Pojemniki na leki ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Dzięki pojemnikowi na leki możemy przechowywać wszystkie przepisane przez lekarza tabletki w jednym miejscu. Poza tym rozmieszczenie lekarstw w przeznaczonych w tym celu przegródkach pozwala na szybkie sprawdzenie, czy o wyznaczonej porze przyjęliśmy lek. Z uwagi na różnorodność tego typu produktów pod względem rozmiaru, kształtu i funkcjonalności, wielu konsumentów ma problem z zakupem. Jeżeli Ty także należysz do tego grona, świetnie trafiłeś. Na tej stronie znajdziesz artykuł, za sprawą którego uda Ci się znaleźć odpowiedni pojemnik. Przygotowaliśmy poradnik z wieloma wskazówkami na ten temat, a także ranking prezentujący najlepsze kasetki na leki. Na pierwszym miejscu plasuje się El-Comp MAXI – pudełko 7-dniowe z 28 przegródkami, które zostało wykonane z tworzywa. Z jego pomocą możemy uporządkować tabletki przeznaczone do zażycia rano, w południe, wieczorem oraz w nocy. Produkt ma atest PZH i jest łatwy w przechowywaniu. Drugie miejsce należy do pojemnika El-Comp z alarmem, który przypomina o przyjęciu lekarstw poprzez sygnał dźwiękowy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki pojemnik na leki kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Pojemnik na leki pozwala na przechowywanie tabletek w wygodny, a jednocześnie bezpieczny sposób. Może się jednak okazać, że znalezienie właściwego produktu jest znacznie trudniejsze, niż początkowo nam się wydawało. Chcemy pomóc Ci w zakupie, dlatego przygotowaliśmy artykuł o tym, jaki pojemnik na leki wybrać. W umieszczonym poniżej poradniku podpowiadamy, czym wyróżnia się praktyczna kasetka służąca do przechowywania tabletek.

Komu przyda się pojemnik na leki?

Pojemnik na leki to bardzo dobry pomysł na prezent dla osoby starszej, np. babci lub dziadka. Często zdarza się, że po przekroczeniu 60. lub 70. roku życia nasza pamięć zaczyna zawodzić i pojawiają się problemy z koncentracją. Z tego względu łatwo o pominięcie kolejnych dawek przepisanych przez lekarza tabletek i tym samym nagłe pogorszenie stanu zdrowia.

Kasetki na lekarstwa z pewnością przydadzą się również konsumentom chorującym przewlekle, przykładowo na astmę czy reumatoidalne zapalenie stawów. W przypadku niektórych chorób leki należy przyjmować regularnie 3 lub nawet 4 razy dziennie. Nawet osoby w stosunkowo młodym wieku mogą zapomnieć o konieczności wzięcia kolejnej tabletki. Jeżeli zdarza się to sporadycznie, a poziom zaawansowania choroby nie jest zbyt wysoki, nie ma dużego ryzyka, że objawy nagle się nasilą. Niemniej jednak może się zdarzyć, że pominięcie jednej dawki leku będzie przyczyną pojawienia się stanu zagrażającego zdrowiu i życiu. Zakup odpowiedniego pudełka może skutecznie zapobiec takim sytuacjom.

 

Liczba przegródek

Szukając właściwego pojemnika na lekarstwa zwróćmy szczególną uwagę na liczbę przegródek. Możemy wybierać wśród kasetek dziennych (należy je uzupełniać każdego wieczoru lub ranka wkładając do środka tabletki przeznaczone do zażycia w danym dniu) lub tygodniowych, służących do przechowywania preparatów na 7 dni. Pojemniki jednodniowe zwykle podzielone są na 3 lub 4 przegródki, w których umieszcza się tabletki do zażycia rano, w południe, wieczorem i ewentualnie w nocy. To, jaki pojemnik na leki jest najlepszy zależy jednak od naszych preferencji oraz tego, jak dużo lekarstw dziennie przyjmujemy. Jeżeli nie zażywamy zbyt dużo tabletek i nie musimy po nie sięgać o ściśle wyznaczonej porze, 7-dniowe kasetka z pewnością okaże się dla nas wystarczająca.

 

Materiał wykonania

Pojemniki na leki produkowane są z tworzyw sztucznych. Najważniejsze jest to, że materiał wykonania tego typu produktów powinien wykazywać odporność na uszkodzenia mechaniczne, głównie pęknięcia, wyszczerbienia oraz zarysowania. Tworzywo może być przezroczyste lub kolorowe. Co ważne, najlepszy pojemnik na leki posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny), który potwierdza, że pudełko nadaje się do przechowywania lekarstw, a zawarte w plastiku substancje nie wchodzą w reakcje chemiczne z przechowywanymi preparatami.

 

Kształt i wymiary

Wymiary kasetki na leki mają duży wpływ na łatwość przechowywania produktu. Dostępne w sklepach pojemniki mogą znacząco różnić się rozmiarem i kształtem. Zazwyczaj takie produkty są okrągłe lub prostokątne. Im mniejsze pudełko wybierzemy, tym większe prawdopodobieństwo, że zmieści się do torebki lub kieszeni, w efekcie czego leki zawsze możemy mieć przy sobie. Poza tym pojemnik o kompaktowych wymiarach nie zajmuje dużo miejsca w szufladzie, ani walizce, więc możemy go bez przeszkód zabrać ze sobą w podróż.

 

Pokrywka

Pokrywka pojemnika na leki musi być dobrze dopasowana i szczelna, gdyż tylko wtedy umieszczone w przegródkach tabletki będą odpowiednio chronione przed wilgocią oraz innymi, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wiele osób decyduje się na zakup kasetki z pokrywką przezroczystą, gdyż wtedy zyskuje możliwość kontroli ilości leków, bez konieczności otwierania jej. Dzięki temu możemy szybko upewnić się, że zażyliśmy wszystkie dawki preparatu.

 

Alarm

Niektóre kasetki są wyposażone w praktyczny alarm, który można ustawić na dowolną godzinę. O wyznaczonej porze usłyszymy dźwięk przypominający o konieczności przyjęcia kolejnej dawki leków. Tego typu rozwiązanie powoduje, że pojemnik staje się bardziej funkcjonalny. Nie musimy ustawiać osobnego alarmu na telefonie czy wieszać w widocznym miejscu karteczek z przypomnieniami.

Oznaczenia

Oznaczenia na pojemniku muszą być na tyle duże, aby nawet osoby mające problemy ze wzrokiem mogły bez trudu je odczytać. To bardzo ważne, gdyż zażycie leków o niewłaściwej porze może spowodować nasilenie objawów lub pojawienie się problemów ze snem (np. w przypadku zażycia preparatów o charakterze wykrztuśnym na noc). Umieszczone na poszczególnych przegródkach podpisy muszą być odporne na ścieranie. Czasami zdarza się, że po dłuższym czasie użytkowania odczytanie oznaczeń na pojemniku jest niemożliwe. Wtedy właściwe dawkowanie leków i zażywanie ich o wyznaczonej porze jest utrudnione. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zakup nowej kasetki, nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale i nasze bezpieczeństwo.

 

Pojemniki na leki w dobrych cenach

Ceny za pojemniki na leki nie są bardzo zróżnicowane, jednak to, ile wydamy na zakup produktu zależy w dużej mierze od rozmiaru kasetki i liczby przegródek. Średnio pudełeczka przeznaczone do przechowywania tabletek kosztują od 5 zł do 40 zł. Pojemniki z alarmem są nieco droższe. Niemniej jednak wbudowany sygnał dźwiękowy uruchamiający się o wyznaczonej porze znacząco zmniejsza ryzyko zapomnienia o zażyciu leków.

 

Najlepsze pojemniki na leki w 2020 roku

 

Aby dodatkowo ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy również ranking pojemników na leki. W drugiej części artykułu umieściliśmy opisy funkcjonalnych i wytrzymałych produktów, w których można bezpiecznie przechowywać tabletki. Wśród przedstawionych kasetek na pewno znajdziesz taką, która jest dla Ciebie odpowiednia.

 

Nasze zalecenia

 

El-Comp MAXI

 

Chcielibyśmy zaprezentować kasetkę El-Comp MAXI, która wyróżnia się praktycznością. Wewnątrz znajduje się 28 przegródek, po 4 na każdy dzień tygodnia (z podziałem na: rano, południe, wieczór i noc). Dzięki takiemu pojemnikowi z pewnością nie zapomnimy o wzięciu leków o wskazanej przez lekarza porze. Przezroczysta pokrywka umożliwia zajrzenie do środka bez konieczności otwierania pudełka.

Produkt został wykonany z tworzywa sztucznego. Ze względu na to, że ten dobry i tani pojemnik na leki ma atest Państwowego Zakładu Higieny, nie należy się obawiać, że materiał wykorzystany do produkcji kasetki zawiera substancje wchodzące w reakcje chemiczne z przechowywanymi tabletkami. Możemy więc mieć pewność, że umieszczone w przegródkach preparaty nie stracą swoich właściwości.

Według konsumentów kasetka jest odpowiednia nie tylko dla osób starszych, ale też młodszych domowników, którym zdarza się zapomnieć o zażyciu leków. Pojemnik ma kompaktowe wymiary i jest łatwy w przechowywaniu. Co więcej, do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych, m.in. czerwoną i niebieską.

 

 

 

 

El-Comp z alarmem

 

Kasetka El-Comp z alarmem jest podzielona na 7 przegródek, każda z nich odpowiada jednemu dniu tygodnia. Produkt jest wyjątkowo funkcjonalny i zapobiega pominięciu dziennej dawki leków. Pojemnik został wyposażony w specjalny alarm, który można ustawić na dowolną godzinę. To powoduje, że z pewnością zażyjemy tabletki o odpowiedniej porze.

Prezentowany produkt jest okrągły i nie zajmuje dużo miejsca w szufladzie. Ponieważ kasetka jest niewielka, możemy bez przeszkód schować ją do torebki lub zabrać w podróż. Warto podkreślić, że pojemnik jest szczelny i doskonale chroni przechowywane w środku leki przed wilgocią.

Konsumenci uważają, że najistotniejsze zalety kasetki to: wytrzymałość, łatwe ustawianie alarmu oraz praktyczność. To idealny produkt dla osób przewlekle chorych, które muszą codziennie zażywać tabletki. Za sprawą pojemnika z pewnością nie pominiemy żadnej dawki leków (co mogłoby wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia).

 

 

 

 

Omnibus MultiAlarm 

 

Omnibus MultiAlarm to produkt pozwalający na ustawienie 4 niezależnych alarmów. Wewnątrz pojemnika znajdują się 4 duże przegródki na tabletki. To doskonały pomysł na prezent dla starszych osób. Głośny alarm informuje o konieczności zażycia kolejnej dawki przepisanych przez lekarza preparatów, w efekcie czego leczenie chorób (również tych o charakterze przewlekłym) staje się bardziej efektywne.

Pojemnik został wykonany z tworzywa sztucznego. Ponieważ pokrywka jest przezroczysta, możemy swobodnie zajrzeć do środka (bez konieczności otwierania kasetki) i upewnić się, że wzięliśmy tabletkę. W komplecie otrzymujemy baterię niezbędną do prawidłowego działania alarmu. Pudełko jest poręczne i odporne na uszkodzenia, dlatego możemy bez przeszkód nosić je przy sobie, np. w torebce.

Opinie wydawane na temat pojemnika Omnibus MultiAlarm są pozytywne. Konsumenci chwalą produkt za to, że pomaga w przyjmowaniu leków według zalecanego sposobu dawkowania. Wbrew pozorom, ustawianie alarmów jest wyjątkowo proste, a ponieważ do każdego z nich przypisany jest inny dźwięk, z pewnością się nie pomylimy i zażyjemy właściwe tabletki.

 

 

 

 

El-Comp Kasetka Dzienna z Alarmem

 

Produkt El-Comp Kasetka Dzienna z Alarmem ma trzy przegródki. Jedna z nich służy do przechowywania leków przeznaczonych do przyjmowania rano, druga jest dedykowana preparatom zażywanym w południe, a trzecia – wieczorem. Pojemnik jest okrągły i niewielki, więc bez wątpienia zmieści się do torebki lub kieszeni.

Kasetka jest wyposażona w praktyczny alarm informujący o konieczności przyjęcia kolejnej dawki danego preparatu. Wydawane przez produkt dźwięki są na tyle głośne, że z pewnością usłyszą je osoby starsze. Materiał wykonania pojemnika to solidne tworzywo wykazujące odporność na zarysowania i pęknięcia. Nie należy się obawiać, że pudełko zbyt szybko się zniszczy.

Konsumenci, którzy publikują opinie o pojemnikach na leki El-Comp wypowiadają się o produktach wspomnianego producenta w pochlebny sposób. Opisana wyżej kasetka cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest poręczna, a ustawienie alarmu nie zajmuje dużo czasu. Ponadto pudełko jest szczelne i chroni umieszczone w przegródkach preparaty przed wilgocią.

 

 

 

 

MarJol Etui 

 

MarJol Etui to pojemnik, który musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Produkt składa się z 7 oddzielnych kasetek odpowiadających poszczególnym dniom tygodnia. Model ten jest niezwykle elegancki i z pewnością spodoba się kobietom i mężczyznom. To ciekawy pomysł na prezent dla osoby, która z uwagi na stan zdrowia jest zmuszona do regularnego przyjmowania leków.

Pojemnik jest nieduży, więc łatwo się go przechowuje. Kasetki wykonano z przezroczystego, wytrzymałego tworzywa sztucznego. Aby upewnić się, że w danym dniu wzięliśmy wszystkie tabletki, nie musimy otwierać poszczególnych pudełeczek. To znacząco zwiększa komfort użytkowania.

Po zapoznaniu się z opiniami na temat produktu marki MarJol można wywnioskować, że to praktyczny pojemnik, który jest godny uwagi. Ze względu na to, że produkt składa się z 7 dużych kasetek, nie musimy pamiętać o codziennym uzupełnianiu zapasu leków (co jest koniecznością w przypadku pudełeczek jednodniowych).

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status