Elektrostymulatory ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy elektrostymulator na rynku, to wiedz, że z naszej analizy oferty sklepów wynika, że model Medivon LF-5201 spełnia wiele oczekiwań i najbardziej podoba się konsumentom. Sprzęt jest łatwy w obsłudze dzięki zastosowaniu w nim dużego wyświetlacza, pokazującego rodzaj wykonywanego zabiegu oraz tego na jakim obszarze są przyklejone elektrody. Urządzenie daje możliwość stymulacji w celu złagodzenia obrzęków, rozluźnienia napięcia mięśni, a także zredukowania bólu mięśni i stawów. Produkt ma dwie elektrody, które łatwo nakleja się na skórę. Sprzęt ma wiele różnych programów pracy, co umożliwia wybranie najbardziej zbliżonego do naszych potrzeb. Jeżeli nie jest to urządzenie, którego szukasz, to może nasza druga propozycja, czyli Compex Sport SP 6.0 może będzie bardziej zbliżona do Twoich oczekiwań. Elektrostymulator ma wiele konkretnych programów, pomagających na różne dolegliwości, a także na rozwój mięśni. Sprzęt jest bezprzewodowy i ma dość wytrzymałą baterię. Urządzenie dobrze stymuluje mięsień, na który jest nałożony. Model ma dołączone 4 elektrody.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki elektrostymulator kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Elektrostymulacja to jedna z metod leczenia wielu różnych dolegliwości, takich jak ból i osłabienie mięśni czy stany pourazowe lub zapalne. Do jej przeprowadzenia potrzebne jest specjalne urządzenie – elektrostymulator. Który sprzęt warto wybrać? Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, zapoznaj się z przygotowanym przez nas poradnikiem.

 

 

Czy elektrostymulacja jest bezpieczna?

Zanim zdecydujemy, jaki elektrostymulator wybrać, warto upewnić się, czy jego stosowanie jest w pełni bezpieczne. Elektrostymulacja to zabieg wykorzystujący prądy o niewielkiej częstotliwości. Wywołują one skurcze pojedynczych mięśni lub całej grupy. Metoda ta jest bezinwazyjna i niefarmakologiczna, można łączyć ją ze stosowaniem zaleconych przez lekarza leków. Obecnie elektrostymulację możemy przeprowadzić samodzielnie w domu, nie ma potrzeby wychodzenia do szpitala bądź gabinetu rehabilitacyjnego. Oczywiście taki sprzęt jak elektrostymulator będzie dla nas bezpieczny pod warunkiem, że korzystamy z niego we właściwy sposób. Tego typu urządzenia służą głównie do złagodzenia dolegliwości bólowych, ale nie tylko. Część z nich może również poprawiać krążenie krwi, wzmacniać poszczególne mięśnie (np. te odpowiadające za trzymanie moczu) czy przyspieszać gojenie głębokich ran. Elektrostymulacja nie jest odpowiednim zabiegiem dla osób z rozrusznikiem serca, metalowymi implantami (np. endoprotezą zębów), borykających się z chorobami układu nerwowego czy stanami zapalnymi, a także dla kobiet w ciąży.

 

Typ stymulacji

Dostępne na rynku elektrostymulatory możemy zaklasyfikować do kilku grup na podstawie rodzaju stymulacji, jaką pozwalają przeprowadzić. Pod tym względem wyróżniamy sprzęty:

TENS – Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation, czyli inaczej przezskórna stymulacja nerwów. Urządzenia te wysyłają z elektrod elektroniczne impulsy o niskiej amplitudzie przez skórę do nerwów obwodowych, odpowiadających za odczuwanie temperatury. To może blokować przepływ informacji o bólu do mózgu lub inicjować wydzielanie beta-endorfin, czyli naturalnych substancji przeciwbólowych;

EMS – Electrical Muscle Stimulation, czyli stymulacja nerwowo-mięśniowa. Taki sprzęt można wykorzystać m.in. do poprawy krążenia krwi w danej partii ciała, zapobiegania spazmu mięśniowego, regeneracji mięśni po urazie czy podczas rozgrzewki przed treningiem. Model EMS działa na zasadzie szybkiej zmiany natężenia prądu o różnej szerokości pulsu i częstotliwości;

INF – to rodzaj stymulacji polegający na wytwarzaniu elektrycznych impulsów głęboko w tkankach ciała za sprawą interferencji (nakładania się) dwóch różnych sygnałów sinusoidalnych średniej częstotliwości – od 4000 Hz. Ma to na celu poprawę ukrwienia, złagodzenie bólu, zmniejszenie obrzęków i stymulację mięśni;

JON – inaczej jonoforeza, polega na wprowadzeniu do tkanek jonów o leczniczym działaniu (przy pomocy siły pola elektrycznego). Pomaga to w leczeniu trądziku pospolitego i różowatego, usuwaniu blizn, a nawet przy wiotczeniu mięśni oraz skóry;

MET – mikroprądy, to stymulacja często porównywana do metody TENS, ale jej działanie może okazać się bardziej efektywne. Wykorzystuje się ją nie tylko do łagodzenia bólu, ale również leczenia urazów ścięgien, kontuzji sportowych czy zmniejszania obrzęków.

Są też inne rodzaje stymulacji, takie jak: EWN (wysokonapięciowa), PK (Prądy Kotza) oraz MO (mięśnie odnerwione). Wybrany przez nas elektrostymulator musi więc pozwalać na przeprowadzenie zabiegu, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

 

Zasilanie

Urządzenia takie jak elektrostymulatory są zwykle zasilane bateriami, a więc nie trzeba podłączać ich do prądu. To duże udogodnienie, ponieważ sprzęt możemy użytkować w dowolnym miejscu i w każdej chwili, również wypoczywając na kanapie czy leżąc w łóżku. Najczęściej tego typu produkty wymagają zastosowania 3 lub więcej baterii AAA, nierzadko znajdziemy je w zestawie. Są też modele z zasilaczem sieciowym, jednak są przeznaczone głównie do użytku w domu.

 

Liczba trybów pracy

Panuje przekonanie, że najlepszy elektrostymulator ma minimum kilka różnych trybów pracy do wyboru. Może to być np. program rozgrzewki przed treningiem, łagodzenie bólu, masaż, a nawet rehabilitacja. Im więcej funkcji ma urządzenie, tym bardziej praktyczne może się okazać (ze względu na zastosowanie w różnych okolicznościach).

 

Parametry stymulacji

Robiąc zakupy, nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu parametrów stymulacji. Mowa tu m.in. o częstotliwości impulsów. Najlepiej, jeśli będzie to szeroki zakres, ponieważ wtedy z pewnością uda nam się dostosować działanie sprzętu do swoich potrzeb. Może to być np. przedział od 1 Hz do 150 Hz. O tym, jaki elektrostymulator jest najlepszy, decyduje też zakres szerokości impulsów, przykładowo od 60 μs do 400 μs.

 

 

Łatwa obsługa

Urządzenie powinno być łatwe w obsłudze, abyśmy nie mieli problemu z przeprowadzeniem elektrostymulacji. Z tego względu trzeba przyjrzeć się wielkości wyświetlacza sprzętu oraz liczbie przycisków służących do zmiany ustawień pracy. Jeśli w komplecie otrzymamy instrukcję obsługi, wtedy z pewnością szybko nauczymy się, jak prawidłowo użytkować elektrostymulator.

 

Akcesoria w zestawie

Sam sprzęt to nie wszystko. Dobrze, jeśli razem z nim otrzymamy w zestawie praktyczne akcesoria, które mogą nam się przydać. Mowa tu nie tylko o elektrodach w odpowiednim rozmiarze oraz podpinanych do nich kablach, ale także o etui do przechowywania urządzenia, kablu USB (jeśli model ma wbudowany akumulator) oraz zaczepie do paska, ułatwiającym przenoszenie produktu.

 

Elektrostymulatory w dobrych cenach

Proste elektrostymulatory nie kosztują zbyt dużo, ich cena nie przekracza najczęściej kwoty 200 zł. Za bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty zapłacimy znacznie więcej, nawet ponad kilka tysięcy złotych. Modele te mogą być wykorzystywane choćby przez profesjonalnych sportowców, którzy są bardziej narażeni na kontuzje i muszą dbać o sprawność mięśni oraz stawów.

 

 

Najlepsze elektrostymulatory w 2020 roku

 

Poniższy ranking elektrostymulatorów składa się z modeli, które sprawdzą się dla każdego – do zwiększenia mięśni, rozluźnienia, rehabilitacji, masażu czy łagodzenia bólu mięśni lub stawów.

 

Nasze zalecenia

 

Medivon LF-5201

 

Ciekawym urządzeniem, które zyskało wiele przychylnych komentarzy ze strony użytkowników, jest Medivon LF-5201. Model cieszy się dużym powodzeniem, gdyż jak twierdzą konsumenci, daje szybkie efekty w łagodzeniu bólu mięśni i stawów. Produkt został zaprojektowany, aby łagodzić obrzęki, bóle, a także masować wybrane partie ciała. Inspiracją do zbudowania tego narzędzia był masaż i medycyna chińska.

Urządzenie ma wbudowany duży i czytelny wyświetlacz, umożliwiający sprawdzenie, które konkretnie mięśnie są poddane stymulacji i jak reagują na wybrany rodzaj impulsów. Do zestawu są dołączone specjalne klapki, dające możliwość stymulacji stóp. Model ma dwie plastikowe elektrody połączone z głównym urządzeniem, które należy nakleić na skórę.

Sprzęt ma wbudowanych 5 różnych trybów masażu (pulsowanie, ugniatanie, rolowanie, termopunktura i drapanie). Istnieje możliwość manualnej zmiany prędkości pracy produktu. Przy regularnym stosowaniu poprawia się krążenie krwi, polepsza jędrność skóry, a także samopoczucie. Elektrostymulator można stosować na stopy, nogi, talię, ramiona, ręce oraz stawy.

Medivon LF-5201 to elektrostymulator z 5 trybami pracy. Urządzenie jest zasilane bateriami typu AAA.

Zalety
Przeznaczenie:

Prezentowany sprzęt znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach, więc inwestycja w niego to korzyść dla całej rodziny. Elektrostymulator jest polecany w przypadku bólów pleców, stawów czy głowy. Pozwala ograniczyć także dolegliwości menstruacyjne i odczuwalność bólów pourazowych.

Masaż stóp:

W zestawie znajdują się specjalne klapki, które umieszcza się na stopach. W efekcie przy pomocy urządzenia możemy wykonać masaż tej części ciała i zrelaksować się po ciężkim dniu spędzonym na nogach.

Dobrze wpływa na wygląd skóry:

Osoby, które wykonały test elektrostymulatorów, potwierdzają, że prezentowany model przynosi zadowalające efekty. Pobudza on krążenie krwi, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.

Łatwe sterowanie:

Sprzęt wyposażono w przejrzysty wyświetlacz LCD i duże przyciski. W związku z tym wybranie ustawień jest łatwe.

Mobilność:

Z uwagi na to, że elektrostymulator jest zasilany bateriami możemy korzystać z niego w każdym miejscu.

Wady
Wykonanie elektrod:

Do zrobienia elektrod wykorzystano tworzywo sztuczne, które jest podatne na drobne uszkodzenia. Trzeba mieć to na uwadze w trakcie korzystania z urządzenia.

 

 

 

 

Compex Sport SP 6.0

 

Warto zainteresować się modelem Compex Sport SP 6.0, który przyda Ci się do stosowania w różnych sytuacjach. Urządzenie daje możliwość przeprowadzenia 30 programów – treningowych, fitness, masujących, rehabilitacyjnych oraz łagodzących ból.

Sprzęt można podłączać do komputera poprzez kabel USB, aby go naładować. Produkt działa bezprzewodowo, więc żadne kable ani inne elementy konstrukcji nie przeszkadzają podczas uprawiania sportu czy codziennych czynności. Elektrody są wykonane w taki sposób, że zależnie od umiejscowienia, dopasowują się do ciała i do konkretnego mięśnia, dając odpowiednią stymulację.

Do zestawu są dołączone: etui, kabel USB, ładowarka, stacja dokująca, moduły bezprzewodowe, zaczep do paska i 4 elektrody zatrzaskowe o wymiarach: 5 cm x 10 cm oraz 5 cm x 5 cm. Pozytywne opinie o elektrostymulatorach producenta Copex świadczą o wysokiej jakości produktach tej firmy. Także o wspomnianym modelu użytkownicy wypowiadają się pochlebnie – twierdzą, że jest on bardzo skuteczny – sam dostosowuje prędkość i intensywność działania zależnie od indywidualnych potrzeb.

Elektrostymulator Compex Sport SP 6.0 to model bezprzewodowy. Urządzenie ma 30 programów pracy.

Zalety
Oprogramowanie MI-Scan:

W sprzęcie wykorzystano oprogramowanie MI-Scan, które dokonuje pomiaru struktury mięśni, a w efekcie urządzenie jest w stanie automatycznie wybrać idealne ustawienia dla danego użytkownika.

Komfort użytkowania:

Z racji tego, że połączenie stacji z elektrodami jest bezprzewodowe korzystanie z elektrostymulatora jest w pełni komfortowe. Nie musimy się obawiać, że kable ograniczą nasze ruchy, albo po pewnym czasie użytkowania ulegną uszkodzeniu.

Różne programy pracy:

Osoba korzystające ze sprzętu ma do wyboru wiele programów pracy: kondycja, uśmierzanie bólu, relaks, rehabilitacja i fitness. W każdej kategorii jest po kilka gotowych ustawień.

Dodatkowe akcesoria:

Kupując Compex Sport SP 6.0 otrzymujemy w komplecie solidnie zrobione pudełko do przechowywania, a także kabel USB umożliwiający ładowanie sprzętu.

Wady
Zacina się:

Czasami zdarza się, że urządzenie się zacina i trzeba chwilę odczekać, aby wybrać interesujące nas ustawienia.

 

 

 

 

Sanitas SEM 43

 

Urządzenie Sanitas SEM 43 można używać w przypadku wystąpienia bólów lędźwiowych, przy wyraźnym zmęczeniu mięśni, a także do zbudowania mięśni i spalenia nadprogramowych kilogramów. Sprzęt działa w oparciu o technologię EMS (stymulacja mięśni) oraz TENS (stymulacja nerwów), których można używać zamiennie w zależności od potrzeb.

Produkt ma duży, wygodny wyświetlacz z podświetleniem, ułatwiający kontrolę nad nim – można go zaczepić na pasek. Do zestawu są dołączone 4 samoprzylepne elektrody, które przykleja się w miejscach wymagających elektrostymulacji. Naklejki są wykonane z miękkiego i przyjemnego dla skóry żelu. Elektrostymulator ma wbudowany wyłącznik bezpieczeństwa, dzięki któremu produkt wyłącza się w przypadku zbyt dużego nagrzania czy nieprawidłowej pracy.

Sprzęt ma 44 różne programy masażu, 6 programów pracy do budowy mięśni oraz funkcję doktora, która umożliwia stworzenie spersonalizowanego trybu na konkretne dolegliwości. Istnieje możliwość włączenia programu od 5 minut do 90 minut. Użytkownicy polecają ten model, ponieważ ma wiele różnych trybów, które pomagają ujędrnić ciało.

Elektrostymulator Sanitas SEM 43 ma wymiary: 13,5 cm x 6,6 cm x 2,9 cm, a jego waga wynosi ok. 107 g. Urządzenie jest zasilane bateriami.

Zalety
Timer:

Użytkownik może skorzystać z funkcji timera. Minutnik można ustawić na 5 do 90 minut. Po upływie określonego czasu urządzenie się wyłączy.

Produkt medyczny:

Sanitas SEM 4 to wyrób medyczny, co oznacza, że przeszedł on wszelkie wymagane prawem testy. Stanowi to dowód na bezpieczeństwo jego użytkowania. Dodać należy, że elektrody można umieszczać na całym ciele, a przeprowadzany zabieg jest bezbolesny.

Mobilność:

Sprzęt jest zasilany bateriami, a w związku z tym mobilny. Kolejną zaletą jest to, że ma on kompaktowe wymiary, więc można go wziąć ze sobą w podróż i nie martwić się o miejsce w bagażu.

Wady
Klips do paska:

Na obudowie znajduje się klips do mocowania urządzenia na pasku spodni. Element ten nie jest zrobiony z najlepszych gatunkowo tworzyw.

 

 

 

 

Smart Fitness EMS

 

Jeżeli chcesz kupić sprzęt, którego zadaniem ma być wzmocnienie mięśni brzucha, nóg czy ramion bez dużego wysiłku, to warto zainwestować w Smart Fitness EMS. Ten dobry i tani elektrostymulator działa, korzystając z technologii EMS, czyli fal elektromagnetycznych, które spinają i rozkurczają mięśnie. Urządzenie może być używane podczas treningu lub pod ubraniem w czasie różnych, codziennych czynności.

Sprzęt jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają zbyt mocno napięte mięśnie lub uprawiają dużo sportów – pomaga przy napięciach mięśniowych i umożliwia szybszą regenerację organizmu. Urządzenie jest dobrym dodatkiem dla osób ćwiczących regularnie, ponieważ poprawia jędrność skóry i kondycję mięśni.

Model ma 6 programów pracy, z czego jeden działa przez 15 minut i taka długość na co dzień wystarcza, aby po kilku tygodniach można było cieszyć się efektami. Użytkownicy cenią ten produkt za możliwość użytkowania na różnych mięśniach ciała. Konsumentom podoba się także duża wygoda noszenia – ze skórą mają styczność miękkie, żelowe nakładki.

Smart Fitness EMS to dobry elektrostymulator do 100 zł. Urządzenie pobudza mięśnie brzucha, ud i ramion.

Zalety
Wygodne użytkowanie:

Z elektrostymulatora może korzystać zarówno podczas wykonywania ćwiczeń, spaceru czy sprzątania, jak również w trakcie oglądania telewizji czy leżenia na łóżku. Nakładki są niemal niewidoczne pod ubraniem, co gwarantuje maksymalną dyskrecję.

Automatyczne wyłączanie:

Każdy program trwa 12 minut, a po jego zakończeniu urządzenie automatycznie się wyłącza.

Żelowe nakładki:

Wchodzące w skład zestawu żelowe nakładki są przyjemne w dotyku i delikatne dla skóry.

Wady
Brak baterii w zestawie:

Pamiętajmy o tym, że do kompletu nie dołączono baterii zasilających sprzęt. Chcąc rozpocząć jego użytkowanie musimy je dokupić.

Czas oczekiwania na efekty:

Producent zapewnia, że efekty można zobaczyć już po pierwszym użyciu Smart Fitness EMS, jednak użytkownicy wskazują, że czas oczekiwania jest znacznie dłuższy.

 

 

 

 

6 Pack Ems 6419 

 

Sprzętem, który pomoże Ci w osiągnięciu wymarzonej sylwetki poprzez masowanie mięśni pośladków, jest 6 Pack Ems 6419. Model jest używany przez amatorów, profesjonalnych sportowców, a także fizjoterapeutów i rehabilitantów. Elektrostymulator umożliwia osiągnięcie efektu wzmocnienia mięśni, nie nadwyrężając stawów i kości.

W sprzęcie zastosowano technologię EMS. Co to oznacza? Sprzęt stymuluje wybrane mięśnie z pomocą bezpiecznych impulsów elektrycznych – tkanka napina się i rozluźnia. Zastosowanie tego sprzętu razem z regularnym wykonywaniem ćwiczeń skutecznie zwiększa przyrost mięśni i ułatwia osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Model ma 6 trybów pracy i 10 poziomów intensywności, które dostosujesz do swojego poziomu zaawansowania, a także samopoczucia – ważne jest, aby słuchać swojego organizmu, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Automatyczny program trwa przez 15 minut i jest to odpowiednia ilość na dzień. Do zestawu jest dołączone pudełko, kabel USB ipad sterujący. Konsumenci cenią ten produkt za łatwość obsługi i skuteczne działanie.

Elektrostymulator 6 Pack Ems 6419 jest przeznaczony do mięśni pośladkowych. Model ma 6 programów pracy i 10 poziomów intensywności.

Zalety
Skuteczny do walki z cellulitem:

Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt przyznają, że jego regularne użytkowanie pozwala zmniejszyć cellulit. Urządzenie wygładza i ujędrnia skórę.

Swobodna regulacja:

Istnieje możliwość regulacji intensywności działania elektrostymulatora. Do wyboru jest także kilka programów pracy, co pozwala na lepsze dopasowanie sprzętu do potrzeb naszego ciała.

Wady
Instrukcja w języku angielskim:

Znajdująca się w zestawie instrukcja jest w języku angielskim. Niektórzy kupujący mogą mieć problem z jej swobodnym przetłumaczeniem.

Wydajność baterii:

Elektrostymulator stosunkowo szybko się rozładowuje. Dowodzi to, że jego baterie nie są dostatecznie wydajne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status