Stetoskopy ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.02.18

Najlepsze stetoskopy w 2018 roku

 

W pracy lekarza stetoskop jest jednym z najbardziej podstawowych narzędzi do przeprowadzania badania. Może być też pomocny w naszych domach, gdy mierzymy ciśnienie tradycyjnym ciśnieniomierzem lub mamy problemy z sercem, czy nawracające choroby płuc. W tym rankingu przedstawiamy 5 najlepszych stetoskopów na rynku w różnych cenach, które mogą być używane w szpitalu, klinice, przychodni, a nawet w warunkach domowych.

 

Nasze zalecenia

 

Littmann 3M Classic II S.E. 

 

Stetoskop Littmann 3M Classic II S.E. wyposażony w dwutonową membranę to nasz numer jeden. Jest to narzędzie, które umożliwia osłuchiwanie wysokich oraz niskich dźwięków bez konieczności odwracania głowicy, jak w klasycznych modelach stetoskopów.

Wystarczy zmienić nacisk na membranę. Produkt ma wysoką jakość akustyki, jest czuły, trwały i wygodny dla użytkownika. Głowica wyposażona jest w ciepłe obwódki, a więc pacjent przy dotknięciu stetoskopem nie odczuwa nieprzyjemnego zimna. Lira narzędzia została zakończona wygodnymi, samouszczelniającymi się, miękkimi oliwkami. Wymiary produktu to: długość – 71 cm, średnica membrany – 37 mm, średnica lejka – 28 mm, głębokość lejka – 7 mm.

Jego waga wynosi 120 g. Ten najlepszy stetoskop cieszy się pochlebnymi ocenami konsumentów. Uznawany jest za bardzo solidny. Lekarze wysoko ocenili jego bardzo dobre wykonanie, doskonałą czułość i jakość akustyki, która ułatwia postawienie prawidłowej diagnozy.

 

 

 

 

Littmann 3M Classic II Pediatric 

 

Nasz numer drugi to stetoskop z płynącą membraną Littmann 3M Classic II Pediatric. Posiada ciepłą obwódkę głowicy, a więc pacjent nie będzie odczuwał nieprzyjemnego zima. Płynąca membrana sprawia, że stetoskop dostosowuje się do osłuchu wysokich lub niskich częstotliwości – wystarczy mocniej nacisnąć.

Produkt jest bardzo czuły i trwały. Stetoskop wyposażony jest w wysokiej klasy, samouszczelniające się oliwki. Ponadto komfort użytkowania podnosi specjalna sprężyna. Wymiary produktu to: długość – 71 cm, średnica membrany – 34 mm, średnica lejka – 22 mm i głębokość lejka – 8 mm. Natomiast jego waga to zaledwie 110 g.

Dostępny jest w różnej kolorystyce – nie tylko w klasycznej czerni, ale też w pięknym błękicie karaibskim, kolorze czerwonym i malinowym. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją.  Produkt ceniony jest za jakość wykonania, funkcjonalność i niewielką wagę.

 

 

 

 

MDF 747XP Deluxe Dual Head 

 

Stetoskop MDF 747XP Deluxe Dual Head z tradycyjną, podwójną głowicą to doskonały sprzęt w atrakcyjnej cenie. Głowica tego modelu jest wykonana z aluminium i mosiądzu. Sprzęt ten posiada głęboki lejek, który zapewnia świetną akustykę. Efekt dodatkowo wzmacniają pierścienie izolujące dźwięki z zewnątrz. Przewód w kształcie Y jest bardzo praktyczny.

Dostępny jest w kolorze Napa. Oliwki MDF ComfortSealTM zapewniają świetną akustykę i komfort pracy. Poza tym mamy tutaj membranę z ultra-czułego włókna, które wzmacnia dźwięk. Produkt jest bardzo wytrzymały. Nie można też zapomnieć o tym, że model ten ma nieziębiące obwódki, które nie tylko są przyjemniejsze dla pacjenta, ale zwiększają też izolację. Stetoskop jest ręcznie wykonywany w manufakturze MDF.  

Ergonomiczny kształt i wysoka estetyka wykonania to najczęściej wymieniane zalety tego sprzętu. Lira wykonana jest z chromowanego mosiądzu i ma sprężynę ukrytą w przewodzie. Poza tym przewód akustyczny to niekruszejące i niesklejające się, wysokiej jakości tworzywa PVC, które nie zawierają lateksu.

 

 

 

Tech-Med TM-SF 501 

 

Tech-Med TM-SF 501 to wyrób medyczny klasy I Deklaracji Zgodności EC. Jest to dobry i tani stetoskop kardiologiczny. Głowica narzędzia został wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia. Urządzenie zapewnia wysokiej jakości odsłuch, co znacznie ułatwia postawienie diagnozy i wyłapanie tętna nawet przez osoby niedoświadczone. Daje nam możliwość odsłuchiwania tonów niskich oraz wysokich.

Model ten ma dwukanałowy przewód oraz miękkie oliwki. Świetnym rozwiązaniem są też tzw. “ciepłe” obwódki głowicy zapewniające komfort pacjentowi – nie odczuwa on nieprzyjemnego uczucia chłodu, gdy lekarz wykonuje badanie. Model ten dostępny jest w różnej kolorystyce: granatowej, czarnej, szarej, burgundowej i zielonej.

Opinie o stetoskopach tej marki są bardzo pozytywne. Przede wszystkim wysoko ocenia się ich wykonanie. Kolejna kwestia to niska cena. Jest to niedroga propozycja, odpowiednia nie tylko dla lekarzy, ale też do zastosowania prywatnego.

 

 

 

 

Kardio-Test KT-SF 503 

 

Nasz ranking stetoskopów zamyka model Kardio-Test KT-SF 503. Jest to narzędzie pediatryczne. Ten dwustronny stetoskop dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Urządzenie umożliwia odsłuchiwanie tonów niskich (delikatny nacisk głowicy) i wysokich (mocny nacisk głowicy), a więc nie musisz przekładać głowicy, wystarczy zmienić poziom nacisku na membranę.

Model ten ma dwukanałowy przewód. Jest wyposażony w miękkie oliwki i “ciepłe” obwódki głowicy. Oliwki zapewniają lekarzowi komfort pracy.

Natomiast ciepłe obwódki to świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy w czasie badania nie odczuwają nieprzyjemnego chłodu. Model ten posiada głowicę wykonaną z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Produkt jest objęty 5 letnią gwarancją. Stetoskop zapewnia wysokiej jakości odsłuch, co potwierdzają liczne, bardzo pozytywne opinie użytkowników.

Wysoko oceniono przede wszystkim doskonały stosunek jakości produktu do jego ceny. Kolejna kwestia to rozwiązania zastosowane w stetoskopie, jak ciepłe obwódki, czy oliwki, które są zdecydowanie lepsze niż te stosowane w dawniej używanych narzędziach tego typu.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...