Najlepszy rurowy materac przeciwodleżynowy

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaki rurowy materac przeciwodleżynowy wybrać?

 

Materac przeciwodleżynowy jest podstawą dla osoby, która jest przewlekle chora i musi leżeć w łóżku – zapobiega powstawaniu bolących odleżyn w sytuacji długotrwałego unieruchomienia ciała. Poza tym wspiera leczenie, gdy już odleżyny się pojawią. Jeśli nie jesteś przekonany, jaki model wybrać i co mieć na uwadze podczas zakupów, przeczytaj poniższy poradnik. Znajdziesz w nim wiele wskazówek oraz ranking produktów cieszących się dużym uznaniem konsumentów.

 

 

Produkty przeciwodleżynowe są przeznaczone do profilaktyki ran, które w wyniku długotrwałego leżenia powstały na ciele chorego. Takie problemy dotykają ponad połowę osób, które z powodu choroby muszą leżeć. Bardzo ważne jest, aby stworzyć odpowiednie miejsce do odpoczynku, w przeciwnym razie po kilku tygodniach rany będą otwarte, bardzo duże i bolące.

Poszukiwania odpowiedniego materaca należy rozpocząć od wizyty u lekarza. Po konsultacji i badaniu pacjenta specjalista zdecyduje, jaki rodzaj produktu należy zakupić. Z reguły jest to wariant statyczny – czyli nakładka na łóżko, której zadaniem jest rozłożenie ciężaru na jak największej powierzchni. Gofrowana struktura sprawia, że powietrze swobodnie cyrkuluje. Ten model polecany jest osobom, które mają zdolność ruchową. Drugim wariantem jest materac dynamiczny – przeznaczony dla osób, które nie mogą się poruszać. Ten rodzaj podzielony jest na kilka części, aby powietrze swobodnie się przemieszczało.

Materac rurowy przeciwodleżynowy różni się od innych tym, że pod ciałem chorego wytwarza efekt fali. Uważa się, że jest to najbardziej skuteczna forma działania produktów przeciwodleżynowych. Co ważne, ilość rur można dostosować do wzrostu pacjenta. Materace rurowe przeznaczone są dla osób cięższych i z dużym ryzykiem wystąpienia odleżyn.

Ważnym aspektem jest waga, jaką jest w stanie udźwignąć materac i jednocześnie odpowiednio pracować. Najlepsze rurowe materace przeciwodleżynowe mają udźwig do 130 kg. Jeśli waga pacjenta jest jednak wyższa, nie oznacza to, że materac pęknie pod naciskiem ciężaru, ale nie będzie w pełni sprawny i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Dlatego ważne jest, by cały czas monitorować masę chorego i ewentualnie wymienić materac na inny.

Warto również zwrócić uwagę na rozmiary materaca, ponieważ nie może być on mniejszy niż osoby chorej, która będzie na nim leżała. Materac musi być nieco większy niż wzrost pacjenta i dostosowany do łóżka na, którym będzie umieszczony.

Materiał wykonania też jest bardzo ważny. Powinien on być jak najlepszej jakości a także przyjemny dla skóry. Najczęściej kupowany i najlepszy rurowy materac przeciwodleżynowy w 2019 roku wykonany jest z poliuretanu. Ten rodzaj materiału nie nagrzewa się, nie wchłania wody i przepuszcza powietrze. Materace można wykonać jeszcze z PCV, które również się sprawdza, jednak mają pozytywnych opinii.

 

 

Rurowe materace przeciwodleżynowe – Ranking

 

 

Antar Xiamen E80D-285E4 

 

Model Antar Xiamen E80D-285E4 został stworzony, aby pomagać osobom, które borykają się z problemem powstawania odleżyn. Produkt jest zmiennociśnieniowy, pneumatyczny, a w zestawie ma również pompkę z regulacją ciśnienia.

Materac jest cichy i ekonomiczny w użytkowaniu. Co więcej, zapewnia bardzo dobrą ochronę przed powstawaniem odleżyn. Przeznaczony jest szczególnie dla osób trwale unieruchomionych między innymi: po wylewie, zawale, przebywających na oddziale OIOM czy sparaliżowanym i chorym neurologicznie.

Materac dodatkowo wyposażono w nacinane laserowo wentylacyjne otwory. Ponadto funkcja CPR umożliwia szybką ewakuację powietrza z materaca.  Po napompowaniu produkt ma wymiary: długość – 200 cm, szerokość – 90 cm, a wysokość – 11 cm. Maksymalna waga użytkownika to 140 kg. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego produktu, ponieważ jest to produkt solidnie wykonany i cicho pracuje.

 

 

 

 

Aston Protector II 

 

Godnym polecenia produktem jest Aston Protector II, ponieważ charakteryzuje się najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, aby zapobiec powstawaniu odleżyn. Przeznaczony jest dla osób trwale unieruchomionych.

Ten rurowy materac przeciwodleżynowy w dobrej cenie wyposażony jest w 17 komór, podzielonych na dwie sekcje, które pompowane są naprzemiennie. Jest to materac pneumatyczny zmiennociśnieniowy, wykonany według konstrukcji rurowej. Ręczna regulacja ciśnienia w materacu, umożliwia jego dostosowanie do wagi osoby z niego korzystającej. Do materaca dołączony jest też pokrowiec, więc w łatwo możemy go również przenosić lub przechować. Model ten ma zawór CPR – odpowiedzialny za szybkie wypuszczenie powietrza.

Całkowite wymiary materaca to: długość – 190 cm, szerokość – 85 cm i wysokość – 11 cm. Waga osoby użytkującej produkt nie powinna przekroczyć 140 kg. Konsumenci są zadowoleni z wyboru tego produktu, gdyż dobrze spełnia swoje zadanie, a co więcej jest łatwy w utrzymaniu czystości. Ponadto jest bardzo wygodny.

 

 

 

 

Timago GM7800/C 

 

Timago GM7800/C to produkt zmiennociśnieniowy wykazujący wysoką wytrzymałość. Wykonany jest z trwałego PCV. Struktura materaca zbudowana jest z poprzecznych komór, które są w sposób cykliczny i naprzemienny wypełniane są powietrzem przez pompę zasilającą. Dzięki stałej zmianie punktów podparcia osoby leżącej materac minimalizuje ucisk na te części ciała, które najbardziej narażone są na powstanie odleżyn.

Maksymalne obciążenie tego produktu przeciwodleżynowego to 130 kg. Jego wymiary to: 189 cm x 84 cm x 11 cm, a waga tylko – 3,5 kg. Poza tym wyposażony jest on w funkcję reanimacyjną  – CPR.

Jest to model chętnie wybierany, ponieważ wspomaga przepływ krwi oraz usprawnia cyrkulację. Konsumenci chwalą również materac z uwagi na to, że jest bardzo wygodny i solidnie wykonany. Ponadto do materaca został dołączony pokrowiec, który ułatwi przechowywanie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...