów

To również technika dla cierpliwych. Krem, który zakupimy w drogerii, należy stosować regularnie. Wpłynie on na stopniowe osłabienie rosnących włosów, a w dalszym etapie zmniejszenie ilości tych, które będą zdolne jeszcze odrosnąć. Technikę tę można stosować wraz z innymi, na przykład woskiem, czy pęsetą.  Wtedy i rezultat zabiegu jest widoczny od razu i mamy perspektywę na trwałe zmniejszenie ilości owłosienia na twarzy.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status