Najlepszy stetoskop Littmann

Ostatnio aktualizowane: 18.04.19

 

Jaki stetoskop Littmann wybrać?

 

Stetoskop to najbardziej rozpoznawalny atrybut lekarza. W sprzedaży dostępne są zarówno modele medyczne, jak i przeznaczone do użytku domowego. Obie wersje muszą być bardzo czułe i wykonane z wysokiej jakości materiałów – ze względu na wytrzymałość najlepiej sprawdza się stal chirurgiczna, tytan lub stop cynku. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule, w którym skupiamy się na produktach firmy Littmann.

 

 

Littmann to jedna z najbardziej znanych marek produkujących akcesoria dla personelu medycznego. Najlepsze stetoskopy Littmann są rozpoznawalne na całym świecie, a lekarze doceniają je za wysoką jakość wykonania, trwałość i estetykę. Firma została założona przez wynalazcę stetoskopu membranowego i do dziś oferuje swoim klientom najlepsze wyroby.

Każdy stetoskop zbudowany jest z kilku części: drenów przewodzących, liry i głowicy. Przy zakupie nowego modelu powinniśmy zwrócić uwagę na każdy z wymienionych elementów. W przypadku drenów przewodzących sprawdźmy, czy wykonane są z solidnych materiałów. Ich zadaniem jest przewodzenie dźwięku bez szumów i zakłóceń, dlatego powinny być dość grube i wytrzymałe. Zazwyczaj wykonane są one z lateksu – pamiętajmy o tym, jeśli jesteśmy uczuleni.

Lira to górny element przewodu, kończący się tzw. oliwkami. Starajmy się wybierać modele wyposażone w lirę z wewnętrzną sprężyną. Takie rozwiązanie poprawia elastyczność i ułatwia użytkowanie produktu. Tutaj również decydujmy się na wytrzymałe materiały, gdyż w przypadku pęknięcia sprężyny wymianie podlega cała górna część stetoskopu. Solidny sprzęt posłuży nam kilka lat bez konieczności jego naprawy.

Najlepszy stetoskop Littmann w 2019 roku jest wyposażony w podwójną głowicę składającą się z membrany i lejka. Taka budowa sprawia, że lekarz ma możliwość odsłuchania tonów wysokich i niskich.  Warto wybrać model z wymiennymi nakładkami głowicy, w ten sposób jeden przyrząd posłuży nam do badania pacjentów w różnym wieku, różnej płci lub o odmiennej masie ciała.

 

 

Stetoskopy Littmann – Ranking

 

 

3M Littmann Classic II S.E. 

 

Najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym modelem stetoskopu marki Littmann jest 3M Littmann Classic II S.E. Produkt jest wyposażony w podwójną membranę, która umożliwia osłuchiwanie zarówno wysokich, jak i niskich tonów. Zastosowano tutaj innowacyjną technologię, gdyż w celu wysłuchania różnych częstotliwości nie musimy obracać głowicy – wystarczy zwiększyć na nią nacisk.

Stetoskop cechuje się wygodą użycia, a także solidnym wykonaniem oraz bardzo dobrą akustyką. Do jego produkcji wykorzystano wysokiej klasy stal chirurgiczną. Głowica tego modelu ma gumowe obwódki, dzięki którym kontakt z ciałem nie jest nieprzyjemny. Lira jest wyposażona w oliwki, które same się uszczelniają.

Wymiary narzędzia to długość – 71 cm, średnica membrany – 3,7 cm, głębokość lejka – 0,7 cm i średnica lejka – 2,8 cm. Produkt waży zaledwie 120 g. Lekarze twierdzą, że stetoskop jest wygodny i praktyczny. Może służyć do osłuchiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Doceniany jest także za wygodę obsługi oraz solidne wykonanie.

 

 

 

 

Littmann 3M Classic II Pediatric 

 

Godnym polecenia stetoskopem medycznym jest model Littmann 3M Classic II Pediatric. Produkt jest przeznaczony głównie dla pediatrów. Jego głowica jest dwustronna, a jej krawędź jest wyposażona w ciepłą obwódkę, dzięki której pacjent nie czuje nieprzyjemnego zimna po zetknięciu narzędzia z ciałem.

Produkt jest  wyposażony w płynącą membranę, która w zależności od siły nacisku pozwala wsłuchać się w wysokie lub niskie częstotliwości. Komfort użytkowania narzędzia zwiększają samouszczelniające się oliwki, a także specjalna sprężyna poprawiająca elastyczność.

Wymiary tego modelu to długość – 71cm, średnica membrany – 3,4 cm, średnica lejka – 2,2 cm i głębokość lejka – 0,8 cm. Produkt jest bardzo lekki, gdyż waży jedynie 110 g. Dzięki temu jego użytkowanie jest komfortowe. Dostępny jest on w szerokiej gamie kolorystycznej. Według lekarzy jest to bardzo dobry produkt, który spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Littmann 3M Classic III S.E HM1277 

 

Littmann 3M Classic III S.E HM1277 to stetoskop Littmann w dobrej cenie cechujący się niezawodnością i solidną konstrukcją. Lekarze na całym świecie wybierają to narzędzie, które służy im przez wiele lat praktyki medycznej.

Produkt ma dwustronną głowicę wykonaną ze stali chirurgicznej. Jej większa membrana przeznaczona jest do osłuchu dorosłych, z kolei mniejsza nada się do osłuchu dzieci. Tę drugą możemy w łatwy sposób zamienić w lejek – wystarczy zdjąć nakładkę. Taka konstrukcja sprawia, że przyrząd jest uniwersalny i nadaje się dla lekarzy różnych specjalizacji.

Przewód akustyczny tego modelu został wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które nie zawiera sztucznych i uczulających substancji chemicznych. Lira jest regulowana i pozwala na dokładne dopasowanie akustyczne. Z kolei miękkie oliwki wygodnie leżą w uszach i samoczynnie się uszczelniają. Stetoskop jest bardzo lekki (150 g), dzięki czemu jego użytkowanie jest komfortowe. Lekarze i ratownicy medyczni cenią ten model za jego solidną konstrukcję oraz uniwersalność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...