fbpx

Torby medyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.06.19

 

Torba medyczna to przedmiot, który okaże się bardzo przydatny podczas wycieczki górskiej albo innej wyprawy. Dobre przechowanie leków może uratować je przed ewentualnym zamoknięciem. Chcąc ułatwić Ci wybór produktu przygotowaliśmy artykuł, w którym odpowiemy na różne pytania i wskażemy ciekawe opcje. Użytkownicy zgodnie orzekli, że najlepszą torbą medyczną jest Select Profcare Junior. Jej największą zaletą jest możliwość regulowania przegródek, które znajdują się wewnątrz. Pozwoli nam to na dopasowanie torby do przedmiotów, które zamierzamy do niej włożyć. Jest to torba wykonana z wysokiej jakości materiałów. Oznacza to, że jest ona wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Wyposażona została w wygodny pasek, który można łatwo regulować. Oprócz tego mamy jeszcze dwa uchwyty na obu bokach torby. Na drugie miejsce według konsumentów zasługuje Medaid AM01. Jest to torba medyczna, którą kupimy z pełnym wyposażeniem. Możemy być więc pewni, że podczas akcji ratunkowej niczego nam nie zabraknie. Jeżeli chcesz poznać pozostałe przedmioty w naszym zestawieniu to zapoznaj się z całym artykułem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką torbę medyczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Torba medyczna to inwestycja, która może przysłużyć się niemalże każdemu. Niezależnie od tego czy jesteś lekarzem, prowadzisz drużynę sportową czy planujesz podróż ze swoimi najbliższymi. Może okazać się, że taki ekwipunek  będzie niezbędny. Jeśli należysz do osób ceniących sobie bezpieczeństwo, ale nie wiesz, jaką torbę medyczną wybrać tak, żeby była w stanie zaspokoić Twoje potrzeby w nagłych przypadkach – zajrzyj do naszego poradnika. Z jego pomocą dowiesz się, jakie cechy charakterystyczne posiadają akcesoria proponowane przez producentów i na które z nich należy zwrócić uwagę przed dokonaniem odpowiedniego wyboru.

 

 

Po co dokonywać zakupu?

Torba medyczna służy przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa jej posiadaczowi, jak i osobom znajdującym się wokół. W razie wystąpienia jakiegokolwiek incydentu pozwoli ona na szybką reakcję i udzielenie pierwszej pomocy medycznej. Z uwagi na zalety torbę stosuje się najczęściej w okolicznościach podwyższonego ryzyka, w których w razie konieczności ciężko byłoby ingerować bez odpowiedniego sprzętu pod ręką. Jej nabywcami są najczęściej nie tyle  lekarze, co osoby mające pod swoją opieką grupy ludzi, jak chociażby trenerzy drużyn sportowych w różnym przedziale wiekowym.

 

Rodzaje toreb

Istnieją trzy zasadnicze rodzaje produktów dostępnych na rynku spośród których konsumenci mogą dokonać swobodnego wyboru. Pierwszy z nich to odpowiednio wyprofilowane torby sportowe nadające się do przechowywania artykułów medycznych pierwszej potrzeby. Posiadają one zestaw kieszonek i przegródek pozwalający na bezpieczny transport zawartości. Dzięki takiemu modelowi zachowasz porządek przechowywanych produktów, ochronisz je przed niszczącym wpływem różnych czynników zapewniając im  tym samym właściwą trwałość. Ten typ torby jest zdecydowanie najtańszy spośród dostępnych na rynku. Poleca się go szczególnie osobom, które nie potrzebują wszechstronnie zaopatrzonego wnętrza, a jedynie dobrego opakowania na posiadane przez siebie artykuły.

Z myślą o bardziej wymagających użytkownikach producenci wprowadzili na rynek torby medyczne całkowicie zastępujące  standardowe apteczki. Mowa o produktach w pełni wyposażonych. Zawartość poszczególnych modeli może różnić się między sobą w zależności od potrzeb użytkownika, wielkości samej torby, jak i kwoty, którą planuje się przeznaczyć na dokonanie zakupu. Warto zastanowić się, co tak naprawdę może okazać się potrzebne – nie zawsze więcej znaczy lepiej, szczególnie, kiedy cena wzrasta proporcjonalnie do ilości elementów. Najlepsza torba medyczna będzie zawierać optymalną liczbę tych produktów, które rzeczywiście mają szansę znaleźć zastosowanie.

Najbardziej zaawansowaną formą opisywanego produktu są modele, które w swoim wnętrzu kryją specjalistyczne urządzenia medyczne o różnym zastosowaniu. Są one najdroższe ze wszystkich dostępnych produktów, jednak nie mniej popularne, niż pozostałe. Zostały wyprodukowane z myślą o osobach, które potrzebują konkretnego rozwiązania danego problemu.

 

Jaka torba medyczna jest najlepsza?

Wybór między rodzajami toreb to nie wszystko, nie wystarczy, by w pełni zadowolić użytkownika. Niemal tak samo ważne jest wykonanie kupowanego produktu. Żeby dany model mógł służyć przez długie lata, bez konieczności wymieniania go po kilku użyciach musi być wykonany z odpowiednich materiałów. Tworzywo ma być przede wszystkim odporne na różnego rodzaju zniszczenia zwiększając przez to żywotność kupionej rzeczy. Powinno być ono odporne na otarcia czy rozdarcia, blaknięcie, a także pozwalać na wypranie samej torby w pralce bez ryzyka, że się ona zepsuje. Dobry produkt będzie mieć odpowiednio wzmocnioną i zabezpieczoną część naramienną tak, żeby można ją było nosić nie narażając ciała na obtarcie, odparzenie, czy jakikolwiek dyskomfort wywołany ciężarem.

Przy wyborze należałoby poświęcić chwilę rozmiarowi produktu. Im większa jego pojemność, tym więcej rzeczy można zmieścić w jego wnętrzu. Im mniejsza – tym całość będzie lżejsza i wygodniejsza w razie konieczności przenoszenia jej z miejsca na miejsce. Dopasowanie rozmiaru zależy więc od indywidualnych potrzeb kupującego, który ma w tym zakresie pełną swobodę wyboru. Warto także zerknąć na ilość przegródek w danym modelu. Odpowiednia ich liczba pozwoli pomieścić wszystko tak, jak użytkownik sobie życzy, w sposób zapobiegający zniszczeniu poszczególnych elementów.

 

 

Czy można kupić torby lekarskie w dobrych cenach?

Torba lekarska to produkt specjalistyczny, który można znaleźć także w atrakcyjnej cenie. Tak, jak podkreśliliśmy powyżej, koszt zakupu danego produktu zależy przede wszystkim od jego rodzaju, rozmiaru, czy stopnia wyposażenia. Im mniej wymagający kupiec, tym większe szanse na znalezienie sprzedawcy, którego propozycja cenowa go zainteresuje.

Kwoty, które trzeba zapłacić w przypadku chęci nabycia urządzenia mieszczą się w bardzo rozpiętym zakresie cenowym. Najniższa cena to ok. 100 zł, podczas gdy najwyższe sięgają kilkunastu tysięcy złotych – jak widzisz, są one mocno zróżnicowane. Pamiętaj, że najtańsze torby mogą niezwykle szybko się zniszczyć, ale te najdroższe wcale nie muszą być najbardziej funkcjonalne. Postaraj się patrzeć na cenę i poprzez jej pryzmat porównywać funkcjonalność poszczególnych modeli.

 

 

Najlepsze torby medyczne w 2019 roku

 

Poniżej umieściliśmy ranking toreb medycznych. Mamy nadzieję, że będzie on pomocny podczas zakupów i łatwiej wybierzesz produkt dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Select Profcare Junior 

 

Select Profcare Junior to profesjonalna torba medyczna, która umożliwi nam przenoszenie sprzętu medycznego, leków lub innych potrzebnych rzeczy. Jedną z największych zalet przedstawionego produktu jest możliwość własnego dopasowania przegródek, które znajdują się wewnątrz torby. Możemy je ustawić w taki sposób, aby idealnie ułożyć w nich wszystkie przedmioty.

Przedstawiona torba została wykonana z dobrych tworzyw. Jest więc bardzo wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie musimy zatem obawiać się, że nagle sprzęt będzie zdatny wyłącznie do wyrzucenia. Dodatkowo w zestawie znajdziemy pasek naramienny. Możemy go przypiąć, lub odpiąć, i używać jedynie dwóch mniejszych uchwytów znajdujących się po bokach torby. Pasek możemy regulować tak, aby dobrze dopasować go do kształtu naszego ciała. Oprócz tego na spodzie torby znajdują się gumowe nóżki, które chronią spód od zniszczenia.

Użytkownicy szczególnie cenią torbę Select Porcare Junior za jej solidne wykonanie. Nie bez znaczenia jest również specjalna regulacja przegródek.

 

 

 

 

Medaid AM01 

 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć Medaid AM01. Jest to profesjonalna torba medyczna, w środku której znajdziemy podstawowe wyposażenie medyczne. Oznacza to, że torba przygotowana została na każdą ewentualność ratowania ludzkiego życia. Wśród 23 elementów należy wymienić maskę do CPR, rurki ustno-gardłowe, nożyczki, kamizelkę odblaskową, hydrożel czy nawet specjalny aparat do płukania oka. Wszystkie te elementy zostały ułożone w taki sposób, aby można je było sprawnie wyciągnąć. Pozwala nam to na jak najszybsze przeprowadzenie akcji ratowniczej.

Przedstawiona torba ma specjalne szelki. Mogą posłużyć one jako, paski plecaka. Możemy więc łatwo wziąć ze sobą torbę na wycieczkę górską lub wyprawę do lasu. Pomimo bogatej zawartości torba ma kompaktowe wymiary. Możemy ją bez problemu spakować do samochodu.

Użytkownicy uważają, że Medaid AM01 to nieodłączne wyposażenie każdej wyprawy. Pozwala nam ona poradzić sobie z każdym nagłym wypadkiem poza domem. Produkt został bardzo dobrze wyposażony, więc możemy być pewni, że podczas opatrywania ran niczego nam nie zabraknie.

 

 

 

 

Marbo TRM – LX 

 

Dobra i tania torba medyczna Marbo TRM-LX została wykonana ze specjalnego materiału o nazwie Cordura. Materiał ten jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Możemy więc poprowadzić akcję ratowniczą bez obawy, że przedmioty w torbie będą narażone na zniszczenie. Oprócz tego Cordura jest materiałem, który zapewnia torbie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także odporność na przetarcia. Przy tym jest ona bardzo lekka, więc sprzęt nie musi nas zbytnio obciążać.

Zamki oraz klamry torby zostały wykonane przez znane i cenione firmy. Każdy szew na materiale został uszyty nićmi odpornymi na kurczenie, rozciąganie oraz działanie różnych chemikaliów. Wszystko to sprawia, że prezentowana torba jest prawie niezniszczalna. W środku produktu znajdziemy 5 przegródek. Możemy je dowolnie przesuwać, co daje nam kontrolę nad ich wielkością.  Warto tutaj podkreślić, że dno torby usztywnione jest specjalną płytą PP.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z torby medycznej Marbo TRM-LX. Szczególnie cenią jej solidne wykonanie oraz wytrzymałość na wszelkie warunki.

 

 

 

 

Vitafon Aktiv

 

Torba Vitafon Aktiv została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze przechowywać Vitafon. Jest to specjalne urządzenie, które redukuje napięcie mięśniowe, ból miejscowy oraz ból stawów. Urządzenie to nigdy nie jest wyjmowane z torby. Sprawia to, że nie jest narażone na uszkodzenia lub szybkie zniszczenie.

W torbie znajdziemy osobną kieszonkę na zasilacz do urządzenia. Sprawia to, że go nie zgubimy, a także nie ulegnie on zniszczeniu. Możemy podłączyć go do Vitafonu bez konieczności wyciągania urządzenia z torby. Osobna kieszonka została wygospodarowana także na wibrofony. Zostały w niej bardzo bezpiecznie ułożone. W torbie jest również miejsce na paski mocujące. Cały sprzęt znajduje się zatem w jednym miejscu. Torba jest zapinana na zamek, co ułatwia nam jej użytkowanie.

Użytkownicy szczególnie cenią łatwość przechowywania urządzenia w torbie Vitafon Aktiv. Podoba im się również możliwość schowania w niej całego zestawu.

 

 

 

 

Adidas Z10086 

 

Torba medyczna, która z pewnością Cię zainteresuje to Adidas Z10086, produkt z oferty cenionej przez sportowców marki. Cała wykonana została z poliamidu. Materiał ten gwarantuje nam, że umieszczone w torbie przedmioty zabezpieczone są przed uszkodzeniami, a także wodą. Produkt ma jedną dużą kieszeń, a w środku przegródki. Do każdej z nich mamy więc bardzo łatwy dostęp. Pozwala nam to w prosty sposób posegregować lekarstwa i przyrządy.

Torbę nosimy na długim pasku na ramieniu. Możemy go bardzo łatwo regulować, więc z pewnością idealnie dopasujemy go do swoich gabarytów. Wymiary modelu to 15 cm x 43,5 cm x 33, 5 cm. Jego pojemność to z kolei 18 l. Waga prezentowanej torby to jedynie 402 g, więc nie będzie stanowić dużego obciążenia, na przykład w czasie pieszej wędrówki.

Opinie o torbach medycznych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Użytkownicy szczególnie cenią sobie ciekawy i prosty design Adidas Z10086. Na plus oceniają również solidne wykonanie torby.

 

 

 

 

ᐅ Torby medyczne. Opinie i recenzje

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status