Irygatory do nosa ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Masz problem z często nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych? Powinieneś lepiej zadbać o nos i zatoki. Pomoże Ci w tym irygator, czyli niewielkie urządzenie przeznaczone do przepłukiwania jamy nosowej i nosogardzieli. Za najlepszy model w 2020 roku uznaje się Irigasin Zestaw do płukania. W komplecie jest nie tylko poręczny irygator z wygodnym aplikatorem, ale też 12 saszetek z preparatem do przygotowywania hipertonicznego lub izotonicznego roztworu do irygacji (zależnie od Twoich potrzeb). Produkt przydaje się w czasie przeziębienia czy zapalenia zatok, jak również podczas ataku alergii. Po zestaw sięgają też osoby przed i po zabiegu chirurgicznym nosa. Jeśli szukasz irygatora, który może być stosowany przez dorosłych i dzieci, przyjrzyj się urządzeniu RinoMED Irygator R1. Dołączono do niego 3 wymienne końcówki do nosa wykonane z silikonu. Produkt ma przezroczysty pojemnik podzielony na dwie komory. Do jednej z nich należy zaaplikować preparat do irygacji, do drugiej trafia usunięta z górnych dróg oddechowych wydzielina.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki irygator do nosa kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Nie wiesz, jak zapobiec częstym nawrotom przeziębienia i towarzyszącemu mu katarowi? Chcesz złagodzić objawy alergii? W takim razie z pewnością przyda Ci się irygator do nosa. To niewielki przyrząd, z pomocą którego łatwo oczyścisz górne drogi oddechowe z zalegającej w nich wydzieliny. Pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu.

 

 

Czym jest irygator do nosa?

Irygator do nosa może być ręczny lub elektryczny (zasilany sieciowo), jest zbudowany z pojemnika na preparat do irygacji oraz aplikatora, zwykle wykonanego z silikonu. To przydatny produkt, który znacząco ułatwia dbanie o czystość górnych dróg oddechowych oraz odpowiednie nawilżenie błony śluzowej nosa. Płukanie nosogardzieli oraz jamy nosowej to jeden ze skuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie z uciążliwymi objawami kataru, zapalenia zatok, przeziębienia, a nawet alergii. Irygator warto stosować profilaktycznie w celu oczyszczenia dróg oddechowych z zalegających w nich zanieczyszczeń i wydzieliny. Urządzenie polecamy również do stosowania przy podrażnieniach śluzówki nosa wywołanego przez częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, długotrwałą ekspozycję na krążące w powietrzu pyły czy stosowane donosowo aerozole na katar. Jak twierdzą specjaliści, irygację można przeprowadzać u dorosłych, dzieci, a nawet kobiet w ciąży. Trzeba jednak wiedzieć, jaki irygator do nosa wybrać, żeby móc przepłukać drogi oddechowe w bezpieczny sposób.

 

Pojemnik na lek

Pojemnik na lek to najważniejsza część budowy irygatora, ponieważ to w nim umieszcza się środek potrzebny do przeprowadzenia irygacji. Przeważnie pojemność zbiornika wynosi od 20 ml do ponad 200 ml, co ma wpływ na całkowite wymiary produktu. Dobrze, jeśli pojemnik będzie wykonany z przezroczystego tworzywa, ponieważ wtedy będziemy mogli na bieżąco kontrolować ilość preparatu. Ważne jest też to, aby element ten miał odpowiedni kształt, inaczej mycie go będzie kłopotliwe.

Czasami pojemnik jest podzielony na dwie komory. Do jednej z nich (zazwyczaj tej większej) trzeba wlać roztwór do irygacji, natomiast do drugiej trafiają zanieczyszczenia i wydzielina z nosa, które udało się usunąć w wyniku płukania.

 

Możliwość samodzielnego stosowania

Niektórych produktów nie można używać samodzielnie, co oznacza, że przed zastosowaniem trzeba je podłączyć do innego urządzenia – nebulizatora lub inhalatora. Nie każdy z nas ma taki sprzęt w domu, a jego zakup może okazać się dużym wydatkiem. Z tego względu musimy zapoznać się z opisami produktów i sprawdzić, który z nich nie wymaga podłączenia do innego urządzenia. To pomoże nam zdecydować, jaki irygator do nosa jest najlepszy i który model spełnia nasze oczekiwania.

 

Zalecane preparaty do irygacji

Musimy pamiętać, że do irygacji można wykorzystać różne preparaty. Część irygatorów daje nam możliwość płukania nosa i zatok nie tylko roztworem soli fizjologicznej, ale też wodą termalną oraz lekami przepisanymi przez lekarza. Nie dotyczy to jednak wszystkich produktów. Modele niewymagające podłączenia do inhalatora czy nebulizatora zwykle pozwalają na użycie tylko chlorku sodu, co może być ograniczeniem dla osób stosujących specjalne preparaty z apteki.

 

 

Obsługa

Płukanie górnych dróg oddechowych nie jest zbyt trudne. Najlepszy irygator do nosa jest na tyle łatwy w obsłudze, że już przy pierwszym użyciu szybko poradzimy sobie z irygacją. Modele zasilane sieciowo często wyposażone są tylko w jeden przycisk, dlatego jest to dobry wybór zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie stosowały irygatorów i obawiają się, że przeprowadzą zabieg w nieprawidłowy sposób.

 

Akcesoria

Przeważnie do irygatora dołączone są przydatne akcesoria. Mogą to być np. wymienne końcówki do nosa w różnych rozmiarach. Taki produkt jest więc odpowiedni dla dzieci i dorosłych. Razem z modelem ręcznym możemy też otrzymać zestaw saszetek z preparatem do płukania nosa i zatok, a więc nie musimy kupować środków do irygacji osobno.

 

Irygatory do nosa w dobrych cenach

Ceny za irygatory do nosa mieszczą się w przedziale od 15 zł do 150 zł. Modele renomowanych marek są droższe, ale zwykle też wyjątkowo łatwe w obsłudze i wygodne w użytkowaniu. Kupując tego typu produkt, nie powinniśmy kierować tylko jego ceną. Musimy uwzględnić wszystkie opisane wyżej kwestie, aby mieć pewność, że wybraliśmy odpowiedni irygator.

 

 

Najlepsze irygatory do nosa w 2020 roku

 

Druga część artykułu to ranking irygatorów do nosa. Postanowiliśmy sprawdzić, które produkty są popularne wśród konsumentów i polecane przy problemach z górnymi drogami oddechowymi. Ich opisy znajdziesz poniżej.

 

Nasze zalecenia

 

Irigasin Zestaw do płukania 

 

Produkt Irigasin Zestaw do płukania jest polecany do łagodzenia objawów przewlekłego lub ostrego zapalenia zatok przynosowych, nieżytu nosa podczas alergii lub infekcji, a także do stosowania przed i po zabiegach chirurgicznych nosa. Zestawu można używać też w celach profilaktycznych, aby zachować prawidłową higienę górnych dróg oddechowych.

W opakowaniu znajdziemy nie tylko irygator, ale i 12 saszetek z preparatem przeznaczonym do płukania nosa i zatok. To środek, z pomocą którego możemy przygotować izotoniczny lub hipertoniczny roztwór, w zależności od naszych potrzeb oraz stanu zdrowia. To wyrób medyczny, który w składzie ma chlorek sodu. Po produkt najlepiej sięgać jeden lub dwa razy dziennie.

Po zapoznaniu się z recenzjami konsumentów można wywnioskować, że to dobry i tani irygator do nosa, dzięki któremu można szybciej zwalczyć uciążliwą infekcję. Preparat do irygacji jest łatwy w przygotowaniu, gdyż zawartość saszetki wystarczy wymieszać z przegotowaną wodą. Już po kilku użyciach produktu możemy poczuć ulgę i zapomnieć o bólu zatok.

 

 

 

 

RinoMED Irygator R1 

 

RinoMED Irygator R1 to irygator przeznaczony do stosowania podczas kataru, alergii, przeziębienia oraz zapalenia zatok. To niewielki przyrząd, który działa ze wszystkimi rodzajami nebulizatorów oraz inhalatorów (nie stosuje się go samodzielnie do irygacji). Produkt ma w komplecie 3 końcówki nosowe z silikonu, dlatego mogą z niego korzystać wszyscy domownicy, w tym także dzieci.

Urządzenie ma przezroczysty pojemnik na roztwór soli lub przepisany przez lekarza lek. Za rozpylanie preparatu do górnych dróg oddechowych odpowiada stożek przewodzący. Pojemnik jest zbudowany z dwóch komór. Jedna z nich jest większa (do niej wlewa się środek do irygacji), a druga mniejsza, do niej trafiają zanieczyszczenia z górnych dróg oddechowych.

Konsumenci uważają, że irygator jest bardzo łatwy w użytkowaniu i z jego pomocą uda nam się szybko oczyścić nos oraz zatoki. To dobry wybór dla osób, które są podatne na infekcje, takie jak przeziębienie. Produkt został wyposażony w przycisk umożliwiający kontrolowanie nebulizacji.

 

 

 

 

Bremed BD 5600 

 

Urządzenie Bremed BD 5600 to model 2w1, a więc może pełnić funkcję irygatora, jak i aspiratora. Produkt jest więc praktyczny i z pewnością przyda się w czasie przeziębienia, zapalenia zatok, a nawet ataku alergicznego. Sprzęt pomoże nam przepłukać jamę nosową i nosogardziel, a następnie oczyścić je z zalegających zanieczyszczeń.

Irygator jest zasilany sieciowo, jego obsługa jest wyjątkowo prosta. W zestawie razem z urządzeniem otrzymujemy saszetkę z preparatem do płukania górnych dróg oddechowych, zasilacz, a także akcesoria niezbędne do irygacji oraz aspiracji. Urządzenie nie jest duże, można je bez trudu utrzymać w dłoniach.

Produkt może być stosowany przez dorosłych i dzieci. Konsumenci wydający opinie o irygatorach do nosa marki Bremed podkreślają, że prezentowany sprzęt nie generuje zbyt dużego hałasu, a to zwiększa komfort użytkowania. Poza tym przepłukiwanie nosa i oczyszczanie go przy użyciu sprzętu nie jest bolesne, dlatego nie musimy obawiać się tych zabiegów.

 

 

 

 

Rino Shower 

 

Przedstawiamy irygator Rino Shower, który należy stosować razem z inhalatorem tłokowym. Produkt jest przeznaczony do oczyszczania i nawilżania nosogardzieli oraz jamy nosowej. Do irygacji możemy wykorzystać roztwór soli fizjologicznej bądź preparaty zalecone przez lekarza. To model mający wbudowany pojemnik na wydzielinę i śluz z górnych dróg oddechowych.

Ponieważ produkt został wyposażony w końcówkę 2w1, mogą go używać dzieci i dorośli. Pojemność zbiornika na preparat do irygacji wynosi 20 ml. Irygator pozwala na regulowanie intensywności strumienia aplikowanego do nosa środka, obsługuje się go jednym przyciskiem.

Jak twierdzą konsumenci, już po pierwszym użyciu urządzenia możemy poczuć się lepiej ze względu na złagodzenie uciążliwych objawów kataru lub przeziębienia. Obsługa irygatora nie jest skomplikowana, dlatego z pewnością poradzimy sobie z tą czynnością. Co ważne, urządzenie łatwo się myje, więc utrzymanie go w czystości nie sprawi nam problemu.

 

 

 

 

Pari Montesol

 

Nasz ranking nie byłby kompletny, gdyby zabrakło w nim modelu Pari Montesol. To irygator służący do intensywnego oczyszczenia jamy nosowej z zalegającej w niej wydzieliny. Z pomocą produktu możemy też szybko nawilżyć podrażnioną błonę śluzową nosa. Przyrząd jest polecany w szczególności alergikom, osobom często narażonym na wdychanie pyłów, podatnym na przeziębienie i podobne infekcje, a także tym po zabiegach operacyjnych nosa.

Irygator ma pojemność 250 ml. Ze względu na specjalnie opracowany kształt, model świetnie leży w dłoniach, a to zwiększa wygodę użytkowania. Irygacja nosa i zatok nie jest trudna ani bolesna. Mycie produktu nie zajmuje dużo czasu.

Jedną z największych zalet modelu Pari Montesol jest poręczność. Konsumenci chwalą go także za dużą pojemność oraz skuteczność działania. Irygator szybko oczyszcza nos i sprawia, że łatwiej nam się oddycha. Poza tym możemy pozbyć się zanieczyszczeń i wydzieliny zalegających w górnych drogach oddechowych.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status