Pieluchomajtki dla dorosłych ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Pieluchomajtki powinny się charakteryzować przede wszystkim dobrą chłonnością oraz efektywną neutralizacją zapachów. Takie są też pieluchomajtki Seni Super Plus. Po przeprowadzonej analizie opinii konsumentów, którzy zakupili tego typu produkty możemy przekazać, że model ten jest uznawany przez klientów za na najlepsze pieluchomajtki w 2021 roku. Seni Super Plus Medium przeznaczone są dla osób zarówno aktywnych fizycznie, jak i tych, którzy nie są mobilni. Model ten wyposażony został w elastyczny ściągacz taliowy oraz dwie pary przylepców. Dodatkowo producent zaopatrzył pieluchomajtki w podwójny wkład chłonny z superabsorbentem. Przeprowadzone testy potwierdzają, że produkt jest niezwykle chłonny i zapewnia suchość oraz niweluje nieprzyjemne zapachy. Badania potwierdzają, że model ten będzie odpowiedni dla alergików. Jest to zasługą m.in. tego, że pieluchomajtki nie zawierają lateksu. Produkt dostępny jest nie tylko w rozmiarze M. Znajdziemy także rozmiary: XS, S oraz L i XL. Jeśli jednak nie znajdziesz tego produktu, bo stał się on niedostępny to polecamy pieluchomajtki Seni Active Normal, które także zostały docenione przez konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie pieluchomajtki dla dorosłych kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Pieluchomajtki dla dorosłych to produkt pomagający w pielęgnacji osób starszych, które z pewnych powodów nie są w stanie kontrolować pęcherza lub zmuszone są do ciągłego leżenia. Skierowane są też do osób, które ze względu na swój stan zdrowia nie są w stanie dojść samodzielnie do łazienki. Dla wielu osób noszenie pieluchomajtek to ostateczność, dlatego tak rzadko mówi się na ten temat. Poza tym wiele osób czuje opory, aby zapytać lekarza lub farmaceutę, jaki produkt jest godny polecenia. Postanowiliśmy więc przygotować ten oto poradnik o tym, jakie pieluchomajtki dla dorosłych wybrać.

Chłonność

Bardzo ważnym aspektem jest chłonność takiego produktu. Podobnie, jak w przypadku pieluch dla niemowląt oraz podpasek, firmy oferujące pieluchomajtki dla dorosłych mają swoje oznaczenia. Znajdziesz więc modele mało, średnio, bardzo czy ultrachłonne. Często dzieli się je na dzienne lub nocne. Zwykle te na noc są chłonniejsze.

To, jak skutecznie pielucha wchłania płyn będzie istotne przede wszystkim dla komfortu użytkownika. Mocz nie tylko jest mokry, co powoduje dyskomfort, ale też brzydko pachnie. Jeśli więc produkt nie będzie wystarczająco chłonny, nawet dodatkowe zabezpieczenie przed ulatnianiem się odoru nie będzie pomocne. Warto też zauważyć, że każdy człowiek ma inną fizjologię. Niektórzy przy jednym wypróżnieniu oddają 100-200 ml moczu, inni 500 ml. To zupełnie inne jednostki niż te u dzieci.

 

Materiał

Pieluchomajtki wykonane są z tworzyw sztucznych, ale zwykle w miejscach ściśle przylegających do ciała są wzmacniane bawełną. Jest to dość ważne, zwłaszcza dla osób, które mają alergiczną skórę. Produkty tego typu sprzedawane są głównie w aptekach i raczej nie znajdziemy tam pieluchomajtek nieatestowanych, z materiałów, które mogą być szkodliwe dla skóry i zdrowia. Warto jednak zauważyć, że każda skóra jest inna, a więc inaczej reaguje na alergeny. Dlatego przed zakupem całego opakowania zachęcamy do skorzystania z próbek produktu (Często dostępne są w aptekach lub w przychodniach). Pozwoli to wyeliminować te pieluchomajtki, które podrażniają skórę.

 

Sposób nakładania

Na rynku dostępne są dwa typy pieluchomajtek. Jedne nakładane są w taki sposób, jak zwykła bielizna, inne jak pampersy dla niemowląt. Drugi typ będzie odpowiedni, gdy osoba je nosząca nie może się w ogóle poruszać i naciąganie pieluchy byłoby utrudnione. Częściej spotyka się pieluchomajtki, które swoim wyglądem przypominają tradycyjną bieliznę. Jeśli wybierasz taki typ produktu, sprawdź jakość przylepców.

 

Rozmiar

Dobór rozmiaru jest stosunkowo łatwy. Wystarczy wykonać kilka pomiarów, jak szerokość i długość pupy, obwód bioder oraz ud. To umożliwi łatwiejsze dobranie rozmiaru. Każdy producent stosuje nieco inne oznaczenia. Zwykle jednak są to typowe rozmiary, jak w przypadku ubrań na przykład XS, S, M, L czy XL, ale też small, large, ultra large itp. Pamiętaj, że rozmiarówka może różnić się nawet między podobnymi produktami producenta, a więc należy dokładnie sprawdzić wielkość. Pielucha nie może być zbyt duża, ale też nie możemy nałożyć za małej. W obu przypadkach osoba nosząca będzie odczuwała dyskomfort – albo w postaci ucisku albo przesuwania i uciekania moczu poza pieluchomajtki.

 

Komfort noszenia

Bardzo ważne jest to, aby noszenie pieluchomajtek było dla osoby starszej czy chorej wygodne. Po pierwsze produkt musi być dobrze dopasowany i solidnie wykonany. Nie może zsuwać się z ciała i przemieszczać.

Dla osób leżących istotne jest również odpowiednie zabudowanie tylnej części, aby mocz nie wyciekł na zewnątrz. Natomiast dla osób, które mają problem z nietrzymaniem moczu i jednocześnie nie są leżące (normalnie funkcjonują), bardzo ważne jest to, aby pieluchomajtki nie były widoczne przez ubranie. Poza tym nie mogą być słyszalne przy chodzeniu. W zasadzie można przyjąć, że powinny zachowywać się jak zwykłe majtki.

Jakie pieluchomajtki dla dorosłych są najlepsze?

Wbrew pozorom problem nietrzymania moczu dotyczy coraz młodszych osób, w większości kobiet. Do pewnego momentu można korzystać ze specjalnych podpasek, które stosowane są przy takich dolegliwościach. Jednak gdy problem nasila się, lepiej skorzystać z pieluchomajtek. Mylnie uważamy, że są to produkty, które wyglądają jak zwykłe pieluchy, będą widoczne, a przy naszym każdym ruchu słyszalne.

Owszem, takie też znajdziemy na rynku. Warto więc sprawdzić oceny innych konsumentów, aby od razu wykluczyć produkt, który nie spełni naszych oczekiwań. Jednocześnie musimy pamiętać, że inne potrzeby mają osoby leżące, inne aktywne. Wtedy istotne jest nie tylko zatrzymywanie i wchłanianie moczu, ale też kału. Bardzo istotne będą więc dodatkowe paski zapachowe, dzięki którym woń kału i moczu będzie niwelowana.

 

Pieluchomajtki dla dorosłych w dobrych cenach

W aptekach znajdziemy duże i małe opakowania pieluchomajtek, niektóre sprzedawane są też na sztuki. Patrząc na cenę produktu musimy uwzględnić ilość sztuk w opakowaniu. To cena w przeliczeniu na sztukę będzie najlepszym odnośnikiem do porównywania produktów. Niektóre kosztują nawet 3 zł za sztukę, inne około 50 groszy. Najkorzystniej wychodzi zakup dużych, zbiorczych opakowań. Warto podkreślić, że cena zależy od rozmiaru oraz rodzaju. Zwykle więcej kosztują pieluchomajtki na noc.

 

Najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych w 2021 roku

 

Z wiekiem zaczynają nam dokuczać różne nieprzyjemne, mało komfortowe dolegliwości, jak nietrzymanie moczu. Dla wielu starszych osób to bardzo wstydliwa przypadłość, unikają więc kontaktu z innymi. Na szczęście istnieją świetne chłonne majtki dla dorosłych, które pozwalają uzyskać komfort nawet osobom z częstym nietrzymaniem moczu. Dlatego też prezentujemy ranking najlepszych pieluchomajtek dla dorosłych.

 

Nasze zalecenia

 

Seni Super Plus

 

1-seni-super-plus-mediumPieluchomajtki dla dorosłych Super Seni Plus to pierwsza propozycja w naszym rankingu. Produkt przeznaczony jest dla osób aktywnych, jak również tych o ograniczonej mobilności, z problemem nietrzymania moczu lub inkontynencji kałowej.

Pieluchomajtki są świetnie dopasowane do ciała i zapewniają doskonałą suchość. Wygoda i bezpieczeństwo – tego szukają osoby sięgające po tego typu produkt. Dlatego też ma on elastyczne ściągacz taliowe oraz dwie pary przylepcorzepów, dzięki którym zapinanie i odpinanie jest jeszcze wygodniejsze. Te najlepsze pieluchomajtki mają podwójny wkład chłonny, świetnie wchłaniający wilgoć. Natomiast wewnętrzne falbanki boczne zapobiegają wyciekom. Te doskonałe, oddychające pieluchomajtki bez lateksu są świetną propozycją dla osób z alergiami. Warto też wspomnieć o docenianej przez konsumentów wkładce chłonnej z superabsorbentem, która niweluje nieprzyjemny zapach.

Produkt jest wysoce ceniony przez użytkowników i lekarzy, co jest również zasługą licznych testów dermatologicznych, które potwierdzają jakości produktu. Warto też wspomnieć o cenie – 30 szt. kosztuje ok 53 zł, a więc jest to jedna z tańszych propozycji w naszym zestawieniu.

Jako pierwszy prezentujemy Super Seni Plus Medium. Konsumenci zgodnie uznali, że to najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych w 2021 roku.

Zalety
Uniwersalność:

Jest to produkt odpowiedni dla osób aktywnych, jak również tych o ograniczonej mobilności, które ze względu na chorobę są zmuszone do leżenia w łóżku. Poza tym pieluchomajtki są przeznaczone dla osób z problemem nietrzymania moczu lub inkontynencji kałowej.

Dopasowane do ciała:

Dzięki elastycznym ściągaczom taliowym i dwóm parom przylepcorzepów, nakładanie i zdejmowanie pieluchomajtek jest łatwiejsze. Jednocześnie elementy te są bardzo mocne, a więc produkt dobrze trzyma się ciała i nie krępuje naszych ruchów, doskonale się do niego dopasowując.

Podwójny wkład chłonny:

Dzięki zastosowaniu podwójnego wkładu chłonnego, produkt ten doskonale wchłania wilgoć, zapewniając nam uczucie suchości. Jednocześnie pieluchomajtki mają falbanki boczne zapobiegające wyciekom.

Bez lateksu:

Produkt jest oddychający i nie zawiera lateksu, a więc jest odpowiedni dla wszystkich osób, nawet z delikatną skórą podatną na alergie.

Wkładka chłonna z superabsorbentem:

Takie rozwiązanie doskonale niweluje nieprzyjemny zapach.

Wady

 

 

 

 

Seni Active Normal

 

2-seni-active-normalMajtki chłonne Seni Active Normal to drugi produkt, na który warto zwrócić uwagę. Jest to naprawdę świetna propozycja stworzona z myślą o osobach aktywnych. Te elastyczne majtki do jednorazowego użytku, stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób z problemem nietrzymania moczu.

Seni Active Narmal to trochę mniej chłonna wersja Seni Active Plus. Pieluchomajtki zakładane są jak zwykła bielizna, co zapewnia wygodę i dyskrecję użytkowania. Wewnętrzne hydrofobowe falbanki boczne przy ściąganiu zapobiegają wyciekom, a więc jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo osoby użytkującej.

Większe bezpieczeństwo to również zasługa wkładu chłonnego z superabsorbentem o bardzo anatomicznym kształcie. Jest to idealny model oddychający, który redukuje powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Niezwykle ważne jest również to, że produkt nie ma lateksu, a więc nie należy obwiać się o powstawania reakcji alergicznych.

Pieluchomajtki dostępne są w różnych wielkościach: rozmiar 1 – small (55cm – 85cm), rozmiar 2 medium (80cm – 110cm), rozmiar 3 large (100cm – 135cm) oraz rozmiar 4 – Extra Large (120cm – 160cm).

Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazły się majtki chłonne Seni Active Normal.

Zalety
Dla aktywnych:

Jest to produkt idealny dla osób aktywnych. Nie jest widoczny pod ubraniem. Dzięki temu osoba nosząca takie chłonne majtki nie czuje się skrępowana. Poza tym pieluchomajtki doskonale dopasowują się do ciała i nie krępują naszych ruchów.

Sposób zakładania:

Dzięki temu, że pieluchomajtki są zakładane jak zwykła bielizna, osoba z nich korzystająca ma poczucie komfortu, a samo zakładanie produktu nie stanowi większego problemu. Nie trzeba męczyć się z rzepami. Oczywiście w przypadku osób aktywnych są one wygodne, ale dla leżących mało praktyczne.

Hydrofobowe falbanki boczne:

Zastosowane w produkcie falbanki przy ściąganiu zapobiegają wyciekom, a to zapewnia użytkownikowi komfort i bezpieczeństwo.

Wkład chłonny z superabsorbentem:

Doskonale eliminuje nieprzyjemne zapachy, co dodatkowo wpływa na komfort osoby noszącej te pieluchomajtki.

Bez lateksu:

Dzięki temu, że majtki nie zawierają lateksu są w pełni bezpieczne dla naszej skóry. Nie powodują alergii i oparzeń. Poza tym w tych pieluchomajtkach nasza skóra oddycha.

Wady

 

 

 

 

Tena Slip Pus

 

3-tena-slip-pusNasza trzecia propozycja to  wzbogacone o technologię FeelDry, gwarantującą supieluchomajtki Tena Slip Pus zapewniający maksymalnie wchłanianie i ochronę przed wyciekami, nawet tymi intensywnymi. To świetna propozycja nie tylko dla osób mających problem z nietrzymaniem moczu, ale również z inkontynencją kałową.

Dzięki taśmie mocującej Superfit oraz szerokim obszarom, na którym zaczepia się przylepcorzepy, pieluchomajtki zapewniają pełną ochronę i komfort. TENA Slip to pieluchomajtkichość. Ponadto podwójny rdzeń przyspiesza wchłanianie moczu.

Wyjątkowo atrakcyjna jest też powłoka Air-Dry Layer zapewniająca skórze oddychanie. W efekcie cyrkulacja powietrza zabezpieczana przed gromadzeniem się wilgoci. Elastyczny kształt majtek dopasowany do nóg to kolejna cecha, która jednocześnie jest najczęściej wymienianą zaletą tego produktu.

Nie trzeba więc obawiać się obtarć, czy niewygody podczas noszenia. Wielu użytkowników zauważa również, że jest to niezwykle delikatny dla skóry produkt. Majtki przeznaczone są dla osób mających obwód w pasie: 92-144 cm i wagę powyżej 70 kg.

Nasza trzecia propozycja to pieluchomajtki Tena Slip Plus zapewniające maksymalne wchłanianie.

Zalety
Technologia FeelDry:

Zastosowana technologia FeelDry ochrania przed wyciekami, również bardzo intensywnymi. Poza tym zapewnia osobie noszącej te pieluchomajtki poczucie komfortu. Warto też podkreślić, że jest propozycja odpowiednia nie tylko dla osób z problem nietrzymania moczu, ale również z inkontynencją kałową.

Taśma mocująca Superfit:

Zastosowana w produkcie taśma mocująca wraz z przylepcorzepami zapewnia odpowiednią ochronę i komfort.

Powłoka Air-Dry Layer:

Zapewnia ona skórze oddychanie.  W efekcie wilgoć nie gromadzi się, a do tego mamy zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza.

Elastyczny kształt majtek:

Dzięki temu, że majtki są elastyczne i dopasowują się do nóg, użytkownik ma poczucie komfortu. Nie odczuwa nacisku ani obcierania skóry.

Wady
Cena:

Produkt kosztuje ponad 50 zł i dostępny jest w dość dużym opakowaniu. Jeśli więc chcesz wypróbować pieluchy lub też masz mniejsze zapotrzebowanie, nie jest to najlepsza propozycja.

 

 

 

 

Seni Super Quatro

 

4-seni-super-quatroPieluchomajtki Super Seni Quatro to nasza czwarta propozycja – doskonała zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jest to produkt o najwyższym, IV poziomie chłonności, skierowany do osób, które mają ogromny problem z nietrzymaniem moczu oraz z wysoką diurezą.

Majtki te są doskonałe na noc, gdyż cechuje je wysoka chłonność. Jest to zasługa podwójnego wkładu chłonnego z superabsorbentem. Wiele starszych osób zmuszonych do noszenia pieluch narzeka na ich niedopasowanie, brak elastyczności. Na szczęście Seni Super Quatro to dobre i tanie pieluchomajtki z elastycznymi ściągaczami taliowymi i przędzą elastyczną w części pachwinowej.

Nie można też zapomnieć o szerokich przylepcorzepach zapewniających trwałe mocowanie. Produkt jest komfortowy, co jest zasługą indykatora wilgotności i niezwykle miękkiej warstwy zewnętrznej. Pieluchomajtki zapewniają świetną chłonność, dzięki czemu wilgoć utrzymywana jest z daleka od skóry.

Nie można też zapomnieć o paroprzepuszczalności laminatu, co redukuje powstawanie odparzeń i odleżyn. Produkt jest wysoce ceniony również za brak lateksowych elementów. Jest to dyskretna, nieszeleszcząca propozycja dla osób z obwodem w pasie 100-150.

Nasza czwarta propozycja to Pieluchomajtki Super Seni Quatro. Produkt ten to dobre pieluchy do 50 zł.

Zalety
Chłonność:

4 poziomy chłonności, gwarantują uczucie suchości. Produkt ten skierowany jest do osób, które mają bardzo duży problem z nietrzymaniem moczu i jednocześnie wysoką diurezę. Będą one odpowiednie również na noc.

Elastyczne ściągacze taliowe:

Dzięki elastycznym ściągaczom oraz za sprawą warstwy przędzy elastycznej w części pachwinowej, pieluchomajtki doskonale dostosowują się do ciała. Dodatkowe, szerokie przylepcorzepy zapewniają trwałe mocowanie.

Paroprzepuszczalności laminatu::

Pieluchomajtki zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a to redukuje powstawanie odparzeń i odleżyn.

Wady
Obwód w pasie:

Produkt przeznaczony jest dla osób, które mają obwód w pasie 100-130 cm. Jeśli więc szukasz pieluchomajtek dla osoby o drobnej budowie ciała, nie jest to najlepszy wybór.

Małe opakowanie:

W opakowanie znajdziemy tylko 10 sztuk pieluchomajtek, a więc dla osób z dużym problemem nietrzymania moczu, może okazać się ono za małe.

 

 

 

 

Tena Plus Large

 

5-tena-plus-largeNasz ranking pieluchomajtek zamyka produkt TENA Pants Plus Large. Jest to doskonała, chłonna propozycja dla osób, które szukają produktu do codziennego stosowania dla osób ze średnim i ciężkim problemem nietrzymania moczu. Pieluchomajtki te cenione są nie tylko za chłonność, ale również komfort użytkowania, gdyż zakłada się je jak zwykłą bieliznę.

Dzięki świetnej budowie zapewniają użytkownikowi pełną dyskrecję. Majtki chłonne TENA Pants doskonale przylegają do ciała. Kolejna kwestia to specjalny superabsorbent, czyli niezwykle chłonna propozycja, która doskonale chroni użytkownika przed wydostaniem się nieprzyjemnego zapachu na zewnątrz.

Niezawodny system FeelDry zapewnia błyskawiczna suchość, a Oudour Neutralizer świetnie chroni przed nieprzyjemnym zapachem. Użytkownicy tych chłonnych pieluchomajtek zauważają, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie dla osób poruszających się. Rozmiar w pasie to 100-135 cm.

Dzięki zastosowaniu oddychającego materiału, produkt jest w pełni bezpieczny dla skóry. Opinie o pieluchomajtkach Tena są bardzo pochlebne. Użytkownicy produktu docenili jego chłonność oraz wygodną konstrukcję, która zapewnia pełny komfort osobie noszącej.

Ranking zamyka produkt TENA Pants Plus Large.

Zalety
Budowa:

Te chłonne majtki zapewniają użytkownikowi pełną dyskrecję. Doskonale przylegają do ciała i są w zasadzie niewidoczne.

Superabsorbent:

Jest to chłonny element, który chroni nas przed wydostawaniem się nieprzyjemnego zapachu na zewnątrz, który może powodować uczucie dyskomfortu.

System FeelDry:

Gwarantuje nam uczucie suchości, a więc noszenie pieluchomajtek jest komfortowe. Mamy też zapewnione uczucie suchości.

Wady
Cena:

10 sztuk pieluchomajtek kosztuje ok. 30 zł, a więc jedna sztuka majtek ok. 3 zł. W efekcie jest to stosunkowo drogi produkt.

Rozmiar:

Duży rozmiar – dla osób o obwodzie ok. 100 cm - 130 cm, sprawia, że nie jest to najlepsza propozycja dla osób o drobnej budowie ciała

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Ile kosztują pieluchomajtki dla dorosłych na receptę?

 

Wielu z nas cierpi na różne schorzenia, przez które wymagane jest noszenie pieluchomajtek. Mylnie wydaje się, że jest to jedynie problem starszych osób. Choroby dróg moczowych dotyczą także młodszych osób, a szczególnie kobiet. Wiele modeli pieluchomajtek zostało więc wykonanych w taki sposób, aby nie przeszkadzały podczas normalnych czynności.

 

Tanie i dyskretne pieluchomajtki – czy istnieją?

Dobre pieluchomajtki nie są widoczne dla innych osób, a także nie wydają żadnych dźwięków, kiedy się poruszamy. Taki produkt jest jednak zwykle trochę droższy i kosztuje od 2 zł do 3 zł za sztukę. Model dyskretny i nieszeleszczący jest zazwyczaj bardzo dobrze dopasowany do skóry, lecz jednocześnie nie ogranicza naszych ruchów. Oczywiście znajdziemy pieluchomajtki, które za sztukę kosztują około 50 gr. Niestety ich kształt może nie być dobrze dopasowany do naszego ciała i dlatego będą widoczne dla innych osób. Czasem również przy poruszaniu charakterystycznie szeleszczą.

 

Wygoda a cena pieluchomajtek

Jeżeli chodzi o najtańsze modele, to zazwyczaj nie znajdziemy wśród nich wygodnego produktu. Bardzo często obcierają naszą skórę, co może doprowadzić do podrażnień, a nawet wystąpienia alergii oraz wysypki. Jakie pieluchomajtki dla dorosłych są więc polecane przez konsumentów? Z pewnością powinny nam one zapewnić komfortowe poruszanie się, które nie sprawia bólu. Pieluchomajtki powinny być również dobrze dopasowane i nie zsuwać się z naszych bioder. Musisz jednak pamiętać, że takie modele są zazwyczaj droższe i mogą kosztować nawet do 3 zł za sztukę.

 

Materiał – czy jest istotny?

Najtańsze pieluchomajtki zazwyczaj są wykonane z tworzywa sztucznego. Jest to mocny materiał, który nie przerwie się podczas gwałtownych ruchów. Pieluchomajtki takiego typu mają jednak jedną wadę; bardzo często powodują podrażnienia wrażliwej skóry. Dlatego polecamy wybór trochę droższych modeli (około 3 zł za sztukę). Oprócz tworzywa sztucznego, w miejscach styku ze skórą mają one domieszkę bawełny. Jest to materiał bezpieczny dla wrażliwej skóry, a co najważniejsze przepuszcza powietrze. W rezultacie nasza skóra lepiej oddycha i dlatego też nie poci się pod pieluchomajtkami. Ryzyko wysypki oraz podrażnień jest w takim wypadku minimalne.

 

Czy pieluchomajtki dostępne są w różnych rozmiarach?

Zasada jest taka, że im większy rozmiar, tym droższy jest dany model. Rozmiarówki różnych producentów mogą się między sobą znacznie różnić. Niektórzy z nich używają pojęć small, large i extra large, z czego najwięcej zapłacimy za te ostatnie. Znacząca ilość produktów oznaczona jest jednak symbolami XS, S, M, L i XL. Jak można łatwo zgadnąć najtańszy model ma rozmiar XS, a najdroższy to XL. Aby dobrać odpowiednie pieluchomajtki, musimy wykonać kilka pomiarów i porównać je z rozpisanymi rozmiarówkami producentów. Dobre dobranie modelu jest bardzo ważne, ponieważ zbyt ciasne pieluchomajtki mogą nas uciskać, a z kolei zbyt luźne mogą zsuwać się podczas wykonywania codziennych ruchów.

 

Nakładanie

Najdroższe pieluchomajtki bardzo przypominają zwykłą bieliznę. Wciąga je się zupełnie tak samo jak zwykłe majtki. Taki model jest zazwyczaj dobrze dopasowany i dlatego płacimy za niego więcej. Na rynku znajdziemy również pieluchomajtki, które zakłada się bardzo podobnie do pampersów. Polecane są one osobom, które nie mogą poruszać się już o własnych siłach. Wtedy zakładanie pieluchomajtek na wzór pampersów jest o wiele łatwiejsze dla osoby, która opiekuję się chorym. Taki typ jest zazwyczaj tańszy od pieluchomajtek przypominających majtki – cena oscyluje około 1,5 zł za sztukę. Warto zauważyć, że kiedy kupujesz opakowanie zbiorcze, to cena zestawu znacznie się zmniejsza. Dlatego kupowanie ‘na zapas’ jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

 

 

 

Tena Lady Super to najczęściej wybierane i najlepsze wkładki anatomiczne w 2021 roku. Są one dedykowane osobom, które walczą z nietrzymaniem moczu. Skąd wiemy, że to ten produkt jest najlepszy? Wynika to z analizy opinii konsumentów, jaką udało nam się przeprowadzić. Te wkładki mają specjalny wsad, który doskonale chłonie wilgoć i nie pozwala na poplamienie ubrań. Pozytywnie wpływa to na komfort ich noszenia oraz sprawia, że w dalszym ciągu można zachować swoją aktywność i poświęcać się swoim pasjom. Miękki materiał wykonania pozwala skórze oddychać i zawsze pozostawia ją suchą. Jako, że ten produkt nie każdemu musi przypaść do gustu, wyłoniliśmy też drugie najlepsze wkładki, a są to Tena Lady Extra. Mogą je stosować również kobiety w połogu, co świadczy o ich wysokiej skuteczności. Zostały one wyposażone w specjalny system, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz elastyczne gumki na brzegach zwiększające dopasowanie do ciała. Ich dokładniejszy opis znajdziesz na naszej stronie.

 

 

Jaką wkładkę anatomiczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Z wkładek anatomicznych mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są one praktycznie niezbędne m.in. przy problemie z nietrzymaniem moczu, ponieważ pozwalają osobom borykającym się z tą dolegliwością poczuć się choć trochę bardziej komfortowo. Na rynku możemy napotkać wiele takich produktów, a pod uwagę przy wyborze należy brać kilka podstawowych cech. Stworzony przez nas poradnik z pewnością dostarczy Ci informacji, jaką wkładkę anatomiczną wybrać, aby zakup okazał się trafiony.

 

Rozmiar

To, jaka wkładka anatomiczna jest najlepsza, zależy w dużej mierze od jej rozmiaru. Powinniśmy dostosować go nie tylko do własnych preferencji, ale też stopnia nasilenia nietrzymania moczu. Większość marek oferuje produkty w kilku różnych rozmiarach, dlatego i kobiety, i mężczyźni mogą znaleźć ten najbardziej odpowiedni. Zazwyczaj są one oznaczone określeniami typu mini, medium czy extra.

Pamiętajmy, że od rozmiaru wkładki anatomicznej może też zależeć jej chłonność. Im większa więc ona jest, tym lepiej będzie wchłaniała wilgoć. Dlatego też przy bardziej nasilonych problemach z utrzymaniem moczu warto sięgać po wkładki w nieco większym rozmiarze.

 

Ilość sztuk w opakowaniu

Chcąc kupić najlepsze wkładki anatomiczne musimy też sprawdzić, ile sztuk znajduje się w jednym opakowaniu. Tak naprawdę im więcej ich będzie, tym lepiej, ponieważ wystarczą one na dłuższy czas i nie będziemy musieli tak często chodzić po nie do sklepu. Warto również pamiętać, że duże opakowania zazwyczaj kosztują nieco mniej niż kilka mniejszych, które łącznie zawierają tyle samo sztuk. Dlatego też kupowanie większej ilości na raz jest rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym.

 

Sposób pakowania

Wśród dostępnych na rynku wkładek anatomicznych najczęściej natrafimy na takie, które pakowane są w pojedyncze saszetki. W ten sposób każda z nich zachowuje świeżość i nie ma obawy, że np. wchłoną wilgoć z otoczenia (choćby z łazienki, gdzie są przechowywane). Ponadto taki sposób pakowania sprawia, że kilka wkładek możemy zapakować do torebki czy plecaka. Saszetki są szczelnie zamknięte i wyglądają bardzo estetycznie. Jeżeli nie chcemy, by ktokolwiek je zauważył, możemy dokupić sobie specjalne pudełeczko, do którego możemy je zapakować.

 

Kształt

Kształt wkładek anatomicznych jest niezwykle istotny, ponieważ to również od nich zależy ich chłonność. Najlepiej wybierać takie, które mają wzmocnione brzegi lub tzw. boczne „barierki”. Ich obecność sprawia, że wkładka znacznie lepiej dopasuje się do kształtu ciała, a poza tym ryzyko przeciekania zmniejszy się do minimum. Nie należy się obawiać tego, że produkt będzie widoczny pod ubraniem. Jeżeli wybierzemy odpowiedni kształt wkładki, z pewnością nie będzie ona zauważalna dla nikogo, a o jej obecności będziemy wiedzieć tylko my.

 

Neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu

Osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu często boją się nie tylko tego, że ich wkładka nie będzie odpowiednio dobrze chłonąć wilgoci. Dla wielu osób dotkniętych tą dolegliwością równie krępujące jest powstawanie specyficznego, dość nieprzyjemnego zapachu. Może to skutecznie zniechęcać do wychodzenia z domu i kontaktu z innymi ludźmi.

Producenci wkładek anatomicznych zdają sobie z tego sprawę, dlatego większość dostępnych na rynku produktów tego typu jest wyposażona w specjalną warstwę, która neutralizuje powstający nieprzyjemny zapach. Niektóre z nich są np. wzbogacane o wyciąg z zielonej herbaty, który dodatkowo wykazuje działanie antybakteryjne, przez co bakterie nie mogą się namnażać i powodować infekcji.

 

Materiał wykonania

Najlepsza wkładka anatomiczna powinna zarówno dobrze chłonąć wilgoć, jak i pozwalać skórze swobodnie oddychać. Dzięki temu także może zmniejszyć się ryzyko powstawania nieprzyjemnego zapachu, czy rozwoju uciążliwych dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego. Ponadto materiał wykonania powinien być miękki, aby nie podrażniał delikatnej skóry okolic intymnych.

To wpłynie na większy komfort użytkowania i sprawi, że mimo nietrzymania moczu będziemy mogli bez skrępowania wychodzić z domu i przebywać z rodziną czy znajomymi. Poza tym włóknina wkładki nie powinna szeleścić przy poruszaniu, dzięki czemu można zachować dyskrecję.

 

Obecność klejowych pasków

Wkładki anatomiczne, tak samo jak podpaski czy zwykłe wkładki higieniczne, powinny mieć kilka pasków klejowych, za pomocą których będzie można je przymocować do bielizny. Dzięki nim produkt z pewnością pozostanie na swoim miejscu przez cały czas i nie będzie się przesuwał, co może znacznie krępować ruchy.

 

Testy dermatologiczne

Jeżeli wahamy się pomiędzy kilkoma produktami, najlepiej sięgnąć po ten, który przeszedł testy dermatologiczne. Taką informację producenci umieszczają na opakowaniu i bardzo łatwo można ją znaleźć. Dzięki temu od razu wiadomo, że produkt jest bezpieczny i można go swobodnie stosować.

 

Wkładki anatomiczne w dobrych cenach

Wkładki anatomiczne to produkty, które są dostępne przeważnie w dość korzystnych cenach. Najtańsze z nich kosztują mniej więcej 5-10 zł, a w opakowaniu najczęściej znajduje się kilkanaście sztuk. Cena jest uzależniona nie tylko od ilości wkładek w opakowaniu, ale również ich rozmiaru czy określonej marki. W sklepach możemy natknąć się także na tzw. wielopaki, które kosztują od 30 zł do nawet kilkuset złotych (zależnie od ilości).

 

Najlepsze wkładki anatomiczne w 2021 roku

 

Przygotowaliśmy dziś ranking wkładek anatomicznych, w którym pod uwagę wzięliśmy wyłącznie sprawdzone produkty w korzystnych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Tena Lady Super

 

Tena Lady Super to wkładki anatomiczne przeznaczone dla kobiet, które borykają się z lekkim nietrzymaniem moczu. Dzięki temu produktowi mogą one prowadzić w dalszym ciągu aktywny tryb życia i nie martwić się choćby o poplamienie ubrań. Jego starannie opracowany kształt sprawia, że dopasowuje się do ciała. Każda wkładka pakowana jest osobno, a więc można kilka sztuk schować np. do torebki.

Produkt został wzbogacony o wsad Dry FastCore, który gwarantuje bardzo skuteczną ochronę przed przeciekaniem. Znajdują się w nim chłonne mikrogranulki, które zatrzymują mocz. Jego materiał wykonania ma niezwykle gładką powierzchnię i przypomina tkaninę. Dodatkowo jego wierzchnia warstwa pozwala skórze swobodnie oddychać, co zwiększa komfort użytkowania.

Konsumenci uważają, że jedną z największych zalet tych wkładek jest skuteczna ochrona. Dzięki nim ryzyko poplamienia ubrań jest minimalne, a skóra zawsze pozostaje sucha, co pozwala uniknąć infekcji intymnych. Plusem jest też system Fresh Odour Control, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

 

 

 

 

Tena Lady Extra

 

Wkładki Tena Lady Extra są wskazane nie tylko kobietom borykającym się z problemem nietrzymania moczu, ale także tym w okresie połogu. Mają one anatomiczny kształt, dzięki czemu lepiej dopasowują się do ciała i nie przeciekają. Są one wykonane z wyjątkowo miękkiego materiału, który gwarantuje wysoką chłonność.

Produkt ten posiada specjalny system Fresh Odour Control, za sprawą którego można uniknąć powstawania nieprzyjemnego zapachu mogącego powodować skrępowanie. Na krawędziach wkładek znajdują się elastyczne gumki, dzięki którym są one lepiej dopasowane, a jednocześnie zapewniają pełną swobodę ruchów. Każde opakowanie zawiera 20 sztuk, ich poziom chłonności wynosi 4/8.

Według konsumentów produkt jest bardzo dobry i zasługuje na uwagę, gdyż jego chłonność jest nawet kilka razy większa niż tradycyjnych podpasek. Pozwala on choć na chwilę zapomnieć o problemie nietrzymania moczu i poczuć się swobodnie. Poza tym jest on delikatny dla skóry i nie podrażnia wrażliwych okolic intymnych.

 

 

 

 

Tena Men Level 3

 

Pod nazwą Tena Men Level 3 skrywają się wkładki anatomiczne dla mężczyzn. Z pewnością okażą się one pomocne przy lekkim nietrzymaniu moczu i pozwolą znów poczuć się swobodnie. Zapewniają one duży poziom chłonności, a więc można w ten sposób uniknąć niechcianego i krępującego poplamienia ubrań.

Ten produkt ma wypukły kształt i jest specjalnie dostosowany do męskiej anatomii. Co ważne, jest on całkowicie niezauważalny pod ubraniem i nie krępuje ruchów. Zastosowany system Odour Control zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, a system AbsorbTech gwarantuje maksymalną ochronę przed przeciekaniem. Zewnętrzna warstwa produktu  przypomina materiał, co zwiększa komfort noszenia.

Opinie o wkładkach anatomicznych marki Tena są niezwykle pochlebne. W tym przypadku konsumenci doceniają doskonałą ochronę i skuteczne niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Poza tym ten produkt  idealnie dopasowuje się do męskiego ciała, a samoprzylepny pasek umieszczony na spodzie sprawia, że wkładki nie przesuwają się.

 

 

 

 

Seni Man Super 

 

Seni Man Super to wkładki urologiczne dla mężczyzn z problemem średniego nietrzymania moczu. Ze względu na to, że idealnie dopasowują się one do ich ciała, zapewniają wyjątkową ochronę, a dodatkowo pozwalają na prowadzenie aktywnego trybu życia. Duża powierzchnia chłonnego wkładu stanowi doskonałą ochronę przed przeciekaniem i sprawia, że skóra pozostaje sucha.

Te wkładki mają szeroki pasek kleju, a więc dobrze się trzymają i nie przesuwają. Ich wierzchnia warstwa jest bardzo miękka, dlatego też komfortowo się je nosi i są one niemal niewyczuwalne. Co więcej, nie szeleszczą one podczas chodzenia, co daje ich użytkownikowi gwarancję zachowania dyskrecji.

Konsumenci twierdzą, że jednym z plusów tego produktu jest wyjątkowa wygoda noszenia. Jego warstwa zewnętrzna pozwala skórze oddychać, co pozwala uniknąć namnażania się bakterii wywołujących różne infekcje. Ponadto jest tutaj kontrola zapachu, która skutecznie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnej woni.

 

 

 

 

Masmi Natural Cotton

 

Higieniczne wkładki Masmi Natural Cotton mają anatomiczny kształt i są w 100% wykonane z organicznej bawełny. Dlatego też przypadną one do gustu kobietom, które poszukują naturalnych, ekologicznych produktów. Nie zawierają one perfum, celulozy ani wiskozy, dlatego w tym przypadku nie trzeba się martwić o podrażnienie skóry okolic intymnych i wywołanie alergii.

Wkładki są bardzo cienkie, a jednocześnie wyjątkowo chłonne. Pozwalają one skórze oddychać i są dedykowane przede wszystkim kobietom, które mają wrażliwą, delikatną skórę. Ich jedwabista powłoka zewnętrzna z przeplotem sprawia, że włókna bawełny nie przyklejają się do skóry.

Jak wynika z opinii konsumentów, są to dobre i tanie wkładki anatomiczne, które są godne polecenia. Zaletą w tym przypadku jest nie tylko ekonomiczne opakowanie, ale również delikatność. Są one w pełni naturalne i nie podrażniają skóry okolic intymnych, co mogłoby wpływać na rozwój uciążliwych infekcji. Dodatkowo ulegają one biodegradacji.

 

 

 

 

Super Seni Plus Medium

 

Pieluchomajtki Super Seni Plus Medium są dostępne w opakowaniu 30 sztuk. Produkt wyróżnia się podwójnym systemem dopasowania, który gwarantuje nie tylko wygodę noszenia, ale i uczucie suchości. Pampersy przeznaczone są dla osób aktywnych i o ograniczonej sprawności ruchowej, świetnie sprawdzają się przy poważnym problemie nietrzymania moczu lub inkontynencji kałowej.

Produkt ma podwójny wkład chłonny i wewnętrzne, boczne falbany, które zapobiegają wyciekom. Pampersy wyposażono ponadto w podwójny wskaźnik wilgotności, który pokazuje, kiedy należy zmienić pieluchomajtki. We wkładzie chłonnym jest substancja neutralizująca nieprzyjemne zapachy, a system Extra Dry gwarantuje szybsze wchłanianie wilgoci.

Według konsumentów pieluchomajtki są tak wygodne i dopasowane, że nie widać ich pod ubraniem i można czuć się swobodnie. Produkt został przebadany dermatologicznie, a ponieważ nie ma lateksu, nie powinien wywołać odparzeń i podrażnienia skóry. Zewnętrzną warstwę pampersów stanowi przepuszczający powietrze materiał, dlatego skóra może swobodnie oddychać. To dobry wybór do noszenia w dzień lub w nocy.

 

 

 

Seni Super Medium

 

Pampersy Seni Super Medium są przeznaczone do noszenia w ciągu dnia. Produkt jest dostępny w rozmiarze Medium, co oznacza, że jest to doskonały wybór dla osób, których obwód bioder mieści się w zakresie od 75 cm do 110 cm. Pieluchomajtki dobrze sprawdzają się przy średnim i ciężkim problemie nietrzymania moczu.

Co ważne, produkt mogą nosić osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, jak i te prowadzące aktywny tryb życia. Ze względu na podwójny indykator wilgotności, nie musimy się zastanawiać, kiedy należy założyć nowego pampersa. Zewnętrzna warstwa pieluchomajtek jest miękka i zapewnia cyrkulację powietrza, co ma istotny wpływ na komfort noszenia.

Pampersy zostały docenione przez konsumentów za bardzo dobre dopasowanie do ciała. Odpowiada za to elastyczny ściągacz taliowy umieszczony z przodu i z tyłu pieluchomajtek, a także dwie pary przylepcorzepów, które można wielokrotnie zapinać i odpinać. Poza tym produkt ma podwójny wkład chłonny zapewniający uczucie świeżości i boczne falbany zapobiegające wyciekom.

 

 

 

TENA Pants Normal M

 

Przedstawiamy pampersy TENA Pants Normal M, odpowiednie dla osób ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu (w szczególności nie mających problemu z poruszaniem się). Produkt zakłada się i zdejmuje jak zwykłą bieliznę. To pieluchomajtki w rozmiarze M (dla obwodu bioder od 80 cm do 100 cm).

System Odour Neutralizer odpowiada za neutralizację nieprzyjemnego zapachu, a technologia FeelDry pozwala czuć się świeżo i komfortowo. Wkład szybko pochłania nadmiar wilgoci, dlatego skóra pozostaje sucha. Pampersy są cienkie i niewidoczne pod ubraniem, a mimo to zapewniają świetną ochronę przed wyciekami. Pieluchomajtki pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza.

Konsumenci twierdzą, że pampersy dobrze przylegają do ciała, ale nie uciskają nadmiernie i nie krępują ruchów. Produkt zapewnia wysoki stopień ochrony przed wilgocią, również w pozycji leżącej. W pieluchomajtkach możemy bez obaw uprawiać sporty.

 

 

 

Hartmann Paul MoliCare Mobile

 

Hartmann Paul MoliCare Mobile to pampersy dla aktywnych i nadpobudliwych osób z problemem nietrzymania moczu bądź stolca. W opakowaniu znajdziemy 14 sztuk pieluchomajtek w rozmiarze M (obwód bioder od 80 cm do 120 cm). Produkt pozwala zachować dyskrecję, ponieważ jest niewidoczny pod ubraniem. Nosi się go równie wygodnie, co zwykłą bieliznę, można go samodzielnie zakładać i zdejmować.

To, co wyróżnia pieluchomajtki, to superabsorbent z cząsteczkami CyDex, który odpowiada za neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Produkt ma elastyczne ściągacze i wewnętrzne falbany boczne, co nie tylko zapewnia dobre dopasowanie do ciała, ale i chroni przed wyciekami. Te dobre i tanie pampersy dla dorosłych świetnie chłoną wilgoć.

Z recenzji konsumentów wynika, że produkt jest wyjątkowo wygodny i nie przyczynia się do powstawania odparzeń. Pieluchomajtki są miękkie w dotyku, dlatego nie ma ryzyka podrażnienia skóry. Warto dodać, że pampersy są niezwykle chłonne i nie przeciekają, a to pozwala nam czuć się swobodnie w każdej sytuacji.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
EMMa
EMMa
2 months ago

Mojej babci kupuje pieluchomajtki z Teny, fajnie chłonął, w doz są dostępne.

Sergiu Mihalache
Admin
2 months ago
Reply to  EMMa

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status