Pampersy dla dorosłych ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Pampersy dla dorosłych to produkty przeznaczone dla osób borykających się z nietrzymaniem moczu i inkontynencją kału. Na rynku znajdziemy wiele różnych pieluchomajtek, ale jak wybrać te odpowiednie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym rankingu z opisami najlepszych pampersów dla dorosłych w 2019 roku. Pierwsze miejsce zajmuje Super Seni Plus Medium – produkt z podwójnym wkładem chłonnym, który zapewnia przyjemne uczucie świeżości. Wewnętrzne, boczne falbany zapobiegają wyciekom, a specjalny superabsorbent neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Pampersy świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku osób leżących, ale i aktywnych (także z ciężkim nietrzymaniem moczu). Podwójny system dopasowania i wykorzystanie elastycznych materiałów sprawiają, że pieluchomajtki są komfortowe w noszeniu i niewidoczne pod ubraniem. Na drugim miejscu są pampersy TENA Slip Plus Large, z miękką powłoczką pozwalającą skórze oddychać. Produkt nie wywołuje odparzeń ani podrażnienia, można go nosić w dzień, a także w nocy. Szerokie przylepcorzepy zapobiegają zsuwaniu się pampersów, natomiast elastyczny pas umożliwia świetne dopasowanie ich do ciała.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie pampersy dla dorosłych kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Nietrzymanie moczu i inkontynencja kału to krępujące problemy, które nierzadko powodują, że rezygnujemy z aktywności fizycznej i kontaktu z innymi osobami. Można sobie z nimi jednak poradzić, wystarczy znaleźć odpowiednie pampersy dla dorosłych. W tym poradniku podpowiadamy, jak znaleźć wygodne i dopasowane do ciała pieluchomajtki, które są dyskretne i chłonne. Sprawdź, jakie pampersy dla dorosłych wybrać, aby móc wciąż cieszyć się życiem.

 

 

Rozmiar

Jedną z najważniejszych kwestii w doborze odpowiednich pieluchomajtek jest rozmiar. Najlepsze pampersy dla dorosłych muszą być idealnie dopasowane do ciała, aby nie były widoczne pod ubraniem, a jednocześnie zapobiegały przypadkowym wyciekom. Żeby znaleźć produkt we właściwym rozmiarze, musimy znać obwód bioder i porównać go z wartościami podanymi w tabeli przez danego producenta (znajdziemy je na opakowaniu). Zwykle wygląda to następująco:

rozmiar XS – obwód bioder od 40 cm do 60 cm;

rozmiar S – obwód bioder od 55 cm do 80 cm;

rozmiar M – obwód bioder od 75 cm do 110 cm;

rozmiar L – obwód bioder od 100 cm do 150 cm;

rozmiar XL – obwód bioder od 130 cm do 170 cm.

Są to jedynie przybliżone wartości i mogą minimalnie się różnić, w zależności od producenta. Niekiedy na opakowaniu znajdziemy informacje dotyczące nie tylko maksymalnego obwodu bioder, ale i wagi użytkownika. Znalezienie dopasowanych pampersów nie powinno więc stanowić dużego problemu.

 

Materiał

Jeśli chodzi o materiał wykonania pieluchomajtek, to najważniejsza jest wierzchnia warstwa, która ma kontakt ze skórą. Nie może to być tkanina nieprzepuszczająca powietrza, ponieważ wtedy zaczniemy borykać się dodatkowo z odparzeniami. Wierzchni materiał pampersów powinien być delikatny i przyjemny w dotyku, aby ryzyko podrażnienia okolic intymnych było zmniejszone do minimum. Jednocześnie tkanina powinna być cienka, żeby pieluchomajtki nie były widoczne pod ubraniem, gdyż wtedy będziemy czuć skrępowanie.

 

Chłonność

Pampersy różnią się nie tylko rozmiarem, ale i poziomem chłonności. Aby mieć pewność, że wybieramy właściwy produkt, powinniśmy zapoznać się z informacjami podanymi na opakowaniu. Wyróżniamy pieluchomajtki przeznaczone dla osób borykających się z lekkim, średnim lub ciężkim nietrzymaniem moczu (ewentualnie kału), co oznacza, że nie pochłaniają tyle samo wilgoci. Wszystko zależy od stopnia naszego problemu.

Wkład w pampersach powinien szybko wchłaniać nadmiar wilgoci, aby skóra pozostała sucha, a nas nic nie dekoncentrowało. Dzięki temu będziemy przez cały czas czuć się świeżo i pewnie, nawet przy nasilonym nietrzymaniu moczu. Jeśli znajdziemy pieluchomajtki z bocznymi, wewnętrznymi falbankami, wówczas nie trzeba będzie obawiać się o wycieki, które nie tylko prowadzą do zabrudzenia ubrań, ale też powodują dyskomfort.

 

Sposób zakładania

Sposób zakładania pampersów odgrywa ważną rolę, zwłaszcza jeśli ma to być produkt dla osoby starszej o ograniczonej sprawności ruchowej. Dostępne są pieluchomajtki zakładane jak zwykła bielizna, to świetny wybór w przypadku, gdy prowadzimy aktywny tryb życia, możemy samodzielnie się poruszać i korzystać z toalety. Niekiedy jednak lepszym wyborem są pampersy z bocznymi przylepcorzepami, które zakłada się jak pieluszki dla niemowląt. Takie produkty mogą okazać się wygodniejsze dla osób leżących w łóżku, które nie mogą wyjść same do łazienki (ich opiekunowie będą mieć mniejszy problem z założeniem pieluchomajtek).

 

Neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu

Krępujące jest nie tylko nietrzymanie moczu, ale również wydzielający się przy tym zapach. O tym, jakie pampersy dla dorosłych są najlepsze, decyduje więc skuteczność neutralizowania nieprzyjemnej woni. Odpowiada za to specjalny superabsorbent, którego cząsteczki szybko pochłaniają zapach moczu. To gwarantuje nam przyjemne uczucie świeżości.

 

Dopasowanie do ciała

Aby pieluchomajtki nie były widoczne pod ubraniem, muszą być dobrze dopasowane do ciała (choć jednocześnie nie powinny ograniczać swobody ruchów). Sam dobór rozmiaru to nie wszystko. Pampersy muszą mieć elastyczny pas w górnej części, zapewniający świetne dopasowanie do obwodu talii.

 

 

Wskaźnik wilgotności

Niektóre pampersy wyposażone są we wskaźnik wilgotności (często określa się go również mianem indykatora), który pokazuje, kiedy należy założyć nowe pieluchomajtki. To bardzo duże ułatwienie dla opiekunów osób, które np. są po wylewie lub poważnie chorują i kontakt z nimi jest utrudniony.

 

Opakowanie

Problemy takie jak inkontynencja kału oraz nietrzymanie moczu towarzyszą nam każdego dnia, dlatego nierzadko jesteśmy zmuszeni do noszenia pieluchomajtek przez całą dobę. Sprawdzając wielkość opakowania, możemy przekonać się, na ile nam wystarczy. Zwykle pampersy pakowane są po ok. 30 sztuk, czasem nieco mniej. Jeśli kupimy produkt przeznaczony do zakładania tylko w nocy, jedno opakowanie może nam wystarczyć nawet na cały miesiąc.

 

Pampersy dla dorosłych w dobrych cenach

Za małe opakowanie pampersów (do 15 sztuk), zapłacimy maksymalnie 40 zł, a za większe (30 sztuk) – od 50 zł do 100 zł. Jeżeli nie chcemy, aby nietrzymanie moczu przyczyniło się do zmiany dotychczasowego trybu życia i rezygnacji ze swoich pasji, warto zainwestować w produkt znanej marki, który jest chłonny i wygodny. Odpowiednie pieluchomajtki pozwalają na bycie aktywnym niezależnie od tego, jak poważny jest nasz problem.

 

 

Najlepsze pampersy dla dorosłych w 2019 roku

 

Informacje zawarte w poradniku uzupełnia ranking pampersów dla dorosłych. Wytypowaliśmy do niego sprawdzone i polecane przez konsumentów produkty gwarantujące komfort i dyskrecję.

 

Nasze zalecenia

 

Super Seni Plus Medium 

 

Pieluchomajtki Super Seni Plus Medium są dostępne w opakowaniu 30 sztuk. Produkt wyróżnia się podwójnym systemem dopasowania, który gwarantuje nie tylko wygodę noszenia, ale i uczucie suchości. Pampersy przeznaczone są dla osób aktywnych i o ograniczonej sprawności ruchowej, świetnie sprawdzają się przy poważnym problemie nietrzymania moczu lub inkontynencji kałowej.

Produkt ma podwójny wkład chłonny i wewnętrzne, boczne falbany, które zapobiegają wyciekom. Pampersy wyposażono ponadto w podwójny wskaźnik wilgotności, który pokazuje, kiedy należy zmienić pieluchomajtki. We wkładzie chłonnym jest substancja neutralizująca nieprzyjemne zapachy, a system Extra Dry gwarantuje szybsze wchłanianie wilgoci.

Według konsumentów pieluchomajtki są tak wygodne i dopasowane, że nie widać ich pod ubraniem i można czuć się swobodnie. Produkt został przebadany dermatologicznie, a ponieważ nie ma lateksu, nie powinien wywołać odparzeń i podrażnienia skóry. Zewnętrzną warstwę pampersów stanowi przepuszczający powietrze materiał, dlatego skóra może swobodnie oddychać. To dobry wybór do noszenia w dzień lub w nocy.

 

 

 

 

TENA Slip Plus Large

 

Chcielibyśmy zaprezentować TENA Slip Plus Large – produkt zapewniający maksymalny poziom wchłaniania wilgoci oraz ochronę przed wyciekami. W opakowaniu znajdziemy 30 pampersów w rozmiarze L, odpowiednich dla osób ważących ponad 70 kg, których obwód bioder mieści się w zakresie od 100 cm do 135 cm.

Pieluchomajtki zostały wykonane z materiału ConfioAir, który pozwala skórze oddychać, a tym samym zapobiega odparzeniom. Miękka powłoczka przypomina w dotyku bawełnę, nie podrażnia skóry i zapewnia komfort noszenia. Pampersy mają elastyczny pas Flexfit gwarantujący idealne dopasowanie do ciała. Ze względu na szerokie i solidne przylepcorzepy, produkt możemy wielokrotnie odpinać i ponownie zapinać.

Opinie o pampersach dla dorosłych TENA są pozytywne, dlatego wielu konsumentów kupuje pieluchomajtki wspomnianej marki. Opisany wyżej produkt jest chwalony za dobre dopasowanie do ciała i możliwość zachowania dyskrecji. Jest on niemal niewidoczny pod ubraniem, dlatego możemy wrócić do dawnego trybu życia, swobodnie spotykać się ze znajomymi, być aktywni fizycznie itp.

 

 

 

 

Seni Super Medium 

 

Pampersy Seni Super Medium są przeznaczone do noszenia w ciągu dnia. Produkt jest dostępny w rozmiarze Medium, co oznacza, że jest to doskonały wybór dla osób, których obwód bioder mieści się w zakresie od 75 cm do 110 cm. Pieluchomajtki dobrze sprawdzają się przy średnim i ciężkim problemie nietrzymania moczu.

Co ważne, produkt mogą nosić osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, jak i te prowadzące aktywny tryb życia. Ze względu na podwójny indykator wilgotności, nie musimy się zastanawiać, kiedy należy założyć nowego pampersa. Zewnętrzna warstwa pieluchomajtek jest miękka i zapewnia cyrkulację powietrza, co ma istotny wpływ na komfort noszenia.

Pampersy zostały docenione przez konsumentów za bardzo dobre dopasowanie do ciała. Odpowiada za to elastyczny ściągacz taliowy umieszczony z przodu i z tyłu pieluchomajtek, a także dwie pary przylepcorzepów, które można wielokrotnie zapinać i odpinać. Poza tym produkt ma podwójny wkład chłonny zapewniający uczucie świeżości i boczne falbany zapobiegające wyciekom.

 

 

 

 

TENA Pants Normal M 

 

Przedstawiamy pampersy TENA Pants Normal M, odpowiednie dla osób ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu (w szczególności nie mających problemu z poruszaniem się). Produkt zakłada się i zdejmuje jak zwykłą bieliznę. To pieluchomajtki w rozmiarze M (dla obwodu bioder od 80 cm do 100 cm).

System Odour Neutralizer odpowiada za neutralizację nieprzyjemnego zapachu, a technologia FeelDry pozwala czuć się świeżo i komfortowo. Wkład szybko pochłania nadmiar wilgoci, dlatego skóra pozostaje sucha. Pampersy są cienkie i niewidoczne pod ubraniem, a mimo to zapewniają świetną ochronę przed wyciekami. Pieluchomajtki pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza.

Konsumenci twierdzą, że pampersy dobrze przylegają do ciała, ale nie uciskają nadmiernie i nie krępują ruchów. Produkt zapewnia wysoki stopień ochrony przed wilgocią, również w pozycji leżącej. W pieluchomajtkach możemy bez obaw uprawiać sporty.

 

 

 

 

Hartmann Paul MoliCare Mobile 

 

Hartmann Paul MoliCare Mobile to pampersy dla aktywnych i nadpobudliwych osób z problemem nietrzymania moczu bądź stolca. W opakowaniu znajdziemy 14 sztuk pieluchomajtek w rozmiarze M (obwód bioder od 80 cm do 120 cm). Produkt pozwala zachować dyskrecję, ponieważ jest niewidoczny pod ubraniem. Nosi się go równie wygodnie, co zwykłą bieliznę, można go samodzielnie zakładać i zdejmować.

To, co wyróżnia pieluchomajtki, to superabsorbent z cząsteczkami CyDex, który odpowiada za neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Produkt ma elastyczne ściągacze i wewnętrzne falbany boczne, co nie tylko zapewnia dobre dopasowanie do ciała, ale i chroni przed wyciekami. Te dobre i tanie pampersy dla dorosłych świetnie chłoną wilgoć.

Z recenzji konsumentów wynika, że produkt jest wyjątkowo wygodny i nie przyczynia się do powstawania odparzeń. Pieluchomajtki są miękkie w dotyku, dlatego nie ma ryzyka podrażnienia skóry. Warto dodać, że pampersy są niezwykle chłonne i nie przeciekają, a to pozwala nam czuć się swobodnie w każdej sytuacji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...